Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 472 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Paź 2011 12:58 

Rejestracja: 23 Paź 2011
Posty: 33
aktualizacja 31.10.2012:

24.10.2012 wizz zmienił wymiary bagażu podręcznego. Proszę uwględnić, że wszystkie posty napisane przed tą datą odnoszą się do starych zasad.

Aktualne zasady do FR, W6 i U2
Cytuj:
wizz
1) mały podręczny: 42 x 32 x 25 - bepłatny
2) duży podręczny: 56 x 45 x 25 - płatny €

Ryanair 55 cm x 40 cm x 20 cm i 35 x 20 x 20 cm

Easyjet 50 x 40 x 20 cm (brak wagi)



Witam,
Z racji tego, to to moj pierwszy post to ladnie sie przywitam :D
Potrzebuje Waszej porady w kwestii zakupu torby kabinowej z kolkami pod katem Wizzaira.
Czytalem, ze ta linia ma kosz o dokladnie takich wymiarach jaki jest limit. Niestety wszystkie znalezione torby na alledrogo sa za duze. Mozecie cos poradzic? Torba dla kobietki wiec plecak odpada.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Zeus, 21 Sty 2015 11:45, edytowano w sumie 1 raz
poprawa informacji podręcznych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#2 PostWysłany: 23 Paź 2011 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
temat walizki jest długi i szeroki, bo zależy oczywiście od Twoich wymagań i możliwości portfela :)

czy to na pewno musi być torba, czy może być klasyczna walizka kabinowa?

Ja kupiła walizkę i z moich spostrzeżeń mogę powiedzieć na co warto zwrócić uwagę, ale zakładam, że nie każdemu potrzebne to co mi.
Po pierwsze waga walizki. 90% moich podróży wymaga ode mnie wzięcia laptopa ze mną. Niestety moja zabawka waży 3kg i walizka tyle samo, co oznacza, że przy limicie bagażu podręcznego 10kg, pozostaje mi tylko 4 kg na ubrania, buty i kosmetyki :) kobiety rozumieją zapewne mój ból ;) następną walizkę napewno będę szukać najlżejszą jak się da.

Również zależało mi, żeby kieszeń zewnętrzna mieściła bez problem kartki A4, a już najlepiej, żeby również laptop dał się tam wsunąć, gdyż wyjęcie laptopa nie wymaga otwierania walizki przy wszystkich i pokazywanie co jest w środku (a że zawsze pakuję się na szybko to nie pamiętam co zostało na widoku na górze walizki ;) )

Druga rzecz, to wymiar walizki z kółkami. Nie liczy się czy sama walizka spełnia wymiary, trzeba jeszcze sprawdzić czy kółka nie wystają poza wyznaczony obszar, bo na niektórych lotniskach naprawdę tego pilnują. Jak szłam kupić walizkę, to najzwyczajniej w świecie wzięłam z sobą miarkę i ignorowałam Panią sprzedawczynię, która wciskała, że każda jest typu 'kabinowa', a jak ją spytałam jakimi liniami najczęściej lata, to się okazało, że nigdy nawet samolotem nie leciała :) żeby nie mieć stresu, to warto zmierzyć przed kupnem

Trzecia rzecz. Kieszonki wewnątrz walizki - bezcenne na ładowarki, klucze do domu i wszystko inne co do czego lepiej mieć zawsze pewność gdzie się znajduje. Ja mam trzy: jedna typu 'siatka' na suwak, i dwie mniejsze otwarte ograniczone gumką ściskającą. W zestawie dostałam również worek na brudne rzeczy w kolorze wnętrza walizki.

Przyznam, że nie kupiłam mojej walizki w żadnym sklepie firmowym, wydałam na nią 89zł, ale po blisko 20 lotach ze mną jestem z niej zadowolona i ciągle wygląda prawie jak nowa.
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#3 PostWysłany: 23 Paź 2011 18:12 

Rejestracja: 23 Paź 2011
Posty: 33
Dostałem polecenie aby torba miała kółka i wysuwaną rączkę :), coś w tym stylu, na weekendowe wyjazdy:
http://allegro.pl/walizka-airtex-2350-k ... 68480.html
http://allegro.pl/elegancka-walizka-tor ... 99955.html
Nie chciałbym na to wydać więcej niż 100 zł. Też podszedłem tak do tematu, wziąłem miarkę i pojechałem do Reala.
Niestety wszystkie dostępne były niewymiarowe :( Zawsze kilka centymetrów z którejś strony nie pasowało.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#4 PostWysłany: 24 Paź 2011 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
moja jest firmy FarAway, kupiona w Carrefour, tak jak pisałam, za 89 zł, ale to już jakiś czas temu, więc nie mogę obiecać, że ciągle będzie tam dostępna
ponieważ nie mogę znaleźć w necie zdjęcia załączam moje, na tym zdjęciu to ta pierwsza brązowa

lata ze mną już trochę i jak na razie bez problemu przechodzi wszystkie kontrole Wizzair i Ryanair :)

Załączniki:
wal1.JPG
wal1.JPG [ 28.03 KiB | Obejrzany 67843 razy ]
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#5 PostWysłany: 26 Paź 2011 11:48 

Rejestracja: 23 Paź 2011
Posty: 33
Dziękuję za pomoc, udało mi się znaleźć w Kalafiorze torbę z kółkami, co prawda wystającymi, ale mieści się w wymiarach :) I kosztowała całe 79 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#6 PostWysłany: 14 Sty 2012 11:53 

Rejestracja: 26 Cze 2011
Posty: 13
Czy walizka musi mieć idealnie wymiary podane na stronach wizzair i ryanair czy może być troszkę większa np taka jak ta na allegro
http://allegro.pl/walizka-na-kolkach-bagaz-podreczny-wizzair-ryanair-i2011179172.html
niby na zdjęciach się mieści choć ma większe wymiary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#7 PostWysłany: 14 Sty 2012 12:12 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
@czajnik4 - który wymiar jest wg ciebie większy? Oferowana walizka ma, według specyfikacji, 51 x 35 x 23cm a Ryanair podaje rozmiary 55 x 40 x 25cm. Czyli żaden rozmiar nie jest przekroczony, można by nawet powiedzieć, trochę marnotrawstwa w wymiarze długości czy szerokości. Z głębokością trzeba uważać, bo dopakowując walizkę łatwo przekroczyć te 25 cm i wtedy do koszyka nie wejdzie. Albo co gorsza, jeśli chodzą z kartonowymi foremkami...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#8 PostWysłany: 14 Sty 2012 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
man4business napisał(a):
@czajnik4 - który wymiar jest wg ciebie większy? Oferowana walizka ma, według specyfikacji, 51 x 35 x 23cm a Ryanair podaje rozmiary 55 x 40 x 25cm. Czyli żaden rozmiar nie jest przekroczony, można by nawet powiedzieć, trochę marnotrawstwa w wymiarze długości czy szerokości. Z głębokością trzeba uważać, bo dopakowując walizkę łatwo przekroczyć te 25 cm i wtedy do koszyka nie wejdzie. Albo co gorsza, jeśli chodzą z kartonowymi foremkami...

I w Ryanie i w WizzAir dopuszczalna głębokośc walizki to 20 cm, a nie 25.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#9 PostWysłany: 25 Sty 2012 23:42 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Polecam w tesco walizkę za 69 zł (kolor czarny) medium troley case. 56x39x21. Zgodnie z informacjami z forum koszyk jest ciut większy więc pasuje idealnie. Z tego co czytałem na forum UK bardzo dużo osób z nimi lata i są niezłej jakości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#10 PostWysłany: 09 Lut 2012 02:26 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 115
Trwa hunt na iBood i akurat przerwa do rana jest i wrzucili zestaw trzech walizek z których jedna idealnie nadaje się na bagaż podręczny :) Zastanawiam się czy nie kupić, w końcu cena atrakcyjna i mamy aż 3 walizki ;)
http://www.ibood.com/pl/pl/product_spec ... risbane_I/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#11 PostWysłany: 09 Lut 2012 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Zainwestujcie w Cabin Max na kółkach - 30 funtów to wprawdzie więcej niż 100 zł, ale dla komfortu podróżowania warto dołożyć te parę zł.
Na Amazonie przesyłka kurierska jest gratis.
http://www.amazon.co.uk/Cabin-Max-Appro ... 66-9552219
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#12 PostWysłany: 09 Lut 2012 09:01 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 19
Polecam uwadze komentarze/opinie klientów na Amazon dotyczące Cabin Max'a na kółkach.
Można się z nich dowiedzieć iż producent lekko mija się z prawdą podając wymiary 55x40x20.
W rzeczywistości jest trochę więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#13 PostWysłany: 09 Lut 2012 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
mawas napisał(a):
Polecam uwadze komentarze/opinie klientów na Amazon dotyczące Cabin Max'a na kółkach.
Można się z nich dowiedzieć iż producent lekko mija się z prawdą podając wymiary 55x40x20.
W rzeczywistości jest trochę więcej.

Ale to przecież szmata. Przy odrobinie zdrowego rozsądku przy pakowaniu torba bez problemu zmieści się w koszyku.
Ja stosuję prostą metodę - na czas kontroli wyjmuję z torby gruby sweter i kurtkę i zakładam je na siebie, zaraz potem lądują znowu w torbie.
Poza tym od października sprawdzali mnie jeden raz na 55 lotów - zakładam torbę na plecy i przechodzę bez kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#14 PostWysłany: 09 Lut 2012 19:50 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
W carrefourze w terminie 8-13.02 jest walizka o wymiarach rzeczywistych 52x33x18 w cenie 19,99 PLN. Ma ona bardzo fajne kształty, nie takie jak co niektóre które są w promocjach i myśle, że to całkiem ciekawy deal :) może w pełni nie da się wykorzystać, bo jest trochę mniejsza niż maksymalne wymiary, ale spokojnie można z nią lecieć bez obaw, także jeżeli ktoś nie ma, a potrzebuje to polecam.
http://www.carrefour.pl/page/pl/tanie-p ... f20120207/
strona 18 ulotki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#15 PostWysłany: 09 Lut 2012 21:28 

Rejestracja: 04 Lip 2010
Posty: 61
Ja swoją walizkę, kupiłem także w Carefourze za ok 80zł. Ogólnie jest tam duży wybór walizek więc da się znaleźć interesującą (mieszczącą się w wym) w dobrej cenie. Moim sposobem który jak na razie działa jest wkładanie kurtki między rączkę a walizkę. Kurtka przykrywa trochę walizkę i wydaje się dzięki temu optycznie mniejsza więc nikt się do niej nie przyczepia :P. Wymiary są w sumie ok ale jak mierzyłem ją w tym koszyku raz zaraz po zakupie to musiałem delikatnie docisnąć dół walizki aby weszły kółka. Jednak patrząc czasem co ludzie wyczyniają próbując wepchnąć swój bagaż to jestem spokojny że moja delikatna pomoc przy wkładaniu do miernika jest dopuszczalna i normalna :P
Co do lotnisk na których byłem to:

-Warszawa - mierzą większość bagaży, praktycznie co drugi, ale wydaje mi się że to uwarunkowane jest kierunkiem lotu, bo np do BCN, nikomu nie mierzyli, ale do LTN już tak.
-Londyn Luton - wybiórczo, chodzi sobie pani z koszykiem i od czasu do czasu poprosi niektóre osoby.
-Goteborg City - tu tylko przy przejściu na strefę bezcłową mają wagi, ale rzadko z nich korzystają (chyba), przed wejściem do samolotu raczej nikt nie patrzy.
-Gdańsk - wszystko w pośpiechu czasem braknie czasu kiedy zaczynają boarding 10 min przed odlotem. Jednakże kiedy mają więcej czasu sprawdzają i wagowo i miarowo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#16 PostWysłany: 10 Lut 2012 20:54 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
Ziela napisał(a):
W carrefourze w terminie 8-13.02 jest walizka o wymiarach rzeczywistych 52x33x18 w cenie 19,99 PLN. Ma ona bardzo fajne kształty, nie takie jak co niektóre które są w promocjach i myśle, że to całkiem ciekawy deal :) może w pełni nie da się wykorzystać, bo jest trochę mniejsza niż maksymalne wymiary, ale spokojnie można z nią lecieć bez obaw, także jeżeli ktoś nie ma, a potrzebuje to polecam.
http://www.carrefour.pl/page/pl/tanie-p ... f20120207/
strona 18 ulotki

na ulotce jest napisane wys.46 cm
oglądałeś ją? ile mniej więcej waży??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#17 PostWysłany: 11 Lut 2012 12:22 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
Tak oglądałem ją i zmierzyłem i chociaż są podane na niej wymiary 46x32x16 to jak wiadomo zawsze dochodzą kółka i uchwyt(z góry i z tyłu). Także podałem prawdziwe wymiary 52x33x18, a nie takie jak na ulotce, które są wymiarami "pudła" :) walizeczka dość lekka, ale niestety jej nie zważyłem, myślę że więcej niż 1kg nie przekracza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Odp: walizka kabinowa
#18 PostWysłany: 11 Lut 2012 13:15 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Czyli że lekkie dopchnięcie walizki nie jest niczym złym i nię będą się o to czepiać?

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#19 PostWysłany: 12 Lut 2012 18:02 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 39
Ziela napisał(a):
W carrefourze w terminie 8-13.02 jest walizka o wymiarach rzeczywistych 52x33x18 w cenie 19,99 PLN.
http://www.carrefour.pl/page/pl/tanie-p ... f20120207/
strona 18 ulotki

Zaryzykowałem i kupiłem ją na wszelki wypadek ale i tak będę latał z plecakiem lub torbą. Będąc w Carrefour znalazłem inną ciekawą torbę OUTHORN MAJO - torba podróżna z kółkami i możliwością spięcia to małej torby na ramię cena 69,90. zastanawiałem się ale mam już dużą torbę sportową więc się wstrzymałem, ale jak ktoś nie ma albo planuje zakup takiej to myślę że to ciekawa propozycja

taka jak ta poniżej

http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... thorn.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Lut 2012 18:04 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Pacjonek napisał(a):
Czyli że lekkie dopchnięcie walizki nie jest niczym złym i nię będą się o to czepiać?

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk

W wizzairze walizka powinna wejść bez pomocy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 472 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group