Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Lip 2016 20:04 

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 4
Skąd
  • Warszawa (lub ostatecznie okoliczne miasta z dobrym dojazdem, krk,kato,gdk,...)

Dokąd
  • Gruzja/Islandia/Skandynawia/coś nietypowego/ewentualnie Portugalia

Data wylotu
  • 05.08.2016

Data powrotu
  • 12.09.2016

Długość pobytu
  • ~4-9 dni

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Ilość pasażerów
  • 2

Sam znalazłem
  • Gruzja 850zł (trochę dużo), Islandia 1200zł (też sporo + droższe życie)

Dodatkowe informacje
  • Cześć!

    Co:
    Szukamy miejsca (2 osoby) do trochę bardziej aktywnego spędzenia czasu - mam na myśli, że nie chcemy plażować, tylko jeździć i podziwiać. Najchętniej byśmy ruszyli w Azję południowo-wschodnią, ale raczej nie ma na to wystarczająco dużo czasu :(

    Termin:
    JUŻ! Termin mamy niestety bardzo ograniczony.
    Najwcześniej: Potrzebujemy max tydzień na załatwienie formalności z pracą itp, tzn. już za tydzień moglibyśmy w zasadzie lecieć.
    Najpóźniej: Końcowym ograniczeniem jest zaś mój półroczny wyjazd do Niemiec (erasmus), więc POWRÓT z datą ~12.09 jest również nieprzekraczalny.
    ILE: W obrębie tych dat (5.08-12.09) chcielibyśmy spędzić do 5 dni roboczych + weekendy (więc max 9 dni) gdzieś dość daleko stąd. Przy czym jeśli kierunek i oferta są ciekawe, to nie widzimy problemu w tym, żeby pojechać choćby na 3-4 dni. Wtedy najwyżej poszukamy jakiejś również 3-4 dniowej dobitki :)

    Skąd:
    Mieszkamy w Warszawie niedaleko Chopina, więc stąd zdecydowanie najwygodniej chociaż Modlin nie jest zupełnie żadną przeszkodą. Przy atrakcyjnych ofertach nie widzimy problemu w tym, żeby przemieścić się do Gdańska/Krakowa/Katowic i stamtąd wylecieć.

    Dokąd:
    Interesują nas kierunki, które w tym niewielkim przedziale czasu pozwolą zobaczyć coś trochę bardziej egzotycznego niż okoliczną środkowo-europejską zwyczajność.
    1. Marzymy o zwiedzeniu Islandii z wypożyczeniem samochodu, ale niestety najbliższe promocje dotyczą listopada (bilety po 250-300zł), a bez promocji są po ponad 1000. Do tego dochodzi obowiązkowo samochód i kosztowne życie na miejscu. Jest to do zrobienia, ale chcielibyśmy rozpatrzeć też inne opcje, a na Islandię wybrać się może kiedy indziej, gdy będziemy mieli czas na wyłowienie promocji (prawie 1000zł taniej).
    2. Drugim kierunkiem do którego nas ciągnie jest Gruzja. Tam również ciężko o niezwykłe promocje "na już", ale widziałem bilety po 740-850zł, do tego dużo tańsze życie na miejscu, więc również jest to kierunek do rozpatrzenia. Na plus jest to, że w lotach można dosyć przebierać (na Islandię mało jest takich po 1000-1100zł)
    3. Skandynawia, głównie Norwegia i Szwecja. Tu koszty są dość zabójcze, a między miastami spore odległości, więc chyba warto było by się skupić na jednym mieście i zobaczyć to po prostu w jeden weekend + 1-2 dni przed/po weekendzie. Promocje na f4f dotyczą dopiero października/listopada, więc muszę pogrzebać. Byłbym wdzięczny za jakieś porady, co do konkretnych miast, które są szczególnie ciekawe lub z których da się łatwo przeskoczyć również do innego miasta (a później wrócić do lotniska).
    4. Chyba najzwyczajniejszy kierunek do którego nas ciągnie to Portugalia. Porto czy Lizbona brzmią dla nas atrakcyjnie i również można by się poprzemieszczać po okolicy samochodem. Jeszcze nie sprawdzałem cen lotów, bo to dopiero "czwarty" kierunek.

