Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
warszawa-modlin-spanie-na-lotnisku,1375,17535

[ 506 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Sie 2012 18:02 

Polecam lotnisko dla tych, ktorzy nie maja wyboru...

Kolejka nowa, czysta i klimatyzowana, co z tego jesli jezdzi czasem co dwie godziny!!! Obsluga jak z lapanki, zupelnie przypadkowi ludzie. To bieganie i sciganie sie po plycie lotniska, czekanie 20 min przy lancuchach... Dla wytrwalych!!! Na dzien 19.08.2012 zaden sklep nie jest otwarty. Kolejki sa spore ale jakos w miare sie wszytko rozchodzi. Zastanawiam sie tylko, dlaczego to lotnisko nazywa sie Warszawa Modlin. 3h20 zajelo mi ostatnio dotarcie z lotniska do domu (mieszkam blisko metra).
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 23 Sie 2012 10:10 

Czy jest na tym lotnisku jakiś parking, gdzie można na dłużej zostawić auto?
Jakie ceny?
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 23 Sie 2012 12:32 

Loty: 79
Kilometry: 115 952
A jak wygląda sprawa wylotu w poniedziałek o 19:25 do NYO?
Myślicie, że wystarczy być koło 18? czy wcześniej albo później?
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 23 Sie 2012 12:39 
Awatar użytkownika

Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
RomeY napisał(a):
Czy jest na tym lotnisku jakiś parking, gdzie można na dłużej zostawić auto?
Jakie ceny?

http://www.modlinairport.pl - na dole strony masz cennik tuż przy lotnisku
pozostałe parkingi: oficjalne-ogloszenia-wlascicieli,38,17237
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 26 Sie 2012 11:36 

Hej:)
ja wylatywałam 24 sierpnia, ale co ciekawe ryan miał 5h opóżnienia także chwilę na tym lotnisku spędziłam...
Nie miałam bagażu rejestrowanego, wiec nie wiem co tam słychać.
Jeśli chodzi o kontrolę bezpieczeństwa to przede mną był jakiś obcokrajowiec i próbowali coś tam do niego po ang zagadywać;p Co dość śmieszne kazali mi otworzyć lapa (to chyba już norma wszędzie) a nie kazali mi wyjąć płynów ze środka;p tzn miałam tylko to, co można mieć ale nie zwrócili w ogóle na to uwagi.
Mimo zdjęcia butów piszczałam na bramce (a rzadko to robię;p), do przeszukania tylko 1 kobieta i masa facetów (Pani chwile poczeka, zaraz przyjdzie kolażanka;p)
sklepów - nadal brak, jakieś automaty, ale nie interesowałam się nimi.
wifi - na plus że jest, na minus, że co ok pół h trzeba się ponownie zalogować
gniazdek jest kilka w drodze do toalet - czyli jak coć chcesz podładować to musisz tam sobie postac;p
strefy palenia/palarni brak. Ja nie palę ale z relacji współpasażerów - szukanie miejsc na zewnątz/toalety na własną reke ewentualnie wyjscie poza strefe i powrót po zapaleniu.
ławek nie za dużo - mój samolot był już ostatni więc spoko, ale jakoś nie widzę, żeby np na 4 samoloty było gdzie usiąść czekając.
co do dojazdu - przywiezli mnie autem, mieszkam pod Wawą - dojazd ok 40min
na ogromny minus system informacji pasażerów - powiedziano ze lot opóźniony, że info za 2h. 2h później brak komunikatu, 3h później tez brak. Część pasażerów dopytujących sie, częsc w ogóle pełna dezorientacja. Po awanturze podano kanapkę + napój ale wydaje mi sie, ze tez niczego nei ogłaszali, tylko od razu sie stworzyła kolejka
A komunikaty nawet jak były to jak dla mnie strasznie niezrozumiałe. Tzn wiedziałam ze poszedł komunikat i ze chyba odnośnie mojego lotu, ale co powiedzieli to nikt nie wiedział;p
to chyba tyle z wrażeń;)
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 26 Sie 2012 12:53 

Agat2005 napisał(a):
...
na ogromny minus system informacji pasażerów - powiedziano ze lot opóźniony, że info za 2h. 2h później brak komunikatu, 3h później tez brak. Część pasażerów dopytujących sie, częsc w ogóle pełna dezorientacja. ...

ee, to już warszawski standard bym powiedział, hehe
rok temu miałem podobną sytuację z wizzairem na okręciu(3h opóźnienia przez burzę) i w zasadzie wyglądało to tak samo: za x minut powiemy jak jest i potem po x+20 minutach mowili...że potem powiedzą i tak aż do wejścia na pokład.
oczywiście o żadnych napojach itp dla nas nie było nowy...
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 03 Wrz 2012 23:32 
Awatar użytkownika

Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Jak wygląda aktualna sytuacja z mierzeniem bagażu w Modlinie? Mam plecak który do kosza WIZZa wchodzi jak się go ładnie poprosi a do Ryanowego bez problemu. 1 lot mam Wizzem z Modlina reszta to Ryanair? Jak tam wygląda teraz ?

