Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Walia na weekend?
#1 PostWysłany: 12 Lip 2016 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Przeszukalem forum i ze zdziwieniem musze stwierdzic, ze w zasadzie nie ma zadnych informacji o atrakcjach Walii... W sierpniu wybieram sie na krotki wypad w tamte okolice. Park Narodowy Snowdonia i zamek w Powys to chyba najczestsze cele wycieczek w Walii. Ale czy poza tym, z wlasnego doswiadczenia, mozecie polecic jakies nieoczywiste miejsca warte zobaczenia?

ps. No i kilka kilometrow od Barmouth jest jeszcze oczywiscie MachLoop! :)
http://machloop.co.uk/

Załączniki:
wales1.gif
wales1.gif [ 169.53 KiB | Obejrzany 9669 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#2 PostWysłany: 12 Lip 2016 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zalezy, w ktorej czesci bedziesz. Jest tam sporo ogrodow, szlakow, zamkow. Moge dopisac szczegoly co zwiedzalam, jak doprecyzujesz, w ktora czesc jedziesz.

Ja lubie skoczyc sobie pod namiot pod Snowdonem, znalazlam takie fajne pole namiotowe bez tlumow i halasu. Tylko w zeszlym roku i w tym jeszcze nie bylo pogody, ktora by mnie zachecila do spania w namiocie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#3 PostWysłany: 12 Lip 2016 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Dobre pytanie. Lot albo do Cardiff, albo do Birmingham - zalezy jak bedzie wygodniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Darek M. uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#4 PostWysłany: 12 Lip 2016 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Nie byłem, ale na mojej mapie "must see" mam zaznaczoną miejscowość Dolgellau
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#5 PostWysłany: 12 Lip 2016 12:06 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Półwysep Gower:
- zatoka Three Cliffs Bay (Trzech Klifów),
- Zatoka Oxwich,
- Port Eynon.
koło Swansea.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#6 PostWysłany: 12 Lip 2016 12:17 

Jeżeli chcesz zwiedzać południe to możesz też lecieć do Bristolu. Jeżeli cześć środkową i północną to Birmingham, z którego jest bezpośredni pociąg do Aberystwyth. Po drodze do zobaczenia np. Devil's Bridge. Potem na północ w stronę Bangor, po drodze Snowdonia. Możesz też atakować z góry, lecąc do Liverpool. Pamiętaj, że komunikacja publiczna nie jest jakoś super rozwinięta. Chyba najlepiej pociągami, a potem autobusami hrabstw. Do największych miast (Cardiff, Aberystwyth, Bangor) jeździ też National Express i chyba Megabus. Zaletą autobusów jest to, że jeżdżą krętymi drogami pośród gór. Klimaty typu owce pasące się na pionowych zboczach gwarantowane.
Edyta: Przypomniało mi się, na północny-wschód od Bangor, w Conwy, jest duży zamek którego nie ma na Twojej mapie.
I jeszcze :D W zatoce Cardigan często można zobaczyć delfiny (między Aber a Fishguard). Do tego w Aberystwyth jakoś w lato jest zjazd ortodoksyjnych Żydów (chyba Chasydzi). Ciekawie to wygląda jak rodzinami wchodzą do morza w ubraniu, żeby dokonać ablucji :)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#7 PostWysłany: 12 Lip 2016 13:49 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
Pomysł trochę naciągany, ale czemu nie, szczególnie jeśli jest się w pobliżu. Miejscowość o rekordowo długiej nazwie. Jak ktoś lubi to może nawet dostać stempel do paszportu.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Llanfai ... iogogogoch
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#8 PostWysłany: 12 Lip 2016 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Patrzac po moich albumach, bylam w/na:
-Llanberis Pass
-Caernarfon Castle
-Snowdon, tu bylam kolejka i piechota. Mozna jechac i zejsc albo wejsc i zejsc na piechote. Mniej wiecej wzdluz kolejki jest szeroka sciezka i w miare latwa do maszerowania. Sa tez trudniejsze szlaki z boku. Ja wchodzilam i schodzilam Pyg Track.
-spacer nad Llyn (jezioro) Gwynant
To co powyzej w tym albumie: https://picasaweb.google.com/AZMTKL/Lla ... esJune2011
Wejscie na Snowdon - https://picasaweb.google.com/AZMTKL/SnowdonJuly2013

Kolejny dzien:
-Ruiny Cymer Abbey
-Harlech Castle
-Criccieth Castle
https://picasaweb.google.com/AZMTKL/Cym ... esJune2011

Dalej:
-Conwy Castle
-Bodnant Garden
https://picasaweb.google.com/AZMTKL/Con ... esJune2011

Dalej:
-Plas Newydd, Anglesey
-Penrhyn Castle
https://picasaweb.google.com/AZMTKL/Pla ... esJune2011

-Sygun Mine
-Dolina Nantgwynant - tutaj jest wlasnie fajne pole namiotowe, o ktorym wspominalam wyzej, Hafod y Llan Campsite. Sa tez duze komercyjne kampingi, ale jest tam duzo ludzi i dosc glosno.
-Portmeirion Village - polecam wizyte z samego rana albo pod koniec dnia, bo inaczej sa tam tlumy. Fajny ogrod japonski.
https://picasaweb.google.com/AZMTKL/Syg ... esJune2011

Ktos tu wspomnial Dollgelau, wlasnie kolo tej miejscowosci zatrzymywalam sie. Za miastem jest fajny szlak nad rzeka, Torrent Walk.

