Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Sty 2017 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Witam
Będę tydzień w Walencji - podróżujemy z małym dzieckiem (3 lata). Zamierzam wynająć mieszkanie przez Airbnb - generalnie gdzieś w centrum. Proszę o informację dotyczącą bezpieczeństwa - których dzielnic ewentualnie unikać. Gdzie szukać optymalnej lokalizacji - nastawiamy się głównie na zwiedzanie, oczywiście na ile małe dziecko pozwoli . Jak jest z bezpieczeństwem w okolicach dworca Estació del Nord?.

Czekam na wszelakie info - z góry dzięki

PS
- namiary na sprawdzone noclegi mile widziane :)
- namiary na place zabaw dla malucha także oczekiwane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#2 PostWysłany: 22 Sty 2017 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Mieszkałem tam pół roku. Coś takiego jak niebezpieczna dzielnica raczej w Walencji nie istnieje, a przynajmniej nie tam, gdzie dotrzesz jako turysta; jedynie okolice bliżej portu/plaży są dośc opuszczone i zaniedbane, ale i tak nie bardzo jest tam po co iść.

W kwestii lokum proponowałbym trzymać się ścisłego centrum (ciutat vella) lub okolic Plaza Espana. Dworzec kolejowy leży między wlaśnie Plaza Espana a Ruzafa (też fajna dzielnica ale imprezowa, więc dziecku może przeszkadzać hałas nocą). To samo tyczy się El Carme w centrum, gdzie jest sporo fajnych barów.

Avenida Blasco Ibanez to epicentrum studentow i studenckiego zycia nocnego, wiec tez moze byc troche glosno, ale na pewno nie niebezpiecznie.

Ja ani razu nie czułem sie w Walencji (tak samo jak w całej Hiszpanii) zagrożony, a nieraz zdarzało mi się zapuszczać w nieznane tereny w lepszym lub gorszym stanie upojenia, dlatego na spokojnie, będziecie mieć miły wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Sty 2017 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Aha! Wzdluz Gran via Ferran el Catolic (taka szeroka ulica, która biegnie od Pl. Espana aż do "rzeki") jest parę miejscówek przeznaczonych właśnie dla maluchów, ale nie są to jakieś wybitnie powalające atrakcje. W samej "rzece" (czyli korytarzu. który został po jej odsączeniu) też na pewno znajdzie się coś na każdy wiek.

O bardziej eksluzywnych placach zabaw niestety nie wiem, może ktoś inny ci pomoże.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 23 Sty 2017 00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
dzięki - chodził mi właśnie o takie miejscówki; tzw przy okazji.
pomożesz w namiarach na ciekawy nocleg ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Sty 2017 01:22 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Też się wybieram wiosną z dzieckiem.
Na razie w pasie "porzecznym" wypatrzyłem zachęcającą miejscówkę Parc Gulliver.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 23 Sty 2017 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Zibid napisał(a):
dzięki - chodził mi właśnie o takie miejscówki; tzw przy okazji.
pomożesz w namiarach na ciekawy nocleg ?


Niestety nie będę ci w stanie pomóc, wynajmowałem long-term przez hiszpański portal.

P.S. Okolice dworca są 100% bezpieczne - jednym z powodów, dla których lubię Hiszpanię, jest to, że nie pozwalają zapuścić okolic dworców kolejowych, w przeciwieństwie do Francuzów czy Włochów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 23 Sty 2017 12:39 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Cześć,
również będę w Walencji na tydzień z dzieckiem (9 miesięcznym) w maju.
My jednak wstępnie wybraliśmy właśnie okolice plaży, aby rano wybierać się na plaże, a popołudniami na zwiedzanie np. metrem. Chociaż po poście dji zastanawiamy się czy nie zmienić podejścia i wynająć coś bliżej centrum, a na plaże podjeżdżać metrem. W załączeniu mapka z zaznaczonym obszarem naszych poszukiwań. Co o tym myślicie? A może w tak dużym mieście plażowanie wcale nie należy do przyjemnych?
Zaznaczony przeze mnie obszar jest blisko stacji metra.

Załączniki:
walencja.PNG
walencja.PNG [ 475.75 KiB | Obejrzany 4140 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Sty 2017 13:05 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 70
@kempin zaznaczony przez Ciebie obszar to dzielnica El Cabanyal, która - ja każda stara dzielnica portowa - ma swój specyficzny charakter. Należy do biedniejszych i bardziej zaniedbanych. Sporo tam Romów, ale w żadnym wypadku nie jest bardziej niebezpiecznie niż gdzie indziej, nawet bardziej serdecznie bym powiedział. Kieszonkowca zdecydowanie łatwiej spotkać w turystycznych miejscach, o których pisze dji. Jak wolisz oglądać na ulicach codzienne życie miejscowych od tłumu turystów to polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Sty 2017 13:07 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Zibid napisał(a):
- namiary na place zabaw dla malucha także oczekiwane :)



Koniecznie Gulliwer! :)
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Sty 2017 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Jak chcecie łapać słońce, to na pewno plaża w Walencji wam się spodoba - o wiele szersza i spokojniejsza niż w Barcelonie, a do tego piasek bardzo mięciutki.

Nie bywałem tam szczególnie często, ale pamiętam, że już przy samej plaży okolica była o wiele bardziej reprezentatywna; zawsze można też udać się w wirtualną podróż z Google Earth i samemu ocenić. Ale to chyba właśnie region Ayora był mniej przyjazny dla oka z tego, co pamiętam.

Głowę na karku trzeba mieć wszędzie, wiadomo, ale z tymi kieszonkowcami w Valenncii też bym nie przesadzał - to nie Barcelona :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Sty 2017 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
kempin napisał(a):
..........My jednak wstępnie wybraliśmy właśnie okolice plaży, aby rano wybierać się na plaże, a popołudniami na zwiedzanie np. metrem. Chociaż po poście dji zastanawiamy się czy nie zmienić podejścia i wynająć coś bliżej centrum, a na plaże podjeżdżać metrem.

Bardziej odpowiada nam bycie w centrum i dojeżdżanie na plażę - zależy kto co lubi, Wasza opcja też dobra, ale będę w marcu to nad morzem może wiać

Misiatek napisał(a):
Też się wybieram wiosną z dzieckiem.
Na razie w pasie "porzecznym" wypatrzyłem zachęcającą miejscówkę Parc Gulliver.

Wygląda fajnie ....... dzięki, na pewno wpadniemy tam :)

dji napisał(a):
P.S. Okolice dworca są 100% bezpieczne - jednym z powodów, dla których lubię Hiszpanię, jest to, że nie pozwalają zapuścić okolic dworców kolejowych, w przeciwieństwie do Francuzów czy Włochów.


.........ciekawy apartamencik tam namierzony mam, dzięki za info, w StreetView okolica wygląda dobrze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Sty 2017 16:25 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Zibid możesz zdradzić jaki apartamenci wypatrzyłeś? My jedziemy w majówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Sty 2017 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
@‌kempin‌ - umówmy się tak. Jadę pod koniec lutego, jak będzie git polecę ci linka. Obecnie jestem na etapie wyboru i korespondencji z właścicielami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Sty 2017 10:38 

Rejestracja: 18 Sie 2016
Posty: 43
Czy znacie jakieś lokalne serwisy do szukania noclegów? Airbnb i wimdu już przeszukane. Szsukam czegoś innego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Sty 2017 09:13 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
ok Zibid, czekam na info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Sty 2017 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
goliarth napisał(a):
Czy znacie jakieś lokalne serwisy do szukania noclegów? Airbnb i wimdu już przeszukane. Szsukam czegoś innego


http://es.rentalia.com
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group