Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Sie 2013 11:39 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Załączam screen jak to wygląda. Po wpisaniu numery karty zmienia się widok przy kwocie, wcześniej tego nie ma.
Po kliknięciu na "Więcej informacji" pole należy odznaczyć.

Nie ma tego w poradniku http://www.fly4free.pl/rezerwacja-bilet ... -po-kroku/ i jest to duże przeoczenie imo. Już lepiej po kursie bankowym płacić za przewalutowanie a nie dodatkowo Ryanairowi. Bardzo łatwo się tu naciąć.

Załączniki:
ryanwaluta1.png
ryanwaluta1.png [ 16.02 KiB | Obejrzany 3160 razy ]
ryanwaluta2.png
ryanwaluta2.png [ 11.5 KiB | Obejrzany 3160 razy ]
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 22 Sie 2013 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
Dobre dobre nie wiedziałem o tym.dzieki za info ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Sie 2013 15:19 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@JJ2010
Mi karta BZ WBK śmiga bezproblemowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Sie 2013 18:04 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
@JJ2010
Mnie karta BZ WBK śmiga bezproblemowo.


U mnie także poszło, kasę zablokowało zgodnie z ceną biletu, jedyny minus to taki, że ta karta traktowana jest jako kredytowa i dolicza 2%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Sie 2013 23:25 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Dokładnie tak. Jednak jestem w stanie znieść te 2% ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 27 Mar 2014 10:56 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 14
Anonymous napisał(a):
Ale po co kombinować,można przy bukowaniu w eur ponownie otworzyć nową zakładkę ,wybrać lot w PLN po czym wrócić do tej zakładki kliknąć /wybierzi kontynuuj/ i cena wyświetli się w PLN po kursie średnim NBP i taką kwotę ściągnie z karty.



A jak to niby zrobić, jak się rezerwuje wylot z kraju, gdzie obowiązuje euro??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 27 Mar 2014 10:59 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
iwinka66 napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Ale po co kombinować,można przy bukowaniu w eur ponownie otworzyć nową zakładkę ,wybrać lot w PLN po czym wrócić do tej zakładki kliknąć /wybierzi kontynuuj/ i cena wyświetli się w PLN po kursie średnim NBP i taką kwotę ściągnie z karty.



A jak to niby zrobić, jak się rezerwuje wylot z kraju, gdzie obowiązuje euro??


Tak jak wyżej jest napisane, wybrać interesujący lot, dojsc do wyboru terminu, po czym otworzyć nowa kartę, wejść na Ryanair, wybrać jakikolwiek lot z Polski do gdziekolwiek, wyszukać, a następnie wrócić do tamtej karty z naszym właściwym wyszukaniem, nacisnąć rezerwację i ceny będą w PLN ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 27 Mar 2014 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
kiedyś przy patencie z przewalutowaniem z pln na eur można było nawet sporo zbić cenę,
u francy jedno euro kosztowało ok. 7 pln, więc dobry deal, niestety stosunkowo szybko to naprawili
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 10 Kwi 2014 13:45 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 6
Moim zdaniem to jednak wina banku wystawiającego kartę:
moja historia: 23 stycznia br. zapłaciłam kartą debetową (Visa electron) i niestety uwierzyłam w zapewnienie o gwarantowanym kursie - efekt: obciążenie było wyższe o ponad 10% od sumy w złotówkach; złożyłam reklamację w banku i po kilku ponagleniach 7 kwietnia br. usłyszałam od pracownicy banku, że Ryanair uwzględnił częściowo (ok. 60%) moją reklamację. Tego samego dnia chciałam zapłacić tą samą kartą za kolejny bilet, znowu pojawiło się przeliczenie na euro, ale tym razem zrezygnowałam z kursu gwarantowanego przez Ryanair. Niestety, rezerwacja się nie powiodła, więc po dwóch godzinach zrobiłam kolejną rezerwację i zapłaciłam inną kartą debetową (ale też Visa electron). O dziwo nie było żadnego przewalutowania, a blokada na koncie była równa cenie biletu w złotówkach. Dodam, że pierwszą kartę wydano w 2010r., a drugą (w innym banku) w 2013r. Zgłosiłam to oczywiście w moim banku no i czekam (na jakimś forum znalazłam informację, że niektóre karty rozliczają transakcje w euro, a nie w złotówkach, mimo, że wydano je do rachunku złotówkowego).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Kwi 2014 21:54 

