Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#201 PostWysłany: 25 Sty 2019 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
-- 25 Sty 2019 12:41 --

Washington napisał(a):
Hmm, napisałem 35jod od osoby, ale chyba było to po prostu 35jod za cały pojazd (zajrzałem do notatek; poprawiłem wiadomość by nie wprowadzała w błąd)

A pamiętasz albo masz zanotowaną nazwę campu? Dzięki :)

-- 25 Sty 2019 12:48 --

mateusz323 napisał(a):
A to juz zmienia postać rzeczy..
Teraz jeszcze kwestia przejazdu Wadi Musa - Wadi Rum bez auta.. ;)


W relacjach piszą, że hotele w Wadi Musa organizują przejazdy autobusami w cenie 7-10 JOD. A kiedy jedziesz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mateusz323 lubi ten post.
 
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#202 PostWysłany: 25 Sty 2019 14:23 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2169
srebrny
Jak na razie 22-25 Luty i waham się ze względu na koszta (jakoś w głowie wychodziło mi mniej)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#203 PostWysłany: 25 Sty 2019 14:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
@benedetti Tak jak pisałem - bezpośrednio w visitors center 29°38'21.9"N 35°26'03.5"E - wycieczka była od ręki, po opłaceniu jej czekaliśmy może z 10min na kierowcę który nas zabrał
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#204 PostWysłany: 25 Sty 2019 23:41 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
benedetti napisał(a):
@wercyngetoryx W którym campie? Byłeś zadowolony?



http://www.bedouinlifestyle.com/en/page.aspx?id=1

Tak, byłem zadowolony. Jedzenie spoko. Przy visitor centre mieliśmy poprosić kasjera o telefon do campu ze jesteśmy, i chwile potem juz był koleszka co nas prowadził do Wadi Rum Village. Tam zostawiliśmy samochód i przesiedliśmy się na jeepa. Wszystko bez problemu. Namioty w campie pewnie takie jak wszędzie, jedzenie bardzo fajne i dużo. Rano śniadanie i wyprawka na jeepa. Kierowca dobrze rozmawial po angielsku. 3 godziny jazdy i potem odwózka do Wadi Rum Village. Tam rozliczenie i jazda dalej. Ja byłem zadowolony i ludzie, których zabrałem też. Cene targowałem mailowo chyba z tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#205 PostWysłany: 26 Sty 2019 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Nie jedzie ktoś przypadkiem na pustynię 20. lutego?
Pytałem w polecanym na forum Salman Zwaidh Camp i nie chce zejść z ceny ani dinara. 65 JOD za 4-godzinną wycieczkę ale za całe auto, więc można się umówić na wspólny przejazd. Jak ktoś/coś to proszę PW :)

PS W innym polecanym - Bedouin Lifestyle Camp, ceny bardzo wysokie i nie chcą nawet dyskutować :evil:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#206 PostWysłany: 26 Sty 2019 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@benedetti, 5 moze jeszcze znizyc, ale wiecej sie prawdopodobnie nie da, jesli grupa osob. ;)
Take care i daj znac jak bylo.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#207 PostWysłany: 26 Sty 2019 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Cena jest bardzo spoko, ze względu na to, że po negocjacjach zaproponował ją za całe auto. Ale będziemy w 3 osoby, a do jeepa wchodzi chyba 6 :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#208 PostWysłany: 27 Sty 2019 19:33 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
@benedetti byliśmy dzisiaj na wycieczce 3h za 4 osoby zapłaciliśmy 40jd. W wadi rum village braliśmy bez rezerwacji
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#209 PostWysłany: 30 Sty 2019 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
mateusz323 napisał(a):
Ktoś orientuje się jakie najniższe koszty na przejażdżkę po pustyni 3-4h bez noclegu jedzenia itp ?


Washington napisał(a):
Hmm, napisałem 35jod od osoby, ale chyba było to po prostu 35jod za cały pojazd (zajrzałem do notatek; poprawiłem wiadomość by nie wprowadzała w błąd)

@Washington sorry, ale znow podajesz mocno nieaktualne informacje i lepiej nie wprowadzac Uzytkownikow w kolejny blad, jak sie nie jest pewnym. 8-)


Tutaj sa aktualne ceny z Visitor Center: ;)

Załącznik:
Wadi Rum Safari 1.JPG
Wadi Rum Safari 1.JPG [ 95.92 KiB | Obejrzany 1394 razy ]


Załącznik:
Wadi Rum Safari 2.JPG
Wadi Rum Safari 2.JPG [ 106.81 KiB | Obejrzany 1394 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#210 PostWysłany: 30 Sty 2019 18:57 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
A czym się różni operator 1 od 2?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#211 PostWysłany: 30 Sty 2019 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Misiatek polukaj odwiedzane miejsca, km, czas, vehicle / camel. ;)
Dobrane jest raczej tak, aby kazdy kto nie ma zamiaru nocowac w Wadi Rum i negocjowac z campem znalazl optymalne rozwiazanie, tak jak np. pytal kolega @mateusz323.

Btw mialem okazje zwiedzac Wadi Rum jeepem jak i na grzbiecie camela, moim skromnym zdaniem, jesli chce sie przezyc wyprawe po pustyni to wlasnie z wielbladem.
Po takiej 5-6h przejazdzce na wielbladzie bedzie troche bolalo, ale to jest wlasnie prawdziwa przygoda z pustynia. :D
Pamietajmy prosze, ze wielblad nigdy nie jest zmeczony i sie nie zgubi na pustyni, tak jak wspominalem w mojej Relacji. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
acidka lubi ten post.
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#212 PostWysłany: 07 Lut 2019 17:05 

Rejestracja: 03 Cze 2018
Posty: 1
Czy ktoś jest mi w stanie podać koordynaty GPS do jakiegokolwiek campu? Wiem, iż niektóre lokalizacje umieszczone na mapie (np na booking.com) nie są poprawne, a chciałabym dotrzeć do campu pieszo, tylko na nocleg, zwiedzając po drodze pustynię.
Niestety poszczególne campy nie chcą udzielić mi odpowiedzi na takie pytania, od razu przechodząc do pytania o wycieczkę albo odradzając samotne zwiedzanie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#213 PostWysłany: 07 Lut 2019 18:55 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Wchodząc na Google map ciężko się pomylić, a w rejonie naszego w bezpośrednim sąsiedztwie były conajmniej dwa.

Wadirum Quiet Village Camp
Aqaba, Jordania
+962 7 7640 9977
https://goo.gl/maps/jJwUoDrJLcz

Image

Samo Wadi Rum jest w zasięgu wzroku to co widać w oddali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#214 PostWysłany: 07 Lut 2019 21:07 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
To pieszo do wioski tak z godzinę drogi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#215 PostWysłany: 07 Lut 2019 21:15 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Zależy jakimi jesteśmy piechurami

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#216 PostWysłany: 07 Lut 2019 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
ewe_lina89 napisał(a):
Czy ktoś jest mi w stanie podać koordynaty GPS do jakiegokolwiek campu? Wiem, iż niektóre lokalizacje umieszczone na mapie (np na booking.com) nie są poprawne, a chciałabym dotrzeć do campu pieszo, tylko na nocleg, zwiedzając po drodze pustynię.
Niestety poszczególne campy nie chcą udzielić mi odpowiedzi na takie pytania, od razu przechodząc do pytania o wycieczkę albo odradzając samotne zwiedzanie..


Co najmniej kilka campów jest zlokalizowanych na Google Maps, nawet widać czarne namioty na zdjęciach satelitarnych.
Pierwszy lepszy przykład: https://goo.gl/maps/sPPpXXujNoL2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#217 PostWysłany: 13 Lut 2019 18:46 

Rejestracja: 13 Lut 2019
Posty: 4
benedetti napisał(a):
Cena jest bardzo spoko, ze względu na to, że po negocjacjach zaproponował ją za całe auto. Ale będziemy w 3 osoby, a do jeepa wchodzi chyba 6 :)


@benedetti

Akurat planujemy 20 lutego rano wyjechac z Petry i dojechac kolo 9.00 do Wadi Rum.
Chcielibysmy zalatwic sobie z min. 5h długą wycieczke jeepem po Wadi Rum, nastepnie nocleg w Campie z 20/21 lutego i powrot rano do Visitor Center/wsi Rum do samochodu.
Jest nas dwójka, chetnie dołaczymy :)
Ps. Spróbuje wyslac wiadomosc na priv, ale jeszcze nie mam takiej mozliwosci
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#218 PostWysłany: 23 Lut 2019 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Jestem krótko po powrocie z Jordanii. Negocjacje dotyczące wycieczki jeepem były dość trudne, nikt nie chciał za bardzo zejść z ceny. Najlepsza opcja jest taka, aby zebrać się w grupę 5-6 osób, bo w większości przypadków płaci się za auto. Nam udało się umówić z kolegą @miszalk, który też ostatecznie wynegocjował cenę 75 dinarów za 6-godzinną wycieczkę z lunchem w cenie.
Samą wycieczkę polecam, można w ten sposób zobaczyć sporo miejsc, jednakże jeśli ktoś będzie dysponował większą ilością czasu to uważam, że warto na pustyni zostać dłużej niż jeden dzień i z jakiegoś fajnie położonego campu samemu sobie trochę połazić. Dla mnie osobiście obcowanie z krajobrazami i przestrzeniami Wadi Rum było ciekawsze niż jeżdżenie z miejsca na miejsce żeby zobaczyć skałę w kształcie grzyba lub skalny mostek (swoją droga bardzo ciekawy) z dodatkiem sporej ilości turystów (nie chcę sobie nawet wyobrażać ilu ich jest w szczycie sezonu).
Generalnie Wadi Rum jest miejscem fenomenalnym, dla mnie jednym z najpiękniejszych jakie widziałem w ogóle 8-)

Załączniki:
IMG_4528.jpg
IMG_4528.jpg [ 353.44 KiB | Obejrzany 901 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#219 PostWysłany: 08 Kwi 2019 12:23 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 42
Ja już po powrocie z Jordanii, w Wadi Rum załatwiłem wszystko wcześniej przez internet. Wybraliśmy opcję http://www.oasisbedouin.com/.
Padło na jednodniową wycieczkę jeepem z noclegiem w obozie. Wszystko dobrze zorganizowane, podjeżdżając na parking za visitor center czekają osoby i tylko pytają do jakiego Campu. Miałem cenę ustaloną przez internet 70 za osobę. Nasz przewodnik już na nas czekał. Wszystko doskonale zorganizowane, podjechaliśmy po jedzonko i picie do pobliskiego sklepiku i w drogę na pustynie. To cudowne miejsce nie będę się tutaj rozpisywał, napiszę że podczas tej wycieczki zwiedziliśmy wszystkie najważniejsze, najpopularniejsze miejsca. Mieliśmy dużo czasu aby na spokojnie wszystko zwiedzić. Przewodnik zawsze na nas czekał. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego więc obyło się bez niespodzianek. Mieliśmy bardzo prywatną wycieczkę, w końcu tylko dwie osoby :) Jesteśmy mega zadowoleni. Warunki w campie bardzo nam się podobały. Mieliśmy na tyle szczęście że w całym obozie na noc było 8 osób wliczając to nas. Na koniec ku mojemu zdziwieniu dostaliśmy rozliczenie na kartce na mniejszą sumę niż się umawialiśmy, gdyż nie byliśmy na zachodzie słońca, nie pozwoliły chmury. Mimo tego zapłaciliśmy tyle na ile się umówiliśmy z napiwkiem dla naszego przewodnika. ZDECYDOWANIE POLECAM OASISBEDUIN CAMP I wycieczkę z nimi po niesamowitym Wadi Rum !!! Załatwiane mailowo z Abdallahem: oasisbedouin1@gmail.com, tel: 0797802431
Cena 70 / os zawierała, całodzienne zwiedzanie Wadi Rum, kolacje, nocleg, śniadanie. Gorąco polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Rum
#220 PostWysłany: 09 Kwi 2019 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Byłem na pustyni 3 dni z buta z małżonką i własnym namiotem. Znalezienie kempu na pustyni nie jest problemem. na mapce poglądowej z visitors center są zaznaczone niektóre z nich. Mapka plus kompas wystarczy bez problemów do orientacji po pustyni. Oczywiście trzeba ogarniać temat map, mojej żonie musiałem kilka razy tłumaczyć że przez 5 minut nie przeszła 3 kilometrów :).
Najtrudniejsze w łażeniu są wydmy, z plecakiem to potrafi być rzeźnia, ale można zawsze obejść.
W ciągu dnia kempy są najczęściej zamknięte na 4 spusty i nie widać w nich ruchu. Zapełniają się wieczorem, ale nie wszystkie... Negocjowanie na miescu noclegu jest lekko ryzykowne. Atrakcje na pustyni są jakby to powiedzieć... nadmuchane. Wokół nich zwykle jest tłoczno. Największą atrakcją jest sama pustynia i jej klimat. Co za różnica czy wydma jest zółta czy czerwona Czy jakiś kenion jest fajniejszy bo coś tam się kiedyś wydarzyło.
Na pustyni są miejsca do biwakowania oznaczone na mapce. rozbić się w innym miejscu niż wyznaczone to nie problem, choć miejsca wyznaczone są opalikowane i czasem obciągnięte drutem kolczastym. Daje to poczucie bezpieczeństwa przed największym zagrożeniem jakim wg mnie jest możliwość przejechania w nocy przez zabłąkane auto. Można też rozbijać się pod ścianami albo znaleźć sobie jaskinię, Ale warto obejrzeć takie miejsce dokładnie czy coś tam z góry nie spada. Przy miejscach do biwakowania powstaje właśnie infrastruktura (chyba toalety?) Ale tempo jest mordercze. Może skończą za dwa lata. Palenie ognisk na pustyni jest trudne ze względy na brak opału.

W razie pytań służę.
Mam do odstąpienia kartę z internetem kupiłem chyba 18GB a zużyłem 1Gb ale karta ważna jest do 28 kwietnia. Potem pewnie trzeba by doładować.
WhatsApp głosowo nie działał. Podobno szyfrowane połączenia są blokowane. Skype bez problemów dzwoniłem do kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off
anulkax7 lubi ten post.
anulkax7 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 368 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group