Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#81 PostWysłany: 09 Sty 2018 17:33 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Jakoś nie widzę, aby padła świeża informacja tego typu, a już w ogóle nie widzę, aby mbx , którego dotyczyło pytanie pisał o tym. Z tego co widzę, pisał o trasie Akaba - Wadi Rum.
Być może słabo widzę, ale to pomógłbyś ślepocie, a nie od razu kijem po głowie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#82 PostWysłany: 09 Sty 2018 17:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jordania -> Transport
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#83 PostWysłany: 09 Sty 2018 20:45 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Iestety widzialem tylko info o trasach Akaba Wadi Rum, Akaba Petra (Wadi Musa). O trasie Petra Wadi Rum za bardzo informacji nie bylo a juz na pewno nie bylo swiezych.
Niemniej dzieki za drogowskaz!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#84 PostWysłany: 09 Sty 2018 20:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
transport-lokalny-w-jordanii,1206,120138

Pabloo napisał(a):

Wadi Rum - Wadi Musa(in. Petra)

Z Wadi Rum do Petry jest tylko jeden bus koło 8 rano, choć mój odjechał dopiero po 9 - bilet na niego kosztuje normalnie 8 JD, ale że ze mną jechało tylko pięciu pasażerów płaciliśmy po 10 JD. Jeśli ktoś śpi w Wadi Rum i chce jechać do Petry to powinien poinformować o tym beduina ze swojego obozu, który zarezerwuje mu miejsce i dowiezie rano na miejsce odjazdu. Nie jestem tylko pewien czy ten bus jeździ w piątki.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#85 PostWysłany: 09 Sty 2018 21:00 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
No tak, ale ja spytalem konkretnie mbx, gdyz z jego postu wynika, ze byl to prawdopodobnie transport samochodowy zorganizowany przez gospodarzy z campu. Chodzi mi o ceny za transport taxi/prywatne auto. Na pewno wszystko bedzie kwestia negocjacji, ale dobrze znac realny poziom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#86 PostWysłany: 09 Sty 2018 21:41 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 41
Loty: 40
Kilometry: 105 993
Lucas84 napisał(a):
No tak, ale ja spytalem konkretnie mbx, gdyz z jego postu wynika, ze byl to prawdopodobnie transport samochodowy zorganizowany przez gospodarzy z campu. Chodzi mi o ceny za transport taxi/prywatne auto. Na pewno wszystko bedzie kwestia negocjacji, ale dobrze znac realny poziom.

:D :D
Ja mogę odpowiedzieć: taksówka z Wadi Rum (Visitors centre) do Petry (Petra Guest House) 27 listopada 2017 kosztowała nas 35 JOD. Myślę, że z 5 JOD taniej można wynegocjować. Zamówiliśmy przez pracowników campu, który nas obsługiwał w Wadi Rum. Poprosiliśmy kierowcę, żeby nas zabrał do lokalnej knajpki, no bistro przy stacji benzynowej. Jedzenie genialne, obżarliśmy się jak bąki (chicken shaorama z frytkami i sosami, falafele, hummus, pita, sałatka, coś jeszcze - nie pamiętam nazwy (dostałam do spróbowania i się zdecydowałam), dwa zimne napoje ( w tym pepsi w puszce), herbata z miętą i kawa dla kierowcy niecałe 7 JOD.
Wróciłabym!
Góra
 Profil Relacje PM off
Lucas84 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#87 PostWysłany: 10 Sty 2018 00:12 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
To sie nazywa sensowny post. Dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#88 PostWysłany: 22 Sty 2018 18:42 

Rejestracja: 22 Sty 2018
Posty: 3
-- 22 Sty 2018 18:05 --

pegie84 napisał(a):
Z Aqaby jezdza lokalne busiki za 3 JOD a lepszej klasy (ichniejszej lepszej:) ) kosztuje 6 JOD, nie wiem skąd takie ceny wziąłeś :D Taxi kosztuje 20 JOD.

A miejsce przecudne potwierdzam i polecam bardzo mocno. Trekking dwódniowy jak dla mnie jest pozycją obowiązkową. Dla zainteresowanych mogę wrzucić mapkę.

Witam :) skąd wyruszają busy do Wadi Rum i jak złapać z nimi kontakt? Bożena

-- 22 Sty 2018 18:38 --

pegie84 napisał(a):
My szliśmy zgodnie z tym planem: http://pl.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=3953255
Idzię się przez większość drogi dosyć dobrze, twardą nawierzchnią, czasami tylko wchodzi się na sam piasek i jak ktoś był na pustyni ten wie jak wtedy się idzie :) A i co do taxi to jak się jakiegoś lokalsa zgarnie albo on was to cena spada o 5 JOD za każdego lokalsa w taxi. Spowrotem spóźniliśmy się na busika, tzn mysleliśmy że nie jesteśmy spóźnieni no ale okazało się że mieliśmy nieprzestawione po Izraelu zegarki ... No ale do głównej drogi wziął nas starszy gość na pake za 4JOD a potem z głównej drogi do AQABY za 10JOD kolejny lokals, już fajnym mistubishi. Trzeba pamiętać że tam każdy jest taksówkarzem ;)

Mapka Wadi Rum są w Visitor Centre, nie wrzucam tutaj żeby się temat nie rozjechał i żeby ich nie zmniejszać:
http://funkyimg.com/i/SWbx.jpg
http://funkyimg.com/i/SWbu.jpg

I jakby ktoś był zainteresowany snoorkowaniem w Aqabie:
http://funkyimg.com/i/SWbv.jpg
http://funkyimg.com/i/SWby.jpg

Tutaj polecić mogę snoorkeling w Japanese Garden, i warto zobaczyć zatopiony radziecki czołg, wszystko z plaży.

Witam, żeby popływać z maską i pooglądać rafy to najlepiej wybrać się na ?

-- 22 Sty 2018 18:42 --

cypel napisał(a):
Nic nie brać przez neta. W Jordanii wszystko się załatwia na miejscu.

Auto również lepiej wypożyczyć na miejscu, podejś do wypożyczalni czy zarezerwować z Polski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#89 PostWysłany: 22 Sty 2018 18:56 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Kobieto, kup se jakiś przewodnik o Jordanii. Jest tam mapka miasta z zaznaczonymi atrakcjami, hotelmai i autobusy też tam są;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#90 PostWysłany: 30 Sty 2018 21:43 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 51
Witam:) czy ktoś próbował objechać Wadi Rum autem na własną rękę? Zastanawiam się nad wypożyczeniem auta w Akabie (Dacia Duster jest w przyzwoitej cenie). Czy oprócz 20 JOD za wjazd do Wadi Rum i 5 JOD od osoby są pobierane dodatkowe opłaty? Czy trzeba wynająć lokalnego przewodnika?(co do tego znajdowałem sprzeczne informacje). Będę wdzięczny za opinie i spostrzeżenia:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#91 PostWysłany: 30 Sty 2018 23:06 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
a ta opłata 20 JOD to za co? Nawet jak zastawie auto pod Visitor Center to mam osobno płacić za samochód i potem po 5 JOD za każdego pasażera? Ktoś to sprawdzał, bo wcześniej nie słyszałem o tej opłacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#92 PostWysłany: 30 Sty 2018 23:31 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Ja jechałem dalej do wioski samochodem (zwykłym, nie 4x4) i nikt o nic nie pytał, ani żadnej opłaty nie płaciłem. Natomiast wypożyczając dustera sprawdź warunki bo zazwyczaj nie wolno jeździć off-road wypożyczonym samochodem. I jeśli coś się stanie poniesiesz pełne koszty, nie tylko udział własny.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pepe5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#93 PostWysłany: 31 Sty 2018 02:59 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 25
Loty: 4
Kilometry: 26 486
Wjazd na obszar chroniony jako taki i dojazd do Wadi Rum Village nie wiąże się z opłatą na pewno poza biletem w cenie 5 JOD za osobę (wliczone w Jordan Pass, który mieliśmy). Jechaliśmy zwykłym autem, ale wyraźnie zapytaliśmy w Visitor Center i powiedzieli nam, że możemy jechać do wioski. Oczywiście pod Visitor Center napastliwi Beduini spróbują Cię przekonać, że nie wykupując wycieczki u nich zaginiesz lub zginiesz na pustyni, ale personel udziela rzeczowych informacji.
Widzieliśmy ludzi, którzy jeździli po pustyni sami Pajero z wypożyczalni. W naszej umowie najmu auta było zastrzeżenie, że w przypadku auta 4WD i tylko 4WD jazda offroad jest dozwolona, ale były jakieś szczególne, zaostrzone reguły udziału własnego w razie szkody. Nawet ubezpieczenie bez udziału własnego z reguły nie obejmuje szkód np. w zawieszeniu auta. My pustynię zwiedzaliśmy z buta, idąc z wioski ładnych parę km w głąb i umiejętna jazda nawet Dusterem jest na pewno możliwa po wyjeżdżonych szlakach, pod warunkiem zachowania jakiejś podstawowej ostrożności. Czy głębiej bym się tam zapuszczał nie mając prawdziwego 4x4, to nie wiem. Generalnie ruch tam, gdzie byliśmy, był zdecydowanie większy niż na głównych drogach we wschodniej części Jordanii w piątek.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pepe5 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#94 PostWysłany: 04 Lut 2018 02:12 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
Jako że sama szukałam tego typu info, dodam swoje wrażenia po powrocie :)

W Wadi Rum byłyśmy 20/21.01.2018. Owszem było zimno wieczorem, ale do przeżycia. Spałyśmy we wszystkim, co miałyśmy (chyba z 4-5 warstw) + 2-3 koce od beduinów, ale dzięki temu w nocy było ciepło 8-)

Do Wadi jechałyśmy z Petry, za taksówkę zapłaciłyśmy 30 JOD. Potem jechałyśmy z Wadi do granicy i zapłaciłyśmy 25 JOD (zawiózł ktoś tam z rodziny/ pracowników campu). Ze względu na dobre opinie wybrałyśmy Salman Zwaidh Camp (przed przyjazdem wszystko dogadałyśmy przez maila). Kolacja była b. dobra, reszta usług (nocleg/ stan łazienki/ wycieczka jeepem) też ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#95 PostWysłany: 05 Lut 2018 21:13 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 4
Witam. 3 marca rano (o godz. 9) wynajmujemy w Akabie samochód i jedziemy do Wadi Rum. Jeśli ktoś chce się zabrać to zapraszamy. Mamy 2 wolne miejsca :). Po noclegu na pustyni wybieramy się do Petry (czyli 4 marca) i jeśli komuś pasuje proponujemy podwózkę :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#96 PostWysłany: 05 Lut 2018 21:23 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Też mamy taki pomysł aby się wybrać do Petry i Wadi Rum naszym motocyklem. 3.03 dopiero lądujemy więc wystartować możemy najwcześniej 4.03. Czały czas się zastanawiam gdzie przekraczać granicę i ile czasu przeznaczyć na te dwie atrakcje. Wiem że wjazd powrotny będzie trochę upierdliwy ale podobno do przeżycia.

Pozdrawiam Marek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#97 PostWysłany: 17 Lut 2018 00:19 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 1
Bylismy 10-11 lutego na Wadi Rum Quiet Village Camp.
Poznaliśmy świetnych ludzi którzy zajmują się campem, w tym właściciela Saleema.
Na wycieczce 4h zabrali nas do autentycznego obozowiska Beduinów gdzie mogliśmy zobaczyć jak naprawdę żyją w tych czasach.
Namioty na campie są naprawdę wysokiej jakości. Ręczniki, wifi, ciepła woda - tego nie oczekiwaliśmy a było...
Na pewno wrócimy na dłużej niż jedną noc w listopadzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#98 PostWysłany: 07 Mar 2018 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Prośba o poradę, przeczytałem wątek ale mam wątpliwość co robić:
Sprawdzałem polecane przez @Zeus całodniowe i kilkugodzinne wycieczki z tego miejsca http://bedouinlifestyle.com/en/subprograme.aspx?cat=14 ich ceny przedstawiają się tak (zawierają kolację i śniadanie)
Cytuj:
Hello,

Thanks for your message
We would love to have you at Bedouin Lifestyle Camp
We have availability for you

The price of the Full day jeep tour with overnight stay is 70 JD per person.
The price for the 6 hours jeep tour with overnight is 65 JD per person
The price for the 5 hours jeep tour with overnight is 60 JD per person
The price for the 4 hours jeep tour with overnight is 50 JD per person
The price for the 3 hours jeep tour with overnight is 40 JD per person
The price for the 2 hours jeep tour with overnight is 35 JD per person.


Natomiast jako polecane miejsce na samą nockę Salman Zwaidh Camp wychodzi ok 100zł (czyli 21JOD ze śniadaniem) za 2 osoby. Rozumiem, że w cenie jest też transport z visitor center do obozu.

I teraz pytanie czy dobrze kombinuję, że lepiej wziąć samą nockę w Salman Zwaidh Camp z Bookingu (100zł) plus na własną rękę wziąć kogoś do obwózki Jeepem po pustyni na 3-4 , wystartować chciałbym ok 14?
jeżeli coś nie styka w moich obliczeniach to uświadomcie mnie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#99 PostWysłany: 07 Mar 2018 23:02 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 351
niebieski
@Gaszpar
My spaliśmy u Salmana po dobrej cenie 35 JOD/4 osoby + wzięliśmy 3 godzinny tour za 50 JOD/jeepa (nawet 6 osób może jechać). Wszystko super, chyba outsourcing nie wyjdzie taniej. Pozdrów Mahomeda od nas i zapytaj o grochówkę :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#100 PostWysłany: 07 Mar 2018 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 175
Loty: 226
Kilometry: 356 765
W styczniu z grupą 8 osobową spałam w Salman Zwaidh Camp.
Tak ..w cenie była przywózka i odwiezienie z powrotem do Visitor Center
Przybylismy dość późno około 22 ,Zamówiona kolacja dodatkowo płatna 8 Jod od głowy już goraca czekała w namiocie restauracyjnym :) +
Z pogodą trafilismy w pioruńskie zimno.Zorganizowano nam mini program artystyczny w postaci nocnego spaceru na pustynie,Gwiazd na niebie nie dało sie zobaczyć ale było wesoło. Nauka podstawowych słów ,opowieści o życiu na pustyni itd.
Wycieczka jeepem wykupiona na miejscu od Salmana ,kierowca na oko z 10letni :) przewiózł nas po wydmach w gore i w dól 4 godziny atrakcji .Z wizyta i tancami przy ogniu w jakimś tam beduinskim namiocie po drodze ,przejażdzka na wielbładąch dla chętnych nie pamiętam za ile bo nie korzystałam chyba 5-10 Jod
cena za tour 4 godzinny po pustyni 65Jod za 8 osób .Kto chciał miec cieplej siedział w jeepie a kto nie, to na pace .
Mozesz sie podłaczyc do kogos kto akurat bedzie w tym Campie nocował.
Na własna reke kogos innego niż Salman nie widze opcji.Toż to pustynia ,i po co szukac czegos daleko ,jak bedziesz miec pod nosem.
Łacznie całosc u Salmana (nocleg ,kolacja ,sniadanie ,wycieczka po pustyni) zamkneła sie nam w 120 zl na głowę
Góra
 Profil Relacje PM off
Lucas84 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group