Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Cze 2018 21:28 

Loty: 9
Kilometry: 14 549
To prawda że w metrze w Walencji na stacji na torze w danym kierunku może odjeżdżać kilka linii i trzeba patrzeć gdzie jedzie dany skład?
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 05 Cze 2018 00:41 
Awatar użytkownika

srebrny
michelin napisał(a):
To prawda że w metrze w Walencji na stacji na torze w danym kierunku może odjeżdżać kilka linii i trzeba patrzeć gdzie jedzie dany skład?

to prawda.... ponadto jedna linia mozna miec rozne przystanki koncowe. Choc ostatnio chyba troche pozmieniali numeracje linii i te przypadki nie sa juz tak czeste jak to bylo kiedys. Tzn, przykladowo, kiedys byla 1 linia i mogla miec 2 rozne przystanki koncowe, a teraz zrobili z tego 2 rozne linie. Nie we wszytkich przypadkach, ale chyba w wiekszosci.

Tak czy inaczej, jesli poruszasz sie w szeroko pojetym centrum, to to z reguly nie jest duzym problemem, bo nawet dla tych roznych lini, albo dla tej samej linii ale z roznymi przystankami koncowymi, przystanki w centrum sie pokrywaja.
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 26 Wrz 2018 19:32 

Loty: 9
Kilometry: 14 549
Uwaga na biletomaty w metrze w Walencji. Można tam kupić bilet 10 przejazdowy za 8,60 euro ważny tylko na metro. Wiedziałem że jest bilet na autobus oraz autobus + metro ale o bilecie tylko na metro to nie. Zdziwiła mnie niższa cena niż 9 Euro ale myślałem że to promocja. Dobrze ze miałem mieszkanie blisko tramwaju 4 to aż tak tej pomyłki nie żałowałem.

Edit:
Doczytałem że kupiłem bilet Bonometro za 7,6 euro + 1 Euro opłaty za kartę.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 28 Lut 2019 19:07 

Cześć,
Dopiero co wróciłem z Walencji i nie zdążyłem wykorzystać wszystkich pieniędzy na karcie TuiN
Jest na niej 4,80 eur + karta kosztowała 1 eur.
Uprawnia ona do podróżowania zarówno metrem jak i tramwajami we wszystkich strefach :)
Na 1 karcie może podróżować wiele osób na raz i można ją doładowywać na dowolnym przystanku.

Jako, że nie będę miał możliwości wykorzystać tych środków to może komuś się przyda - wtedy jakaś wiadomość prywatna wystarczy ;)

W razie pytań związanych z użytkowaniem itp również zapraszam do pytania w tym wątku, chętnie wyjaśnię w miarę możliwości jak to wyglądało teraz, na świeżo.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 15 Sie 2019 18:52 

Wybieram się na 5/6 dni do Walencji. Jaki transport polecacie?
Zamierzam podróżować 3 dni z Kartą Valencia. Przez resztę dni planuje kupić TuiN. (https://www.metrovalencia.es/wordpress_en/?page_id=359)
Jak cenowo to wygląda na 3 dni? zakup kosztuje 1 euro plus należy naładować kartę za 10 euro , czy na lotnisku już mogę ją zakupić i jaka kwotą należałoby naładować żeby potem nie stracić, zamierzam codziennie jeździć. Rozumiem ze 1 euro jest niezwracalne.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 15 Sie 2019 20:57 

Loty: 2
Kilometry: 2 746
Ja również wybieram się na taki czas, ale zdecydowałam się na opcję Bono Transbordo, bo oprócz drogi na/z lotniska to metro będzie potrzebne mi jeszcze tylko raz.

Przy okazji pytanie: czy Bono Transbordo działa tak samo jak Bono Bus, czyli na jednym karnecie może jechać kilka osób? Nie znalazłam nigdzie takiego potwierdzenia.
Drugie pytanie: Bono Trasbordo uprawnia do przesiadek, czy zatem przy przesiadce np. metro - autobus, kasuję bilety i w metrze i w autobusie, ale ściąga mi tylko jeden przejazd, czy może kasuje tylko za pierwszym razem? Biorąc pod uwagę, że przy wejściach do metra są pewnie bramki to opcja nr 1 wydaje się bardziej prawdopodobna.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 04 Wrz 2019 20:13 

Loty: 2
Kilometry: 2 746
Wróciłam i wiem trochę więcej:
1. Opłaca się kupić kartę TUIN już na 2 osoby, tylko na transport z/na lotnisko
2. Bono Transbordo o jak z tym było ciężko...
Pani w hotelu to nawet nie wiedziała, że można kupić karnet na autobusy + metro, ja ją uświadomiłam.
Zakup... niby można kupić kioskach, a gdzie nie spytałam to nie mieli żadnych bono, a przy stacjach metra można kupić tylko bono metro.
Ostatecznie kupiłam w Corte Ingles przy Ciudad de las artes y las ciencias. Parter, stanowisko perfumeryjne od strony budynku Aqua.
Później tak się złożyło, że chciałam tą kartę odnowić na kolejne 10 przejazdów będąc daleko od mojego Corte Ingles. Udało się w punkcie obsługi przy stacji metra, tylko dlatego, że było to Bono Trasbordo, czyli na metro też.
3.Jeśli chcecie kupić bilet pojedynczy na metro (nie wiem czy tylko z/na lotnisko czy zawsze), a jest Was np. dwójka to kupcie sobie bilet razem, wtedy nie macie tej dodatkowej opłaty 1 eur za każdy bilet, tylko za 1 wydruk.
4. Alboraya - dojechaliśmy tam metrem, potem poszliśmy pieszo do Portu. Trochę nas poniosło...nie polecam. Wróciliśmy jakimś autobusem podmiejskim. Zaplanujcie sobie to dokładnie, bo my pojechaliśmy spontanicznie "a jakoś się wróci" i google maps jedno mówiło, a autobusy przyjeżdżały zupełnie inne.
 Relacje PM off  

[ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość