Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
warszawa-modlin-spanie-na-lotnisku,1375,17535


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 532 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 28 Lis 2012 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
to już powinni podpisać umowę z jakimś przewoźnikiem na stałe transfery na tej trasie :)
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#102 PostWysłany: 28 Lis 2012 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 84
suszek napisał(a):
to już powinni podpisać umowę z jakimś przewoźnikiem na stałe transfery na tej trasie :)

KM i autobus wahadłowy.. :)
_________________
Marcin
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 28 Lis 2012 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
Dla mojej ciekawości możecie mi opisać jak wygląda przewożenie pasażerów na inne lotnisko?

Ciekawi mnie, np czy wtedy bagaż rejestrowany już nadany się odbiera i nadaje jeszcze raz na okęciu? czy oni już nadane bagaże sami przewożą i grupowo nadają? I też ponownie przechodzimy x-ray itd?
Przewożenie wiąże się domyślnie z opóźnieniem, więc jeśli przekracza 3h czy ktoś Wam dał kupon na lotnisku na kanapkę itd?
tak jakoś jeszcze mnie nie przewozili, więc się nastawić psychicznie na najbliższą sobotę i zaspokoić moją ciekawość jak to wygląda ;)

Jak ktoś był przewożony to może opisać to szerzej :)
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 29 Lis 2012 17:11 

Rejestracja: 08 Paź 2012
Posty: 4
bagaż rejestrowany już nadany się odbiera i nadaje jeszcze raz na Okęciu. Oczywiście ponowna kontrola bezpieczeństwa. Pomimo opóźnienie prawie 4h nie dostaliśmy żadnego kuponu(franca).

natomiast nadal nie wiem jak z zakupami z wolnocłowego, pani z ryana mówiła by zwrócić, pani z wolnocłowego - że jest bezpiecznie zapakowany i nie trzeba zwracać. Wie ktoś jak trzeba z zakupami z wolnocłowego(np alkohol > 100ml)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 29 Lis 2012 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Kriss1 napisał(a):
natomiast nadal nie wiem jak z zakupami z wolnocłowego, pani z ryana mówiła by zwrócić, pani z wolnocłowego - że jest bezpiecznie zapakowany i nie trzeba zwracać. Wie ktoś jak trzeba z zakupami z wolnocłowego(np alkohol > 100ml)?

Jak się leci z transferem to pakują w taką plastikową zaklejoną torbę, i z czymś takim można sobie nawet wyjść z lotniska, a potem wrócić - security się nie przyczepia, sprawdza tylko paragon. Jak bez transferu to ładują w zwykłą reklamówkę, no i z czymś takim raczej nie przejdziesz. Być może można w takiej sytuacji (przeniesienia miejsca wylotu) w wolnocłowym w Modlinie poprosić żeby zapakowali w szczelną torbę i mieć spokój.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 29 Lis 2012 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 12
Jutro mam kolejne podjeście z WMI do Bergamo. Ciekawi mnie jak to będzie, czy wczoraj i dzisiaj dużo lotów było odwołanych i przeniesionych na Okęcie? Na ICM pokazują, że mgła ma wzejść już o 9... Ostatnio Bergamo mi odwołali:/

Mam też pytanie o przechowalnię bagażu: czy ktoś orientuje się ile kosztuje? Mam obawy co do walizki. W jednej ułamało mi się zapięcie i wolę jej nie brać, a druga jest baaardzo na styk i boję się, że nie wejdzie do koszyka (wystające nóżki, uchwyty). W razie czego spakuję jedną w drugą (mniejsza mieści się w większej, co prawda suwak się nie dopina ale nie wypada) i na lotnisku ocenię, którą wziąć, a drugą zostawiłabym w przechowalni i odebrała w drodze powrotnej... o ile to się opłaca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 30 Lis 2012 17:19 

Rejestracja: 22 Sty 2011
Posty: 73
ka.em napisał(a):
Jutro mam kolejne podjeście z WMI do Bergamo. Ciekawi mnie jak to będzie, czy wczoraj i dzisiaj dużo lotów było odwołanych i przeniesionych na Okęcie? Na ICM pokazują, że mgła ma wzejść już o 9... Ostatnio Bergamo mi odwołali:/

Mam też pytanie o przechowalnię bagażu: czy ktoś orientuje się ile kosztuje? Mam obawy co do walizki. W jednej ułamało mi się zapięcie i wolę jej nie brać, a druga jest baaardzo na styk i boję się, że nie wejdzie do koszyka (wystające nóżki, uchwyty). W razie czego spakuję jedną w drugą (mniejsza mieści się w większej, co prawda suwak się nie dopina ale nie wypada) i na lotnisku ocenię, którą wziąć, a drugą zostawiłabym w przechowalni i odebrała w drodze powrotnej... o ile to się opłaca.



Nie sądzę by się opłacało zostawiać w przechowalni chyba że walizka kosztuje z 100-200zł

Jeśli lecisz francą możesz śmiało brać za dużą walizkę o ile nie przekracza ona wymiarów więcej niż 2-2,5cm (bo stelaż francy ma taki zapas - kółkami nie martw się wcale - jak wstawiasz walizkę w stelaż to kółka są w ogóle poza obwodem stelaża podobnie górna rączka - jedyny problem by boczne rączki przepchać i by walizka nie była sztywna bo wtedy jej nie wciśniesz)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 30 Lis 2012 23:17 

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 92
transfer na inne lotnisko z modlina.. trochę niezorganizowane.