    Od kilku dni przeglądam fly4free na bieżąco i niestety większość promocji jest na październik lub listopad. Bardzo brakuje mi filtra z odcięciem ofert za 40+ dni. Domyślam się, że w ostatniej chwili nie jest łatwo kupić tani lot, więc ostatecznie zdecydowalibyśmy się na niepromocyjny. Jednak może coś mnie ominęło i ktoś zaskoczy mnie ofertą lub zna się na tyle na rzeczy, że wie że np. (zmyślam) późnym latem łatwo trafić na fajne oferty do Skandynawii albo że promocje na Islandię trafiają się raczej rzadko i nie ma co bardzo na nich polegać (ostatnio trochę było na f4f, ale też na za późno :( )

    Przewijały mi się jeszcze przez myśl inne kierunki, np. Irlandia albo Szkocja, ale dopiero muszę się w nie wczytać. W każdym razie na wymienione jesteśmy dość otwarci. Niezbyt chcemy oglądać Francję/Włochy (w tym południowe)/Niemcy/Anglię/Hiszpanię/Bałkany raczej też innym razem/Grecję.

    Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, w międzyczasie poszukam sam, jednak dużo czasu będę miał dopiero w weekend, a czas nagli :)
    Dopiero się zarejestrowałem na forum, ale wątek na pewno będę śledził na bieżąco.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Lip 2016 21:11, edytowano w sumie 1 raz
Duże litery w tytule - w pozostalych miejscach zostawiam Tobie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 28 Lip 2016 20:50 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Może Włochy?
(Wszystko kupisz na stronie Ryanair)
wylot 31.08.2016 r.
Wrocław - Wenecja za 98 zł

powrót 08.09.2016 r. (można też wcześniej)
Rzym - Warszawa (Modlin) za 20 €


Między Wenecją a Rzymem albo samochód albo pociąg. Tańszy ok. 25-30 € a frecciarossa za 42 €.

*Do Wrocławia można dolecieć z Modlina za 9 zł.
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lip 2016 21:01 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
Ukraina z Gdańska
Załącznik:
booking.flyuia.com_2016-07-28_20-58-57.png
booking.flyuia.com_2016-07-28_20-58-57.png [ 13.29 KiB | Obejrzany 1874 razy ]
cena za 2 osoby
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Lip 2016 21:35 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 236
Loty: 159
Kilometry: 191 817
niebieski
@Zielax
W jakim wieku jesteście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Lip 2016 22:34 

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 4
Dzięki za odpowiedzi. Niestety Włochy i Ukraina odpadają :( Jadę z koleżanką, dla której oba te miejsca odpadają w całości bo niedawno zwiedzała. Jak dla mnie Ukraina super, ale w innym towarzystwie, jeżeli jeszcze niedostatecznie się wypodróżuje w tej wyprawie :) Wiem, że poprzedni post był dość długi, ale Włochy wspomniałem na liście krajów odpadających w przedostatnim akapicie. O Ukrainie rzeczywiście zapomniałem, a dobrze wpisuje się w definicję z pierwszego postu.

Mamy po 24 lata, a ja mam za sobą m.in. dwutygodniową podróż po azji załatwianą z dnia na dzień (kupiłem bilety do singapuru na "jutro", a resztę załatwiłem na miejscu). Nie wiem do czego Ci ten wiek, ale chyba jest dostateczny, żeby podróżować i oczywiście wypożyczać samochód. W dzikiej podróży sobie poradzimy :) Zostaje kwestia kupienia odpowiedniego lotu, najlepiej w jeden ze wspomnianych kierunków, a resztę damy radę załatwić sami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Lip 2016 23:16 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Jak ciągnie was do Gruzji to mimo ceny(ok.720/os łącznie z zakupem WDC) warto.Raz,że bezpośrednio z WAW,dwa na miejscu koszty najniższe w porównaniu do innych interesujących was opcji,trzy kraj przyrodniczo,kulturowo i kulinarnie ze wszech miar wart polecenia,choć na forum raz czy dwa ktoś ponoć był rozczarowany ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 28 Lip 2016 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Znalazłam odrobinę tańszą Gruzję, ale to Wizz Air, więc bagaż podręczny jest malutki :(
oraz kilka przykładowych lotów do Portugalii: Faro, Lizbona albo Porto. Tu już loty Ryanairem, ale z przesiadkami ;)

Zgadzam się, że Gruzja jest najtańsza pod względem kosztów na miejscu i bardzo interesująca. Jednak w Portugalii koszty też nie są bardzo wysokie, a na pewno niższe, niż w Skandynawii :D

Załączniki:
Lizbona i Porto.JPG
Lizbona i Porto.JPG [ 92.72 KiB | Obejrzany 1759 razy ]
Faro.JPG
Faro.JPG [ 94.65 KiB | Obejrzany 1759 razy ]
Gruzja Wizz.JPG
Gruzja Wizz.JPG [ 44.06 KiB | Obejrzany 1759 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
Zielax uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 29 Lip 2016 00:56 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 236
Loty: 159
Kilometry: 191 817
niebieski
Zielax napisał(a):

