Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Paź 2021 23:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Kian napisał(a):
Tu nikt nie lata z nadawanym.


Wypraszam, ale ja jednak latam z nadawanym, chociażby wracając do PL. Jakoś nie wyobrażam powrotu z Meksyku bez dobrego mezcalu, składników kulinarnych lub bez innych rzeczy.

@poszwin dopłata 75 USD przy check inie
https://www.britishairways.com/en-gb/in ... allowances
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 24 Paź 2021 10:29 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Ja zawsze tak robie lecąc do NY, zabieram minimum, kupuje wszystko na miejscu i w tym chodzę. Może kupię jeden rejestrowany na powrót, jeśli moja narzeczona znowu odleci w TJ Maxx'ach. Wtedy kupuję dużą torbę za 20$ w China Town.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 24 Paź 2021 11:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Kian napisał(a):
Przez mezcal,skladniki kulinarne mozesz miec duzy problem na powrocie..


Jak ktoś nie umie czytać przepisów kraju docelowego, to już nie mój problem
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Paź 2021 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Kilka dni temu kupiłem już bilety na trasie BER-CUN i logując się na swoją rezerwację mogłem dokupić bilet rejestrowany w cenie 60€ (natomiast na powrocie nie mogę dokupić online bagażu i jest tylko informacja, że będę mógł na lotnisku za 70€). A przy 7h przesiadki bagaż rejestrowany już nie będzie problemem.
Na miejscu raczej ciężko kupić (a może bardziej - jest to totalnie pozbawione sensu) np. takiego SUPa ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Paź 2021 09:59 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jasn ,ale nie widze sensu brac bilet za 190euro aby pozniej dokupic bagaz za 140e. Doliczajac 2x lhr-lgw i nocke w Londynie gdzi tu sens taniego biletu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Paź 2021 10:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Ty nie, ale inny tak. Można przecież lecieć z plecakiem i wrócić z rejestrowanym. Co i tak wychodzi mega tanio jak na loty na Meksyk.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Paź 2021 13:34 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
ok. rozumiem.
Ja mam inaczej-z wiekiem coraz mnie potrzebuje zabierac ze soba. Mi plecak 8kg starcza az za bardzo. Daje do prania za kilka dolarow ,ale nie nadaje,nie odbieram na lotnisku,nie rozpakowuje sie i nie targam walizek.

ale kazdy robi to co lubi i nalezy to uszanowac.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Paź 2021 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
@Kian

To wszystko zalezy od kierunku i czasu jaki mam tam spedzic. Jak mialbys leciec gdzies gdzie srednia temperatura oscyluje w granicach 5-10 stopni na 2 tygodnie, to chocbys nie wiem jak to argumentowal to nie uwierzylbym, ze nadawany jest zbedny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Paź 2021 14:35 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Lecac do Argentyny spotkalem naszego z podrecznym udajacego sie do Patagonia.

Poza tym myslalem ze rozmawiamy o Meksyku dgzie jest w miare cieplo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Paź 2021 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Ja mimo wieku latam z podręcznym, w Nepalu zimą na abc też miałem podręczny, zresztą fajnie byłoby popatrzeć jak ktoś wchodzi pod Annapurnę z walizką na kółkach 😂,. dla mnie wygoda to plecak i ręce wolne i brak oczekiwania na bagaż, szczególnie jeśli się przylatuje późno i można nie zdążyć na ostatni transport do miasta,
No to może zrobimy zlot staruszków na początku listopada na Jukatanie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 25 Paź 2021 17:16 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Kazdy jedzie jak lubi. Cena jest rewelacyjna jak na obecne czasy, a czy ktos sie zdecycyje doplacac za rejestrowany czy nie, to juz kazdemu wedlug potrzeb. Przypominam tez, ze BA ma bardzo OK polityke dot podrecznego. Glowny podreczny moze wazyc do 23kg plus legalnie mozna tez wziac "maly podreczny".

@Flyguy - masz racje - Czeski blad.


