Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: waluta do Japonii
#1 PostWysłany: 05 Sty 2015 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
hej,

zastanawiam się jak zorganizować się z JPY na wyjazd do Japonii.
Czy z waszego doświadczenia najlepiej wypłacać z bankomatów (boję się tochę o przelicznik)?
Czy zakupić USD/EUR w Polsce i wymieniać na miejscu?

I właśnie jak jest z ta wymianą? Czy poza lotniskami kantory są osiągalne?
Jak kształtują sie kursy wymiany na lotnisku?

Czy może szukać JPY w Polsce?

Jeżeli powtarzam temat to z góry przepraszam. Szukałem.

Dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#2 PostWysłany: 05 Sty 2015 17:25 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Kluczową kwestią jest to jaką masz kartę i na jakich warunkach bank przelicza Ci zagraniczna gotówkę wyjmowaną z bankomatu, bez tej wiedzy ciężko będzie komukolwiek coś Ci doradzić.

Ja na przykład mam kartę w PKO BP, bez prowizji za wypłaty z bankomatów i będąc w Chorwacji wypłacałem sobie kuny ze ściany. Oczywiście było podwójne przewalutowanie, ale to i tak było korzystniejsze niż wymiana w bankomatach. Przy czym trzeba było odrzucić propozycję automatycznego przewalutowania, którą proponował bankomat, bo wtedy byłby gorszy kurs. Na razie do Japonii się nie wybieram, ale uważam wtedy pewnie też bym wyciągał ze ściany, ewentualnie trochę dolarów bym zabrał z Polski, jako takie zabezpieczenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#3 PostWysłany: 05 Sty 2015 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
Mam m. in. EUR z T-Mobile i o ile się nie mylę jest tam niewielka prowizja za wypłatę w bankomacie. Inne to PLN w DB czy w BZWBK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#4 PostWysłany: 05 Sty 2015 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Ja przed wyjazdem kupiłem w kantorze trochę JPY. Później płaciłem kartą i z tego co pamiętam, przelicznik wyszedł mi mniej więcej taki sam. Miałem też trochę EUR na "czarną godzinę", ale nie musiałem z nich korzystać.
Jeśli chodzi o wymianę na miejscu, pozwolę sobie podać link do postu autorstwa tom971, w którym opisał, jak to wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off
foxten uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#5 PostWysłany: 05 Sty 2015 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
We wrześniu byłem i miałem trochę EUR na czarna godzinę, a tak to wypłacałem w bankomatach pocztowych kartą t-mobilne w USD (bez podwójnego przewalutowania, 5pln za wypłatę) i przy dobrej kalkulacji kosztów zmieściłem się w dwóch wypłatach. Kantorów nie szukałem bo nie było potrzeby. Udało mi się nawet kilka razy w sklepie zapłacić kartą, jak mi się gotówka kończyła i chciałem uniknąć wypłaty. A podobno tylko japońskie karty działają... Może miałem szczęście :) Karta T-mobilne EUR z tego co pamietam przelicza po kursie MC jpy na USD i dopiero na EUR, czyli trochę więcej stracisz na przewalutowaniu.


Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
foxten uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#6 PostWysłany: 05 Sty 2015 19:19 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 35
Ja znalazłam w kantorze w Katowicach, pewien kantor internetowy handluje walutą japońska ale wtedy chyba trzeba mieć konto walutowe. Rezerwując noclegi na booking zauważyłam, że sporo hoteli przyjmuje tylko gotówkę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#7 PostWysłany: 05 Sty 2015 19:32 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
kacz0r napisał(a):
Udało mi się nawet kilka razy w sklepie zapłacić kartą, jak mi się gotówka kończyła i chciałem uniknąć wypłaty. A podobno tylko japońskie karty działają... Może miałem szczęście :)


Z kartami raczej nie ma problemu, tj. jeśli jest terminal, to da się zapłacić. Nawet Dinersem mi się udało wykonać parę transakcji - wychodził sporo lepszy kurs niż MC M&M mBanku. Raz rzeczywiście była jakaś wtopa, gdy byłem w 2013. Nie działał na jednej stacji kolejowej polski MC kredytowy i polska Visa debetowa. Zadziałał dopiero amerykański Amex, ale to jakaś wyjątkowa sytuacja.
Jeśli chodzi o bankomaty, to z polskimi kartami wspólpracują te z japońskiego banku pocztowego i albo Family Mart, albo 7 Eleven (jeden z nich; bij-zabij, nie pamiętam który).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: waluta do Japonii
#8 PostWysłany: 05 Sty 2015 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
7 eleven, przypomniałem sobie, że tam też raz wypłaciłem, a wcześniej nie udało mi się w Lawson. Family nie sprawdzałem.


Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#9 PostWysłany: 05 Sty 2015 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
Dzięki za przydatne informajce!
O 7/11 słyszałem też wczesniej wiec myśle że nie ma się co obawiać. Dobrze skalkulować koszty i wyciągnąć 1 czy 2 a porządnie.

THX!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#10 PostWysłany: 05 Sty 2015 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Przy okazji - mnie przy pierwszej płatności (bodajże w 7/11) zdziwił sposób jej przeprowadzenia: przeciągnięcie karty przez terminal i już. Bez pinu, bez podpisu. Ot tak, po prostu. No chyba że sprzedawca stwiedził "na oko" (zgodnie z prawdą z resztą), że i tak się ze mną (po japońsku) nie dogada. Choć na migi zaproponował mi podgrzanie czegoś tam w mikrofalówce i tam doszliśmy do porozumienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#11 PostWysłany: 05 Sty 2015 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
taki "zaawansowany paypass" z przyszłości :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#12 PostWysłany: 05 Sty 2015 21:34 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Ja wyjeżdżając do Japonii zawsze biorę ok 20000 JPY i kartę przypisaną do konta w €.
Euro ładuję za pomocą kantoru internetowego i wypłacam w bankomatach w 7eleven. Kurs jest zawsze dużo lepszy niż zakładam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#13 PostWysłany: 05 Sty 2015 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
@Poochaty - w jakim banku masz karte EUR?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#14 PostWysłany: 05 Sty 2015 21:40 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
w mBanku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#15 PostWysłany: 05 Sty 2015 21:42 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 29
Z kantorami w Japonii jest ciężko, ale jeśli lecisz do Tokio to w Akihabarze jest kilka kantorów w których wymienisz dolary po korzystnym kursie na jeny. W Polsce jak poszukasz, to także kupisz jeny jak choćby we wspomnianym kantorze w Katowicach czy w Warszawie.
Góra
 Profil Relacje PM off
foxten uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#16 PostWysłany: 06 Sty 2015 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
Dzieki wszystkim jeszcze raz za pomoc. Wolałem zapytać, bo miałem 1 czy 2 sytuacje w której karta, bankomat a i brak kanotrów przyprawiły o lekki strach.
Teraz tylko poszukać dobrego kantoru co by mieć JPY na pierwsze wydatki i sprawdzić limity na karcie walutowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: waluta do Japonii
#17 PostWysłany: 06 Sty 2015 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2013
Posty: 157
Na lotnisku na 100% jest poczta i 7 eleven, myślę że niepotrzebnie się nalatasz szukając jpy w kantorze, a dla bezpieczeństwa lepiej mieć trochę EUR lub USD. A co do wymiany na miejscu to raz wymieniałem 100eur w banku i kurs był bardzo dobry. W ogóle odniosłem wrażenie, ze tam wszędzie jest minimalny spread. Wracając z KIX miałem trochę gotówki, która przeznaczyłem na zakupy alkoholowe, ale okazało się ze nie pakują w Japonii w te folie i musiałbym wyrzucić wszystko przy transferze (ważna lekcja, jeżeli chcecie kupić tanio Yamazaki :). W związku z tym zostałem z jpy i z ciekawości sprawdziłem kurs w kantorze, który okazał 1-2% niższy od średniego! W kantorze na lotnisku dla zdesperowanych podróżnych!


Sent from my iPad using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#18 PostWysłany: 05 Lut 2015 10:46 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
Jeny kupiłem w Polsce, mieli w kantorze na Śląsku. Tzn sprowadzali je z innego kantoru, ale nie było problemu... trzeba pytać w kantorach :)

jeśli chodzi o banomaty to w 7eleven nie było problemu z polską kartą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#19 PostWysłany: 05 Lut 2015 19:05 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Radzę zawsze mieć przy sobie trochę gotówki w jenach. Nasze karty nie zawsze są akceptowane, również nie wszystkie bankomaty wypłacą przy użyciu europejskiej karty. Sam to przeżyłem, kiedyś w knajpie nie przyjęło żadnej mojej karty, bankomaty w okolicy też nie, dopiero ktoś z gości się ulitował i wymienił mi euro na jeny (po zbójeckim kursie)... :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#20 PostWysłany: 05 Lut 2015 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Ja miałem problemy z wypłacaniem w ATM.
Na lotnisku w Osace bez problemu można było brać dowolną kwotę (wielokrotność 1000), wziąłem trochę za mało i potem już musiałem się naszukać, bo albo bankomaty nie chciały dać kasy, albo minimalna kwota wypłaty była 30.000.
Także dobrze pobrać ile trzeba na lotnisku i się potem nie martwić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group