Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Sie 2013 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
[code][/code]Mam pytanie, w jaki sposób Ryanair pobiera obecnie płatności w obcych walutach. Kiedyś przeliczał wszystko po swoim złodziejskim kursie i pobierał w PLN, aby tego uniknąć trzeba było zastosować jeden chytry trick na angielskiej wersji strony.

Jak jest teraz - Jeśli koszt biletu jest w EUR, to pobierze w EUR?
(...)
Właśnie sprawdziłem, że trick nadal działa, ale kwota za jaką przelicza Ryanair jest taka sobie. Np. przy bilecie za 22,99 EUR chcą 100,61 zł, natomiast w aliorkantor EUR mogę w chwili obecnej kupić za 97,87 zł (przy tej kwocie różnica może nieduża, ale to przykład).

Czy da się jakoś zmusić Ryanair aby pobrał mi kasę w Euro z karty do konta walutowego?


Przypomniałem sobie, że jakiś czas temu kupowałem bilety w HUF i z tego co widzę, właśnie w tej walucie mnie obciążyli, bez przewalutowań ze strony Ryanair na PLN, ale wolałbym mieć pewność.


Ostatnio edytowany przez Abcn 10 Cze 2014 00:12, edytowano w sumie 2 razy
czytelność opisu tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 21 Sie 2013 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
żeby ryanair (czy ktokolwiek inny) brał pieniądze z konta walutowego to musisz mieć podpiętą kartę do tego konta.
inaczej się nie da.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Sie 2013 18:51 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
PO wpisaniu numeru i danych karty na ostatniej karcie musisz klikąć na kwotę w PLN jeśli się pole pojawi, tam trzeba odznaczyć, że nie chcesz "gwarantowanego kursu Ryanair" (super niekorzystnego). Jeśli nie pojawia się ta kwota karta zostanie obciążona w walucie w której jest lot, bez przewalutowania.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Sie 2013 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
maciejwroclaw, dzieki za info.


namteH napisał(a):
żeby ryanair (czy ktokolwiek inny) brał pieniądze z konta walutowego to musisz mieć podpiętą kartę do tego konta.
inaczej się nie da.


To raczej oczywiste ;) napisałem przecież:

kliper napisał(a):
Czy da się jakoś zmusić Ryanair aby pobrał mi kasę w Euro z karty do konta walutowego?


:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Sie 2013 20:16 

Ale po co kombinować,można przy bukowaniu w eur ponownie otworzyć nową zakładkę ,wybrać lot w PLN po czym wrócić do tej zakładki kliknąć /wybierzi kontynuuj/ i cena wyświetli się w PLN po kursie średnim NBP i taką kwotę ściągnie z karty.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Sie 2013 20:19 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
andrzejdzi, przecież napisał, że tego próbował ale cena przeliczona mu nie odpowiada.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Sie 2013 20:20 

Rejestracja: 09 Maj 2010
Posty: 193
Czy jest podobny sposób jak podany przez andrzejdz na W6? Zmiana EUR na PLN?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Sie 2013 20:22 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
KubaaJ, nie ma takiego sposobu, odpisałem Ci w Twoim temacie. Nie trzeba zadawać tego samego pytania kilka razy.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Sie 2013 20:26 

Rejestracja: 09 Maj 2010
Posty: 193
maciejwroclaw, widziałem - dziękuję za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Sie 2013 20:29 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
KubaaJ, przesłałem Ci PW na forum, sprawdź skrzynkę.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Sie 2013 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Anonymous napisał(a):
Ale po co kombinować,można przy bukowaniu w eur ponownie otworzyć nową zakładkę ,wybrać lot w PLN po czym wrócić do tej zakładki kliknąć /wybierzi kontynuuj/ i cena wyświetli się w PLN po kursie średnim NBP i taką kwotę ściągnie z karty.



To jest ten stary trick, o który chodziło mi w pierwszym poście, ale kurs wcale nie jest taki idealny. Wydaje mi się, że kiedyś rzeczywiście był zbliżony do tego z NBP, ale teraz już nie.

Zacytuje sam siebie z pierwszego postu:

kliper napisał(a):
Np. przy bilecie za 22,99 EUR chcą 100,61 zł, natomiast w aliorkantor EUR mogę w chwili obecnej kupić za 97,87 zł (przy tej kwocie różnica może nieduża, ale to przykład).


Cena 100,61 zł wyszła po zastosowaniu tricku z nową zakładką i lotem z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Sie 2013 20:32 

maciejwrocław, to może Ryan obniży mu specjalnie kurs z przed 5 lat do eur na 3,12 pln
KubaaJ w W6 nie ma tego myku



W Ryanair niedawno znalazłem lot za 6,6 Eur przerobiłem go że na screnie pokazało 6,6 PLN
Zdecydowałem się na próbę zabukować,i tak zrobiłem.
Za kilka minut miałem blokadę na karcie 26 zł z groszami. Trudno straciłem.
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Sie 2013 20:50 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
andrzejdz, w ten sposób właśnie odkrywa się błędy jak taniej polecieć, raz wyjdzie, innym nie. Ja też dzisiaj straciłem u Ryana:P
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Sie 2013 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Anonymous napisał(a):
maciejwrocław, to może Ryan obniży mu specjalnie kurs z przed 5 lat do eur na 3,12 pln


Już nie przesadzaj. Skoro mam konto walutowe i mogę zakupić w EURo taniej, to logiczne jest to, że wole zapłacić w ten sposób. Chce mieć tylko pewność, że Ryanair pobierze kwotę w EUR i tyle.

