Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Kwi 2013 14:11 

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 3
Witam

Lecę Ryanair z Chopina do Londynu i nie potrafię znaleźć informacji jak wygląda sytuacja ze sklepami wolnocłowymi.
Są dostępne, ktoś może tą informacje potwierdzić z własnego doświadczenia bądź relacji znajomych itp?


Dziękuje z góry za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 05 Kwi 2013 14:22 

Rejestracja: 24 Cze 2011
Posty: 32
Po przejściu kontroli bezpieczeństwa (pamiętaj, że jest ona teraz bardziej drobiazgowa i trwa dłużej, czyli trzeba być wcześniej na lotnisku), na Lotnisku Chopina masz dostęp do wszystkich sklepów w strefie zastrzeżonej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Kwi 2013 14:25 

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 3
AniaJ napisał(a):
Po przejściu kontroli bezpieczeństwa (pamiętaj, że jest ona teraz bardziej drobiazgowa i trwa dłużej, czyli trzeba być wcześniej na lotnisku), na Lotnisku Chopina masz dostęp do wszystkich sklepów w strefie zastrzeżonej.


Dziękuje z szybką odpowiedz.

Czyli jak rozumiem nie ma znaczenie czy lecę lotami rejsowymi jak LOT czy tez tanimi liniami jak owy Ryanair?


To jeszcze dopytam uściślając.
Planowałem zakup alkoholu dla przyjaciela, którego jadę odwiedzić i googlując trafiłem na informację o tym, iż przy lotach wewnątrz UE nie opłaca się kupować alkoholi i papierosów w sklepach w strefie wolnocłowej ze względu na cenę.

Proszę o jakieś wiarygodne informację, dziękuje ponownie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Kwi 2013 14:51 

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 95
Nie ma znaczenia. Po kontroli od razu możesz udać się na zakupy. Jeśli kupujesz tytoń bądź alkohol to wybierasz tylko ten z polskimi znakami towarowymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Kwi 2013 14:59 

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 3
SEN napisał(a):
Nie ma znaczenia. Po kontroli od razu możesz udać się na zakupy. Jeśli kupujesz tytoń bądź alkohol to wybierasz tylko ten z polskimi znakami towarowymi.



Brzmi ok, konkludując mam możliwość tańszego zakupu alkoholu ( z polską banderolą ) mimo lotu wewnątrz UE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Kwi 2013 15:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Hę? Przecież są dwie ceny - UE (nieopłacalne) i NON-EU (opłacalne)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Kwi 2013 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Zgaduje ze to
Cytuj:
Nie ma znaczenia
odnosilo sie zapewne do:
Cytuj:
Czyli jak rozumiem nie ma znaczenie czy lecę lotami rejsowymi jak LOT czy tez tanimi liniami jak owy Ryanair?


Ceny oczywiscie sie roznia o akcyze, wiec rzeczywiscie nie kupisz do Anglii flaszki w super cenie nizszej niz w Biedronce, ale bedzie na pewno tansza niz w UK (nie mowiac juz o walorach sentymentalnych, kolega na pewno bedzie sie cieszyl ;) ). Ja bym porownala te ceny z takimi w nocnym sklepie, szalu nie ma ale wciaz taniej niz za granica.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Kwi 2013 15:56 

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 95
Kupiłem ostatnio na Chopina litrową butelkę Wyborowej to była o 50% droższa niż w Tesco. Tytoń jest w tej samej cenie wszędzie. Jeśli lecisz z bagażem rejestrowanym to śmiało kup alkohol w Tesco czy Biedronce czy gdziekolwiek znajdziesz taniej, jeśli tylko z podręcznym to jesteś skazany na sklep bezcłowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Kwi 2013 18:32 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 23
Ostatnio kupowałam w wolnocłowym litrową białą żubrówkę i zapłaciłam jakieś 10 zł więcej niż w sklepach sieci Arhelan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Lip 2013 16:50 

Rejestracja: 07 Lip 2013
Posty: 2
SEN napisał(a):
Kupiłem ostatnio na Chopina litrową butelkę Wyborowej to była o 50% droższa niż w Tesco. Tytoń jest w tej samej cenie wszędzie. Jeśli lecisz z bagażem rejestrowanym to śmiało kup alkohol w Tesco czy Biedronce czy gdziekolwiek znajdziesz taniej, jeśli tylko z podręcznym to jesteś skazany na sklep bezcłowy.


Lecąc z bagażem podręcznym nie mogę mieć papierosów kupionych w normalnym sklepie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Lip 2013 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Asik. napisał(a):
Lecąc z bagażem podręcznym nie mogę mieć papierosów kupionych w normalnym sklepie?

Możesz. Ale jak lecisz Wizzairem to nie musisz pakować do podręcznego zakupów z wolnocłowej, więc może lepiej kupić na lotnisku.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Lip 2013 19:58 

Rejestracja: 07 Lip 2013
Posty: 2
zbyhu napisał(a):
Asik. napisał(a):
Lecąc z bagażem podręcznym nie mogę mieć papierosów kupionych w normalnym sklepie?

Możesz. Ale jak lecisz Wizzairem to nie musisz pakować do podręcznego zakupów z wolnocłowej, więc może lepiej kupić na lotnisku.


Dzięki, ale lecę Ryanairem
więc chyba nie ma różnicy czy kupię wcześniej czy w wolnocłowym - i tak muszę upchnąć w bagażu
w sumie wolałabym kupić wcześniej i nie zostawiać sobie dodatkowych obowiązkowych zakupów na koniec
i tak będę się stresować samym lotem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Kwi 2014 21:59 

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 5
Loty: 68
Kilometry: 62 938
Asik. napisał(a):
zbyhu napisał(a):
Asik. napisał(a):
Lecąc z bagażem podręcznym nie mogę mieć papierosów kupionych w normalnym sklepie?

Możesz. Ale jak lecisz Wizzairem to nie musisz pakować do podręcznego zakupów z wolnocłowej, więc może lepiej kupić na lotnisku.


Dzięki, ale lecę Ryanairem
więc chyba nie ma różnicy czy kupię wcześniej czy w wolnocłowym - i tak muszę upchnąć w bagażu
w sumie wolałabym kupić wcześniej i nie zostawiać sobie dodatkowych obowiązkowych zakupów na koniec
i tak będę się stresować samym lotem ;)


Różnica jest, bo jeśli lecisz Ryanairem bez bagażu rejestrowanego, to nie przejdziesz security checkin z butelką wódki w bagażu podręcznym. No chyba, że kupisz setkę, bo możesz mieć w bagażu podręcznym max 100ml. Oczywiście to co kupisz w strefie wolnocłowej możesz upychać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Cze 2017 23:01 

Rejestracja: 07 Lip 2013
Posty: 44
Loty: 16
Kilometry: 39 138
Czy w wolnocłowych są wódki w takich małych buteleczkach jak dla żuli (bombeczki), czyli 50 czy 100 ml? Na prezenciki bym chciał, a że lecę z podręcznym do Maroka, to szkoda sobie limit ograniczać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Cze 2017 00:04 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 70
Są!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
raf_b lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 23 Paź 2018 09:59 

Rejestracja: 23 Paź 2018
Posty: 2
Mam pytanko w jakich godzinach są otwarte sklepy bezclowe. Lecę o 21 a nie chce się natknąć na zamknięte sklepy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Paź 2018 10:08 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
:arrow: https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/sklepy.html
po najechaniu kursorem na dany sklep masz info o godzinach otwarcia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Paź 2018 10:14 

Rejestracja: 23 Paź 2018
Posty: 2
Dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Mail.ru [Bot], Yandex [Bot] oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group