Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Walizka twarda czy miękka?
Miękka
Twarda
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Wrz 2017 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2017
Posty: 8
gruby_inversia napisał(a):
Nada sie tylko musisz go wsadzić w taki specjalny worek lub poprostu owinąć streczem aby nie odstawały żadne części.

Jest taki wymóg czy po prostu dla bezpieczeństwa dla samego siebie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 06 Wrz 2017 21:47 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Poszukaj gdzieś na forum ale na bank ktoś pisał ze musial owijać na lotnisku.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 15 Wrz 2017 13:58 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 300
Loty: 205
Kilometry: 194 715
niebieski
A ja zawsze mam tylko bagaż podręczny, torba materiałowa z allegro za jakieś 30 zł o wymiarach maksymalnych akceptowalnych przez linie lotnicze. Nigdy nie była wyładowana po brzegi, wchodziła do niej nawet torebka damska, gdy Wizzairowcy nie chcieli puścić dziewczyny przez bramkę z dwoma bagażami podręcznymi. Pusta prawie nic nie waży, dostosowuje się do zawartości i dlatego nigdy nie będę brał walizki ani miękkiej, ani twardej. Torba rules ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 15 Wrz 2017 15:05 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Co do plecaków, zapakowanie ich w pokrowiec to wymóg niektórych lotnisk (np Dubaj). Chodzi o odstające części, które mogą się wkręcać w taśmy.
Jeśli podróżuję z plecakiem, wkładam go w pokrowiec z decathlona https://www.decathlon.pl/pokrowiec-ochr ... SIQAvD_BwE

W kwestii walizek, myślę, że większej różnicy pomiędzy miękką i twardą nie ma. Raczej zwracam uwagę, żeby kółka były zabudowane, co zmniejsza prawdopodobieństwo ich urwania przez obsługę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Paź 2017 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 6
To mnie zaskoczyliście z tym pokrowcem na plecak. Nie raz jeździłam i jakoś nigdy nie trafiłam na taki wymóg. Choć fakt, faktem było to już jakiś czas temu. Teraz preferuję jakoś twardą walizkę. Przynajmniej nie boję się, że coś mi się uszkodzi. Raz wzięłam miękką i po otwarciu wszystko było rozwalone i pomieszane. A tak upchnę i w twardym stelażu wszystko się trzyma i nie przesuwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Paź 2017 13:46 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Od lat latam z plecakiem jako nadawany - Karrimora 60-70l. Nigdy nie było problemów i nie kazali niczym owijać. Sam dla własnego komfortu, żeby nie utknął gdzieś w transporcie staram się upchnąć wszystkie taśmy pod poduchy osłaniające stelaż, albo tak związać żeby nie odstawały lub wcisnąć pod pokrowiec - w tym pas biodrowy. Pokrowiec na 100% się przydaje, nie dla wymogu, tylko widzę w jakim stanie nieraz przylatuje (wysmarowany, podziurawiony), więc nieźle chroni plecak. Bywało też, że na taśmie plecak krążył oddzielnie a pokrowiec oddzielnie, ale jakoś nigdy nie zgubili. Wymieniam pokrowiec co 2-3 lata, bo mocno dostaje w kość. Atuty plecaka niezaprzeczalne w przemieszczaniu się na miejscu, a i trudniej go uszkodzić niż torbę - praktycznie jest niezniszczalny :)
Przy pakowaniu przedmioty, które mogłyby ulec uszkodzeniu trzeba dawać w sam środek i obłożyć ciuchami naokoło. Woziłem tak nawet flaszki i jak dobrze wpakować, to zamortyzuje każde rzucanie.
Walizki też czasem używałem, ale rozleciała się już chyba przy drugiej podróży. Tak rzucali, że rozwalili zamek szyfrowy i trzeba było się przerzucić na kłódkę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Paź 2017 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 81
Loty: 254
Kilometry: 560 179
Zależy, dokąd z tym plecakiem latasz :-p
Porównaj wątek o "ciężkich czasach dla plecakowiczów".
Na walizkach się nie znam - za młody jestem :-p
Ale zauważyłem ostatnio na lotnisku w PT, że wyłuskiwali przy odprawie walizki twarde - i przeznaczali je do luku bagażowego (Ryanair: "pierwsze 90 bagaży..."), natomiast nie tykali toreb i miękkich walizek.

