Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Mar 2015 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Witam

Pod koniec wakacji wybieramy się na dwotygodniowy wypad po zachodnim wybrzeżu Stanów.
Nie mamy jeszcze biletów, ale wyjazd planujemy na przełomie sierpnia i września, liczymy na tańsze bilety/atrakcje i bardziej znośnie temperatury. Ale do rzeczy...
Wyjazd miał się odbyc już w zeszłym roku, dlatego plan pierwszej częsci (zakładaniej do przejechania w tamtym roku) mamy już myślę bardzo dobrze zaplanowany. Z prośba o rady zwracam się w nawiązaniu do jej rozszerzenia, na które się skusiliśmy. :)

Pierwsza część wyjazdu to pętla Las Vegas - Wielki Kanion - Antylopa z Monument Valley - Bryce i Zion - powrót do Las Vegas. to, według naszych założeń zajmie nam ok. 9 dni

następnie planujemy:
dzień 10. death valley - mono lake (http://goo.gl/maps/T4ury)
Wyjad z Vegas 6am
Przyjazd do Death Valley 8:30
Zwiedzanie okolo 4-6h (mamy wiec okolo 1-3pm wyjazd z Death Valley)
Przjazd Death Valley - okolice Mono Lake (okolo 4h)
pytanie: czy w okolicach Mono Lake latwo o nocleg? czy to miejsce należace do drogich w kwestii noclegów?
dzień 11. przejazd mono lake - yosemite
zwiedzanie Yosemite (do tej pory zapisaliśmy sobie miejsca typu: Mariposa - południowy wjazd do parku - sekwoje
El Capitan - najwyższa na świecie skała granitowa (900m), Bridalceil Fall - najwyższy wodospad w Am. Płn., Glacier Piont, Tenaya Lake
pytanie: czy możecie polecic jeszcze jakieś punkty warte zobaczenia w Yosemite?
czy w Yosemite powinniśmy zostac na nocleg, czy korzystniej będzie wyjechac gdzie do pobliskich miejscowosci? jakich?

dzien 12 czytalam że wiele z was sugeruje poswiecic na Yosemite conajmniej dwa dni, więc zakladamy ze warto :) dopiero wieczorem chcielibyscy skierowac się w stronę San Francisco.
pytanie: google maps nie wybiera najkrotszej drogi, tylko jakoś tak z dużym naddatkiem... czy oznacza to ze jest ona bardziej przyjazna i mimo tego, że nie jest najkrótsza powinniśmy jechac zgodnie z sugestią?
w SF ceny noclegow są strasznie wysokie. Czy wiecie gdzie mozna sie zatrzymac przed SF korzystajac z tanszych moteli?

dzien 13 dojazd do SF i zwiedzanie (póki co Golden Gate, Alcatraz, przejazd Cable Car, Chinatown, Lombard Street...)
pytanie: coś jeszcze? i jak to logistycznie i przyjemnie rozbić na dwa dni?
i znowu... gdzie nocleg???

dzien 14 dalsze zwiedzanie SF (moze na ten dzien tylko alcatraz?) i po poludniu chcemy przejechac sie Big Sur w strone Monterey. tam tez planujemy nocleg
dzien 15 popołudniu powrot do SF
dzien 16 wylot

Głównie proszę o weryfikacje planu, podsunięcie pomysłów na atrakcje których nie zaznaczylismy w Yosemite i SF a warte są uwagi. No i głownie noclegi, noclegi i jeszcze raz noclegi. Macie może jakies namiary, ew. sprawdzone miejsca? Jeśli tak to prosze o pomoc!

To nasza trasa: https://maps.google.pl/maps?saddr=Las+V ... 21&t=m&z=7
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 10 Mar 2015 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Ad 10. 4-6 godzin w Dolinie Śmierci powoduje, że jesteście w stanie zrobić tylko główne punkty. O Titus Canyon możecie zapomnieć. Z The Racetrack też będzie krucho.
Nocleg koło Mono Lake w Lee Vining, jest tam kilka dość tanich moteli (ja co prawda jechałem dalej do Yosemite, ale kolega tam spał i mówił, że znalazł pokój za 30USD).

Ad 11. W życiu nie zwiedzicie tego w jeden dzień. To są góry, do tego tłumy latem no i część miejsc można zobaczyć idąc pieszo (choćby spacer do Giant Grizzly w Mariposa Grove).
W samym Yosemite można spać w miarę tanio namiotach do wynajęcia. Ale trzeba je rezerwować z dużym wyprzedzeniem (w marcu mogą być już resztki na lato).

