Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 02 Gru 2014 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
no to żeś mnie przeraził mi przy lotach Ryanairem bardzo ciasno ( 191 cm), a lot na półmaraton i powrot z biegu dla nóg w takim wypadku może być koszmarny.
A właśnei jak wygląda sprawa z bagażem podręcznym mocno patrzą na wymiar i wage? (szczególnie chodzi o kwestie wagowe).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 02 Gru 2014 23:09 

Z własnego doświadczenia z czerwca br. napiszę, że standardem vueling porównuję do norwegiana, podobny poziom obsługi, nie sprawdzali wymiarów i wagi, ale tez nie widziałem by ktoś ostro przesadzał w tym zakresie (lot Paryż Orly - Palma de Mallorca), personel jak się do niego zwrócić bywa bardzo pomocny (kobiecie mimo przydzielonego przy odprawie miejsca na jej prośbę 2 razy zmienili miejsca na lepsze)

nie odczuwałem dyskomfortu podróży, ale mam skromne 182 cm
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: VEULING
#43 PostWysłany: 23 Sty 2015 17:41 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 45
Jak jest z odprawą w tych liniach ? Na jednych forach piszą , że jak się nie odprawisz online to na lotnisku to płacisz na drugich , że nie. Może jakąś instrukcje krok po kroku odprawy w aplikacji ktoś by podrzucił lub online.(bagaż nadaje taryfe basic mam )
Dzięki za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Sty 2015 17:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Na warszawskim Okęciu musisz się odprawić przy okienku (nie ma odprawy przez internet dla tego lotniska), ale np. w Barcelonie już jest, więc odprawiasz się przez internet.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Sty 2015 17:59 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 45
Odprawiać się będe na tenryfie....
Próbując coś znaleźć na ich stronie nie moge się doczytać ..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 23 Sty 2015 18:03 

Anonymous napisał(a):
daydreamer napisał(a):
Odprawiać można się bez żadnej opłaty na lotnisku. Odprawa online jest aktywna na 24h przed odlotem, dlatego nie warto się stresować a spokojnie załatwić bilet na lotnisku.


Te dane co do odprawy na pewno dotyczą norwegian, ja w czerwcu na loty vueling w najtańszej taryfie "Basic Fare" odprawiłem się 7-dni przed lotem przez internet drukując karty pokładowe

Tak jak napisałem w cytowanym poście w najtańszej taryfie masz możliwość odprawienia się z darmowym przyznaniem miejsc na 7 dni przed lotem, nadanie bagażu rejestrowanego na lotnisku 2 godziny przed lotem, co do praktyki odnośnie bagażu podręcznego jest post na ten temat na stronie poprzedniej.
Generalnie na lotnisku masa osób podchodziła do stanowiska vueling, by wydrukowano im karty pokladowe, ale nie wiem w jakich taryfach mieli bilety.
Góra
 PM off  
      
#47 PostWysłany: 23 Sty 2015 18:58 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 45
To check in online for your flights you must first choose a seat. You can choose where to sit from €4,99 or, if you prefer a free seat, you can wait until 3 days before departure and select the Random Seat option. We'll then allocate you a seat from among those available on the plane.

mam coś takiego w rezerwacji....
stąd pytanie .czy za darmo na lotnisku można ?
odprawiłbym sie w Polsce akurat bylo by 7 dni ..a tak musze kombinowac online.
chyba ze wykupie miejscówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 30 Sty 2015 00:41 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Mam takie pytanie do osób podróżujących Vuelingiem. Widzę, że oferują oni połączenie WAW-AGP z przesiadką w BCN. Czas przesiadki to jednak tylko 50 minut:

Ops. VY8845
Warsaw (WAW): 17:10 -
Barcelona (BCN): 20:15
Flight duration: 3h 5m

Ops. VY2113
Barcelona (BCN): 21:05 -
Malaga (AGP): 22:40
Flight duration: 1h 35m

Rozumiem, że w BCN jest przejście na transfer? (tak bym nie musiał dwa razy przechodzić kontroli) ale co jeśli samolot do BCN się spóźni i nie zdążę na przesiadkę? Drugi lot przepada? Czy przebukowują na następny rejs? Pytam, bo nie leciałem jeszcze z przesiadką na LCC na jednej rezerwacji.

W ich regulaminie widnieje poniższy zapis ale nie bardzo mi pasuje pojęcie point to point skoro rezerwacja jest na 2 loty jednocześnie ...