Stojąc w kolejce do samolotu wszyscy dostali sms że lot zamiast 11:40 odbędzie się o 14:30. Nikt nie wie o co chodzi - na ekranach żadnych zmian normalna godzina odlotu. Wszyscy dalej stoją w kolejce - po 10-15 minutach informacja z głośników.
Pare minut pozniej spacerkiem po płycie do przylotów, odbiór bagażu i długie czekanie na autobusy....

Franca nam też nic nie podarowała.

Odnośnie zakupów na wolnocłowym -sprzedawczyni w sklepie w Modlinie i potem 1 osoba sprawdzająca bilety przed security powiedziała że na Okęciu nie przejdą zakupy nawet zapakowane w te specjalne worki !
Buteleczka byla przy security już pusta więc nie jest potwierdzone na 100%.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#109 PostWysłany: 08 Gru 2012 01:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Aktualna sytuacja na Modlinie wygląda tak:

Image

Czyli od lata nic się nie zmieniło. Jak będzie -25 stopni, też będziemy czekać na świeżym powietrzu? W sumie sam latam za niewygórowane kwoty i czuję że moje pytania odnośnie czekania na świeżym powietrzu są niestosowne :mrgreen: jednak są tacy, którzy wydają po kilkaset złotych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 08 Gru 2012 02:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nawet mróz nie jest taki zły w porównaniu do stania w ulewie przez 20 minut... A potem wszyscy przemoczeni do samolotu... A tak tam niestety jest...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 08 Gru 2012 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
to już chyba nie mgły prawda ? http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 69614.html
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 08 Gru 2012 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
suszek napisał(a):
to już chyba nie mgły prawda ?


Bo to głupota ludzka, budować lotnisko w takim miejscu.
Właśnie jesteśmy w jednym z dwóch autobusów, które podstawili.
Było by spoko, gdyby nie to , że nie zdążymy na autobus Flibco do Luksemburga, biletów już nie można anulować ani zmienić, bo max do 6h przed odjazdem,a na następne kursy po 22 euro za os.
Ps. Jak by był ktoś tak dobry i sprawdził mi cenę pociągu dla 3 osób do Luksemburga z Charleroi Sud ten ok 16:40, bo z telefonu nie mogę sprawdzić tego. Dzięki.

https://www.belgianrail.be/en/timetable ... neraryid=1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 08 Gru 2012 12:38 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 577
do Luxemburga ceny chyba nie pokaże, znalazłem do Arlon (granica BE-LU), normalny 20 euro, ale jest też jakiś dla studentów za 6 eurogdy się kupuje online. Jest też promocyjny bilet za 9,90 euro - promocja nazywa się Christmas Deal - i chyba taki powinniście brać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 08 Gru 2012 12:50 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 66
szymonpoznan1 napisał(a):
Nawet mróz nie jest taki zły w porównaniu do stania w ulewie przez 20 minut... A potem wszyscy przemoczeni do samolotu... A tak tam niestety jest...


Do końca roku będą zamontowane 4 zadaszone tunele, które będą prowadziły na płytę. Zarząd lotniska już podpisał umowę. O ile się nie mylę, to termin realizacji przypada na 31 grudnia br.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 08 Gru 2012 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Dzięki wielkie! Z Arlon można podobno kupić weekendowy za 6.5e do 5 osób ważny na cały luksemburg do 3:00 dnia następnego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 08 Gru 2012 12:56 

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 64
2 klasa, 3 dorosle w wieku 26-59, godz. 16.43-19.40, 108,60 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 08 Gru 2012 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
marzycielka napisał(a):
2 klasa, 3 dorosle w wieku 26-59, godz. 16.43-19.40, 108,60 euro


Dziękuję bardzo.Tak jak myślałem, że taniej niż 66euro nie będzie.
Będę walczył jeszcze bo wylot o 13 do Brukseli, a autobus Flibco o 15:30 na który bilety mamy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 08 Gru 2012 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 374
Kilometry: 444 935
srebrny
Witam,
Gdzie mógłbym znaleźć rotację samolotu w czwartki? Lecę do BUD (o 12:15) i chciałbym wiedzieć na który samolot patrzeć czy nie bedzie opóźnień z wylotem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 08 Gru 2012 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 84
BZG napisał(a):
Witam,
Gdzie mógłbym znaleźć rotację samolotu w czwartki? Lecę do BUD (o 12:15) i chciałbym wiedzieć na który samolot patrzeć czy nie bedzie opóźnień z wylotem.

Z rotacjami ryanaira nie jest tak prosto. Samoloty się cały czas zamieniają, szczególnie na większych lotniskach i ciężko znaleźć jakąś powtarzalność. Możesz przejrzeć historię na flightradar, ale to co było w ostatni czwartek wcale nie musi się powtórzyć.
Natomiast w Modlinie samoloty raczej nie stoją w rezerwie, więc szukaj lotu który przylatuje do WMI tak 25-45 min przed Twoim wylotem.
_________________
Marcin
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 10 Gru 2012 09:14 

Rejestracja: 01 Lis 2012
Posty: 7
Wizair chyba na powaznie rozwaza przeniesienie sie na Okecie, wlasnie dostalem ankiete...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 532 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group