Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 25 Mar 2022 15:38 

Loty: 183
Kilometry: 309 783
srebrny
Nie słuchaj tego człowieka, bo Cię zniechęci do każdego pomysłu.
Jeżeli tanio kupisz apartament w dobrym miejscu na Kanarach na przykład to nie ma za bardzo szans żeby stracić ;) Mam przykład znajomych, którzy kupili tak apartamenty na Gran Canarii.
 Relacje PM off
MarlaMarzy lubi ten post.
MarlaMarzy uważa post za pomocny.

#262 PostWysłany: 25 Mar 2022 15:42 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
srebrny
Spozniony jestes o min. 2-3 lata z tym pomyslem. Ceny sa chore. Nie zarobisz. W przyszlym roku jak stopy beda na poziomie 7% duzo mieszkan wroci do obiegu w wyniku braku spłaty. Juz to przerabialismy w 2007/2008
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#263 PostWysłany: 25 Mar 2022 18:29 

srebrny
MarlaMarzy napisał(a):
boots napisał(a):
Rozwijam - nie zarobisz, nie ochronisz kapitału.

Dlaczego nie ochronie kapitalu? :shock: Zalezy mi wlasnie na tym. Uwazasz ze taka nieruchomosc straci na wartosci/koszt zarzadzania bedzie za wysoki? Widze ze wypowiadasz sie z bardzo duza pewnoscia, wiec zakladam, ze masz duza wiedze w tym temacie. Moglbys podpowiedziec dlaczego tak uwazasz?

Analizowałeś w ogóle koszt zakupu, urządzenia, utrzymania i przychody z takiej nieruchomości?

Rockriderr napisał(a):
Jeżeli tanio kupisz apartament w dobrym miejscu na Kanarach na przykład to nie ma za bardzo szans żeby stracić ;) Mam przykład znajomych, którzy kupili tak apartamenty na Gran Canarii.

Jeśli tanio kupisz dolary, to wystarczy je sprzedać, jak będą drogie. I ponawiać takie działanie. To jest właśnie sens i meritum Twojej rady.
Ale skoro masz takich znajomych, to wszystko jasne, chapeau bas. A czy mógłbyś przedstawić bilans finansowy ich inwestycji?
 Relacje PM off  

#264 PostWysłany: 25 Mar 2022 19:03 

Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
MarlaMarzy napisał(a):
W zwiazku z szalejaca inflacja i niepewnoscia co do bezpieczenstwa, mysle o:
1. zakupie malego mieszkania w turystycznym rejonie - inwestycyjnie, wynajm krotko lub dlugo terminowy - zarzadzane przez firme zewnetrzna.
2. dzialki jako lokaty kapitalu.

Rozmawialam juz z kilkoma lokalnymi posrednikami, jednak nie trafilam na nikogo godnego zaufania (mieszkam w PL, potrzebuje zaufanego posrednika, ktory poprowadzi caly proces zakupu). Czy macie wiedze w tym temacie? Chetnie dowiem sie wiecej, jaki kraj wybrac, jakie sa zawilosci podatkowe, na co zwocic uwage.

Podzielcie sie swoim doswiadczeniem :)

nasze-filmiki-z-podrozy,1566,17941&hilit=Filmiki?start=1140

Post #1145
 Relacje PM off

#265 PostWysłany: 25 Mar 2022 19:38 

boots napisał(a):
MarlaMarzy napisał(a):
boots napisał(a):
Rozwijam - nie zarobisz, nie ochronisz kapitału.

Dlaczego nie ochronie kapitalu? :shock: Zalezy mi wlasnie na tym. Uwazasz ze taka nieruchomosc straci na wartosci/koszt zarzadzania bedzie za wysoki? Widze ze wypowiadasz sie z bardzo duza pewnoscia, wiec zakladam, ze masz duza wiedze w tym temacie. Moglbys podpowiedziec dlaczego tak uwazasz?

Analizowałeś w ogóle koszt zakupu, urządzenia, utrzymania i przychody z takiej nieruchomości?

Analizowalam, i nadal wydaje mi sie to oplacalne pod wzgledem lokaty kapitalu. Jednak zdaje sobie sprawe z tego, ze inwestujac w innym kraju moge nie wziac pod uwage roznych czynnikow niewystepujacych w PL. Jesli jestes chetny do pomocy i podzielenia sie swoim doswiadczeniem/wiedza bede wdzieczna, jesli nie, prosze nie rzucaj juz tez bez poparcia ich konkretami, bo nie o to prosilam.
 Relacje PM off  

#266 PostWysłany: 25 Mar 2022 19:41 

srebrny
Podzielisz się z nami swoją analizą? Wtedy wiele się wyjaśni...
 Relacje PM off  

#267 PostWysłany: 25 Mar 2022 19:58 

Nie jestem ekspertem!!!
Temat analizowałem na prośbę innej osoby i wstępnie zapoznałem się z takimi danymi:
http://casona.pl/koszty-utrzymania-nier ... hiszpanii/
http://casona.pl/uslugi-sprzedaz-nieruc ... hiszpanii/
https://polacos.pl/
Jeśli od tego nie zaczęłaś to może warto.

