Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Sty 2018 07:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Jestem już prawie pewien, że Możliwe, że skorzystam z aktualnej promocji KLM na C do Chin i latem skoczymy tam na ponad 2 tygodnie. Jeszcze dziś i chyba jutro jest obniżka HH w Azji, więc zarezerwuję pewnie chociaż część noclegów, np. po przylocie i przed powrotem. Przy aktualnej promocji HH są bardzo atrakcyjne - jak na tą klasę - stawki w Conradach i Waldorf Astoriach (np. to drugie w Chengdu za 550 zł, w tym śniadanie dla golda, zgodnie z nową polityką HH). Czy oprócz samego przeżycia, że "wow, spałem w Conradzie i WA", jest w tych hotelach faktycznie coś nadzwyczajnego? Póki co, widzę raczej wadę, czyli brak salonika, przynajmniej w chińskich obiektach, które sprawdzałem. Być może oferują jednak coś takiego (materialnego lub duchowego), że nawet bez salonika szczęka opada?
Dodam, że będę z córką, bez żony, więc efekt rozpieszczający nie jest aż taki niezbędny, no chyba że dla mnie samego :D

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 17 Sty 2018 11:06 

Po moich doświadczeniach z WA w Berlinie i Conradem w Dubaju mogę rzec, iż pobyty w WA i Conradzie spowodują jedynie, że będziesz mógł powiedzieć "wow, spałem w WA i Conradzie". Byłem w WA jeszcze wówczas, gdy ze statusem golda za śniadanie trzeba było płacić extra i nie było to jakieś szczególne przeżycie. Zaliczyłem ten hotel z czystej ciekawości i kolejne pobyty wolałem ogarniać w pobliskim IC.

Conrad w Dubaju miał jedeną istotną zaletę - salonik. Miał też jedną istotną wadę - salonik. Oceniam go jako najlepszy salonik ever, ale z drugiej strony powoduje to, że człowiek traci ochotę wychodzić na miasto w poszukiwaniu pokarmu.

Konkluzja jest tak - można zaliczyć obie te marki z czystej ciekawości, szczególnie, jeżeli jest to korzystna cenowo oferta. A tak poza tym - niepotrzebna jak dla mnie elegancja i zbyteczny luksus. DT jest bardziej swojskie.
Góra
 PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Sty 2018 11:30 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Często jestem w Berlinie obok WA na Kuddamie :lol: :lol: :lol: spoglądam poprzez Booking na ceny i trochę ...too expensive :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Sty 2018 12:10 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Wa w Berlinie jest taki sredniawy. Cenowo atrakcyjny jak od czasu do czasu sa promocje za pokoj za ok 100€. W Azji bylem za punkty w Conradzie w HK i Macau - ten drugi punktowo tanszy o polowe i chyba z najlepszym stosunkiem ceny do jakosci, pare poziomow wyzej niz europejskie WA.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 26 Sty 2018 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
W Waldorf Astorii nie zatrzymalem sie nigdy (zbyt 'rokokoko' jak na moj gust ;)), ale Conrad to cala polka wyzej niz Hilton, smialo moge polecic - roznice sa zauwazalne od obslugi poczawszy, przez wielkosc pokojow i lazienek, ich wyposazenie, na restauracji (np. sniadania a la carte) i barze konczac.
@tropikey, jesli tylko znajdziesz akceptowalna cene, to sie nie wahaj.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 26 Sty 2018 17:31 

Warto, nie warto.. jak ktos sie kieruje luksusem i placenie za noc 300zl a 3000zl nie robi roznicy to oczywiscie ze warto.
Jak ktos sie kieruje cena i zadaje pytanie czy warto to odpowiedz jest oczywista, nie warto.

Tak samo jak miedzy hostelem za 30zl i hotelem za 300zl. Sa osoby co stwierdza ze hostel jest bez sensu, jak i takie ze hotel jest bez sensu bo za to ma sie 10 nocy gdzie indziej.

Nic wiecej dodac. ;)
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Sty 2018 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
No tak, ale jeśli w WA można przenocować - jak wskazałem w pierwszym poście - za 550 zł, to już można sobie taki luksus zafundować, czyż nie?
Inna sprawa, że moje pytanie okazało się (mam nadzieję, że tylko przejściowo) nieaktualne, bo jednak plany chińskie spełzły na niczym.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Sty 2018 17:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Można - ale sądzisz, że będziesz się tam dobrze czuł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Sty 2018 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Póki nie spróbuję, to nie wiem :)
Salę wieloosobową zaliczyłem w wieku 43 lat, to teraz pora na przeciwny biegun :D

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 26 Sty 2018 18:26 

Dosc niedawno zabukowalem nocleg w Vancouver za 1200zl za noc to sie moi znajomi oburzyli ze niedosc ze tyle kasy to brak sniadania, nie mowiac o braku gratisow typu darmowe alko itp. Bo w Bulgari za 200 to maja all-in :)