Jest duzo fajnych drog, przez las, doliny, pod waskimi mostami, itp. Wynajecie samochodu na pewno umozliwi zwiedzenie wiekszej ilosci miejsc i tych bardziej niedostepnych.

A na poludniu moge polecic Brecon Beacons i szlak wzdluz wodospadow. Bylam w lecie i jesienia. Lepiej pojechac jak troche popada, bo jest wiecej wody, ale z drugiej strony na sciezkach moze byc bardzo blotniscie.
latem - https://picasaweb.google.com/AZMTKL/Bre ... esJuly2013
jesienia - https://picasaweb.google.com/AZMTKL/Bre ... ctober2014
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#9 PostWysłany: 13 Lip 2016 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Dzieki, wlasnie samochodem mamy zamiar sie przemieszczac!
A jakies miejsca na tradycyjne walijskie sniadanie? Choc moze niekoniecznie z laverbread ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#10 PostWysłany: 28 Lis 2016 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2016
Posty: 60
Loty: 32
Kilometry: 52 931
Aga_podrozniczka napisał(a):
Zalezy, w ktorej czesci bedziesz. Jest tam sporo ogrodow, szlakow, zamkow. Moge dopisac szczegoly co zwiedzalam, jak doprecyzujesz, w ktora czesc jedziesz.

Ja lubie skoczyc sobie pod namiot pod Snowdonem, znalazlam takie fajne pole namiotowe bez tlumow i halasu. Tylko w zeszlym roku i w tym jeszcze nie bylo pogody, ktora by mnie zachecila do spania w namiocie.



Mówisz o Nant Peris ? Byłem na Snowdonie rok temu, łagodnym spokojnym podejściem z Llanberis, pogoda nie rozpieszczała ale klimat nie do podrobienia i do tego ludzie mega uprzejmi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#11 PostWysłany: 23 Gru 2016 18:51 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Czy warto jechać do Aberystwyth w pierwszy dzień świąt?Będą czynne jakieś atrakcje?Rodzinka wpadła na święta a na Walie mam niedaleko więc...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#12 PostWysłany: 23 Gru 2016 19:43 

@‌77kylo‌ Myślę, że Aber będzie 'martwe' przez Święta.
Góra
 PM off
77kylo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#13 PostWysłany: 23 Gru 2016 23:05 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
A polecicie coś na ten dzień w Walii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#14 PostWysłany: 23 Gru 2016 23:17 

Rejestracja: 23 Gru 2016
Posty: 12
Ja w kwietniu wybieram się do Pembrokeshire. Jadę z rodzinką ale miejscówki wybrałem również pod kątem fotografii. Mogę dać znać po powrocie. Spanie w jakimś airbnb pewnie. Kończę mapkę z miejscami do zobaczenia/sfotografowania więc mogę udostępnić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#15 PostWysłany: 23 Gru 2016 23:28 

77kylo napisał(a):
A polecicie coś na ten dzień w Walii?

Jeżeli coś się w Walii będzie działo przez Święta, to tylko w Cardiff (może jeszcze Swansea).
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#16 PostWysłany: 27 Paź 2018 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Co polecicie w południowej Walii z miejsc ładnych widokowo? Miasta mniej mnie interesują. Dojadę pewnie do Pembroke, ale może coś wcześniej warto?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#17 PostWysłany: 29 Paź 2018 12:17 

Rejestracja: 28 Sie 2017
Posty: 86
Na południu godnym polecania jest napewno Brecon Beacons National Park.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#18 PostWysłany: 29 Paź 2018 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
a co tam dokładniej? jakieś konkretne szlaki/miejsca?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#19 PostWysłany: 29 Paź 2018 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
To sa takie Polskie bieszczady, niby tam nie ma nic ale jest pieknie, tu masz przyklady:
https://www.google.co.uk/search?q=breco ... 20&bih=969

Ja tam kiedys dlugi weekend spedzilem na rowerze i pod namiotem i na prawde mi sie podobalo, cicho, zielono, owce wszedzie, gory, przestrzen..

Jeszcze ciekawa opcja jest Pembrokeshire National park, tam mozna sobie dluzszy szlak zrobic wzdluz wybrzeza:
https://www.google.co.uk/maps/@51.73776 ... 240!8i5120

Osobiscie uwazam ze zdjecia nie oddaja uroku tego miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Walia na weekend?
#20 PostWysłany: 29 Paź 2018 16:28 

Rejestracja: 28 Sie 2017
Posty: 86
cart napisał(a):
a co tam dokładniej? jakieś konkretne szlaki/miejsca?

Przeszło 8 lat temu spędziłam tam dwa dni, jednego dnia zwiedzałam okolice na rowerze, a drugi dzień przeznaczyłam na "4 Waterfalls Walk” - Cala trasę pokonałam w ok. 3 godziny.

@LonDynia Zgadzam się, zdjęcia zdecydowanie nie oddają klimatu tego miejsca. Byłam tam w maju przy niemalże bezchmurnej pogodzie i było przepięknie, bardzo zielono, a wokoło cisza i spokój :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group