Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wakacje 2023 - RTW
#1 PostWysłany: 28 Sty 2023 15:53 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 41
Skąd
  • Wrocław/Berlin

Dokąd
  • NY - Los Angeles - Tokio - Singapur - Wrocław/Berlin

Data wylotu
  • 27.06.2023

Data powrotu
  • 15.08.2023

Długość pobytu
  • 8 tyg

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Liczba pasażerów
  • 4

Sam znalazłem
  • Ok. 6.5-7 tys/os, z Berlina, linie: Norse, Zipair, Scoot, Turkish

Dodatkowe informacje
  • Cześć,

    Planuję taka trasę jak wyżej, rodzina 2 +2. Piszę tu na forum nie aby uzyskać gotowy plan, a raczej szukam rady jak podejść do tematu, bo to co do tej pory znalazłem to tak naprawdę zlepek lotów OW, rożne linie, więc nie korzysta się (jak się domyślam) przewagi z bookowania w jednej linii/aliansie. Chciałbym też tak naprawdę uniknąć linii Norse/Scoot, bo wiem że tam sporo dojdzie za bagaż, są ryzyka (jak słyszę) typu odwołanie lotu itd

    Próbowałem tez sprawdzać loty typu Wrocław - NY a potem np Singapur - Wroclaw (Lufthansa), a reszte dokupic osobno, ale nie wychodzi jakoś lepiej

    Czy może ktoś doradzić jak za to się najlepiej zabrać? I czy czas już jest odpowiedni? Chciałbym zamknąć się w 6 tys/os

    Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Wakacje 2023 - RTW
#2 PostWysłany: 28 Sty 2023 16:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
https://travel-dealz.eu/deal/business-c ... rld-italy/

Zmieniasz z C class na Y class, i już masz gotowca RTW za 1400 eur na jednym bilecie
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wakacje 2023 - RTW
#3 PostWysłany: 28 Sty 2023 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Na minus jest twój termin, w te wakacje ceny sa naprawde kosmiczne i nie wydaje mi sie zeby mialy jakos spasc. Na dodatek kombinowanie z lotami z poza Polski wiaze sie z wielkimi kosztami dolotów, np. taka Barcelona to bedzie ze 150e w jedna strone z bagazem..

Ogólnie potrzebujesz 3 kawalki - lot przez pacyfik, lot do Azji/Ameryki i powrót z tamtad.
Jak mozesz zmienic termin to co podal @Zeus jest na prawde fajne zwlaszcza ze jest mozliwosc odwiedzenia Nowej Zelandii.

Ja bym poczekal i szukal codziennie tych kawalków moze cos wpadnie w dobrej cenie w ciagu kolejnych dwóch miesiecy

Tu ciekawy dzial do sledzenia na pomysly:
loty-dookola-swiata-rtw,forum,1551
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wakacje 2023 - RTW
#4 PostWysłany: 28 Sty 2023 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
„Dokąd
NY - Los Angeles - Tokio - Singapur - Wrocław/Berlin”

Bez przekroczenia półkul to nie jest prawdziwe RTW;-)
Planujesz 8 tygodni. Zwiększ budżet do 10k na osobę na loty, a wtedy można już złożyć coś ciekawego. Chociaż poza sezonem wakacyjnym byłoby taniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wakacje 2023 - RTW
#5 PostWysłany: 28 Sty 2023 19:27 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
w Singapurze popłyną/polecą te 152 km na południe i druga strona zaliczona :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wakacje 2023 - RTW
#6 PostWysłany: 28 Sty 2023 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Ja planując swoje (nie)RTW, podczas którego leciałem także przez SIN stwierdziłem, że szkoda mi czasu i kasy na jednodniówkę w CGK tylko po to, żeby ktoś z forum klepał mnie po plecach i mówił "no, teraz to jest prawdziwe RTW" ;)

Reasumując planuj ciekawe miejsca w podróży, a nie na siłę by spełnić "wymagania"
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
apadlo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wakacje 2023 - RTW
#7 PostWysłany: 28 Sty 2023 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
NY, LA, Tokio i Singapur. Wielkie, śmierdzące miasta. Mając 8 tygodni na taką podróż uciekałabym jak najdalej od nich;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wakacje 2023 - RTW
#8 PostWysłany: 28 Sty 2023 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
Ale te miasta często są bramą do dalszego zwiedzania i innych ciekawych miejsc (albo autor ma taką ochotę i chce odwiedzać miasta). Poza tym Singapur śmierdzący? Auta tam mają drogie ;)
Swoją drogą myślałem, że trzeba przekroczyć Atlantyk, Pacyfik i okrążyć kulę. Nawet miles and more się myli w takim razie ;) "A ‘Round the World’ flight award ticket includes one crossing of the Atlantic and one crossing of the Pacific".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wakacje 2023 - RTW
#9 PostWysłany: 28 Sty 2023 23:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Image

Fileas Fogg, też "prawie" nie przekroczył równika. A RTW zrobił :P
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wakacje 2023 - RTW
#10 PostWysłany: 29 Sty 2023 22:44 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 41
grondo napisał(a):
Ale te miasta często są bramą do dalszego zwiedzania i innych ciekawych miejsc (albo autor ma taką ochotę i chce odwiedzać miasta). Poza tym Singapur śmierdzący? Auta tam mają drogie ;)
Swoją drogą myślałem, że trzeba przekroczyć Atlantyk, Pacyfik i okrążyć kulę. Nawet miles and more się myli w takim razie ;) "A ‘Round the World’ flight award ticket includes one crossing of the Atlantic and one crossing of the Pacific".


Tak, dokladnie, taki jest zamysl, czas spedzac zamierzamy glownie w terenie, poza miastami

Dzieki za podpowiedzi! Bede szukal dalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group