Jezeli rozwazasz, sprobuj, nikt nie jest taki jak ty, sam sie dowiesz czy ci pasuje, ludzi jest pelno i tak jak pisalem jednym pasuje hostel a jednym apartament centrum z basenem.
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Sty 2018 18:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Spróbuj. Ja jednak nie lubię takich hoteli i takich klimatów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Sty 2018 18:28 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@tropikey: raz się żyje, więc ważne nie tylko gdzie się podróżuje, ale i jak :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Sty 2018 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 117
Loty: 578
Kilometry: 483 701
Myślę, że we wszystkim trzeba zaleźć jakiś tam balans ;) Nie mam problemu, aby spać w starym ibisie, nie mam problemu, aby pić na śniadanie szmpana w saloniku biznesowym jednego z lepszych Hiltonów w Europie (Kijów). Sekret tkwi w proporcjach ;) No i istotne jest dla mnie ratio "jakość/cena", lokalizacja, dojazd i kilka innych czynników :) Sam będę w tym roku w Conrad Manila, a przed chwilą bukowałem na jedną noc addagio acces w Brukseli :) Ogólnie - niech każdy robi co mu się podoba i nie żałuje życia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 14 Lis 2019 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
-- 26 Sty 2018 21:28 --

Moge szczerze polecic Conrady w Azji, moja ulubiona marka. Szczegolnie te w HK, Seulu, Tokyo. Jest duza roznica w obsludze i standardzie hoteli w porownaniu do zwyklego Hiltona. Ten w Dubaju (bez sprawdzania saloniku) mial dobry standard pokoi, ale obsluga byla dla mnie bardzo mizerna i moja noga raczej tam nie postanie wiecej. Londyn St. James moze byc, jest to byly Intercontinental. Conrada w NYC nie testowalam, bo zawsze wygrywaly inne hotele z fajnym widokiem albo WA.

WA to roznie, zalezy od miejsca. Oczywiscie standard pokoi jest dobry, ale rozne rzeczy moga przypasc lub nie przypasc do gustu, zwlaszcza sztucznie wywindowane ceny. Polecam watek z recenzjami i zdjeciami.

Odnosnie wczesniejszych wypowiedzi: tez moge sie zatrzymac w Ibisie, szczegolnie jak ma sluzyc tylko do spania, ale jak oczekuje czegos wiecej, to wybieram lepsze hotele.

-- 14 Lis 2019 12:19 --

Warto splukac sie z punktow w WA Berlin na standardowy pokoj czy lepiej sobie darowac i zatrzymac sie za gotowke gdzies indziej?

Patrze na Sylwestra w Berlinie i okolice Potsdamer Platz, tak zeby dalo sie zobaczyc jakies sztuczne ognie i bylo blisko do imprezy publicznej. Kempinski wyprzedany, pozostale do wyboru to Marriott albo Ritz, ale wydaje mi sie, ze Ritz nie jest warty 100 euro ekstra ponad Marriott i ma widok w zla strone. Poza tym super pokoj sniadaniowy ma nowy wystroj, wiec odpada atrakcja sniadania. Pozostaje wybor miedzy WA za punkty albo Marriott za gotowke. Chyba, ze Grand Hyatt, ale czy on ma dobre widoki w strone Tier Garten? Jakies porady?

Chyba, ze ktos ma inny pomysl na trasie Warszawa- Londyn na Sylwestra. Wawa odpadla, bo podobno ma nie byc sztucznych ognii, inne duze miasta to Berlin, Hannover, Antwerpia albo Bruksela, ale Brukseli nie lubie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 14 Lis 2019 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
Ciekawa opcja jest: Hilton Antwerp Old Town, ale Sold out
ew. Waldorf Astoria Versailles - Trianon Palace - na zadup.... bez fajrwerkow ale z klimatem :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Lis 2019 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Tak, sprawdzalam Hiltona Antwerp, bylam tam kiedys i bylo bardzo przyjemnie (oprocz kosztu parkingu, ale wszedzie w centrum zdzieraja). Jak piszesz, sold out. Chyba bede musiala skusic sie na jakies mniejsze miasto na uboczu od A2.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Lis 2019 03:03 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Marrioty w Berlinie maja taka sobie obsluge, lepszy wybor to ten Hyatt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Lis 2019 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
Tak, sprawdzalam Hiltona Antwerp, bylam tam kiedys i bylo bardzo przyjemnie (oprocz kosztu parkingu, ale wszedzie w centrum zdzieraja). Jak piszesz, sold out. Chyba bede musiala skusic sie na jakies mniejsze miasto na uboczu od A2.


Na Sylwestra za pół-darmo w Dusseldorfie skoro potrzebujesz coś na trasie do Londynu. W Antwerpii pamietaj o zarejestrowaniu samochodu zanim wjedziesz do centrum. W Brukseli również, ale w innym systemie. Hilton Brussels City to teraz Indigo w IHG. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Lis 2019 18:20 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Tylko, ze w tym Dusseldorfie to nie za wiele sie dzieje w Sylwestra...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Lis 2019 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
https://www.nrw-tourism.com/new-years-eve

https://www.voucherwonderland.com/reise ... esseldorf/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group