Ad 12. zatrzymajcie się w SF a nie na obrzeżach. Na forum było kilka propozycji w miarę niedrogich moteli (ja akurat spałem w hotelu Mark Twain, który do zbyt tanich się nie zalicza).
Piszę o spaniu w samym SF bo dojazdy zajmą Wam sporo czasu, do tego parkowanie w SF jest masakrą (cenową i znalezieniem bezpiecznego miejsca). Hotel / motel musi mieć własne miejsca parkingowe - innego nie bierzcie.
Dwa dni w sezonie w SF to też mało, na sam CableCar można czekać i godzinę nim się wsiądzie. A co do atrakcji to jeszcze Fisherman's Wharf, Twin Peaks, Chinatown, muzeum Cable Car... mógłbym długo wymieniać

Ad 14. Polecam wycieczkę na wieloryby w Monterey, coś wspaniałego (chociaż ja dostałem ataku choroby morskiej :( )
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Mar 2015 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
wojtkow napisał(a):
Ad 10. 4-6 godzin w Dolinie Śmierci powoduje, że jesteście w stanie zrobić tylko główne punkty. O Titus Canyon możecie zapomnieć. Z The Racetrack też będzie krucho.
Nocleg koło Mono Lake w Lee Vining, jest tam kilka dość tanich moteli (ja co prawda jechałem dalej do Yosemite, ale kolega tam spał i mówił, że znalazł pokój za 30USD).

A czy Titus Canyon jest wg. Ciebie warty zachodu? na Racetrack bardzo mi zależy, dlaczego uważasz, że może być krucho..?
co do noclegu w okolicach Mono - zapisane, bardzooo dziękuję ;)
wojtkow napisał(a):
Ad 11. W życiu nie zwiedzicie tego w jeden dzień. To są góry, do tego tłumy latem no i część miejsc można zobaczyć idąc pieszo (choćby spacer do Giant Grizzly w Mariposa Grove). W samym Yosemite można spać w miarę tanio namiotach do wynajęcia. Ale trzeba je rezerwować z dużym wyprzedzeniem (w marcu mogą być już resztki na lato).

opcja z namiotami,jeśli z koniecznością wcześniejszej rezerwacji, pewnie odpada, bo tak jak mówiłam nie mamy jeszcze nawet biletów... to duże zobowiązanie... jakiś inny pomysł?
wojtkow napisał(a):
Ad 12. zatrzymajcie się w SF a nie na obrzeżach. Na forum było kilka propozycji w miarę niedrogich moteli (ja akurat spałem w hotelu Mark Twain, który do zbyt tanich się nie zalicza).
Piszę o spaniu w samym SF bo dojazdy zajmą Wam sporo czasu, do tego parkowanie w SF jest masakrą (cenową i znalezieniem bezpiecznego miejsca). Hotel / motel musi mieć własne miejsca parkingowe - innego nie bierzcie.
Dwa dni w sezonie w SF to też mało, na sam CableCar można czekać i godzinę nim się wsiądzie.

ok, z noclegiem w SF mnie przekonałęś ;)
wojtkow napisał(a):
A co do atrakcji to jeszcze Fisherman's Wharf, Twin Peaks, Chinatown, muzeum Cable Car... mógłbym długo wymieniać

wymieniaj wymieniaj! byłeś w Alcatraz? warto? ile czasu trzeba zarezerwować na tą atrakcję? Gdzie kupimy bilety? przed rejsem?
wojtkow napisał(a):
Ad 14. Polecam wycieczkę na wieloryby w Monterey, coś wspaniałego (chociaż ja dostałem ataku choroby morskiej :( )

Taaak! słyszałam że najłatwiej je zobaczyć w godzinach porannych. Ile kosztuje rejs? jak długo trwa i gdzie można kupić bilety? :)
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Mar 2015 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Dolina Śmierci jest dość rozległa, dlatego boję się, że 4-6 godzin to mało, ze zobaczyć całość. Bo to się tak mówi, 20 mil tu, 20 mil tam i godzina leci (w USA jeździ się wolniej niż w Europie). Oczywiście Titus Canyon wart jest przejechania, ale trzeba mieć dobry samochód. No i wycieczka przez niego to 3 godziny.

Co do Yosemite, to ja spałem w tych namiotach, dostałem podobną podpowiedź i zarezerwowałem z wyprzedzeniem. Niestety w sezonie w samym Yosemite nie ma co liczyć na nocleg bez rezerwacji (no chyba, że masz duży budżet). Dojazdy to znowu strata czasu. Warto się zastanowić co jest lepsze i jak zaplanować wyjazd.

