Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#21 PostWysłany: 05 Lut 2015 19:38 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 42
Loty: 219
Kilometry: 448 013
W Warszawie w Galerii Mokotów mieli dowolną ilość JPY od ręki. Na tydzień czasu, na wszystkie wydatki, w tym transport, noclegi, jedzenie, wejściówki, spokojnie starcza 80-90 tysięcy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#22 PostWysłany: 05 Lut 2015 19:52 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Na tydzień?? Hmmm... to chyba jakoś wybitnie "budżetowo"... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#23 PostWysłany: 05 Lut 2015 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Mi na 3 dni starczyło jakieś 15 tys. w tym 3500 za Kansai Pass, 6 tys za hotelik, żarcie w 7eleven to jakieś 300-500 za posiłek, 2000 za wejścia do atrakcji w Kioto i Nara / Osaka Eye.
90 tysięcy na tydzień to moim zdaniem spory budżet
Góra
 Profil Relacje PM off
Niva lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#24 PostWysłany: 09 Lut 2015 12:50 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
co do budżetu to zawsze opinie będą podzielone...każdy wydaje inaczej :) a i wydać zawsze można wszystko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#25 PostWysłany: 09 Lut 2015 13:32 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Oczywiście masz rację...
Sama przejażdżka Shinkansenem kosztowała mnie kilkanaście tyś. jenów, hotele też sporo. Za obiad w przeciętnej restauracji płaciłem 10-20.000 jenów. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#26 PostWysłany: 09 Lut 2015 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
No to raczej nie my budżetowo, tylko Ty na bogato ;) Dla porównania: posiłek przygotowany przez Jiro, mistrza sushi który pracuje w zawodzie od 75 lat, którego malutka restauracja ma 3* Michelin, kosztuje 30000Y. I to jest taki 'once in a lifetime experience'. A ty mówisz o średnio 20000 na obiad w restauracji :) Przeciętny 'zwykły obiad' w przeciętnej restauracji to jest 1000-1500Y na osobę, no niech będzie, że 2000-3000 to już taki z wyższej półki. No ale nie 10 czy 20 tysięcy.
Nie, że marudzę, bo nic mi do zawartości Twojego portfela, ale tak właśnie powstaje później mit drogiej Japonii, do której zwiedzania trzeba kupy pieniedzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#27 PostWysłany: 09 Lut 2015 15:43 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
masz rację, cały czas zapominam że moje wydatki były na dwie osoby...
ale za 1000 jenów to nie wyobrażam sobie obiadu.. :)
Japonia jest droga - w porównaniu z innymi krajami azjatyckimi gdzie "wypasiony" obiad kosztował mnie maks kilkadziesiąt zł (na 2 osoby).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#28 PostWysłany: 09 Lut 2015 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
W porównaniu z innymi krajami azjatyckimi tak, jest droższa. Ale w porównianiu z innymi krajami wysoko rozwiniętymi - absolutnie nie. Dlatego Japonii cenowo nie powinno się porównywać do reszty Azji, ale raczej do innch krajów o podobnym stopniu rozwoju ekonomicznego. Te 1500Y to jest w luźnym przeliczeniu 13$ lub 11 EUR czyli kwota mieszcząca się w normach obiadowych krajów europejskich (no bo w Ameryce za 13$ zjeść obiad to cieżko). Mówię tutaj naprawdę o średnio przeciętnym lunchu, na który przeciętny japończyk wyskakuje z pracy, czyli np micha ramen + jakaś przystawka, nic zbytnio budżetowego. Budżetowo to się je w 7eleven za 600Y.
Ale co ja się będę kłócić :) Polecam rzucić okiem na relacje z Japonii na forum lub poszperać na tripadvisorze, jest masa przykładów ze zdjeciami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#29 PostWysłany: 09 Lut 2015 16:00 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
a dla mnie w Japonii to dwie rzeczy były drogie w porównaniu do warunków europejskich: pociągi (ale i tak mieliśmy JRP) oraz... piwo (w restauracji kosztowało w przeliczeniu 30PLN, a puszka w sklepie ok 8-10 PLN) :D , w innych rzeczach nie odczuwałem obciążenia finansowego, ale tak jak pisaliśmy- każdy inaczej wydaje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#30 PostWysłany: 19 Sty 2017 12:22 