Cytuj:
If the Passenger purchases one or more Point-to-Point flights, it is the responsibility of the Passenger to allow sufficient time to collect their baggage from the first flight (if applicable), check it in again, go through the security control and reach the boarding gate of the second and/or subsequent flight. Each Point-to-Point flight constitutes a separate contract of carriage. Therefore, Vueling shall not be held liable for missed connections. Whenever a Passenger books a Conjunction Ticket, they must make sure they have the required time to make the connection and take the appropriate measures to allow them to exit the plane and reach the boarding gate of the next flight in sufficient time. For connections with a window of less than 50 minutes, we advise the Passenger to reserve a seat in the front rows of the plane so they can be among the first to exit. Vueling shall not be held liable if a Passenger misses a connecting flight for reasons attributable to the Passenger.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 03 Lut 2015 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
W BCN po przylocie po wejściu do terminala od razu możesz po prostu udać się pod swoją bramkę. Nie trzeba ponownie przechodzić przez security, spokojnie zdążysz. Natomiast jeśli Twój lot będzie opóźniony to następny samolot nie będzie czekać, niestety.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 03 Lut 2015 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dijek napisał(a):
To check in online for your flights you must first choose a seat. You can choose where to sit from €4,99 or, if you prefer a free seat, you can wait until 3 days before departure and select the Random Seat option. We'll then allocate you a seat from among those available on the plane.

mam coś takiego w rezerwacji....
stąd pytanie czy za darmo na lotnisku można ?
odprawiłbym sie w Polsce akurat bylo by 7 dni ..a tak musze kombinowac online.
chyba ze wykupie miejscówki


można się odprawić na lotnisku za darmo, bez względu na taryfę
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 08 Lut 2015 13:31 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 13
Loty: 16
Kilometry: 22 784
Hej, pierwszy raz chcę dokonać rezerwacji na Vueling z Madrytu do Barcelony dla dwóch osób, będziemy mieli jeden bagaż rejestrowany więc potrzebna nam jest jedna taryfa basic i jedna optima. Czy mogę to jakoś zrobić na jednej rezerwacji wybierając lot dla dwóch osób? Czy muszę kupić 2 osobne bilety z opcją basic dla jednej i optima dla drugiej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 08 Lut 2015 13:33 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Gdybyś kupowała dwa, rozważ robienie tego jednocześnie (w dwóch odpalonych naraz przeglądarkach czy coś).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
julkajk lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 08 Lut 2015 13:37 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 13
Loty: 16
Kilometry: 22 784
No właśnie potrzebuję kupić 2 bilety, wyskakuje mi info, że na daną godzine pozostały 4 wolne miejsca i tak się trochę cykam zrobić osobno, bo jak kupię jeden a ktoś mi się w międzyczasie wpierdzieli z rezerwacją to jeszcze tak bedzie ze nie zdążę kupić drugiego ... eh
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 08 Lut 2015 14:53 

można kupić oba/kilka biletów w najtańszej taryfie Basic Fare i później dokupić na stronie vueling dla jednej osoby bagaż rejestrowany
Góra
 PM off
julkajk uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 08 Lut 2015 17:58 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 13
Loty: 16
Kilometry: 22 784
Anonymous napisał(a):
można kupić oba/kilka biletów w najtańszej taryfie Basic Fare i później dokupić na stronie vueling dla jednej osoby bagaż rejestrowany


Dzięki wielkie, to chyba z takiej opcji skorzystam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 11 Lut 2015 19:12 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 13
Loty: 16
Kilometry: 22 784
Wie ktoś ile kosztuje bagaż w Vueling jakbym chciała dokupić do rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 11 Lut 2015 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
http://www.vueling.com/en/vueling-servi ... comparison
Od 12€ (prawdopodobnie zależy od trasy i/lub sezonu).
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Lut 2015 19:55 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 13
Loty: 16
Kilometry: 22 784
Dziękuję, wybrałam dwie taryfy Basic i krok dalej dokupiłam bagaż dla jednej osoby za 15 euro. Dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 15 Lut 2015 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
J29 napisał(a):
Zgadza się, po dwóch lotach z Vuelingiem potwierdzam wszystkie pozytywne słowa poprzednika. Natomiast powiedzmy sobie to otwarcie: miejsca na nogi w ich A320 jest tragicznie mało. Z linii, którymi leciałem tylko W6 porównywalnie źle. Ryanair to już luksus w porównaniu do konfiguracji Vuelinga. Na szczęście w drodze powrotnej dostałem miejsca przy wyjściu ewakuacyjnym i można się było trochę zdrzemnąć. Wyspać nie, bo światła w kabinie nie wyłączono (lot od ~21:30 do ~23:50), co robią już nawet w FR.


słuszna uwaga. Ogólnie te linie są bardzo spoko, poza momentem samej podróży :P
to są te [krótkie na szczęście] momenty w życiu gdy bycie wysokim jest wadą


dj3500 napisał(a):
Gdybyś kupowała dwa, rozważ robienie tego jednocześnie (w dwóch odpalonych naraz przeglądarkach czy coś).


????
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 06 Mar 2015 23:55 

Rejestracja: 06 Mar 2015
Posty: 1
Hej podróżnicy:) Niedługo będę lecieć po raz pierwszy liniami Vueling z Warszawy Okęcia do Barcelony El Prat i mam w związku z tym parę pytań do zorientowanych:) Czy wymiary i waga bagażu podręcznego są jakoś skrupulatnie sprawdzane? Czy trzeba wkładać bagaż do jakichś wzorników? Czy oprócz walizki kabinowej można mieć ze sobą niewielką damską torebkę? Czy faktycznie jest tak, że odlatując z Okęcia nie można odprawić się on-line, a lecąc z Barcelony jest już to możliwe? Będę wdzięczna za odpowiedź i ewentualnie jakieś inne wskazówki odnośnie latania tymi liniami:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group