Mamy po 24 lata, a ja mam za sobą m.in. dwutygodniową podróż po azji załatwianą z dnia na dzień (kupiłem bilety do singapuru na "jutro", a resztę załatwiłem na miejscu). Nie wiem do czego Ci ten wiek, ale chyba jest dostateczny, żeby podróżować i oczywiście wypożyczać samochód. W dzikiej podróży sobie poradzimy :) Zostaje kwestia kupienia odpowiedniego lotu, najlepiej w jeden ze wspomnianych kierunków, a resztę damy radę załatwić sami


1. AZJA
To moze nie tanio, ale egzotyczne - Pld-Wsch Azja: Hong Kong, duzo dat za ok 1600 w SAS youth z OSL, ARN lub CPH (drozej). Nie jestem na kompie, wiec screena nie wrzuce, ale kilka godzin temu sprawdzałem i było mnóstwo na zaraz. Wiadomo, ze trzeba doliczyć doloty, a to podwyższy cenę, ale moze komuś innemu sie przyda ;) btw. jest jeszcze Szanghaj, ale tam wiza.

A wiek potrzebny, bo oferta tylko dla osob poniżej 26 lat. Uwaga: na stronie trzeba wybrać oddzielna zakładkę. FYI: ITA tego nie widzi.


2. SKandynawia (to jako inspiracja, a nie gotowa oferta z cenami)
Jesli Skanyndawia to moze obszar Dania-południowa Szwecja-południowa Norwegia? Kopenhaga o tej porze roku baaaardzo przyjemna. Nieopodal Malmo czy Goteborg. A z Goteborga rzut beretem do Oslo. Do tego Ryanair i wizz maja duzo lotów w te okolice - Oslo, Goteborg czy Malmo.

Fajne ceny mozna upolować na Swebus pomiędzy wszystkimi tymi miastami. Do tego SAS lata z Waw i z KRK (jak kiedys sprawdzałem to Krk był nawet tańszy). Poza tym warto przejrzeć ceny SAS youth po Skandynawii, aczkolwiek wiadomo - nie jest to jak ryanair po Polsce..

No i Norwegian z Kopenhagi na sierpień ma fajne ceny do rożnych miast.

A jesli idzie o auta to warto sprawdzić skandynawski blablacar/car rental - gomore.dk
Góra
 Profil Relacje PM off
Zielax uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 30 Lip 2016 00:00 

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 4
Azja jest zbyt daleko na tydzień. Widzę bardzo duży sens jechania tam, ale bardzo dobrze jest mieć przy tym minimum 2 tygodnie. Nie słyszałem o SAS Youth, a brzmi to bardzo dobrze, ale jednak dotarcie do Skandynawii i przesiadka do HKG zajmie razem potwornie dużo czasu w naszym krótkim tygodniowym oknie. Propozycja bardzo ciekawa, ale raczej innym razem ;)

Skandynawia brzmi super, ale niestety jest bardzo, bardzo, bardzo droga. Nie wym czy tydzień tam nie nadwyręży zbytnio mojego portfela :( Do rozważenia
Doskonale brzmi Gruzja za 740zł/os, jednak takie ceny osiągalne są tylko w tygodniu na przełomie sierpnia i września, kiedy prawdopodobnie będę miał największą trudność uzyskać urlop. Wiem, marudzę, ale wszystkie pozostałe tygodnie mogę na luzie brać :P Również do rozważenia Gruzja w innych tygodniach po około 850zł.

@Cicha_Woda bardzo dziękuję za propozycje. Znaleziona przez Ciebie Portugalia brzmi niezwykle ciekawie, podobnie jak Gruzja. Mogę wiedzieć na jakiej stronie szukałaś? W pierwszej linijce ze screena widzę lot do Porto z powrotem z Lizbony. Sam szukam na esky i nie jestem w stanie się doszukać tak wygodnych połączeń nawet wpisując bezpośrednio te miejsca i daty. Widzę, że u Ciebie mieści się to na jednym screenie, więc chyba nie musiałaś wpisywać konkretnego lotniska do którego ma się ograniczać wyszukiwarka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Lip 2016 00:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Wejdź sobie na azair.eu, zaznacz interesujący Cie przedział czasowy i jako miejsce wylotu wpisz "Polska" a jako miejsce docelowe wpisz "xxx", może tak coś znajdziesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zielax lubi ten post.
Zielax uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 30 Lip 2016 01:57 

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 4
AAAA DOSKONALE!
Nawet jest na początku września z Gdańska na Rejkiawik za 571zł/os + WDC Wizzair (przyda się innym razem ;)). Nigdzie za tyle nie znalazłem, najtaniej było 2x ta cena w bardzo ograniczonych terminach :D IDEALNIE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Lip 2016 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Tak jak pisze @klapio korzystałam ze strony azair.com Bardzo fajna wyszukiwarka dla tanich linii lotniczych :)
www.azair.cz/?lang=pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group