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Też zastanawiam się jak to ugryźć. W Bielsku niestety szału z dostępnością (i kursem) nie ma, więc zostaje albo wyprawa do Katowic\Krakowa (średnio mi się to opłaca), albo zabranie ze sobą $\€ w papierkach lub na karcie walutowej Aliora. A potem wymiana na Naricie (widzę, że pzelicznik nie jest aż tak tragiczny) + ewentualnie płatność kartą tam gdzie się da.
Najkorzystniej by wyszło kupić JPY w kantorze Aliora (całkiem fajny kurs jest obecnie), tylko co z tym potem zrobić :/
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#31 PostWysłany: 19 Sty 2017 12:55 

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 103
Byłem dwa tygodnie w październiku w Japonii.
Miałem kartę dolarową Smart banku (teraz Nest banku), wypłacałem w sklepach 7eleven, kursy były całkiem dobre, ale największą zaletą tego rozwiązania jest to że nie trzeba nosić przy sobie całej gotówki tylko wypłacać mniejsze kwoty co kilka dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#32 PostWysłany: 19 Sty 2017 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@‌kloose84‌ a skąd lecisz? Bo jak z Waw to możesz tam kupić. Całkiem dobre kursy mają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#33 PostWysłany: 19 Sty 2017 13:20 

Z Budapesztu. Mimo sporej odległości od Bielska, jakoś przyjemniej mi się podróżuje z tego lotniska, niż z Wawy.
Góra
 PM off
correos lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#34 PostWysłany: 19 Sty 2017 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@‌kloose84‌

Jeżeli mieszkasz w Bielsku-Białej, to rzeczywiście może Ci się nie opłacić szukanie kantoru mającego na stanie jeny w Polsce. Gdybyś jednak próbował wymieniać, to proponuję najpierw zadzwonić do kantoru i upewnić się, że jeny są w takiej kwocie jaką potrzebujesz. Nawet w Krakowie i Katowicach kantory przeważnie mają tylko małe sumy, które odsprzedali im japońscy turyści.

Co do kont walutowych Alior Banku, to przerabiałem ten temat ostatnio w 2015 roku. Po zapytaniu banku w jaki sposób można wypłacić pieniądze z konta w jenach, okazało się, że się nie da, bo przewidziana jest jedynie możliwość robienia wypłat w kilku najbardziej popularnych walutach. Jedyną możliwością było dokonanie przelewu na inne konto w jenach i wypłacenie pieniędzy w Japonii z tego drugiego konta. Być może info nie jest do końca aktualne.

Kursy wymiany na lotnisku w Japonii powinny być dość przystępne. W Japonii nie ma kantorów w mieście (pieniądze można wymienić tylko w banku) i wymiana waluty na lotnisku jest powszechna. Ale nie ma takiej sytuacji jak w Polsce, że na lotnisku kursy mocno odbiegają od średnich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#35 PostWysłany: 19 Sty 2017 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
@‌kloose84‌ Jeszcze taka opcja japonia-wymienie-jeny-jpy-na-zlotowki-pln,1130,80730
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#36 PostWysłany: 20 Sty 2017 12:51 

Aso napisał(a):
@‌kloose84‌
Co do kont walutowych Alior Banku, to przerabiałem ten temat ostatnio w 2015 roku. Po zapytaniu banku w jaki sposób można wypłacić pieniądze z konta w jenach, okazało się, że się nie da, bo przewidziana jest jedynie możliwość robienia wypłat w kilku najbardziej popularnych walutach. Jedyną możliwością było dokonanie przelewu na inne konto w jenach i wypłacenie pieniędzy w Japonii z tego drugiego konta. Być może info nie jest do końca aktualne.

Kursy wymiany na lotnisku w Japonii powinny być dość przystępne. W Japonii nie ma kantorów w mieście (pieniądze można wymienić tylko w banku) i wymiana waluty na lotnisku jest powszechna. Ale nie ma takiej sytuacji jak w Polsce, że na lotnisku kursy mocno odbiegają od średnich.

