Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lip 2014 00:02 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
Wybieram się w tym roku do Walencji i byłabym wdzięczna za informację dotyczącą karnetów na przejazdy. Widziałam na stronie przewoźnika www.emtvalencia.es, że są dostępne 2 rodzaje: na autobus oraz łączony metro+autobus. Myślę, że najkorzystniejszy dla mnie byłby ten łączony Bono Transbordo.
Widzę, że uprawnia do przesiadek miedzy autobusem a metrem i między autobusem i autobusem, ale nie widzę informacji czy między 2 liniami metra też? Oraz czy kupując jeden karnet za 9e mogą z niego korzystać 2 osoby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#2 PostWysłany: 27 Lip 2014 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
1. też
2. tak
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Paź 2014 21:18 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Parę wskazówek po mojej wycieczce do Walencji ;)

Według mnie lepiej niż metrem jeździ się busami. Metro nie jeździ przecież na stare miasto ani do Ciudad de las Artes y las Ciencias ani do dzielnic L'Eixample, Quatre Carreres czy Mallily gdzie jest wiele hotelów. Tam też był mój i efekt był taki, że mój bilet 10-przejazdowy na metro nie został wykorzystany bo nie miałem po co ;) Warto przejrzeć mapę miasta przed wyjazdem, zlokalizować swój hotel i wybrać na co kupić 10 przejazdowy bilet. Czy na metro czy na bus. Sam skorzystałem z metra jadąc tylko na Malvarosę, bo wszędzie indziej wygodniej mi było się dostać busem/pieszo + w niedzielę na lotnisko bo wtedy bus 150 nie jeździ.

Walencja wydaje się mała ale nawet ze np. z Oceanarium do najbliższej stacji metra Ayora czy z Colon/Alamedy pod wieże Serrano idzie się pół godziny. Autobusy mają tą przewagę że zatrzymują się praktycznie pod samymi atrakcjami np. na placu de la Reina pod Katedrą jedzie aż 9 linii, a przystanki są tuż obok muzeum nauki, potem przy Hemisferic i przy Oceanarium żeby nawet cały kompleks szybko przejechać, bo spacerkiem to też zejdzie z 15-20 minut. Choć warto i to bardzo. Zwłaszcza wieczorem ;)

Według mnie jak ktoś jest w tym mieście na 2-3 dni to warto kupić na lotnisku bilet autobusowy 10 przejazdowy (może z niego korzystać kilka osób i można zmieniać autobusy w ciągu godziny w ramach 1 przejazdu) lub bilet łączony bus+metro. Info tutaj. Zwłaszcza jak ktoś nie ma hotelu w samym centrum. Szkoda tracić czas na przechadzki.

Jak ktoś będzie w Walencji w najbliższym czasie to jest teraz super opcja żeby kupić 72 godzinną kartę Valencia Tourist Card + wejściówki na wszystkie atrakcje w mieście Nauki i Sztuki za 97,99 euro dla 2 osób. Korzyści są spore, bo oprócz wejściówek do Oceanografic, muzeum i Hemisferic (a to koszt sam w sobie 72 euro dla 2 osób) ma się też darmowy transport na każdy rodzaj komunikacji miejskiej przez 72h (w tym transfer z lotniska do miasta), wejścia do wszystkich muzeum na starówce (w tym wejście na wieże Serrano), darmowe tapas i piwko + mapki i kody zniżkowe na dodatkowe atrakcje np. wynajem roweru czy wycieczki. Moim zdaniem super sprawa dla tych co chcą intensywnie zwiedzać.

Walencja jest idealna do zwiedzania rowerem. No może poza starówką gdzie ciężko jest się poruszać. Poza tym jest znakomita siatka urokliwych ścieżek rowerowych, a przejażdżki wyschniętą rzeką czy nad morzem to niezapomniane wrażenia. Polecam wypożyczalnie Do You Bike.com która ma 3 wypożyczalnie, w tym jedną w samym centrum na ulicy Calle del Mar. Mają rowery w niezłym stanie i w każdym rozmiarze. Również dla osób > 190 cm. Dodatkowy plus, że są bardzo uprzejmi i mówią po angielsku ;) Cena za dzień to 10 euro + 50 euro depozytu (może być w gotówce). Da się taniej, bo widziałem wypożyczalnie reklamujące się że mają rowery za 7 euro za dzień ale polecam DYB bo są bezproblemowi .

Dodatkowo, od przyszłego weekendu są zniżki do Bioparcu i bilet tam kosztuje tylko 14 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Paź 2016 17:06 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
JackD napisał(a):
Parę wskazówek po mojej wycieczce do Walencji ;)
Walencja jest idealna do zwiedzania rowerem. No może poza starówką gdzie ciężko jest się poruszać. Poza tym jest znakomita siatka urokliwych ścieżek rowerowych, a przejażdżki wyschniętą rzeką czy nad morzem to niezapomniane wrażenia. Polecam wypożyczalnie Do You Bike.com która ma 3 wypożyczalnie, w tym jedną w samym centrum na ulicy Calle del Mar. Mają rowery w niezłym stanie i w każdym rozmiarze. Również dla osób > 190 cm. Dodatkowy plus, że są bardzo uprzejmi i mówią po angielsku ;) Cena za dzień to 10 euro + 50 euro depozytu (może być w gotówce). Da się taniej, bo widziałem wypożyczalnie reklamujące się że mają rowery za 7 euro za dzień ale polecam DYB bo są bezproblemowi .

Dodatkowo, od przyszłego weekendu są zniżki do Bioparcu i bilet tam kosztuje tylko 14 euro


Chciałbym skorzystać z systemu rowerów miejskich http://www.valenbisi.com/How-does-it-work
Na ich stronie nie ma nawet mejla by spytać o szczegóły. Z tego co zrozumiałem jako gość bez spersonalizowanej karty komunikacyjnej mobilis nie mogę z nich korzystać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: VLC - Walencja bilety
#5 PostWysłany: 05 Sty 2017 14:00 

Rejestracja: 05 Sty 2017
Posty: 1
Witajcie, będziemy podróżować do Walencji w 4 osoby. I mam pytania jak korzystać z PVC (Anonymous Mobilis Card) oraz BONOBUS.

1. Czy dla 4 osób muszę kupić 4 PVC, czy też wystarczy 1 PVC i na nim mogę nabić 4 bilety na metro, potem po przejechaniu metrem, nabić na ten sam PVC BONOBUS. Przy czym zakładamy, że w Walencji wykonamy każdy z nas 10 podrózy (trips), więc czy możemy od razu nabić na 1 PVC 4xBONOBUS ?

2. W ramach BONOBUS można poruszać się jednym środkiem transportu różnymi liniami autobusów. I np w godzinę możemy jechać np 2 autobusami / wieloma autobusami.

a) czy w ramach jednej podrózy bilet kasuje tylko w pierwszym autobusie, czy takze w każdym kolejnym?

b) co w przypadku gdy pierwszym autobusem jade 20 min, potem ide pieszo 10 min i potem jade kolejnym autobusem 40 min - czyli łacznie podróż wyjdzie 1h 10 min, czy w trakcie jazdy drugim autobusem musze ponownie kasować bilet po upływie równo 1 godziny całej podróży, ponieważ mój cały przejazd nie zmieścił się w jednej godzinie?

c) w jaki sposób monitoruję ilość zużycia biletu?

d) rozumiem, że jeśli mogę użyć 1 PVC dla 4 osób to wtedy kasuję bilet 4 razy w autobusie i system/kontroler będzie widział że to jest bilet skasowany dla 4 osób?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc i odpowiedzi!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Sty 2017 18:03 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Cytuj:

Chciałbym skorzystać z systemu rowerów miejskich http://www.valenbisi.com/How-does-it-work
Na ich stronie nie ma nawet mejla by spytać o szczegóły. Z tego co zrozumiałem jako gość bez spersonalizowanej karty komunikacyjnej mobilis nie mogę z nich korzystać ?


Też szukam informacji jak najprościej nabyć taką kartę. Czy jedna osoba może wypożyczyć jednocześnie 3 rowery?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Sty 2017 09:30 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
W jakiej strefie leży hotel ibis Alfafar? Który bilet należy kupić aby dojechać tam autobusem z centrum Walencji? Czy bilety na metrobus (np. linia 183) można kupić w autobusie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Sty 2017 14:04 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
dyzio1 napisał(a):
Cytuj:

Chciałbym skorzystać z systemu rowerów miejskich http://www.valenbisi.com/How-does-it-work
Na ich stronie nie ma nawet mejla by spytać o szczegóły. Z tego co zrozumiałem jako gość bez spersonalizowanej karty komunikacyjnej mobilis nie mogę z nich korzystać ?


Też szukam informacji jak najprościej nabyć taką kartę. Czy jedna osoba może wypożyczyć jednocześnie 3 rowery?