#28 PostWysłany: 04 Wrz 2012 18:30 

Czy ktoś się orientuje, czy w Modlinie są już wagi i czy faktycznie sprawdzają wagę bagaży (rejestrowany i podręczny)?:)
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 04 Wrz 2012 19:07 
Awatar użytkownika

Goszta napisał(a):
Czy ktoś się orientuje, czy w Modlinie są już wagi i czy faktycznie sprawdzają wagę bagaży (rejestrowany i podręczny)?:)

Kiedy leciałem z Modlina (28 sierpnia) wagi były. Znajdowały się one w takim kącie, obok jakiegoś stanowiska, chyba Wizzair'a i obok check in'a (z lewej strony stojąc plecami do wejścia na lotnisko).
Waga bagaży rejestrowanych z tego co wiem to jest sprawdzana zawsze przy nadawaniu, natomiast nie spotkałem się (nie tylko na Modlinie) żeby komuś sprawdzano wagę podręcznego, choć wiem, że czasami może się to trafić, ale to chyba w jakiś skrajnych przypadkach ;)
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 04 Wrz 2012 19:28 
Awatar użytkownika

srebrny
Właśnie chodziło o taką wagę przy sprawdzaniu np dokumentów podróży w kolejce do security.
Taka waga była kiedyś w Bergamo jak tam byłe i Skavsta rok temu. W Skavsta Panie sprawdzały dokumenty, czym lecisz + kazały wsadzić do koszyka Wizz/Ryan i każdy lądował na wadze.

#31 PostWysłany: 04 Wrz 2012 21:37 
Awatar użytkownika

niebieski
Gaszpar napisał(a):
Właśnie chodziło o taką wagę przy sprawdzaniu np dokumentów podróży w kolejce do security.
Taka waga była kiedyś w Bergamo jak tam byłem i Skavscie rok temu. W Skavscie Panie sprawdzały dokumenty, czym lecisz kazały wsadzić do koszyka Wizz/Ryan i każdy lądował na wadze.

w sob nic takiego nie było. Security bardzo sie czepiało (jak na kazdym nowym lotnisku, takie mam zawsze wrazenie..) ale kto miał wszystko zgodnie z przepisami, problemów nie było.
Niedługo chyba otworzą jakies duty free, poki co tylko kawa/herbata i jakies kanapki (nie zwracałem wiekszej uwagi wiec nie daje glowy)

Ogolnie wygląda troche barakowato, małe zwlaszcza po security, ale daje rade. Dobry patent do spania to piętro +1 (choc ciezko to pietrem nazwac) ale ławki pomimo braku podłokietników niestety mało wygodne.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 04 Wrz 2012 22:29 
Awatar użytkownika

Goszta napisał(a):
Jeszcze jedno, czy na samym lotnisku w Modlinie gdzieś można kupić papierosy w większej ilości? Bo nie chce mi się po nocy latać za nimi po Warszawie.

W Modlinie nie ma jeszcze duty free (stan na 28 sierpnia). Były tam jakieś zasłonięte witryny więc może na dniach otworzą, ale tak to ciężko z zakupem takich rzeczy. Jest jakaś mała kawiarenka może tam można kupić papierosy, ale jeśli nawet jest to tam możliwe to ceny raczej nie będą ciekawe ;)
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 04 Wrz 2012 22:39 
Awatar użytkownika

srebrny
Jak donoszą na innym forum podobno od dzisiaj działa pierwszy sklep Euroshop.

#34 PostWysłany: 06 Wrz 2012 13:42 

niebieski
Goszta napisał(a):
Jeszcze jedno, czy na samym lotnisku w Modlinie gdzieś można kupić papierosy w większej ilości? Bo nie chce mi się po nocy latać za nimi po Warszawie.

Już jest otwarty Euroshop (alko, papierosy). Na dniach ma być drugi sklep z artykułami spożywczymi.
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 13 Wrz 2012 10:28 

Skibek napisał(a):
Wydaje się że trochę poprawili rozkład jazdy shuttle busów bo zmienił się od 3 września, wczoraj przyleciałem Ryanem z fanfarami i od razu miałem busa a po 15 minutach pociąg.
zdjecie rozkładu z lotniska do stacji pkp - viewtopic.php?f=38&t=9464&p=156609#p156609
ja przyleciałem przed 17 (z fanfarami :D ) a pociągiem odjechałem około godziny później
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#36 PostWysłany: 14 Wrz 2012 18:25 
Awatar użytkownika

platynowy
Niestety lotnisko w Modlinie położone jest w miejscu sprzyjającym powstawaniu mgieł (dużo zbiorników wodnych w okolicy - ujście Narwi do Wisły) i takie sytuacje będą się powtarzać, a im bliżej zimy tym częściej będą one występowały.
Podobne problemy od niepamiętnych czasów są na podkrakowskich Balicach.

mod - przeniesione z watku o dojezdzie
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#37 PostWysłany: 15 Wrz 2012 08:52 

niebieski
Aktualnie w Modlinie jest wdrożony system ILS pierwszej kategorii. Dopiero pod koniec października zostanie wdrożony wariant II kategorii. Dopiero ILS II kategorii będzie pozwalał na lądowanie w takich warunkach jak wczoraj.
Krótki opis systemu pod linkiem:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Instrument_Landing_System
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 19 Wrz 2012 09:25 

Jak aktualnie wygląda sprawa ze sklepami? Miesiąc temu jeszcze nie było, więc nie liczę że coś się zmieniło, ale na wszelki wypadek chciałabym się upewnić czy może już otworzyli jakiś sklep?
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 19 Wrz 2012 10:32 
Awatar użytkownika

Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
w ostatnią niedzielę sklep był zamknięty, ale otworzyli już coffee corner, więc są kanapki i napoje
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 19 Wrz 2012 11:16 
Awatar użytkownika

niebieski
sylwia_pl napisał(a):
w ostatnią niedziele, sklep był zamknięty, ale otworzyli już coffee corner, więc są kanapki i napoje

kanapki były juz na początku września, duty free jest otwarte (stan na 15.09)
 Relacje PM off  

[ 506 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości