Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wadi Hidan
#1 PostWysłany: 13 Wrz 2018 16:23 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Witam

Punktem obowiązkowym o ile pogoda pozwoli będzie przejście Wadi al Mujib. Ale nstępnego dnia chciałbym przejść jeszcze jedno ciekawe Wadi, gdzię będzie dużo wody, może nieco adrenaliny, coś fajnego. Wybór padł na Wadi Hidan (chyba że znacie coś bardziej porywającego). Jednak problem mam jak to zorganizować. Gdzie się udać ? Wolałbym raczej zrobić to na własną ręke, ale jeśli jest możliwość gdzieś dołączyć na miejscu do jakiejś grupy, idącej z przewodnikiem to też nie pogardze. Może coś ze sprzętem wspinaczkowym.

Macie coś do polecenia ? i najlepiej gdzie sie udać żeby to zorganizować ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wadi Hidan
#2 PostWysłany: 14 Wrz 2018 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2017
Posty: 56
@Marcin Cy

Z tych w których byłem najwięcej wody na dole (czyli startując od M . Martwego) było w Wadi Zarqa Ma'in. W zależności od stopnia sprawności fizycznej ludzie dochodzą tam do 1/3 wodospadu. Organizacja dość prosta jak nie masz samochodu to trzeba jeździć między Wadi na stopa - nam szło dość sprawnie. Autobusy tam nie jeżdżą.

Co do dołączenia do grupy to musisz pytać np:
https://www.facebook.com/experiencejordanadventures/
https://jitours.com/en/tours/jordan/3d2 ... wadi-hasa/
https://experiencejordan.com/

Możesz też pytać w Madabie w Queen Ayola Hotel- jest tam całkiem fajny i doświadczony gość. Bardzo dużo nam podpowiedział mimo iż nie korzystaliśmy z jego usług.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Hidan
#3 PostWysłany: 16 Wrz 2018 23:03 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
@wapniaki w drodze

dzięki, w takim razie zmienie Hidan na Zarqa Ma`in, tym bardziej że dojazd będzie łatwiejszy. Jade tam ostatniego możliwego dnia, czyli 31.10... zobaczymy czy wogóle mnie wpuszczą, jak i dzień wcześniej do Wadi al Mujib. Jeśli nie znajde do Zarqa Ma`in jakiejś rozsądnej ceny żeby dołączyć do jakiejś grupy, która bedzie mieć w pakiecie jakąś wspinaczke na sprzęcie itd, to pewnie pójde sam tyle ile dam rade - o ile to możliwe. Można tam poprostu przyjechać na miejsce i zrobić bez przewodnika trial tak jak w al Mujib ten Siq Trial ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Hidan
#4 PostWysłany: 17 Wrz 2018 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2017
Posty: 56
@Marcin Cy

Tylko w w Wadi Mijib jest obsługa parku . Do wszystkich innych Wadi po prostu wchodzisz na własne ryzyko nikt nie pilnuje. Idziesz tak daleko jak uważasz że dasz radę. Jak jedziesz najpierw do Mujib to spytaj tamtejszych przewodników jak wygląda sytuacja- ryzyko flash flooda w Zarqa Ma'in.




https://www.wikiloc.com/hiking-trails/z ... l-17133485

Na googlach też jest od cholery zdjęć bo to popularne miejsce także wśród miejscowych :

https://www.google.pl/maps/place/Wadi+Z ... 35.5674018
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Hidan
#5 PostWysłany: 23 Wrz 2018 19:40 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
@wapniaki w drodze a jeszcze takie pytanie.

Do Wadi Zarqa bede jechal z Ammanu, i zaraz po przejsciu kanionu musze sie udac w kierunku Wadi Musa. Podrozowal bede z pkecakiem, z ciuchami i wszystkim. Masz jakis pomysl gdzie moglbym zostawic plecak z ciuchami i cala reszta w poblizu wejscia do Wadi Zarqa ? Czy bede musial sie wracac do hostelu w Ammanie i stamtad dopiero ruszac do Wadi Musa ?

Przemieszczal sie bede busami lub stopem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Hidan
#6 PostWysłany: 23 Wrz 2018 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2017
Posty: 56
@Marcin Cy
W Wadi Zarqa kręci się sporo ludzi ale czym dalej od wejścia tym mniej, więc możesz spróbować upchnąć rzeczy za jakimiś kamieniami tak 1-2 km od wejścia.

+ w Wadi Mujib bez problemu zostawiliśmy plecaki w bocznym pomieszczeniu. Więc mógłbyś tam pojechać najpierw (albo jak będziesz tam dzień wcześniej to zostawić większość betów) . Tylko ryzyko bo nie wiem czy jest tam stróż nocny więc trzeba by się wyrobić przed zamknięciem.
+ niedaleko Wadi Mujib : na kordach 31.467170, 35.570885 jest przepompownia wody (?) Jechałem z pracownikami na stopa . Zapraszali żeby rozbić namiot na noc na ich terenie więc z zostawieniem betów tez nie powinno być problemu
Więcej pomysłów nie mam.

Acha ważna sprawa : Ja bym na Twoim miejscu kupił torbę wodoszczelną na cenne przedmioty jeszcze w Polsce. Przyda się w Wadi Mujib to tam trzeba było zamoczyć się po szyję a pożyczenie na miejscu 10 JOD ! . Jak nie masz torby to nie masz zdjęć no chyba że masz wodoszczelny aparat.

Wg mojej wiedzy nie masz szans na busa na drodze nad M.Martwym te z Ammanu dojeżdżają tylko do Tourist Beach dalej na południe nic nie jeździ bo nie ma tam niemal żadnych miejscowości więc się nie opłaca . Tylko autostop. Zawsze się upewniaj czy nie chcą pieniędzy - czym dalej na południe tym szansa na to większa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Hidan
#7 PostWysłany: 24 Wrz 2018 12:31 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
@wapniaki w drodze dzieki wielkie za cenne rady, skorzystam pewnie z którejś opcji, albo z zostawieniem gdzies za skalami albo w okolicach Wadi al Mujib

Torbe wodoszczelna posiadam jeszcze z Filipin, zawsze biore na takie eskapady.

Co do busa to w jednym temacie jest relacja że odjezdza minibus z Ammanu w okokice morza martwego, trzeba tam wysiasc przy zakrecie i dalej stopem wzdloz morza do Wadi Zarqa lub Wadi al Mujib. W praktyce sie dopiero okaze.

Interesuje mnie tylko jeszcze ktora droge najlepiej na stopa wybrac z Wadi Zarqa do Wadi Musa. Czy jechac w strone Madaby czy wzdłóz morza, chodzi o mozliwisc latwiejszego zlapania stopa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Hidan
#8 PostWysłany: 24 Wrz 2018 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2017
Posty: 56
@Marcin Cy

Ciężko powiedzieć jechałem i po drodze M.Martwe - Madaba i nad M Martwym z facetem który skręcał na Karak .W obu kierunkach ruch nie powala intensywnością, ale nie czekaliśmy długo ,Nie widzę dużej różnicy. Tak na logikę większa szansa powinna być na Madabę bo tą drogą jeździ więcej turystów (także miejscowych). Byle się przebić do Drogi Królewskiej bo tam już ruch dużo większy i busy też jeżdżą
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Hidan
#9 PostWysłany: 25 Wrz 2018 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Bardzo byśmy chcieli spróbować canyoningu, ale niestety lecimy w ostatnim tygodniu listopada, kiedy Siq Trail będzie zamknięty. Tutaj pojawia się moje pytanie: czy macie może wiedzę na ten temat czy w tym terminie będzie możliwe przejście Wadi Zarqa Ma'in czy Wadi Hidan ze względu na poziom wody?
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Hidan
#10 PostWysłany: 03 Paź 2018 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2017
Posty: 56
@Pietrucha
Tu mniej chodzi o poziom wody a bardziej o tzw: flash flood. Listopad to już czas, kiedy w Jordanii może padać i wcale nie musi padać ci na głowę, tylko gdzieś w górze / na wschodzie . Wtedy woda korytami normalnie suchych rzek płynie w stronę Morza Martwego i kumuluje się kanionach w nagłych spiętrzeniach. Kaniony są wąskie i wysokie i przy dużej fali nie masz gdzie uciec. Bez znajomości aktualnej sytuacji ja bym nie ryzykował. Radzę pytać miejscowych o aktualną sytuację: https://www.facebook.com/groups/163545453699551/

I zobacz jeszcze ten filmik :

Góra
 Profil Relacje PM off
Pietrucha uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Hidan
#11 PostWysłany: 09 Paź 2018 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2017
Posty: 56
@Pietrucha @Marcin Cy

Jak Red Bull sypnie kasą to można tak zwiedzać :)

Góra
 Profil Relacje PM off
Pietrucha uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi Hidan
#12 PostWysłany: 20 Sty 2019 13:24 

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 2
To teraz ja spytam. Będziemy tam w połowie marca Czy grozi nam nagłe spiętrzenie wody jeżeli wejdziemy do Wadi zarq? A może Wadi Mujib też będzie możliwe do zwiedzenia tylko nie będzie można wypożyczyć kapoka. Z czym sobie poradzimy bo najwyżej przejdziemy się tylko paręset metrów. Bo raczej gwałtownie wezbrana woda z wiosennych roztopów to chyba już nam o tej porze roku nie grozi co najwyżej wysoki poziom. Doprecyzuję, chodzi mi o to czy jestem jakaś brama, jacys strażnicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Hidan
#13 PostWysłany: 20 Sty 2019 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Jewrioszka napisał(a):
woda z wiosennych roztopów
? :D
Do Wadi Al-Mujib na Siq nie wejdziecie, bo jest on otwierany pierwszego kwietnia. I jest to chyba jedyny kanion, za który się płaci i gdzie pracuje jakakolwiek obsługa.
Natomiast pozostałe kaniony nie są strzeżone, są otwarte, po prostu się do nich wchodzi. Nagłe spiętrzenie wody zawsze Wam grozi, w przypadku opadów deszczu. W połowie listopada w Wadi Zarqa Ma'in zginęło 21 osób, a ofiary pojawiały się nawet w Petrze, gdzie utonęło 11 osób! Byłem przy Wadi Zarqa tydzień po tej tragedii i tam właśnie stacjonowali policjanci, którzy nie wpuścili nas do kanionu, ponieważ w głębi pracowały koparki usuwające osuwiska. Pewny nie jestem, ale wydaje mi się, że na co dzień nikogo tam nie ma. Ogólnie w Jordanii jest wiele kanionów, które możesz rozważyć. Z tych co kojarzę i nie były chyba tu jeszcze wymienione: Wadi Ghuweir, Wadi al-Hasa, Wadi Numeira
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Hidan
#14 PostWysłany: 20 Sty 2019 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
Pietrucha napisał(a):
Jewrioszka napisał(a):
woda z wiosennych roztopów
? :D
.... Pewny nie jestem, ale wydaje mi się, że na co dzień nikogo tam nie ma. Ogólnie w Jordanii jest wiele kanionów, które możesz rozważyć. Z tych co kojarzę i nie były chyba tu jeszcze wymienione: Wadi Ghuweir, Wadi al-Hasa, Wadi Numeira


1. Na co dzień nie ma nikogo przy wejśiu do kanionów poza Wadi Mujib
2. al-Hasa, Numeira - są opisane w wątku "Inne Wadi nad morzem martwym"
3. z Flash Foodami nie chodzi o "Roztopy wiosenne" tylko o nagłe deszcze (tak jak piszesz) czyli oberwania chmur. Trzeba pamietac ze u wejscie do kanionu moze był ladna pogoda a desz pada 30 km dalej i woda cię zaskoczy w kanionie. Nie jest to po prostu rwący strumyk tylko kilkumetrowa fala wody niosąca kemienie, co w wąskich przejściach kanionu kończy się śmiercią niezależnie od umiejętności pływania. Dlatego, jak ktoś chce wchodzić trzeba dokladnie spawdzić pogodę nie tylko tuż nad morzem martwym.
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Hidan
#15 PostWysłany: 20 Sty 2019 19:11 

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 2
Dzięki za szybką odpowiedź to co napisałeś jest akurat dla mnie oczywiste Bardziej interesuje mnie czy w tym okresie Występują tam silne deszcze ponieważ mam dość napięty plan podróży i czy warto jechać i liczyć na łut szczęścia że nie spadnie deszcz dzień wcześniej. Może Potrafisz jeszcze podpowiedzieć Który z kanionów jest wart zwiedzenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi Hidan
#16 PostWysłany: 20 Sty 2019 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
Jewrioszka napisał(a):
Dzięki za szybką odpowiedź to co napisałeś jest akurat dla mnie oczywiste Bardziej interesuje mnie czy w tym okresie Występują tam silne deszcze ponieważ mam dość napięty plan podróży i czy warto jechać i liczyć na łut szczęścia że nie spadnie deszcz dzień wcześniej. Może Potrafisz jeszcze podpowiedzieć Który z kanionów jest wart zwiedzenia?


Zobacz wątek, "Inne wadi..." masz tam fotki, sama ocenisz. Wadi Assal i Numeirra opisałem tez na blogu https://patrze.blogspot.com/2018/11/jor ... -wadi.html

Nie wiem jaka pogoda moze być w marcu, poanalizuj prognozy, na miejcu polecam apke Weather Radar Free (Android)
Ps. jesli jedziesz wykąpać się w Morzu Martwym, to i tak bedziesz w poblizu, Wadi sa w wiekszosci wlasnie tam :-)
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group