Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Mar 2019 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@Arcon

Jeżeli chcesz lecieć UIA to od razu kupuj doloty.
Jeżeli Wizzairem lub Ryanairem to dopiero jak będą dobre ceny na bilety czyli jakieś 2-2,5 miesiąca przed lotem.

Ja kupiłem na powrót UIA bo był po 64 PLN.
A na dolot poczekam na Wizzaira.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Arcon uważa post za pomocny.
 
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#42 PostWysłany: 03 Mar 2019 17:58 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Mi właśnie o te "niespodzianki" chodzi :) w sąsiednim wątku wyrażono zdziwienie, że ktoś tak wcześnie załatwia doloty, bo przecież przez tyle czasu przewoźnik na pewno coś pomiesza w rozkładzie głównych lotów. Ja zrobiłem na razie tak jak @Tomo14, kupiłem powrót UIA a dolot zamierzam zrobić Ryanairem. Ale ja pierwszy raz kupuję bilety z rocznym wyprzedzeniem, więc chciałem zapytać, jak Wy robicie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 04 Mar 2019 02:25 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
Ja prawie rok temu kupiłem loty do Iranu i Turcji na przełom marca i kwietnia tego roku. Z pięciu kupionych lotów nie przekładali tylko jednego. Jednocześnie jeśli kupisz osobno loty DXB - KBP i KBP - WAW, a zmienią Ci datę/godzinę tylko jednego lotu, to nie ma żadnego problemu z przełożeniem obu lotów. Dlatego porada wyżej jest odpowiednia - jeśli dolatujesz UIA, to śmiało kupuj od razu, ale jeśli innymi liniami, to wstrzymaj się tak do 2-3 miesięcy przed lotem.

Co ciekawe, jeden z lotów wykupiłem na 15 kwietnia, a mam znajomych, którzy lecą tę samą trasę dzień wcześniej. I robiąc korektę rozkładu o kilka godzin, do mnie dzwonili, żeby poinformować o zmianach, choć zawsze wysyłali maile, a do znajomych nie odezwali się przez następny miesiąc, aż wreszcie sami zapytali przez facebooka, czy oni też mają zmienioną godzinę, bo do lotu zostały tylko 4 tygodnie, w systemie rezerwacyjnym widnieją zmienione godziny, a żadnej informacji nie dostali. Oczywiście okazało się, że tak, a zmiana sprawia, że nie zdążą na powrotnego Ryanaira do Polski i musieli przełożyć lot na wcześniejszy dzień. Dlatego warto mieć na uwadze, że potrafią zapomnieć poinformować o przesunięciu lotu i lepiej to sprawdzać przed kupnem dolotów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arcon uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group