Kornel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Paź 2017 11:12 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Niestety mi ostatnio po raz pierwszy zbili butelkę wina w plecaku. Jak zawsze była dobrze zabezpieczona, więc albo ktoś po placku skakał, albo spadł z wózka. Chyba będę zabierała jakieś opakowania na butelki bo nie wszędzie wygodnie jest zabierać walizkę.
Pokrowiec się sprawdza, będę musiała rozejrzeć się też za opcją na walizki jak będę starą zmieniać. Poza zabezpieczeniem przed brudem, otarciami bagaż w pokrowcu jest jednak trudniej przegrzebać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Paź 2017 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Ja tam wolę twarde walizki - czy duże czy małe. Lecąc nawet z kabinówką, jest bezpieczniej. Ile to razy mając plecak czy choćby torbę - upychają w tych schowkach. Poza tym przy hamowaniu samolotu (zwłaszcza w tych Dashach), ogrom bagażu napiera i może co nieco zgnieść. Wiozłem ostatnio w reklamówce precle z Krakowa, które po wylądowaniu przypominały grubością opłatek wigilijny. Także wygodniej plecak, ale jak ma być bezpieczniej - twarda walizka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Paź 2017 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Latam z lekka miekka walizka ze wzgledu na wage, ktora moge w razie potrzeby troche rozepchac. ;)
W sierpniu wracalem ze Spitsbergenu i stlukla sie butelka orginalnie zapakowanego Martell Cordon Bleu, ale to moja wina, gdyz zapomnialem wziasc odpowiedniego pokrowca na butelki, ktory czasami zabieram ze soba.
Nie przepusczalem, ze bede wracal z terytorium Norwegii z alkoholem w walizce. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 02 Gru 2018 15:50 

Rejestracja: 02 Gru 2018
Posty: 2
Hm, przeczytałem komentarze, ale nadal nie potrafię zdecydować. Twarda czy miękka...? Na bagaż rejestrowany? Mam do wyboru takie dwie:

https://gala24.pl/product-pol-13696-Sre ... =101001104

https://puccini.pl/walizka-na-kolkach-s ... rREALw_wcB

Czy ktoś jest w stanie doradzić, która lepsza (biorąc pod uwagę firmę itd). Wittchen mnie przekonuje bardziej, bo jest większa (w linku walizka średnia, chcę kupić ciut większą od tej), no ale ten ABS...
Latam kilka razy w roku, często z przesiadkami. Czy serio ABSy pękają tak często? I czy kółka faktycznie są urywane? Do tej pory kupowałem walizki materiałowe słabych firm i po dwóch, trzech lotach były rozerwane lub połamane, więc chciałbym coś trwalszego (no... chociaż na 5 lotów :D )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 02 Gru 2018 15:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Kup twardą Puccini.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 02 Gru 2018 15:57 

Obie jako duże podręczne dyskwalifikują wymiary 63x41x27 cm oraz 67x44x26cm
Góra
 PM off  
      
#34 PostWysłany: 02 Gru 2018 16:05 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
ABS Puccini mojego brata na 5 podróży 2 razy była wymieniana na koszt linii - już jej nie używa w podróżach lotniczych bo sprawia za dużo problemów. Te walizki nie nadają się do samolotu na bagaż rejestrowany- pękają od mocniejszego nacisku na bok. Wystarczy że na wózek położą walizkę na dole i kilka walizek na nią - i jeśli nie była pełna to pęknie. Natomiast jako kabinówka, albo walizka do samochodu jest OK.
Jeśli chcesz kupić twardą Puccini to lepiej dołożyć do wersji z poliwęglanu.

Ja od 3 lat dość intensywnie używam w sumie 4 walizek z poliwęglanu (w różnych rozmiarach) 3 Ellehammer i 1 Bugatti.
Jak na razie żadnych problemów. Ellehammer wyglądają jak nowe, Bugatti jest dość mocno porysowana - ale to kwestia błyszczącego materiału.
Z kółkami żadnych problemów jak dotąd nie miałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Gru 2018 16:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
A ja mam wręcz przeciwne doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Gru 2018 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2013
Posty: 128
Loty: 132
Kilometry: 368 969
co do walizki to biorę ją tylko na rejestrowany jeśli lecę tylko do punktu A i będę tam nocował cały czas i wtedy tylko twarda, czuję wtedy większą pewność że nic w środku mi się nie zgniecie - jednak ostatnio rzadko latam tylko do 1 punktu.

Ostatnio latam tylko z plecakami - więcej upcham i lepsze do przemieszczania się, czasami po prostu np. do busa nie zabiorą Cię z walizką a z plecakiem tak. Dotychczas nigdzie nie kazali pakować w nic, jedynie dawali "tackę" na plecaka rejestrowany.
_________________
Fascynat Ameryki Południowej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 02 Gru 2018 17:32 

Rejestracja: 02 Gru 2018
Posty: 2
Ok, dzięki za odpowiedzi! I jeszcze jedno pytanie mam! Szybki ranking
Puccini czy Wittchen?
Może nie warto generalizować, ale która firma ma solidniejsze produkty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 02 Gru 2018 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2013
Posty: 128
Loty: 132
Kilometry: 368 969
ja miałem puccini byłem bardzo zadowolony.
_________________
Fascynat Ameryki Południowej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group