Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Kwi 2018 11:33 

Loty: 53
Kilometry: 127 342
Witam,

Przeszukałam forum ale nie znalazłam wielu informacji na temat Kenya Airways.
Czy leciał ktoś z nimi?
Czeka mnie bardzo długi lot więc mnie to dość interesuje

* wrażenia ogólne
* czy prosił ktoś o miejsca przy wyjściach awaryjnych? W Emiratach jak mają miejsca to mi dają za darmo, tu na stronie pisze że koszt to 95 USD!
*czy ja dobrze czytam że mogę mieć dwa bagaże nadane po 20 kg? zbyt piękne żeby było prawdziwe! :)
* czy jedzenie jest zjadliwe i czy ktoś brał opcję wegańską.

Dzięki i pozdrawiam,
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 14 Kwi 2018 18:34 
Awatar użytkownika

Będę leciał z nimi dopiero w październiku, więc podzielę się wrażeniami po wszystkim - choć istotność opcji wegańskich jest dla mnie równa zeru. A nawet mniej, bo osoby z posiłkami "specjalnymi" są często obsługiwane w pierwszej kolejności :D

Nie wiem czy może to dać pogląd na jakość usług, ale prezesem Kenya Airways jest Polak, dawny szef LOTu ;)
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 14 Kwi 2018 22:31 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@Ihriel, a jaka trasa lecisz?
Lecialem tylko raz na trasie BJM-NBO i odnioslem pozytywne wrazenie, mila obsluga, samolot lecial prawie pusty, tylko kilka osob na pokladzie. :)
Tutaj znajdziesz informacje na temat bagazu, w zaleznosci od trasy:

https://www.kenya-airways.com/prepare-f ... owance/en/

Zdjecie z lotniska w Bujumbura:
Załącznik:
KQ.JPG

Pozdr.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 20 Sie 2018 16:54 
Awatar użytkownika

niebieski
Chaos i jeszcze raz chaos.

Na ZNZ przyspieszają nasz lot o 4 godziny informując, że ten którym mamy lecieć będzie odwołany (co w rzeczywistości nie miało miejsca). Przy okazji odprawiają nas na kolejny odcinek, ale nie ten którym mieliśmy lecieć tylko 3,5h później z informacją, że ten o 18:55 też będzie odwołany (finalnie polecieliśmy tym lotem po ciężkich bojach przy stanowisku tranzytowym w Nairobi). Z trzech osób na stanowisku tranzytowym tylko jedna zajmuje się przebookowaniem biletów, reszta nie wiem od czego była, bo wszyscy i tak przychodzili do tego jednego człowieka. Obsługa na lotnisku zagubiona i zdezorientowana zostawia na lodzie ok 20 pasażerów w tym nas. Po 8h walki dostajemy voucher na darmową wizę, hotel, posiłek i wodę. Niestety z grupy 20 osobowej tylko 8 osobom udaje się przejść immigration. Reszta zostaje zablokowana, ponieważ Kenya Airways nie uregulowała voucherów za wizy za pasażerów z poprzednich dwóch dni. Mam wrażenie, że próbowano nas wziąć na przetrzymanie i zmęczenie. Na szczęście upór się opłacił.

Kilka innych odwołanych lotów przez KQ w tym samym dniu powoduje duże napięcie na lotnisku, aż musiała interweniować ochrona lotniska. Ludziom odwoływali po dwa loty z rzędu co generowało dużo negatywnych emocji głównie wśród afrykańskich pasażerów.

Co do obsługi na pokładzie nie mam większych zarzutów, choć miny stewardess i stewardów wskazywały jakby pracowali tam na siłę. Jedzenie jedno z lepszych jakie jadłem w Economy (jagnięcina z ryżem). Napoje do wyboru do koloru - zdecydowanie na plus. Siedzenia sprawiają wrażenie brudnych, choć to może kwestia kolorystyki. Na lotach Nairobi - Dubaj do dyspozycji poduszka i koc. Rozrywka pokładowa jest i działa, można się czymś zająć w trakcie lotu.

Następnym razem dłużej się zastanowię czy ponownie z nimi lecieć. Sytuacja na lotnisku przed wylotem oraz na tranzycie nie napawa optymizmem. Do sloganu "Pride of Africa" jeszcze im wieeeele brakuje.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 16 Sty 2019 23:32 

Loty: 130
Kilometry: 287 859
Lecieliśmy Kenya Airways z CDG do NBO i z NBO do ZNZ oraz z powrotem tą samą trasą. Wszystko przebiegło bez zarzutów - punktualne loty, miła bądź bardzo miła obsługa, jedzenie "w standardzie samolotowym" ;) alkohol w cenie (piwo i wino dobre, whiskey "Label 5" - średnie/słabe). Samoloty lata świetności miały już za sobą, ale w środku było czysto, sporo miejsca na nogi. Ogólne wrażenia pozytywne, a może i bardzo pozytywne z małym minusem ;)
Bilet sprzedawał Air France, a startowaliśmy w Wiedniu (VIE-CDG-NBO-ZNZ-NBO-CDG-VIE).
 Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.

#6 PostWysłany: 01 Sie 2022 12:11 

Cześć,

czy miał ktoś podobny problem z rezerwacją/kupnem biletów na Kenya Airways?

Mianowicie, przy próbie znalezienia połaczenia multi city, zgodnie z połączeniem określonym na skyscanner (Warszawa-Amsterdam-Nairobi, Mombasa-Nairobi-Amsterdam-Warszawa) i na stronie, i na aplikacji, pojawia się błąd.
Obsługa klienta na WA Kenya Airways (nr WA zgadza się z tym podanym na stronie) zaproponowała wygenerowanie maila do wykonania rezerwacji.
Mail przyszedł od noreply@directpay.online, odsyła on do strony https://secure.3gdirectpay.com, która wygląda dość normalnie, można zapłacic Paypalem itp.aczkolwiek całościowo wygląda to dla mnie dziwnie.
Czy ktoś miał podobną sytuację?
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 01 Sie 2022 13:53 

niebieski
w afryka nie wszystko musi idelanie wygladac
https://dpogroup.com/industries/airlines/
 Relacje PM off  

[ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], trunks oraz 3 gości