Ostatnio edytowany przez merlot55, 25 Mar 2022 20:02, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#268 PostWysłany: 25 Mar 2022 19:59 

Loty: 180
Kilometry: 623 397
MarlaMarzy napisał(a):
1. zakupie malego mieszkania w turystycznym rejonie - inwestycyjnie, wynajm krotko lub dlugo terminowy - zarzadzane przez firme zewnetrzna.

Rozmawialam juz z kilkoma lokalnymi posrednikami, jednak nie trafilam na nikogo godnego zaufania (mieszkam w PL, potrzebuje zaufanego posrednika, ktory poprowadzi caly proces zakupu). Czy macie wiedze w tym temacie? Chetnie dowiem sie wiecej, jaki kraj wybrac, jakie sa zawilosci podatkowe, na co zwocic uwage.

Widzę tu dwa aspekty.
1. Znane podejście biznesowe, tzn. mamy gotówkę i chcąc uchronić się przed inflacją lokujemy ją w to, co normalnie bywa dobrym zabezpieczeniem np. mieszkanie. Kwestia istotna, to gdzie, jakie i jak będziemy na nim zarabiać: wynajem wakacyjny w miejscu dokąd jeżdżą turyści czy całoroczny w np. dużym mieście ośrodku biznesowym. Takie kryteria były od dawna znane chyba. Niedawno czytałem o kupowaniu mieszkania w Bułgarii, bo niedrogo a do tego w UE.
2. Kwestia wojny na przykładzie Ukrainy. Wyobraźmy sobie, że rzutki Ukrainiec zainwestował w kilka mieszkań i teraz ma kilka ruin, Gdyby to było u nas w Polsce to taki posiadacz miałby prawo do udziału w gruncie w wysokości ułamka, bo mieszkanie zostało zniszczone. Ubezpieczenie może nie obejmować wojny a jeśli nawet będzie, to pytanie jak z wypłacalnością, wartością złotówki no i co z bezpieczeństwem środków na kontach w polskich bankach.

Żeby zabezpieczyć się od wariantu 2 to trzeba by kupić mieszkanie (lub kilka) powiedzmy w Hiszpanii, może Włoszech, Francji bo na razie ograniczamy się do UE. Wtedy niezależnie od dodatkowych przychodów czy lokaty kapitału mielibyśmy dokąd się ewakuować aczkolwiek dobrze by było, żeby oprócz mieszkania mieć też parędziesiąt tys. Euro, CHF czy USD na koncie w miejscowym banku.
Wówczas można by mówić o jakiejś ochronie kapitału, co może być dla kogoś ważniejsze niż procentowa stop zwrotu.
Z mojej strony to luźna dywagacja, bo nie kupowałem i nie kupuję mieszkań za granicą ale w świetle wojny u naszych sąsiadów można podywagować.
 Relacje PM off

#269 PostWysłany: 25 Mar 2022 20:01 

srebrny
O okupas słyszeli?
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#270 PostWysłany: 25 Mar 2022 20:36 

brzemia napisał(a):
O okupas słyszeli?

Niestety tak, wiesz czy firmy zarzadzajace nieruchomosciami maja nad tym kontrole np. sprawdzaja co 2 dni czy kogos nie ma na miejscu?

Przemm napisał(a):
MarlaMarzy napisał(a):

Widzę tu dwa aspekty.
1. Znane podejście biznesowe, tzn. mamy gotówkę i chcąc uchronić się przed inflacją lokujemy ją w to, co normalnie bywa dobrym zabezpieczeniem np. mieszkanie. Kwestia istotna, to gdzie, jakie i jak będziemy na nim zarabiać: wynajem wakacyjny w miejscu dokąd jeżdżą turyści czy całoroczny w np. dużym mieście ośrodku biznesowym. Takie kryteria były od dawna znane chyba. Niedawno czytałem o kupowaniu mieszkania w Bułgarii, bo niedrogo a do tego w UE.
2. Kwestia wojny na przykładzie Ukrainy. Wyobraźmy sobie, że rzutki Ukrainiec zainwestował w kilka mieszkań i teraz ma kilka ruin, Gdyby to było u nas w Polsce to taki posiadacz miałby prawo do udziału w gruncie w wysokości ułamka, bo mieszkanie zostało zniszczone. Ubezpieczenie może nie obejmować wojny a jeśli nawet będzie, to pytanie jak z wypłacalnością, wartością złotówki no i co z bezpieczeństwem środków na kontach w polskich bankach.

