Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Cze 2020 11:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 78
Kilometry: 99 060
Przed nami gorący okres wakacyjny oraz perspektywa wznowienia ruchu lotniczego w przestrzeni powietrznej nad Polską. Osobom wyjeżdżającym za granicę do pracy, do rodzin czy po prostu na wakacje Poczta Polska oferuje możliwość wymiany waluty w kantorach stacjonarnych tj. sieci ponad 800 placówek pocztowych w kraju lub przez internet.

We wszystkich kantorach stacjonarnych Poczty Polskiej dostępny jest katalog walut podstawowych, tj.: EUR (euro), USD (dolar amerykański), CHF (frank szwajcarski) GBP (funt brytyjski). W niektórych lokalizacjach można wymienić także forinty węgierskie, korony: czeską, duńską, norweską i szwedzką oraz hrywny ukraińskie.

Oferujemy konkurencyjne kursy wymiany walut uwzględniając sezonowość popytu. Przy zakupie waluty o równowartości przekraczającej 1 tys. zł., udostępniamy możliwość negocjacji kursu wymiany waluty.

Więcej informacji na: https://www.poczta-polska.pl/wymieniaj- ... a-poczcie/

Kursy na dzień 22-06-202 godz. 11:55

Image
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 22 Cze 2020 14:43 
Moderator działu

W czym to ma być lepsze od dowolnego kantoru za przysłowiowym rogiem?

Warto też przypomnieć, że PP ma też "swój" internetowy kantor, zbrandowany rkantor.com: https://www.rkantor.com/lp/kantor-poczty-polskiej/#!/
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 22 Cze 2020 18:35 

niebieski
Kiedyś przy tradycyjnej wymianie poczty nie zmieniały kursów w ciągu dnia. Przy większych ruchach na rynku walutowym był nawet możliwy arbitraż czyli np. kupno na poczcie i sprzedaż w kantorze kilkaset metrów dalej lub odwrotnie. W pierwszym wariancie zarobek niewielki, bo rzadko było więcej niż kilkaset jednostek walutowych do dyspozycji.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 22 Cze 2020 18:58 
Awatar użytkownika

srebrny
Nie wiem jak w dużych miastach ale u mnie w mieście powiatowym byłem świadkiem jak klient chciał kupić funty i usłyszał ,że nie ma.W tej placówce nie mają własnego zapasu waluty i handlują tylko tym co najpierw sami od klientów kupią.

E:Do skasowania bo widzę ,że tu mowa o kantorach w wybranych placówkach.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 22 Cze 2020 19:08 

srebrny
Szkoda, że nie można minusować jak na pepperze :twisted:
2 ludzi lubi ten post.

#6 PostWysłany: 22 Cze 2020 19:15 
Awatar użytkownika

niebieski
Już widzę negocjacje kursów waluty z panią w okienku która nadal za jedyny słuszny system śledzenia przesyłek uznaje zeszyt, bo przecież sprawdza się od czasów PRLu :)
4 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.

#7 PostWysłany: 22 Cze 2020 19:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 256 138
Ciekawe kto jest klientem docelowym? Młodsi to raczej kantory internetowe, karty wielowalutowe. Starsi w tym sezonie letnim raczej za granicę się nie wybierają. :?

#8 PostWysłany: 22 Cze 2020 21:46 

Loty: 135
Kilometry: 294 290
złoty
Poczta świadczy różne ciekawe usługi :mrgreen:
https://wypoczynek.poczta-polska.pl/
Ciekawi mnie ten obiekt III kategorii w Cisnej za 25 zł - pokoje gościnne mieszczą się w Urzędzie Pocztowym na poddaszu, to i do kantoru na negocjacje blisko :oops:
6 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.

#9 PostWysłany: 22 Cze 2020 23:39 
Awatar użytkownika

srebrny
@szfarcjeger
A to ciekawe. Nie miałem pojęcia, że można wynajmować pokoje w budynkach pocztowych :mrgreen:

#10 PostWysłany: 29 Lip 2020 09:45 
Awatar użytkownika

Loty: 3
Kilometry: 3 200
srebrny
Wielu uzytkownikow forum ceni na wyjazdach glownie pieniadz elektroniczny,
ja natomiast bardzo lubie miec dodatkowo fizyczna gotowke
W małych miejscowosciach, moze byc klopot z zakupem... pomocna moze byc tutaj placowka pocztowa ktora ma zakakujaco dobre kursy

EUR sprzedaz poczta - 4,40 PLN
EUR sprzedaz REVOLUT - 4,4034
EUR sprzedaz alior kantor - 4,4199

kurs sprawdzony na te sama godzinę ,
niestety nei da sie zakupic waluty karta jedynie gotowka
Załącznik:
f4f3.JPG

Załącznik:
f4f2.JPG

Załącznik:
f4f1.JPG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
witekkowal uważa post za pomocny.

#11 PostWysłany: 29 Lip 2020 09:55 

platynowy
Mieli tylko te 10 euro?
3 ludzi lubi ten post.

