Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wadi al Mujib
#1 PostWysłany: 25 Cze 2018 12:55 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Witam

Zamierzam odwiedzic Jordanie w terminie 28.10 - 6.11. Dokladnie to bede jechal z Tel Avivu 27.10 ale w Ammanie powinienem byc 28.10. Jednym z glownych moich celow podrozy jest kannoniering. Wiem ze jest teoretycznie otwarty do 31.10. Ale jak to jest w praktyce ? Chcialbym zrobic tam przynajmniej ta 1 glowna trase, w porywach do do dwoch. Czytalem ze zdarza sie iz jest on zamykany wczesniej ze wzgledu na zle warunki, zbyt wysoki poziom wody. Jak czesto sie to zdarza ? Nie chcialbym sie rozczarowac.

Wiem ze sa rowniez inne kani9ny, moze znacie jakis z powiedzmy "dosc wartkim nurtem", czyli zebt sie cos dzialo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#2 PostWysłany: 25 Cze 2018 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Marcin Cy napisał(a):
Jednym z glownych moich celow podrozy jest kannoniering.


To coś związanego z kamienowaniem?

Cytuj:
Jak czesto sie to zdarza ?


Ktoś musiałby co roku jeździć do Wadi Mujib na przełomie października i listopada, by móc należycie odpowiedzieć na Twoje pytanie, a nie wydaje mi się, by było takich osób wiele. Napisz do parku maila, jeśli robią taką statystykę to może Ci ją udostępnią.

Sam mogę przekazać Ci tylko to czego się dowiedziałem będąc tam w zeszłym roku w tym samym okresie, w którym Ty będziesz. Jeśli więc park będzie w ogóle otwarty, to tylko jeden szlak będzie udostępniony, za to ten najbardziej znany i popularny. Pozostałe zamykane są kilka tygodni wcześniej.
A ten główny szlak też zamykany jest wcześniej, jeśli po prostu pada deszcz i jest za dużo wody. Nikt nie przewidzi jaka będzie pogoda za pół roku. Mogą zamknąć z dnia na dzień, z godziny na godzinę, w zależności od warunków. Mnie się trafiła akurat dobra pogoda, choć następnego dnia i dwa dni wcześniej padało.

Co do innych wadi to masz temat obok, gdzie wymienione są dwie. Żebyś tylko nie przesadził szukając „wartkiego nurtu", bo to jest dość ryzykowna zabawa.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji


Ostatnio edytowany przez Pabloo, 25 Cze 2018 23:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#3 PostWysłany: 25 Cze 2018 21:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Jak wspomniał @Pabloo masz obok temat o innych Wadi. Wspomniana w nim Wadi Hasa jeśli zwiedzać ją od góry biegu nadaje się bardzo dobrze do canyoningu jeśli wierzyć opisom w necie
Cytuj:
In all, the canyon runs for some 15kms and if you want to do the full length it will have to be in two days. Most people prefer to do the canyon in two separate days. It is easily divided into two : the upper reaches are in a gorge, often narrow and with ample water. No ropes are necessary, but wetsuits definitely are! Start off with an enjoyable water slide, and continue through and under boulders and down several other slides, all the time in water which can be cold! Several times you might need to swim. After about two hours you reach Wadi Afra, which is the way to leave Wadi Hasa if you do not want to continue to the bottom.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#4 PostWysłany: 26 Cze 2018 00:04 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
No nic trudno, w takim razie spróbuje może mi sie uda i będe miał szczęście co do Wadi Al Mujib.

@Washington widziałem że tam pisałeś o zorganizowanym 2 dniowym canyoningu z góry w dół, wiesz gdzie dokładnie to zorganizować ? problem że będe sam wiec koszta pewnie wysokie, ale może być fajne przeżycie. Tylko to w tej miejscowości Safi chyba nie załatwie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#5 PostWysłany: 26 Cze 2018 14:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Niestety, sam tylko brodziłem w dole kanionu. Jedyne co mogę Ci polecić to google ( :P http://lmgtfy.com/?q=Wadi+Hasa+canyoning ) i zdanie relacji po powrocie jak wyszło ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#6 PostWysłany: 15 Sie 2018 19:02 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
zastanawiam sie czy isc samemu (2-3 H) za 21Jod czy z przewodnikiem (4h) 31 moze ktoś kto był podpowie jak jest z tym szlakiem samemu damy bez problemu rade? czy lepiej wziasc przewodnika i zrobic dłuższa trase?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#7 PostWysłany: 15 Sie 2018 20:25 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
@Petra Myśmy poszli bez przewodnika. Przewodnik zna drogę, więc wie w którym miejscu jest kamień, albo coś takiego, co pomaga przejść fragmenty wspinaczkowe. Przez większość czasu da się samemu iść bez problemu. Natomiast przewodnicy z innych grup, jak mijają cię na trasie i masz ewidentny problem, to pomagają. Innymi słowy, masz czas i lubisz zabawę w szukanie drogi między skałkami (niestety także tymi pod powierzchnią wody), idź bez przewodnika. Jeśli jednak nie bawi cię to lub nie czujesz się z tym bezpiecznie, lepiej go weź.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#8 PostWysłany: 16 Sie 2018 10:23 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
ok dzieki wielkie, a z przewodnikiem idzie sie dalej niz bez? jest jakies zamkniecie w pewnym momencie ze dalej nie mozna isc samemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#9 PostWysłany: 01 Wrz 2018 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
Jakie macie doświadczenia z obuwiem? Zwrócić uwagę na coś szczególnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#10 PostWysłany: 01 Wrz 2018 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
No buty do wody. Takie żeby woda łatwo je opuszczała. A w plecaku dużo nie ważyły. Z martesu/decatholna ok.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
ghostwriter lubi ten post.
ghostwriter uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#11 PostWysłany: 06 Wrz 2018 19:17 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Petra napisał(a):
ok dzieki wielkie, a z przewodnikiem idzie sie dalej niz bez? jest jakies zamkniecie w pewnym momencie ze dalej nie mozna isc samemu?


podbijam, po czym poznam że trase zakończyłem ?

Co by nie wyjść gdzieś 2 dni później w Ammanie :mrgreen:

Edit:



znalazłem taki filmik, wynika z niego że startujemy w punkcie A, dochodzimy do dużego wodospadu, którego bez sprzętu wspinaczkowego się nie da przejść, i wracamy z prądem wody do punktu startowego A...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#12 PostWysłany: 06 Wrz 2018 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Tak, standardowa trasa tak wygląda, że idzie się do aż do końca kanionu gdzie znajduje się wodospad.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#13 PostWysłany: 07 Wrz 2018 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
Dzięki, mnie zmyliły wyniki z googla, gdy wpisałem buty do canyoningu i nie miałem pewności czy zwykłe buty do wody się sprawdzą - mam takie i dlatego wątpiłem w ich użyteczność. Ale z tego co się dowiedziałem to są powszechnie używane, więc nie będę gorszy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#14 PostWysłany: 25 Wrz 2018 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Napisałem maila z zapytaniem przekazującym sens pierwszego posta i dostałem odpowiedź, że 31.10 to data kiedy najpóźniej zamykają park, a może się zdarzyć, że przy niesprzyjających warunkach pogodowych zamkną ten park i trasę wcześniej. Dodatkowo nawet jeśli warunki na to pozwolą, to park i tak będzie zamknięty w listopadzie.
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#15 PostWysłany: 04 Sty 2019 18:30 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 32
Czy ktos wie, czy mozna wejsc do parku z dzieckiem 4 letnim?Wyjazd w maju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#16 PostWysłany: 28 Sty 2019 15:39 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 29
Hello :)
Nie dopatrzyłam się w Waszych relacjach, ale może coś mi umknęło...?
Czy był ktoś z Was, a może się orientuje, jaki poziom wody może być w Wadi Mujib na Sik Trail w kwietniu (koło 9go planujemy być)? I czy w tym okresie nagłe opady deszczu się zdarzają, czy jest raczej bezpiecznie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#17 PostWysłany: 28 Sty 2019 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Niecałe 9 lat temu byłem właśnie na początku kwietnia, koło 5-6. Przy wejściu poziom do kostek, i wąski strumyk. Dalej głębiej i nurt bardziej wartki, zwłaszcza przy "przełomach" i podejściach pod mniejsze wodospady - maksymalnie poniżej pasa z tego co kojarzę.
Pamiętam, że wtedy, w 2010 roku marzec był dość deszczowy - trochę podmytych i zniszczonych dróg, ale głównie szutrowych w górach/na pustyni. Generalnie pewnie ciężko na 100% wyrokować.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#18 PostWysłany: 28 Sty 2019 16:46 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 29
Dziękuje Ci ślicznie za szybką odp :)
Wiem, że na 100% ciężko powiedzieć, ale Twoje doświadczenie, to już jakieś odniesienie.
Jak będzie max do pasa, to ok, jak więcej..... Mam lęk przed głęboką wodą :cry: stąd moje dopytywanie.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 28 Sty 2019 18:17, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#19 PostWysłany: 28 Sty 2019 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Nie ma sprawy.
Pamiętaj, żeby odpowiednio zabezpieczyć plecak, zwłaszcza jeśli będziesz tam miała dokumenty i aparat. Ponadto polecam obuwie, albo do wody (optymalnie), albo chociaż dobre sandały.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wadi al Mujib
#20 PostWysłany: 28 Sty 2019 17:00 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 29
Postaram się o wszystko zadbać, buty do wody już mam z innych nadmorskich wypadów :)
Czytam wszystkie Wasze wpisy po kolei i robię notatki :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group