Żeby zabezpieczyć się od wariantu 2 to trzeba by kupić mieszkanie (lub kilka) powiedzmy w Hiszpanii, może Włoszech, Francji bo na razie ograniczamy się do UE. Wtedy niezależnie od dodatkowych przychodów czy lokaty kapitału mielibyśmy dokąd się ewakuować aczkolwiek dobrze by było, żeby oprócz mieszkania mieć też parędziesiąt tys. Euro, CHF czy USD na koncie w miejscowym banku.
Wówczas można by mówić o jakiejś ochronie kapitału, co może być dla kogoś ważniejsze niż procentowa stop zwrotu.
Z mojej strony to luźna dywagacja, bo nie kupowałem i nie kupuję mieszkań za granicą ale w świetle wojny u naszych sąsiadów można podywagować.

Dokladnie o tym mysle.

merlot55 napisał(a):
Nie jestem ekspertem!!!
Temat analizowałem na prośbę innej osoby i wstępnie zapoznałem się z takimi danymi:
http://casona.pl/koszty-utrzymania-nier ... hiszpanii/
http://casona.pl/uslugi-sprzedaz-nieruc ... hiszpanii/
https://polacos.pl/
Jeśli od tego nie zaczęłaś to może warto.

Dziekuje bardzo!!!
Kian napisał(a):
Spozniony jesteso min. 2-3 lata z tym pomyslem. Ceny sa chore. Nie zarobisz. W przyszlym roku jak stopy beda na poziomie 7% duzo mieszkan wroci do obiegu w wyniku braku spłaty. Juz to przerabialismy w 2007/2008

Cos w tym jest, ciekawe tylko jak duzy bedzie wtedy spadek cen. Czy sa jakies kraje gdzie perspektywy sa lepsze?
 Relacje PM off  

#271 PostWysłany: 26 Mar 2022 11:29 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Akurat pojawił się artykuł na ten temat u Samcika:
https://subiektywnieofinansach.pl/oplac ... py-zwrotu/
 Relacje PM off  

#272 PostWysłany: 26 Mar 2022 11:34 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
srebrny
Poszukaj akcje spółek dywidendowych.. mozna wyrwac 7-9% rocznie. Sa spolki ktore placa od wielu,wielu lat co roku. Lepiej wyjdziesz niz na mieszkaniu
 Relacje PM off
sranda lubi ten post.

#273 PostWysłany: 21 Kwi 2022 07:07 
Awatar użytkownika

Loty: 244
Kilometry: 418 277
platynowy
nie mam smykałki informatycznej by sie tego podjac na forum
ale gdyby stworzyć np tabele gdzie forumowicz do konca kwietnia moze podac jeden typ inwestycji ktory mozna w prosty sposob sprawdzic jego cene akcja/surowiec/waluta itp
i po roku zdmuchnac kurz z tabeli i zobaczyc kto mial najlepsza szklana kule ;) ?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#274 PostWysłany: 21 Kwi 2022 09:47 
Awatar użytkownika

Loty: 259
Kilometry: 351 242
srebrny
Jeśli komuś zależy na bezpiecznym ulokowaniu, to obligacje skarbowe z rynku wydają się nie głupie. Ok 6% do wyciągnięcia jest na bezpiecznych obligacjach skarbowych.
 Relacje PM off
lluukk uważa post za pomocny.

#275 PostWysłany: 21 Kwi 2022 09:57 

Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Te inflacyjne dopiero od drugiego roku :?: :!:

Reszta to marnowanie kasy
 Relacje PM off  

#276 PostWysłany: 28 Kwi 2022 23:53 
Awatar użytkownika

Loty: 259
Kilometry: 351 242
srebrny
Tak, dlatego lepiej kupić na rynku wtórnym na Catalyst.
 Relacje PM off  

#277 PostWysłany: 05 Maj 2022 17:24 

Loty: 108
Kilometry: 105 297
srebrny
Prawda jest taka, że jak będziesz inwestować bezpiecznie, to nigdy nie zarobisz.
Tylko akcje, najlepiej dywidendowe - one traktowane jako inwestycja długoterminowa pozwolą budować swój majątek na przyszłość.
 Relacje PM off  

#278 PostWysłany: 05 Maj 2022 20:02 

Obecnie aż się prosi żeby wykupić akcje silnych spółek.
 Relacje PM off
Bruner lubi ten post.

#279 PostWysłany: 12 Maj 2022 11:10 
Awatar użytkownika

Loty: 244
Kilometry: 418 277
platynowy
Czerwono czerwono czerwono :(
 Relacje PM off  

#280 PostWysłany: 21 Maj 2022 02:44 

niebieski
Krypto kupuję jak spada i sprzedaję, gdy idzie w górę i wyjazdy za free. :D

[ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 7 gości