Rejestracja: 11 Lut 2012
Posty: 152
Ponieważ ostatnio trochę przez własną głupotę dałam się naciąć na mega atrakcyjny kurs FR przy płatnościach w Euro :cry: (lotów w obcej walucie było aż trzy i to dla dwóch osób, więc trochę zabolało jak to wszystko przemyślałam :shock:) postanowiłam za czasu przygotować się na kolejne płatności...
I tak jak bez problemu znalazłam (a raczej przypomniałam sobie) opcję "nie chce gwarantowanego kursu walut FR", tak metoda z zakładkami i zmianą waluty z Euro na ZŁ jest dla mnie czymś nowym. Postanowiłam zrobić małą próbę: udało mi się zmienić kurs, ale spostrzegłam, że przelicznik jest dość nieatrakcyjny 9,99E przeliczyło mi 45,74 zł <czyli stały kurs FR, tylko tym razem nie napisany małym druczkiem, tylko wielkimi bykami>
Załącznik:
FR_platnosc.jpg
FR_platnosc.jpg [ 52.16 KiB | Obejrzany 2188 razy ]


A co najgorsze nawet po wpisaniu wszystkich danych karty nie widzę opcji odznaczenia "stałego kursu FR".
I stąd moje pytanie: jaki jest sens zmieniać walutę z Euro na ZŁ tym sposobem, jeśli kurs pozostaje mega nieatrakcyjny ? może robię coś źle ? :?:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 23 Kwi 2014 10:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Tworzę ostatnio wycieczkę po Europie i patrzę na różne relacje i za każdym razem jest inny kurs EUR-PLN przy metodzie "zakładkowej", od 4,18 do 4,40. Trzeba próbować, czasem uda się naprawdę dobry kurs upolować, innym razem gorszy,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 23 Kwi 2014 12:13 

Rejestracja: 11 Lut 2012
Posty: 152
czyli rozumiem metodą prób i błędów - raz będzie tak, a raz tak...

A nie bardziej opłaca się niż kombinować metodą zakładkową po prostu odznaczyć stały kurs FR ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 23 Kwi 2014 14:02 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Witajcie,
Wykupilem dzis lot na Krete Ryanem i pierwotnie przy uzyciu karty debetowej(odhaczylem zaplate karta debetowa anie kredytowa) do zaplaty wyszlo 944 zl.Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy po dokonaniu transakcji z konta w Millennium zeszlo mi 965.

Mieliscie kiedys do czynienia z taka sytuacja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 08 Maj 2014 02:00 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 5
Zbanowany
Wyświetliło mi do zapłaty 51,98euro a na karcie do konta prowadzonego w walucie euro zablokowana kwota 58,08euro. Specjalnie płatność dokonywałem kartą do konta walutowego, zakładając że płatność z automatu zostanie ściągnięta w euro a tu taki zonk. Zapłaciłem 6 euro więcej niż wartość biletu czyli 10% !!! Złodziejstwo w biały dzień. A teraz czytam, że tu jakąś opcję trzeba odznaczyć, tylko gdzie jest ta opcja do odznaczenia, bo ja nic nie widzę! Proszę o pomoc, bo chcę kupić kolejne bilety i mam dylemat czy w takim razie używać karty walutowej czy jednak zwykłej?

Wyświetla mi tylko pod danymi karty po wprowadzeniu jej danych taką informację:

Your debit/credit card will now be charged 357.94 PLN (79.98 EUR more information), you will be redirected to the next page for confirmation of this transaction.