#12 PostWysłany: 29 Lip 2020 10:01 

Ostrzeżenia: 1
srebrny
Wczoraj o tej samej godz sprzedawałem ojro w cenie 4.41. Tak więc ta cena nie jest superowa :mrgreen: Oczywiście bez żadnej zgryzliwości :P
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 29 Lip 2020 10:04 
Awatar użytkownika

srebrny
zakup testowy - czy kursy z tablice są aktualne i czy można popchnąć to kartą.
1. kurs wyświetlany jest aktualny
2. nie można zapłacić kartą

Waluty jest więcej przynajmniej wczoraj w Urzędzie Pocztowym w Imielinie.

Jeżeli kurs sprzedaży nie jest wyświetlany znaczy, że nie ma waluty.

W mojej ocenie wczoraj o godz. 14.00 zakup fizycznej waluty po 4.40 był bardzo dobrym kursem

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 29 Lip 2020 10:35, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 29 Lip 2020 10:24 

srebrny
Z mojego ok 15-letniego doświadczenia ze ,,współpracy" z placówkami pocztowymi wynika , że najlepsze trafienia jak już są to na walutach typu GBP, SEK, DKK, NOK , CHF . Poczty zazwyczaj tylko 1 raz dziennie ustalają kursy wymiany i jeżeli danego dnia kurs idzie w górę to rzeczywiście można trochę taniej kupić. Panie z okienka nie kontrolują zmian na bieżąco jak to ma miejsce w kantorach. Niestety też ewentualne ilości nie bywają często dostateczne :P Oczywiście także wszystko zależy od miasta i miejsca położenia placówki. A tak BTW...te dobre trafienia odbieram na różnicy 10 pkt od sprzedaży w kantorach ale nie tych umieszczonych na tablicy :mrgreen: tylko od realnej wartości

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 29 Lip 2020 10:36, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 29 Lip 2020 10:31 

platynowy
correos napisał(a):
zakup testowy - czy kursy z tablice sa aktualne i czy mozna popchnac to karta.
1. kurs wyswietlany jest aktualny
2. nie mozna zaplacic karta

Waluty jest wiecej przynajmniej wczoraj w Urzedzie Pocztowym w Imielinie.

Jezeli kurs sprzedazy nie jest wyswietlany znaczy, ze nie ma waluty.

W mojej ocenie wczoraj o godz. 14.00 zakup fizycznej waluty po 4.40 byl bardzo dobrym kursem

Brakuje kursu odniesienia z najbliższego kantoru wymiany walut :)
Właśnie konkurencja kantorów i dużo lepsza dostępność walut w tych samych kursach czyni tą kwestię.....niszową
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 29 Lip 2020 10:37 
Awatar użytkownika

srebrny
odnioslem sie do dwoch atrakcyjnych jak revolut czy alior kantor
tzw zwykle kantory przy zakupie ilosci ktore nie sa hurtowe to kurs 4,44 o ile jeszcze jest kilka w miescie i jest jakakolwiek konkurencja

moj wpis prosze nie traktowac jako biznes zycia, ale jezeli ktos zamierza nabyc kilkaset euro i nie mieszka w duzym miescie i moglby miec z tym klopot to warto zajrzec na poczte
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 29 Lip 2020 11:47 

srebrny
BTW...kurs odniesienia do dokładnego dnia i godziny Wam podałem. Prowadzę kantor i sprzedawałem po 4.41. Tak więc potencjalny zysk wynosi na 100 ojro...1pln :mrgreen: Przy 1000 ojro to już ...10pln. Często jednak stanie w kolejce nie jest współmierne do osiągniętego zysku :P
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 29 Lip 2020 12:03 
Awatar użytkownika

srebrny
@HandSome nie zamierzam wkladac kija w szprychy Twojego biznesu ... relaks

rozumiem prowadzisz kantor i sprzedales euro klientowi euro po 4,41 i z Twojej perspektywy to 1 PLN zarobku na 100 euro.

teraz z mojej perspektywy ;)
w mojej miejscowosci okolo 10K mieszkancow nie ma kantoru, moge ewentualnie odwiedzic placowke PKO BP gdzie byc moze beda mieli jakiekolwiek euro i podlicza mnie po +/- 4,60
lub moge podjechac do innej miejscowosci tracac czas i paliwo by zakupic euro po korzystniejszym kursie

druga sprawa ja euro nie sprzedawalem klientowi ale zakupywalem dla siebie wiec kurs 4,40 jest rewelacyjny
i odtad pierwszym wyborem w zakupie waluty fizycznej bedzie dla mnie dowolna placowka pocztowa w drodze miedzy miejscem zamieszkania a miejscem pracy :)
podkreslam na wlasne potrzeby zwiazane z podrozami a nie celem inwestycji pod sprzedaz za 0,01 PLN wyzej w jakimkolwiek innym miejscu
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 29 Lip 2020 12:12 
Moderator działu

@correos
Oprócz wymienionych przez Ciebie możliwości jest jeszcze jedna: możesz kupić przez internet, przelać do banku i wypłacić w kasie.
 Relacje PM off
correos lubi ten post.

#20 PostWysłany: 29 Lip 2020 12:32 

srebrny
correos...jest prawie dokładnie tak jak piszesz :P Wszystko zależy od miejscowości i położenia placówki i czasu jaki masz na ewentualne zakupy waluty. Jak kantory w Twojej miejscowości nie idą na negocjacje tym bardziej ze stałymi klientami to alternatywa kupna na poczcie jest najlepsza przy podobnym kursie
 Relacje PM off
correos lubi ten post.

[ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość