Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Paź 2017 10:29 

Rejestracja: 06 Paź 2017
Posty: 10
Witam,

regularnie z rodziną oraz znajomymi jeździmy na wakacje typu all-inclusive. W ciągu roku, krótsze wypadu w celach turystycznych, ale te 2 tygodnie w ciągu wakacji chcemy po prostu wypocząć. Oczywiście fajnie jest w trakcje wyskoczyć kilka razy coś zwiedzić w okolicy, ale ma ot być bardziej dodatek/urozmaicenie niż główny cel wyjazdu.

Co roku rezerwujemy wyjazd wakacyjny w okresie październik-listopad (first minute) z racji tego, że oferty nie są jeszcze poprzebierane, a poza tym ceny raczej lepsze.
W tym roku stwierdziłem, że może zorganizuję coś samemu to cena będzie lepsza, a może uda się odwiedzić w zakładanej kwocie coś na zachód od Wisły. Niestety, ku mojemu rozczarowaniu nie udaje mi się w żaden sposób nawet zbliżyć do kwoty jaką oferują biura podróży.

Czy ja coś robię źle czy niestety taka jest rzeczywistość?

Dotychczas odwiedzane przez nas kierunki to Turcja, Grecja, Bułgaria, Cypr.
Kwota w jakiej miło byłoby się zmieścić to 12000 PLN (dzieci 4 i 7 lat).
Termin lipiec - sierpień.

Czy w takiej kwocie jestem w stanie spędzić 2 tygodnie we Włoszech (Sycylia, Sardynia), Portugalii albo innej Malcie?
Fajnie by było, aby była to opcja z wyżywieniem (wakacje mają być tez od gotowania).

Dotychczas szukałem opcji samodzielne loty (to jest pikuś) + noclegi na booking.com lub airbnb (niestety bez wyżywienia) i kwoty jakie mi wychodziły są nieprzyzwoite.

Co robię źle? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 09 Paź 2017 11:03 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@sielak Moje ostatnie dwutygodniowe wakacje na Lanzarote to (2 osoby bez dzieci): 900€ Airbnb, 100€ wynajem samochodu, przelot 180€ (jeden bagaż rejestrowany, ale tutaj posłuzyłem się voucherem z karty Visa Ryanair więc trzeba dodać 178€) wydatki na miejscu 1400€ (sporo, ale chodziliśmy codziennie do knajp często nie patrząc na cenę). W tym wszystkim oczywiście też takie rzeczy jak bilety wstępu do atrakcji, paliwo do auta itp. itd. Łącznie ok. 2600€, ale da się to zrobić taniej, planując wcześniej wynajem Airbnb (większy wybór, my planowaliśmy miesiąc przed wylotem), czy jedząc w tańszych knajpach. Jedyne co robiliśmy sami to śniadania.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Paź 2017 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Jeśli jako punkt wyjścia do porównywania wyjazdu z biurem i wyjazdu samodzielnego bierzesz dotychczasowe wyjazdy do Turcji, czy Bułgarii, to może być ciężko przebić to cenowo wyjazdem na własną rękę do Hiszpanii, czy Włoch, bo tam po prostu jest drożej. Ba, myślę, że gdybyś chciał zrobić samodzielny wyjazd właśnie do Turcji, czy Bułgarii do obiektu o zbliżonym standardzie do tych, w których byłeś, nadal może być trudno. Te kraje nie należą do kierunków, na których jest szczególnie dużo ofert atrakcyjnych cenowo lotów, a to jest jeden z dwóch filarów wyjazdów na własną rękę.
Drugim filarem jest zakwaterowanie, o które - w przypadku preferowanego przez Ciebie all inclusive lub przynajmniej 2 posiłki dziennie - na popularnych wyszukiwarkach hotelowych typu booking.com nie jest łatwo (jeśli nawet są, to ceny mają zbyt wysokie). Był tu kiedyś wątek o tym, gdzie szukać ofert hoteli z wyżywieniem - poszukaj go, bo będzie pomocny.
Z mojego doświadczenia wynika, że bardzo dobre oferty są na stronach niemieckich typu weg.de, holidaycheck.de, itp. (trzeba znaleźć "eigene Anreise"). Korzystaliśmy z tego wielokrotnie, w Europie, Wyspach Kanaryjskich, czy w Meksyku. Czasem zdarza się (choć to raczej wyjątek), że najniższa stawka jest bezpośrednio w danym "resorcie" (ostatnio mieliśmy taką sytuację w przypadku lipcowego pobytu na Teneryfie).
Reasumując, znając z grubsza kierunek, w który chciałbyś się udać, popatrz np. na niemieckich wyszukiwarkach ofert turystycznych, jaka jest w interesującym Cię przedziale czasowym oferta hoteli z wyżywieniem (z dojazdem własnym), potem sprawdź oferty dot. samego przelotu, zwłaszcza, gdy na dany kierunek jest akurat jakaś promocja. Do tego dojdzie jeszcze koszt transferu z i na lotnisko, choć zamiast tego bardziej opłacalne może być wypożyczenie auta (na Wyspach Kanaryjskich to drugie możesz uznać za zasadę). I nie zrażaj się na początku. Osiągnie efektów i pewnej wprawy wymaga trochę czasu ;)

EDIT: nawiązując do @vincenz, w czasie ostatniego lipcowego wyjazdu na Teneryfę (2 os. dorosłe + 17 letnia córka, więc w zasadzie 3-ci dorosły ;) ) 8 noclegów all inclusive (4*) i 4 noclegi z 2 posiłkami (4*) kosztowały nas w sumie niecałe 1700 EUR, do tego 160 EUR za auto na cały pobyt. Koszt dolotu to kwestia indywidualna więc nie ma sensu podawać szczegółów (my akurat lecieliśmy z Trójmiasta do Madrytu, a dopiero potem na Teneryfę, więc na pewno można taniej i efektywniej).
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Paź 2017 11:34 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
sielak napisał(a):


Dotychczas odwiedzane przez nas kierunki to Turcja, Grecja, Bułgaria, Cypr.
Kwota w jakiej miło byłoby się zmieścić to 12000 PLN (dzieci 4 i 7 lat).
Termin lipiec - sierpień.

Czy w takiej kwocie jestem w stanie spędzić 2 tygodnie we Włoszech (Sycylia, Sardynia), Portugalii albo innej Malcie?
Fajnie by było, aby była to opcja z wyżywieniem (wakacje mają być tez od gotowania).




Sprawdziłam Maltę w opcji all-inclusive na WizzTours w okresie np.25.06-9.07 wylot z KTW hotel Coral i twoja rodzinka spokojnie mieści się w kwocie ok.10000PLN doliczając jeden duży bagaż na rodzinkę i transfer z lotniska.W tym jest podstawowe ubezpieczenie.Często na WizzTours pojawiają się kody zniżkowe,które jeszcze mogą zbić cenę.Tak,że nie zrażaj się tylko szukaj,a jak raz spróbujesz i wyjdzie to potem tego już nie zmienisz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Paź 2017 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
a po co to zmieniać? sam zrobisz , coś nie wyjdzie i będziesz miał przerąbane
nie wiem czy oszczędność paru złotych jest warta nerwów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Paź 2017 11:45 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
sielak napisał(a):

Co robię źle? :)


Nie mam wiele do dodania w/s do tego, co napisał Tropikey.

Po cichu wypada zgodzić się także z nieocenionym jak zwykle bęckiem- no tylko, że tutaj OP- pomimo swojego backgroundu i nastawienia- wykazał się jednak konstruktywnym pytaniem.

Ale poza wszystkim, nawet nie biorąc pod uwagę porównania Turcji z Hiszpanią, to wakacje "na własną rękę" zakładają kompletnie inna filozofię niż byczenie się na tzw. branżowo nazywanym "allu". Zatem jedyne, co robisz źle- to myślisz źle ;)

Nawet na chłopski rozum- gdyby oferty "all inclusive" programowo były dostępne detalicznie, indywidualnie, bezpośrednio w obiektach i to taniej, to nikt by na biura podróży nawet nie popatrzył.
Ale model biznesu jest inny- tzw. restorty często gęsto (nie zawsze oczywiście) stosują zaporowe ceny na serwisach hotelowych, uzyskując obłożenie z biur podróży.

Konstruktywnie przykładowo: zostań przy ofercie biur albo zmień filozofię. Każda wyprawa to przygoda a nie przyjazd "na gotowe". ;)

Poszukaj tańszych opcji; hoteli bez wyżywienia albo pensjonatów / agroturystyki (dość popularne we Włoszech). Tak, żeby po prostu mieć wygodne łóżko i łazienkę, bez gwiazdek.
W Grecji bardzo przyzwoite pokoje / apartamenty dla rodziny z dziećmi można znaleźć już za 40EUR w środku sezonu.

Jeśli jest Was 4 osoby, to wsiądź w samochód i dojedź do Toskanii albo nawet Kalabrii; A może dojedź na Peloponez. Jest szansa (zależnie od terminów), że wyjdzie znacznie taniej niż loty.
A może spróbuj późny maj albo późny wrzesień- loty tańsze.

Pójdź do knajpek z dala od głównej ulicy w miejscowościach turystycznych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 09 Paź 2017 11:53 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
john_doe napisał(a):
Nawet na chłopski rozum- gdyby oferty "all inclusive" programowo były dostępne detalicznie, indywidualnie, bezpośrednio w obiektach i to taniej, to nikt by na biura podróży nawet nie popatrzył.
Ale model biznesu jest inny- tzw. restorty często gęsto (nie zawsze oczywiście) stosują zaporowe ceny na serwisach hotelowych, uzyskując obłożenie z biur podróży.


Patrz Pan, a mi jakoś zawsze udaje się znaleźć dla siebie czy znajomych hotele, często w opcji AI lub przynajmniej HB w cenach dużo niższych niż przy kupowaniu kompleksowego pakietu z biura podróży. Uwzględniając oczywiście samodzielnie kupowany dolot i wypożyczenie samochodu na cały pobyt lub chociaż transfer w dwie strony z lotniska i ubezpieczenie.
I to wszystko na stronach niemieckich biur podróży, o których pisał tropikey lub czasem dobre ceny są również bezpośrednio na stronach danego hotelu (np. DB Seabank na Malcie)

Przypadek, czy zaprzeczenie modelu biznesu? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 09 Paź 2017 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Warto dokładniej przejrzeć forum oraz je przeszukać z zastosowaniem słów kluczowych - wyszukiwarka i w całym forum i już w konkretnym dziale lub temacie działa bardzo dobrze ;)
A tu podrzucam kilka linków do tematów, które warto przestudiować na początek:
all-incl-na-kanarach-w-niskiej-cenie-zrob-to-sam,135,90007
wyszukiwarka-hoteli-all-inclusive,20,52124&p=418338&hilit=niemieckie+biura#p418338
wspomniana już dyskusja o niemieckich biurach podróży:
niemieckie-biura-podrozy,135,80382
czy aktualne promocje w Wizz Tours:
wizz-tours,1500,35541
czy oferty z Lastminuter - są też all inclusive, które warto przejrzeć by mieć orientację jaki poziom cen jest najniższy dla danego kierunku:
lastminuter-pl-najlepsze-oferty-last-minute,233,15079&p=987568&hilit=all#p987568
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Paź 2017 12:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@becek W jednym masz 100% racji,jak coś nie wyjdzie zawsze można zwalić na pośrednika i dochodzić odszkodowania,a to warte jest nawet sporej dopłaty ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Paź 2017 12:15 

Rejestracja: 06 Paź 2017
Posty: 10
john_doe napisał(a):

Konstruktywnie przykładowo: zostań przy ofercie biur albo zmień filozofię. Każda wyprawa to przygoda a nie przyjazd "na gotowe". ;)


Filozofii zmieniać nie chcę, a właściwie nie potrzebuję. W styczniu lecimy na 2 tygodnie do Tajlandii - tam będzie przygoda, ale nie mam potrzeby permanentnego kolekcjonowania wrażeń, a najzwyczajniej w świecie raz do roku lubię zakosztować w tak zwanym "wszystkowdupiźmie".

Zapytacie więc po co kombinuję. No a po to, że zamiast kolejny raz Gracji chętnie bym wpisał w podróżnicze portfolio właśnie Włochy czy tez Portugalię i pomyślałem, że to biuro podróży też na czymś musi zarabiać więc skoro je wyręczę w kilku kwestiach to uda mi się spędzić wakacje we Włoszech za cenę wakacji w Grecji.

Co więcej - od wielu lat rozważam Chorwację, gdyż nigdy nie byłem, a bardzo bym chciał, ale ciężko jest zamienić 5* hotel z basenem na pokój z 4 łóżkami. Chętnie bym wynajął domek z basenem, aby nie musieć się dzień w dzień tułać na plaże, a i jakiegoś miłego grilla wieczorem urządzić, ale ceny takowych na booking'u także nie zachęcają.

Gdzie więc w takim razie szukać oprócz na wspomnianych niemieckich "internetach"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Paź 2017 12:23 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
sielak napisał(a):
ciężko jest zamienić 5* hotel z basenem na pokój z 4 łóżkami. Chętnie bym wynajął domek z basenem, aby nie musieć się dzień w dzień tułać na plaże, a i jakiegoś miłego grilla wieczorem urządzić, ale ceny takowych na booking'u także nie zachęcają.


Tylko willa z basenem z reguły nie ma all-inclusive ;) Więc eskapady do knajpek lub catering.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Paź 2017 12:30 

Ale nuda. Nagle , po blisko 8 latach istnienia forum , powstał dylemat. Samemu czy z biurem podróży ?
Jaja sobie robicie ?
To było na forum dziesiątki, jak nie setki razy. W kółko to samo. Wysilcie się trochę i jakieś nowe tematy podrzućcie do dyskusji... :twisted:
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 09 Paź 2017 12:39 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
sielak napisał(a):

Filozofii zmieniać nie chcę, a właściwie nie potrzebuję.


Po tym co napisałeś, to wygląda na to, że po prostu wątek powinien nazywać się inaczej albo też powinno zostać zadane pytanie w istniejącym już temacie.
Z kontekstu wynika, że jednak nie jesteś nowicjuszem ani dzieckiem we mgle jeśli chodzi o samodzielne podróżowanie a do tego masz bardzo ściśle sprecyzowane wymagania- zatem nie rozumiem specjalnie pytania "czy to ma sens". Po prostu trzeba zestawić ceny ofert, które spełniają wymagania (zarówno z biur jak i bezpośrednio z hotelu) no i wybrać.

Swoją drogą- dawniej, nie wiem jak teraz, fly.pl i wakacje.pl miały stosunkowo bogatą ofertę obiektów z dojazdem własnym.

W odpowiedzi również do @sranda - jasne, każdy ma swoje doświadczenia.

Moje nie są ogromne + rozmawiałem z ludźmi "z branży", którzy- jak każdy człowiek "z branży" sprzedażowej po kilku latach- mają już sprany mózg do tego stopnia, że nie są w stanie być szczerzy nawet sami wobec siebie, nie wspominając od rodzinie czy przyjaciołach i po prostu nie umieją inaczej niż gadką marketingową. ;)
Od nich słychać mantrę pt. biuro korzysta z efektu skali jeśli chodzi o ofertę hotelową plus z elastyczności i dopasowania linii czarterowych.

A ja, jeśli gdzieś natrafiam- organoleptycznie- na świetnie wyglądający resort, sprawdzam jego ceny na booking.com / hotels.com i widzę cenę zaporową. Następnie googlam w polskich biurach podróży i cena jest "rynkowa". To tyle.

Nie zgłębiam tego tematu, bo mnie osobiście tego typu hotele i tak zwyczajnie nie interesują. Za cenę 14-dniowego leżenia w all inclusive można zorganizować naprawdę konkretne objazdówki. Poleżeć mogę w wannie. All inclusive z leżeniem: może na późnej emeryturze- jeśli dożyję.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 09 Paź 2017 12:51 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
@sielak Nie wiem skąd jesteś, ale na szybko znaleziona np. Malta z Warszawy
Hotel 4* w opcji All inclusive, dołożony 1 bagaż rejestrowany w każdą stronę, wykupione członkostwo WDC, co przy 4 os się zwraca po jednym wyjeździe. Nie ma tu tylko transferu i ubezpieczenia.

Załącznik:
malta.png
malta.png [ 7.82 KiB | Obejrzany 6870 razy ]


Oczywiście, hotel można wziąć tańszy/droższy, może Ci pasować wylot z inne go miasta niż Warszawa....tym niemniej szukając 10 minut w stosunku do Twojego budżetu mam około 3 tys oszczędności
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Paź 2017 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
sielak napisał(a):
john_doe napisał(a):
Zapytacie więc po co kombinuję. No a po to, że zamiast kolejny raz Gracji chętnie bym wpisał w podróżnicze portfolio właśnie Włochy czy tez Portugalię i pomyślałem, że to biuro podróży też na czymś musi zarabiać więc skoro je wyręczę w kilku kwestiach to uda mi się spędzić wakacje we Włoszech za cenę wakacji w Grecji.