No i nie ma tam nic do odchaczenia!
Pewnie znowu jak nacisnę purchase now to mi ściągnie 88 euro?!
Co wy na to? Przecież to paranoja, żeby z karty na której jest walutowanie w euro przewalutowywało ponownie na złotówki i ściągało jakoś wyssaną z palca kwotę!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Maj 2014 07:39 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
przyłączam się do pytania poprzednika, robiłem tak samo płacąc kartą w Euro i różnica to prawie 10%, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Maj 2014 07:53 

Nikt tu niczego nie wymyśli, bo też nie wiadomo z czego wynikają chore przewalutowania ryanair.
Na tą chwilę zdrowo-rozsądkowo:
- stosujemy myk możliwy w ryanair w/w poniższego wzoru kupując w zł
http://silesiair.com.pl/jak-zmienic-wal ... w-ryanair/
- płacimy w zł (cena prawie taka sama jakbyśmy kupowali lot/y z wylotem z Polski, czyli po dobrym kursie) płacąc kartami debetowymi/kredytowymi(tu +2%) mastercard np. citi wizz
Unikamy kart VISA!!!
Góra
 PM off  
      
#37 PostWysłany: 08 Maj 2014 08:01 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Anonymous napisał(a):
Nikt tu niczego nie wymyśli, bo też nie wiadomo z czego wynikają chore przewalutowania ryanair.
Na tą chwilę zdrowo-rozsądkowo:
- stosujemy myk możliwy w ryanair w/w poniższego wzoru kupując w zł
http://silesiair.com.pl/jak-zmienic-wal ... w-ryanair/
- płacimy w zł (cena prawie taka sama jakbyśmy kupowali lot/y z wylotem z Polski, czyli po dobrym kursie) płacąc kartami debetowymi/kredytowymi(tu +2%) mastercard np. citi wizz
Unikamy kart VISA!!!


OK, dzięki, myślałem, że jestem czujny, czytałem o przewalutowaniu, ale do głowy mi nie przyszło że można Euro - przewalutowywać na Euro, podany przez Ciebie sposób jest OK, sprawdziłem, będę próbował coś w banku wywalczyć, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 08 Maj 2014 08:57 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
serekt napisał(a):
(79.98 EUR more information).
...
No i nie ma tam nic do odchaczenia!

Właśnie to more information trzeba kliknąć i odhaczyć ptaszka.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 08 Maj 2014 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Płatnosc wczoraj karta Mastercard wszystko zrobione modelowo zgodnie z zasadami Tory, Biblii i Koranu
by Ryan nie dopierniczyl sie do kursu
1 bilet w systemie wiec rezerwacja na szybko na stronie Ryana bez zadnych "myków'

Metoda płatności: MD
Nazwisko właściciela karty m..... p .......
Numer karty XXXXXXXXXXXX1043
Zapłacona kwota 44,46 EUR

Kurs wym.
4.4791871 PLN
Łącznie zapłacono 199,14 PLN
Stan: odrzucony

Metoda płatności: MD
Nazwisko właściciela karty m...... p.....
Numer karty XXXXXXXXXXXX1043
Zapłacona kwota 44,46 EUR
Stan: potwierdzony

Moze to kwestia czasowych zmian w systemie płatności ryana?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 08 Maj 2014 09:39 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 5
Zbanowany
Wiecie co, masło maślane z tym zamawianiem biletów. Kilka razy dzisiaj z rana próbowałem rezerwować bilety, ale na etapie 'purchase now' przerywałem akcję, bo nie miałem widocznej żadnej opcji do odchaczenia, gdyż te wspomniane:

(79.98 EUR more information).

oczywiście było, ale nie podświetlone, nie był to żaden link tylko zwykła informacja.

Zależało mi na czasie, nie chciało mi się już drążyć i zdecydowałem się właśnie na zakup kolejnych kilku biletów metodą kombinowaną z tym otwieraniem nowego okienka i płatnością w PL.
Ale jak już wszystkie bilety zakupiłem wszedłem jeszcze raz dla próby, żeby zarezerwować z wykorzystaniem karty walutowanej w euro, no i teraz miałem more inforamtion na niebiesko :)

Nie wiem czy to wina przeglądarki czy czego, ale dziwne rzeczy.
Szkoda, bo nakupiłem euro żeby zapłacić za bilety, a wyszło jak zwykle:), zapłaciłem złotówkami, choć widać że jednak jak się otworzy okno z podświetloną opcją more inforamtion to można zakupić w euro bez przewalutowań, tylko że ta opcja jakoś losowo, chimerycznie wyświetla się w postaci linku :)

Pozdrawiam i dzięki za pomoc, już teraz jestem dużo mądrzejszy przy tych płatnościach, ale jak widać jak się sam nie sparzysz to się nie dowiesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group