Co do SF to dalej: Union Square i Market Street, fajna architektura i miejsce na "shopping" - moja córka była zachwycona; Financial District (tutaj warto też wsiąść w Cable Car na California Street), Castro (fajna mieszanka, dużo gejów), stadion Giants (ja lubię baseball, ale ogólnie warto go zobaczyć). W ogóle to warto kupić sobie bilet na któryś z autobusów Hop on - hop off i pojeździć na górnym pokładzie. SF jest jednym z najciekawszych miast USA, moim zdaniem najciekawszym na Zachodnim Wybrzeżu.
Bilety do Alcatraz warto kupić z wyprzedzeniem, ja byłem kilka dni w SF, więc kupiłem jak przyjechałem a popłynąłem po trzech dniach. Ale jak masz mniej czasu to kup w sieci.

Co do wielorybów to tak jak piszesz, rejsy zaczynają się wcześnie rano. Bilety kupuje się przed odpłynięciem albo dzień wcześnie na Fisherman's Wharf w Monterey. Sam rejs trwa kilka godzin, więc możecie wypłynąć rano a popołudniu wyjechać z tego miasta.
Ja w czasie rejsu widziałem parę humbaków, płetwale błękitne (będące największymi zwierzętami świata), orki oraz całe stado delfinów. Koszt to AFAIK około 50 USD od osoby za około 4 godzinny rejs (są też krótsze - nie polecam i dłuższe - to już zależy od Waszego czasu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Mar 2015 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
A te namioty w Yosemite wyglądają tak:
Image
W środku są dwa (lub więcej) łóżka, szafka i piecyk.
Na zewnątrz jest metalowa skrzynia w której obowiązkowo trzeba umieszczać wszelkie jedzenie (z uwagi na zagrożenie niedźwiedziami).
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 12 Mar 2015 13:43 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Nie spij tylko po stronie Oakland mimo ze pewnie będzie taniej. Przejazd Bay Bridge do SFO kosztuje i mimo ze jest ze 20 bramek otwartych to korek moze być na ponad godzinę. Różnica taka ze nikt tam nie krzyczy do Obamy "jak żyć" ani nie wymusza na administracji np zniesienie opłaty tylko grzecznie stoi i płaci jak trzeba.

Tak wiec jak noclegi to tylko SF :)

Jeśli szukasz oszczędności to nie bierz auta do SF. Weź nocleg w jakimś hotelu koło lotniska - sa dużo tańsze. Do centrum nasz kolejkę BART i jestes w centrum w 30 min max.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Mar 2015 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Lx13 napisał(a):
Nie spij tylko po stronie Oakland mimo ze pewnie będzie taniej. Przejazd Bay Bridge do SFO kosztuje i mimo ze jest ze 20 bramek otwartych to korek moze być na ponad godzinę. Różnica taka ze nikt tam nie krzyczy do Obamy "jak żyć" ani nie wymusza na administracji np zniesienie opłaty tylko grzecznie stoi i płaci jak trzeba.

Tak wiec jak noclegi to tylko SF :)

Jeśli szukasz oszczędności to nie bierz auta do SF. Weź nocleg w jakimś hotelu koło lotniska - sa dużo tańsze. Do centrum nasz kolejkę BART i jestes w centrum w 30 min max.


Właśnie zastanawiam się nad tym, czy z Yosemite nie jechać przez SF prosto do Monterey, tam spędzić dzień, a potem wrócić do SF i dwa-try dni wcześniej oddać auto. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze na wypożyczeniu. Po SF ponoc można jeżdzic rowerem. :) Mam nadzieję, że do $100 uda się znaleźć jakiś nocleg. Bo wycieczka po wzroście dolara i tak zrobiła się piekielnie droga :D przy założeniu, że mimo wszystko robimy zaplanowana trasę trzeba szukać oszczędności gdzie się da ;)

Czy moglibyście nam pomóc w rozplanowaniu czasu w Yosemite i SF i ułożeniu atrakcji w jakąś logiczną kolejność? Jak dzisiaj (nauczeni doświadczeniem) zorganizowalibyście sobie dwa dni w Yosemite i dwa dni w SF?
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Mar 2015 04:17 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Bedac w SF jakies 10 lat temu wszystkie rejsy na Alcatraz byly wykupione na 3 dni przed.Nie wiem jak jest teraz ale wez to pod uwage.Przy samym nabrzezu sprzedaja pyszne kanapki z seafood.