Najprościej przez internet, płacisz kartą chyba 14 euro i dostajesz pin, taki kod ktory wklepujesz w terminalu stacji rowerowej za każdym razem gdy bierzesz rower. 14 euro na tydzień, z tym że możesz jechać max pol godziny za darmo, pozniej obciąży Ci kartę kredytową

Edit. Korzystając z tego pinu, nie da się wypożyczyć kolejnego roweru, dopóki nie oddałeś poprzedniego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Sty 2017 11:32 

Rejestracja: 18 Sie 2016
Posty: 43
do ilu lat dzieci mają darmowa komunikację miejską ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Kwi 2017 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 119
Loty: 126
Kilometry: 165 727
Do 10. roku życia wraz ze starszym opiekunem.
_________________
„Tu y yo, somos iguales.”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Sie 2017 10:26 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 92
opiekun dziecka też jeździ za darmo komunikacją?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Gru 2017 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
traveller napisał(a):
dyzio1 napisał(a):
Cytuj:

Chciałbym skorzystać z systemu rowerów miejskich http://www.valenbisi.com/How-does-it-work
Na ich stronie nie ma nawet mejla by spytać o szczegóły. Z tego co zrozumiałem jako gość bez spersonalizowanej karty komunikacyjnej mobilis nie mogę z nich korzystać ?


Też szukam informacji jak najprościej nabyć taką kartę. Czy jedna osoba może wypożyczyć jednocześnie 3 rowery?


Najprościej przez internet, płacisz kartą chyba 14 euro i dostajesz pin, taki kod ktory wklepujesz w terminalu stacji rowerowej za każdym razem gdy bierzesz rower. 14 euro na tydzień, z tym że możesz jechać max pol godziny za darmo, pozniej obciąży Ci kartę kredytową

Edit. Korzystając z tego pinu, nie da się wypożyczyć kolejnego roweru, dopóki nie oddałeś poprzedniego.


nie trzeba nawet zamawiać przez internet, można kupić bezpośredni w każdej ze stacji z rowerami. W ogóle system jest kapitalny, o ile ktoś nie wybiera się daleko za miasto to zamiast biletów x-przejazdowych na metro można kupić sobie dostęp do ValenBici [istnieje tylko jedna opcja, 14 dni za 13 czy 14E], i wszędzie można dojechać rowerem, bo Walencja aż taka wielka nie jest. Ścieżek rowerowych jest pełno, a poza tym, można też jeździć bus pasami i też jest ok : ) Szczerze polecam. Rowery w bardzo dobrym stanie, na każdej stacji, czy w centrum czy przy plaży sporo rowerów. Choć fakt że byłem na pocz. grudnia [i było akurat zimno] pewnie miał wpływ na wysoką dostępność rowerów.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Gru 2017 12:04 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 92
Witam,
jakie bilety obowiązują na żółte autobusy metrobus np. linia 180? a jakie na kolejkę np. C1
szukam połączenia z dzielnicy Benetusser do centrum, czy jeden bilet obowiązuje na autobus żółty i czerwony, żeby się przesiadać np na PL. Espana?
czy trzeba kupować oddzielne bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Mar 2018 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Czy ktoś wie może czy w Walencji można bezpiecznie (oczywiście przypięty) zostawiać wypożyczony rower? Np. podjechać do katedry, muzeum, zostawić rower, obejrzeć i dalej do następnego celu?
@JackD -może Ty podpowiesz?
Nie chcę korzystać z valenbisi - nie lubię tych rowerów: są ciężkie i niewygodne na dłuższe trasy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Mar 2018 22:57 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
My tak robiliśmy i nie było problemów. Zostawialiśmy przypięte rowery i na starym mieście i nad morzem, nic sie im nie stało.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Mar 2018 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
A sa tam jakieś parkingi rowerowe czy do ławki trzeba? I jeszcze czy po Mieście Nauki i Sztuki można jeździć rowerem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Mar 2018 16:23 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Widzialem sporo stojakow na rowery, chyba tylko raz albo dwa przypinalismy sie do plotu. Po Miescie Nauki i Sztuki mozna bez problemow jezdzic rowerami.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Mar 2018 16:50 

Rejestracja: 02 Cze 2015
Posty: 7
Potwierdzam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Mar 2018 12:27 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 92
nosaltres napisał(a):
Do 10. roku życia wraz ze starszym opiekunem.


dzieci jeżdzą za darmo ale o tym że opiekun jeździ za darmo nikt nic nie wiedział w informacji, więc tak to niedziała
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Kwi 2018 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Jak opcja podróżowania po mieście jest najbardziej korzystna od rana do wieczora danego dnia dla 3 osób?
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group