Wydaje mi się, że to z założenia średnio jest możliwe, ponieważ Włochy czy Portugalia są już na wstępie sporo droższe od Grecji (pod względem cen zakwaterowania czy chociażby alkoholu), więc potencjalna oszczędność z samodzielnej organizacji wakacji może nie być dostatecznie duża, żeby to wyrównać. A przede wszystkim we Włoszech, Portugalii czy Hiszpanii (poza Kanarami) popyt na samodzielnie organizowane all-inclusive jest jednak mniejszy, bo lokalna kultura jest inna. Czytaj: mało kto jedzie na własną rękę siedzieć 2 tygodnie w hotelu i tam jeść, skoro jest tyle dobrego jedzenia dookoła. Są oczywiście takie oferty w biurach podroży, bo od czasu do czasu paru chętnych się na coś takiego znajdzie, ale cena takiej oferty dobrze oddaje popyt i podaż.

Mi zdarzyło się być w północnych Włoszech w agroturystyce z 3 posiłkami i napojami dziennie za ok. 50 euro od osoby, ale to było daleko od morza i w ogóle od wszelkiej cywilizacji, a trafiliśmy tam przypadkiem, po prostu przejeżdżając przed małą wioskę. Obiektu nie było na żadnym OTA, a posiłki były w cenie, bo po prostu jedliśmy z gospodarzami, a wino było z winnicy od sąsiadów. Ale raczej nie o takie wakacje Ci chodzi ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Paź 2017 13:45 

Rejestracja: 06 Paź 2017
Posty: 10
-- 09 Paź 2017 13:23 --

Dziękuję bardzo za odzew. Dużo cennych uwag i wskazówek. Jednak temat muszę trochę uściślić.

john_doe napisał(a):
@sielak Nie wiem skąd jesteś, ale na szybko znaleziona np. Malta z Warszawy
Hotel 4* w opcji All inclusive, dołożony 1 bagaż rejestrowany w każdą stronę, wykupione członkostwo WDC, co przy 4 os się zwraca po jednym wyjeździe. Nie ma tu tylko transferu i ubezpieczenia.


Dzięki wielkie za przykład - czy mogę prosić o informacje w jaki sposób skonstruowałeś tą ofertę (głównie chodzi o to jak znalazłeś hotel). Najdogodniejszym lotniskiem są dla mnie Katowice, ale Kraków od biedy tez może być.
Nie chcę, aby ktoś za mnie szukał i podkładał mi na tacy oferty (chyba, że ktoś ma takie hobby ;) ), ale chciałbym się dowiedzieć jak prowadzić te poszukiwania.

JJ2010 napisał(a):
mało kto jedzie na własną rękę siedzieć 2 tygodnie w hotelu i tam jeść, skoro jest tyle dobrego jedzenia dookoła.


I tutaj nie do końca się zrozumieliśmy. Allincl. nie jest moim must have. Tym bardziej, że jestem wielkim fanem włoskiego jedzenia. Jedyne na czym mi zależy to maksymalne ograniczenie "stania w garach" oraz jedzenia kanapek z serem żółtym. A jeśli chodzi o stołowanie się na mieście z 4 osobową rodziną to pewnie koszty przekroczą zakładany budżet.

-- 09 Paź 2017 13:31 --

Coś się nagłówki przy cytatach po...psuły ;)

-- 09 Paź 2017 13:45 --

JJ2010 napisał(a):
@sielak Nie wiem skąd jesteś, ale na szybko znaleziona np. Malta z Warszawy
Hotel 4* w opcji All inclusive, dołożony 1 bagaż rejestrowany w każdą stronę, wykupione członkostwo WDC, co przy 4 os się zwraca po jednym wyjeździe. Nie ma tu tylko transferu i ubezpieczenia.

Załącznik:
malta.png


Oczywiście, hotel można wziąć tańszy/droższy, może Ci pasować wylot z inne go miasta niż Warszawa....tym niemniej szukając 10 minut w stosunku do Twojego budżetu mam około 3 tys oszczędności


Na stronie hotelu najtańsza opcja All. to 3150 EUR na 2 tygodnie - także sam hotel to koszt 13000 PLN.
Także chętnie się dowiem, gdzie można znaleźć taką ofertę w kwocie, którą przedstawiłeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Paź 2017 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@sielak
Zacznijmy od podstaw. Zaglądnąłeś do:
viewtopic.php?f=20&t=70308&hilit=jak+szuka%C4%87&view=unread#unread
jak-szukac-taniego-lotu-v-0-3-3,8,57900&view=unread#unread
:?:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)


Ostatnio edytowany przez namteH, 09 Paź 2017 14:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Paź 2017 14:11 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
-- 09 Paź 2017 15:00 --

john_doe napisał(a):
A ja, jeśli gdzieś natrafiam- organoleptycznie- na świetnie wyglądający resort, sprawdzam jego ceny na booking.com / hotels.com i widzę cenę zaporową. Następnie googlam w polskich biurach podróży i cena jest "rynkowa". To tyle.


@john_doe i teraz wszystko jasne. ;)
Cen resortów czy lepszych hoteli wakacyjnych po prostu nie sprawdza się na tych popularnych serwisach, tam zawsze będzie drogo! Szukaj takich noclegów tak jak wspominano już wiele razy na tym forum na stronach biur podróży (najlepiej niemieckich, ale czasem też szwedzkie/norweskie/angielskie/hiszpańskie/francuskie mają również niezłe ceny) w opcji 'tylko hotel'.
I gwarantuję Ci, że wtedy zobaczysz ile tak naprawdę biura podroży zarabiają na klientach tylko dlatego, że sprzedają mu pakiet z lotem/dojazdem/ubezpieczeniem.

-- 09 Paź 2017 15:11 --

I jeszcze przykład, może nieco przejaskrawiony, ale pokazujący skalę zjawiska.
Jest sobie taki hotel, z ładnym widokiem na ocean i dobrymi opiniami na Gran Canarii: Gloria Palace Amadores.
Gdybym chciał lecieć np. w maju (8-15) na tydzień z All do tego hotelu z dwójką dzieci (8+5) to np. w Itace zapłaciłbym za to 14756 PLN.
https://www.itaka.pl/wczasy/wyspy-kanar ... 2&childs=2

A teraz kupuję osobno lot z Krakowa na Gran Canarię (8-15) za 2807 PLN, ale założmy nawet 3300 PLN z dwoma bagażami rejestrowanymi.
Do tego hotel kupowany na stronie niemieckiego biura podróży za 1476 EUR za czwórkę (2+2).

https://www.1-2-fly.com/hotel/book/?ses ... Duration=7

Dodajemy jeszcze samochód nie najmniejszy, żeby pomieścił 4 osoby i bagaże w Orcar Canarias na cały pobyt (Seat Ibiza za 92 EUR) + jeszcze dokładamy ze 20 EUR na paliwo.
Wykupujemy ubezpieczenie za ok. 100 zł, a więc łączny pakiet, dający dodatkowo jeszcze możliwość pojeżdżenia po wyspie wynajętym samochodem wyjdzie ok. 10300 PLN, czyli ponad 4k taniej niż w biurze podróży.

Oczywiście w przypadku innych hoteli, miejsc róznice mogą być mniejsze (lub też większe), ale z reguły zawsze są przynajmniej kilkunastoprocentowe na korzyść samodzielnej organizacji. W końcu biuro podróży też musi na czymś zarabiać, prawda? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 09 Paź 2017 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
sielak napisał(a):
Filozofii zmieniać nie chcę, a właściwie nie potrzebuję. W styczniu lecimy na 2 tygodnie do Tajlandii - tam będzie przygoda, ale nie mam potrzeby permanentnego kolekcjonowania wrażeń

Tajlandia to bardziej prowadzenie za rączkę niż przygoda... ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Paź 2017 14:35 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
sielak napisał(a):
--

Na stronie hotelu najtańsza opcja All. to 3150 EUR na 2 tygodnie - także sam hotel to koszt 13000 PLN.
Także chętnie się dowiem, gdzie można znaleźć taką ofertę w kwocie, którą przedstawiłeś.


serwis alpharooms
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group