Kiedyś ten trick powodował, że cena w Ryanair rzeczywiście była zbliżona do kursu kupna, a nie sprzedaży (waluty), przez co trick był mocno opłacalny. Sprawdziłem jeszcze na bilecie w cenie 87,04 EUR.

Wersja z trickiem: 376,39 zł
Wymiana w AliorKantor: 370,2 zł

Różnica niewielka, ale zawsze na kawę jest, więc po co przepłacać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Sie 2013 21:25 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
Ja ostatni mialem taki problem, ze placac a lot w EUR moja karta w EUR zamiast 87,99EUR zaplacilem prawie 100EUR. Z tego co pamieta odznaczalem sztywne przewalutowanie (karta wydana w polskim banku i automatycznie pokazala sie kwota w zlotowkach malymi literkami). Okazalo sie ze dwukrotnie przewalutowalo transakcje. Napisalem reklamacje do banku (charge back) powieniwaz zaplacilem za usluge niezgodnie z opisem i czekam na odpowiedz. Od Francy otrzymalem powtierdzeinie, ze na ich konto wplynelo 87,99EUR.
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Sie 2013 21:59 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
gulakov napisał(a):
Ja ostatni mialem taki problem, ze placac a lot w EUR moja karta w EUR zamiast 87,99EUR zaplacilem prawie 100EUR. Z tego co pamieta odznaczalem sztywne przewalutowanie (karta wydana w polskim banku i automatycznie pokazala sie kwota w zlotowkach malymi literkami). Okazalo sie ze dwukrotnie przewalutowalo transakcje. Napisalem reklamacje do banku (charge back) powieniwaz zaplacilem za usluge niezgodnie z opisem i czekam na odpowiedz. Od Francy otrzymalem powtierdzeinie, ze na ich konto wplynelo 87,99EUR.



hmmm właśnie przymierzam się do zapłaty we Francy za lot w EUR kartą do konta walutowego EURO w BZWBK, ale z tego co piszesz jest ryzyko, że mi dwukrotnie przewalutują?
A to odznaczenie sztywnego przewalutowania to gdzie jest widoczne, bo jak dochodziłem do końca płatności, to tej opcji nie widziałem (przeglądarka Firefox)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Sie 2013 23:21 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
JJ2010 napisał(a):
A to odznaczenie sztywnego przewalutowania to gdzie jest widoczne, bo jak dochodziłem do końca płatności, to tej opcji nie widziałem (przeglądarka Firefox)?

Pojawia się dodatkowa cena w PLN po wpisaniu danych karty płatniczej i właściciela powyżej tego. Uważnie popatrz, trzeba kliknąć i odznaczyć haczyk.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Sie 2013 00:23 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Dziwne, ja wiele razy płaciłem za bilety liczone w EUR kartą do konta walutowego w EUR i zawsze ściągali taką kasę, jaka widniała jako cena biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Sie 2013 09:52 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
maciejwroclaw napisał(a):
JJ2010 napisał(a):
A to odznaczenie sztywnego przewalutowania to gdzie jest widoczne, bo jak dochodziłem do końca płatności, to tej opcji nie widziałem (przeglądarka Firefox)?

Pojawia się dodatkowa cena w PLN po wpisaniu danych karty płatniczej i właściciela powyżej tego. Uważnie popatrz, trzeba kliknąć i odznaczyć haczyk.


cześć

patrzę ... i nie widzę ;( kiedyśdawno temu czytałęm na forum, że coś takiego było i trzeba było od odhaczyć.
Zarówno na polskiej stronie, jak i na angielskiej jak dochodzę to płątności to nie widzę tego "ptaszka".
Po wpisaniu danych z karty widzę poniżej tytułąu sekcji "Payment" dużą kwotę wyrażonąw EURO. Czy może ten checkbox jest dopiero po naciśnięciu "kup teraz"??

a czy mając kartę do konta walutowego EUR z BZWBK w ogóle trzeba się tym przejmować? może być tak, że mi podwójnie bank przewalutuje?

Załączniki:
płatność.jpg
płatność.jpg [ 73.03 KiB | Obejrzany 5787 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Sie 2013 09:56 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
JJ2010, nie wpisałeś pełnych danych karty - wtedy dopiero się to pojawia obok kwoty w EUR. Jeśli się nie pojawia to znaczy, że obciąży w EUR.
Nie wiem jak z kartą z WBK, ale przy karcie EUR z Alior Ryan chce obciążyć kartę w PLN i nieodznaczenie tego oznacza podwójne przewalutowanie.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group