Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 361 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 25 Lut 2021 17:18 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1851
srebrny
@dg72 nie uważam, że sobie zaprzeczam - chyba taki drobiazg jak VAT 23% będzie Ci znany przed podpisaniem umowy zakupu? Kwestie reklamy oferty dewelopera pomijam. Jeżeli w reklamie mówi o netto, to w umowie na pewno będzie napisana kwota wymaganego podatku. Każdy kto ma oczy jest w stanie zobaczyć ile kosztuje jego wymarzone 19m2 i zdecydować czy takie warunki z takim metrażem są dla niego OK, dla wielu są.

Nie jestem ekspertem ale moim zdaniem nie da się z jednego mieszkania z rynku wtórnego wydzielić nowej księgi wieczystej na nowe mieszkanie o rozmiarze mniejszym niż wymagane OBECNIE minimum. Do tego musi być spełniona cała lista innych wymagań jak np. ppoż, min. szerokość korytarza, niezależne media, niezależna łazienka, kuchnia itp. Gdyby było inaczej to na rynku wtórnym mielibyśmy wiele ofert sprzedaży mieszkania np. 100m podzielonego np. na 6 apartamentów może nawet ze wspólną łazienką w przedpokoju, a tak nie jest, bo to nie jest takie proste.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#182 PostWysłany: 25 Lut 2021 17:22 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4796
platynowy
Bla, bla bla @opo w stylu nie znam się, ale....

Poszło za jest jasnym określeniem ceny w akcie notarialnym, żadne tam wymyślanie netto czy brutto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 25 Lut 2021 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2712
HON fly4free
A do czego Ci jest potrzebna księga wieczysta takiego maleństwa, skoro kupujesz (tak sprzeda to deweloper) jedno mieszkanie (i na nie będzie księga) dwa pokoje (z łazienkami) z dwoma niezależnymi wejściami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 25 Lut 2021 17:27 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4796
platynowy
Nieruchomości inaczej jak aktem notarialnym nie kupisz czy nie nabędziesz, czyli @Garmond :D notariusz zapyta czy kw jest czy zakładamy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 25 Lut 2021 17:51 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1851
srebrny
@dg72 podanie ceny netto + stawka VAT jest jasnym określeniem ceny, nie rozumiem do czego pijesz?

Tak, nie jestem notariuszem, tak nie jestem licencjonowanym pośrednikiem nieruchomości, tak nie jestem prawnikiem, więc nie jestem ekspertem i mogę nie znać wszystkich szczegółów, bo nie biorę za to pieniędzy. Co nie znaczy, że nie wiem nic o tym temacie i nie mogę naświetlić kilku kwestii. Po szczegóły zapraszam do profesjonalistów żebyś później nie mówił, że kupiłeś 100m mieszkanie, chcesz je podzielić na 6 mieszkań, nie wiedziałeś o warunkach technicznych dla nowo wydzielanych lokali, a niejaki opo na forum f4f wprowadził Cię w błąd. ;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 25 Lut 2021 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2712
HON fly4free
"Nieruchomości inaczej jak aktem notarialnym nie kupisz czy nie nabędziesz": ale przecież nabywasz na podstawie aktu notarialnego jedno mieszkanie składające się z dwóch pokojów (z łazienkami i osobnymi wejściami), które później wynajmujesz jako dwa osobne mieszkania.
Więc od strony prawnej jest wszystko w porządku - tak działają deweloperzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 25 Lut 2021 18:31 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4796
platynowy
Przeczytaj jeszcze raz postaci #175

Bo ja widzę różnicę między 140, a 280 tysięcy bo coś tam sobie gdybacie czy wymyślacie

A zmiana kw oczywiście jest możliwa, kwestia planu mieszkania czy na to pozwala i zatwierdzenia projektu przez uprawniony organ z takimi zmianami

Ps @Garmond czyżby, bo ja czytam "Przeważnie deweloperzy sprzedają mieszkania nie mieszczące się w normach jako lokale użytkowe....." To tak apropos co ci developer sprzedaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 27 Lut 2021 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Od czasu zaręczyn nie kupiłem mojej małży żadnego pierścionka.

Jakoś tak ostatnio subtelnie i wielokrotnie, bo subtelnie, dała mi znak, że zbliża się duża i okrągła rocznica ślubu, wiec nie miała by nic przeciwko. Po wielu subtelnych próbach, w końcu palcem pokazała mi w gazecie babskiej, co by chciała. Padło na złoty pierścionek, z tak zwanymi, czarnymi diamentami.

Przeszukaliśmy wspólnie internety i znaleźliśmy, w znanej polskiej firmie jubilerskiej, pierścionek który jej się spodobał. Zakupiłem, zapłaciłem, dostałem potwierdzenie, no miodzio. Po kilku dniach przyszło info, że czarnych diamentów o szlifie oktagonalnym (szmaragdowym) to oni nie mogą sprowadzić i w związku z czym mogę się cmoknąć. Kasę zwrócili, ale pierścionka nie ma.

Zacząłem szperać i wyszperałem producentów czarnych diamentów w Indiach. Wybrałem jednego, który miał towar taki jaki chciałem (czarny diament, szlif oktagonalny wymiary 3x5 mm, 13 sztuk). Sprawdziłem go najlepiej jak potrafię, wpłaciłem zaliczkę.