A jezeli chodzi o wszelkiej masci koszty to SF jest megadrogie.Ja lecialem z Chicago z przesiadka w Philadelphii :mrgreen: ale zaplacilem za bilet w lipcu niespelna 300 zamiast 550 bezposrednio.Jest drogo ale miasto typu "must see"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Mar 2015 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Monty napisał(a):
Ja lecialem z Chicago z przesiadka w Philadelphii :mrgreen: ale zaplacilem za bilet w lipcu niespelna 300 zamiast 550 bezposrednio.Jest drogo ale miasto typu "must see"

300 dolców?
teraz bilety są po ok 850-100o złotych. To dobra cena na wrzesień?
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Mar 2015 10:11 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Maxima0909 napisał(a):
Lx13 napisał(a):
Nie spij tylko po stronie Oakland mimo ze pewnie będzie taniej. Przejazd Bay Bridge do SFO kosztuje i mimo ze jest ze 20 bramek otwartych to korek moze być na ponad godzinę. Różnica taka ze nikt tam nie krzyczy do Obamy "jak żyć" ani nie wymusza na administracji np zniesienie opłaty tylko grzecznie stoi i płaci jak trzeba.

Tak wiec jak noclegi to tylko SF :)

Jeśli szukasz oszczędności to nie bierz auta do SF. Weź nocleg w jakimś hotelu koło lotniska - sa dużo tańsze. Do centrum nasz kolejkę BART i jestes w centrum w 30 min max.


Właśnie zastanawiam się nad tym, czy z Yosemite nie jechać przez SF prosto do Monterey, tam spędzić dzień, a potem wrócić do SF i dwa-try dni wcześniej oddać auto. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze na wypożyczeniu. Po SF ponoc można jeżdzic rowerem. :) Mam nadzieję, że do $100 uda się znaleźć jakiś nocleg. Bo wycieczka po wzroście dolara i tak zrobiła się piekielnie droga :D przy założeniu, że mimo wszystko robimy zaplanowana trasę trzeba szukać oszczędności gdzie się da ;)

Czy moglibyście nam pomóc w rozplanowaniu czasu w Yosemite i SF i ułożeniu atrakcji w jakąś logiczną kolejność? Jak dzisiaj (nauczeni doświadczeniem) zorganizowalibyście sobie dwa dni w Yosemite i dwa dni w SF?


Ja ostatnio pojechałem z Yosemite do Monterey, a później do SF. Z Yosemite do Merced, później 65, a dalej 152 (drujezdniowa/freeway). Po drodze jest Gilroy, centrum outletów, jesli masz plan coś kupić z odzieży. Z Monterey można podjechać do Big Sur. Co do nocowania po wschodniej stronie Bay Area, to nie do końca się zgodzę, że to jest niekorzystne. Motele są sporo tańsze niż w okolicach SF/SFO. Korki są, ale raczej w godzinach szczytu. Jeśli pojedziesz o 15-18 z SF do Oakland to spodziewaj się korka (i o 7-9 rano w przeciwną stronę). Most Oakland Bay Bridge płatny jest tylko w kierunku zachodnim, cena:

Tolls are collected westbound-only on the San Francisco-Oakland Bay Bridge. The following rates apply:
$6.00: Monday through Friday, 5:00 a.m.to 10:00 a.m. and 3:00 p.m. to 7:00 p.m.
$5.00: weekends
$4.00: all other times


Dodatkowo z Oakland i okolicy (Richmond/Dublin/Union City) też jeździ BART.

Parkowanie w SF jest może bardziej skomplikowane niż w innych miastach, ale od czego są aplikacje internetowe, np:
https://www.parkinsf.com/sanfrancisco/parking-near/Union+Square+Kalifornia+Stany+Zjednoczone/wed/starting-1-09am/for-2-hours
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Mar 2015 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
rattaman napisał(a):
Ja ostatnio pojechałem z Yosemite do Monterey, a później do SF. Z Yosemite do Merced, później 65, a dalej 152 (drujezdniowa/freeway). Po drodze jest Gilroy, centrum outletów, jesli masz plan coś kupić z odzieży. Z Monterey można podjechać do Big Sur.

Kurde to jest w sumie całkiem niezła myśl: Z Yosemite prosto do do Monterey. Potem Big Sur do SF, i oddajemy auto.

Czyli trasa którą jechałeś wyglądała tak?:

https://www.google.pl/maps/dir/Park+Nar ... 002378!3e0

Co oznacza ta przerywana linia w okolicach Yosemite :D ?
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group