Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#41 PostWysłany: 24 Maj 2017 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
bardzo rzadko mi odrzucało/nie można było zapłacić karta
płaciłem karta w hostelach/hotelach/sklepach/barach/restauracjach i w kasach i biletowych
żyjemy w XXI w i naprawdę nie trzeba wozić ze sobą reklamówki forsy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#42 PostWysłany: 25 Maj 2017 03:39 

Potwierdzam. Nie ma co dramatyzować - poza Aliorem USD, sprawdzilem też kredytówkę z BGŻ Paribas i Vise z Nest Banku, i wszystkie działały normalnie. Karta z Nesta nie jest stworzona do płatności za granicą (prowizja i przelicznik), ale jako awaryjna się sprawdzi.

No i najłatwiej skorzystać z bankomatów na lotnisku, i zwyczajnie wypłacić JPY kartą USD z Kantoru Aliora.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#43 PostWysłany: 26 Maj 2017 05:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Kantory w Japonii nie są tak częste jak apteki w Polsce, ale istnieją. Wczoraj w Ueno w Tokyo widziałem kursy na EUR około 128/120 czyli ~4 JPY spreadu.
Gotówkę albo kartę bankomatową trzeba mieć, bo wiele miejsc (jednorazowe bilety na metro, pociągi podmiejskie, niektóre muzea, świątynie, restauracje, wypożyczalnie rowerów itd.) płatności kartami nie akceptuje.
Z własnego doświadczenia polecam zabrać:
-kartę bankomatową nieobarczoną wysokimi prowizjami rzędu 3-4 czy więcej procent
-gotówkę
-DWIE karty kredytowe różnych organizacji, np. Visa i MasterCard, Visa i Amex

Przed podróżą warto poinformować swój bank o wyjeździe.

Sent from my H60-L12 using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#44 PostWysłany: 26 Maj 2017 06:15 

Gotówka, to wiadomo podstawa w Jap, ale też nie ma sensu brać jej na zapas, zwłaszcza jak kurs w Polsce szału nie robi. ATM obsługujące zagraniczne karty, są na prawie każdej stacji metra, a kasę można też bez problemu wypłacić w 7eleven i reszcie Żabek, których jest multum.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#45 PostWysłany: 25 Lis 2017 13:01 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
Jak ktoś mieszka w Warszawie lub okolicy, to polecam kantor w Arkadii. Ogólnie, mają tam niezłe spready, a przy większych ilościach wychodzi jeszcze lepiej i dużo taniej niż wypłaty z bankomatów lub płatności kartą na miejscu. Kupowałem tam sporą ilość JPY i KRW na swoje wyjazdy do Japonii i Korei. Przy spreadach, które mieli opłacało mi się wymienić więcej gotówki, bo nadmiarową gotówkę mogłem wymienić z powrotem na PLN bez większej straty.
Niektórzy się boją brać większej gotówki ze sobą, ale Japonia i Korea to bezpieczne kraje, także w zasadzie ryzyko kradzieży jest znikome, co najwyżej można zgubić, ale raczej nikt nie nosi ciągle przy sobie całej gotówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#46 PostWysłany: 25 Lis 2017 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
Gotówka, to wiadomo podstawa w Jap, ale też nie ma sensu brać jej na zapas


Ano wlasnie, :lol: ale dobrze miec minimum 2 karty kredytowe, mi w jednej o dziwo nie wszedzie dzialal czytnik.
Jesli chodzi o wymiane gotowki, w Tokyo nie bylo problemu, ale dalej na poludnie od Tokyo mialem problemy z wymiana CHF.
Załącznik:
cash.JPG

Milego wieczoru.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: waluta do Japonii
#47 PostWysłany: 08 Cze 2023 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 110
Loty: 121
Kilometry: 192 908
Nie brałem prawie żadnej gotówki. Wyjmowałem wszystko z bankomatów przy 7-Eleven, Lawson lub Japan Post. Prowizja 220 jenów lub 5 zł. Kurs jak w NBP. Karta Alior Bank Mastercard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group