To jest własnie jedna z bolączek Aliora i reszty kantorów walutowych - kursy są zazwyczaj bardzo atrakcyjne, tylko poza głównymi walutami, nie ma jak tego wybrać.
Co do kursów lotniskowych (Narita, bo tam ląduję) , to lookam na przeliczniki i nie są takie złe, a nawet lepsze w stosunku do tego co musiałbym wyłożyć przy zakupie w naszych kantorach.
Chyba zostanę przy opcji karta USD z Aliora (+ parę banknotów na wszelki wypadek) i wypłata na miejscu USD (albo bezpośrednio JPY). Zwłaszcza, że kupowałem $ kiedy kurs był jeszcze w miarę przyzwoity ~3.6 - 3.7zł

No i opcja zaproponowana przez @‌WaldekK‌ też jest ciekawa i warta rozważenia :)
Góra
 PM off  
      
#37 PostWysłany: 24 Maj 2017 17:38 

Rejestracja: 15 Lip 2015
Posty: 32
Witam Mam pyt.odnosnie waluty. Mianowicie za 3 tyg bede w Japonii przez 8 dni. Mielismy kupic 10 tys jenow w katorze w Polsce poniewaz ladujemy w Tokio o polnocy. Byloby na metro etc. Teraz zastanawiamy sie czy nie lepiej kupic 100 tys jenow i gotowke zabrac ze soba. W kantorze kurs 0,35 wiec zaplacilbym 3,5 tys zl. W Japonii doczytalem ze brak kantorow wiec wymienia badz wyplaca sie w bankomacie w 7/11 ewent.na poczcie lub w banku. Rownowartosc 3,5 tys zl aktualnie przy kursie 4,19 za euro daje 835 euro. Taka gotowka w banknotach rowniez bede dysponowal wiec moze lepiej 835 euro wymienic w Banku w Japonii. Ale nie jestem w stanie wyliczyc ile dostane jenow? Bede mial rowniez karte m banku w euro i moglbym rownowartosc 835 euro vs wyplacic Ale kurs w Mbanku 0,45 za jena i 3 procent przewalutowanie. Wiec sie nie oplaca. Wiec pozostaje albo kupic 100 tys jenow w kantorze w Polsce za 3,5 tys ewent. 835 euro wymienic w Banku w Japonii .. Orientuje sie ktos co bedzie korzystniejsze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#38 PostWysłany: 24 Maj 2017 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
zgubiłem się, korzystniej będzie zabrać 835 euro na karcie, wypłacić w dolarach a nastepnie wymienić w kantorze
natomiast jeśli chcesz fajnie spędzić czas nie zastanawiając się jak w Japonii zaoszczędzić na wymianie 6 zeta, to po przylocie skorzystaj z bankomatu
w wielu miejscach możesz tez płacić karta
enjoy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#39 PostWysłany: 24 Maj 2017 18:06 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Może troszeczkę nie na temat ale sprawdź sobie Revolut.
Od kilku dni oferują wpłaty w PLN.
Samo przeliczenie na JPY odbywa się po kursie między bankowym.
Wg mnie na dzień dzisiejszy nie ma nic lepszego do płacenia za granicą.
Miesięcznie masz do wypłacenia równowartość 200 GPB z bankomatów za darmo.

Co prawda karta płatnicza Revolut kosztuje 6 EUR, ale bardzo szybko się zwraca.
Przychodzi kilka dni po zamówieniu więc powinna dotrzeć do Ciebie na czas.
Dodatkowym plusem jest przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami Revolut.
W momencie kliknięcia wyślij pieniądze są już u drugiej osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#40 PostWysłany: 24 Maj 2017 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
becek napisał(a):
w wielu miejscach możesz tez płacić karta
enjoy


Z ta karta trzeba czasami uwazac, skonczyla mi sie gotowka w USD, mialem tylko CHF i poza Tokio byl problem z wymiana.
W jednej knajpce zapytalem, czy moge zaplacic karta, kiwneli glowami, jak to Japonczycy lubia przytaknac przez grzecznosc zanim zrozumieja, albo pomysla.
Przy zaplacie byl problem, bo powiedzieli ze kart kredytowych nie akceptuja. :x
Musialem skoczyc do automatu, ale bylem zly, bo moj bank pobiera dodatowe prowizje za wyplate gotowki.
Nastepnym razem pokazywalem karte i pytalem 2x dla pewnosci . ;)
Poza tym kilka razy sie zdarzylo, ze terminal nie chcial przeczytac jednej karty i dopiero druga karta dzialala.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 24 Maj 2017 21:51, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group