Teraz o inwestycji, za cenę pierścionka gdzie kamieni było ok 20, ale łączna masa to 0,5 karata, będę miał 13 kamieni o łącznej masie 5,2 karata. Dziesięć razy więcej.

Czy boje się oszustwa? Oczywiście, ale kupowałem już kamienie szlachetne i wyroby z Tajwanu i Sri Lanki. Wszystko było bez zarzutów. Inna transakcja, np akwamaryn w PL wycenili mi na 3.3 kPLN a z stamtąd przyjechał za ok. 500 PLN z transportem.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#189 PostWysłany: 19 Maj 2021 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
ładna stopa zwrotu może być na XTB z GPW do sierpnia (wyniki H1)
super zmieność jest w tym kwartale do tego 100 tyś aktywnych klientów,
w h1 przy 2020 przy 20 tyś aktywnych i takiej zmieności byli wstanie wykręcić ponad 100 mln na kwartał,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 16 Wrz 2021 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
Realnie zbyt mała kwota, żeby zainwestować w coś sensownego co faktycznie przyniesie wymierna korzyść. A ofert super biznesu dzięki którym ustawisz sobie życie w kwotach tego rzędu - nie brakuje.
https://www.konto-studenckie.pl/millenium.php - z kont oszcżednociowych, chyba tylko millenium ma ciekawą ofertę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 16 Wrz 2021 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Garmond napisał(a):
A do czego Ci jest potrzebna księga wieczysta takiego maleństwa,


Sprzedawałem garaż i też była potrzeba abym zgromadził kwity do założenia księgi wieczystej.
Niedługo jak będę chciał sławojke postawić na działce, to też będę musiał zakładać KW :evil: :evil: :evil:

Jest też kontynuacja tego, co opisywałem kilka postów wyżej #188

Załączniki:
IMG_9939.jpg
IMG_9939.jpg [ 139.57 KiB | Obejrzany 1622 razy ]
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#192 PostWysłany: 06 Gru 2021 22:54 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
Odkopię trochę stary temat :P. Wiecie w co można i w co warto na dzień dzisiejszy zainwestować 20 tys zł, żeby za pół roku zwróciły się w formie gotówki z jak najmniejszą stratą na inflacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 06 Gru 2021 23:07 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
Tyle i na tak krótko to może np.w USD ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#194 PostWysłany: 06 Gru 2021 23:15 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Jak na pół roku, to horyzont czasowy na tyle krótki, że niewiele poza lokatą bankową wykombinujesz. Dość łatwo już znaleźć ofertę powyżej 1%, być może jak poczekasz kilka dni, to po decyzji RPP pojutrze stopy procentowe w bankach pójdą jeszcze trochę w górę.
Oczywiście przy inflacji dochodzącej do 8% to żałośnie mało...
Góra
 Profil Relacje PM off
pazday lubi ten post.
 
      
#195 PostWysłany: 06 Gru 2021 23:16 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
miriam napisał(a):
Tyle i na tak krótko to może np.w USD ;)

Właśnie też myślałem nad USD, ale obecnie stoi dość wysoko. Nie bardzo znam zasady tego typu inwestycji i nie wiem do końca kiedy warto kupować, a kiedy nie i w końcu jak oszacować prawdopodobieństwo wartości dolara za pół roku. Może macie jakieś wskazówki albo jakiś ciekawy poradnik? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 06 Gru 2021 23:17 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Albo TRY spadła do 0,29 zł. Jak inwestycja nie wypali to przynajmniej w Turcji pożyjesz jak sułtan.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#197 PostWysłany: 06 Gru 2021 23:19 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 85
Obligacje skarbowe lub lokata ale przy tej inlacji i krótkim okresie- to już lepiej w skarpecie - czas zaoszczedzisz. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 06 Gru 2021 23:22 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
Masz tylko pół roku i 20 tys więc wiele nie wymyślisz. Raczej nie stracisz, a chyba tylko to jest celem. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#199 PostWysłany: 06 Gru 2021 23:22 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 85
pazday napisał(a):
miriam napisał(a):
Tyle i na tak krótko to może np.w USD ;)

Właśnie też myślałem nad USD, ale obecnie stoi dość wysoko. Nie bardzo znam zasady tego typu inwestycji i nie wiem do końca kiedy warto kupować, a kiedy nie i w końcu jak oszacować prawdopodobieństwo wartości dolara za pół roku. Może macie jakieś wskazówki albo jakiś ciekawy poradnik? ;)


Takich informacji nikt nie ma. I nie słuchaj szarlatanów, co będą Ci sprzedawać szkolenia lub książki z których się masz tego dowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#200 PostWysłany: 06 Gru 2021 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2019
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
miriam napisał(a):
Tyle i na tak krótko to może np.w USD ;)

Nie mówię, że jeszcze nie urośnie, ale doradzanie kupowania USD po takich wzrostach... No no.... To już chociaż może lepiej CHF...

Żeby się uchronić przed stratą w wyniku ruchów cen walut, najlepiej mieć hedge w postaci podzielenia portfela 50/50 np. PLN/CHF.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez benedetti, 06 Gru 2021 23:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 361 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group