Ostatnio edytowany przez lataczuk, 25 Paź 2021 17:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 25 Paź 2021 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
@latczuk, 23kg, nie 32kg
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Paź 2021 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Kian napisał(a):
Lecac do Argentyny spotkalem naszego z podrecznym udajacego sie do Patagonia.

Poza tym myslalem ze rozmawiamy o Meksyku dgzie jest w miare cieplo


Podczas podróży po Chile i Argentynie latałem wyłącznie z podręcznym (główne loty KLM), odwiedziłem Patagonię jak i Atacamę, udało się zmieścić nawet mały (2-osobowy) namiot i śpiwór.
Pakowanie to kwestia bardzo indywidualna, mam wrażenie, że im więcej podróży za nami tym bardziej potrafimy ograniczyć to co jest nam naprawdę potrzebne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 26 Paź 2021 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
makdeb napisał(a):
Kian napisał(a):
Lecac do Argentyny spotkalem naszego z podrecznym udajacego sie do Patagonia.

Poza tym myslalem ze rozmawiamy o Meksyku dgzie jest w miare cieplo


Podczas podróży po Chile i Argentynie latałem wyłącznie z podręcznym (główne loty KLM), odwiedziłem Patagonię jak i Atacamę, udało się zmieścić nawet mały (2-osobowy) namiot i śpiwór.
Pakowanie to kwestia bardzo indywidualna, mam wrażenie, że im więcej podróży za nami tym bardziej potrafimy ograniczyć to co jest nam naprawdę potrzebne.


No jasne, ze tak, ale glownym powodem jest chec oszczednosci pieniedzy. Juz to widze jak ktos majac leciec na 2 tyg np. na Alaske ma wliczony rejestrowany w cenie biletu, ale mowi, ze ja tam wole w podreczny sie spakowac i nie bede bral rejestrowanego. Rejestrowany wcale nie musi byc walizka na kolkach, a moze byc specjalnym plecakiem trekkingowym. Tez bardzo czesto latam z samym podrecznym tylko i wylacznie zeby oszczedzac pieniadze i wcale sie tego nie wstydze :) Nie mowie tu o wypadach do 5 dni bo na nie nawet jakbym mial opcje za darmo to bym nie bral (jesli normalny podreczny bylby w cenie)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 26 Paź 2021 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ja sie zgodze z @makdeb , od paru lat nie biore ze soba rejestrowanego
I tu nie chodzi o oszczednosc a o komfort, nie lubie targac ze soba walizek, czekac na nie, niepokoic sie ze sie zgubi, opozni, uszkodzi, z reszta I'm wiecej rzeczy mam ze soba tym wieksze ryzyko zniszczenia, uszkodzenia.. majac walizki to potem tez ograniczamy sie do podrozowania, lepiej taxi niz metro, chodzic sie nie chce Bo trzeba bagaz gdzies zostawic, nie ma tej wolnosci..

Ostatnio lecialem do Szwajcarii z kumplem na narty, on mial dwa rejestrowane (spiwory, poduszki, narty, jedzenie, ciuchy na narty, na Impreze, na ladna pogode..) ja mialem podreczny. Sprzet wypozyczylem na miejscu, jedzenie na miejscu..

Z innych trekow po Islandii, Chile, safari, rtw.. tez podreczny.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Lis 2021 08:55, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Paź 2021 14:58 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Na narty z podrecznym-szacun .
Pewnie cieplo bylo w samolocie siedzac w kombinezonie.
Góra
 Profil Relacje PM off
kiimi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 17 Lis 2021 13:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
I dalej twierdzę, ze warto mieć bagaż rejestrowany z niektórych krajów albo nawet dokupić go.

Załączniki:
bagaz_MEX_GUA.JPG
bagaz_MEX_GUA.JPG [ 68.01 KiB | Obejrzany 3276 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 17 Lis 2021 14:04 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Oczywiście, że rejestrowany, (nie w 100 %) podróży :) Ilu ciekawych produktów bym nie przywiozła, żeby potem częstować (i kulinarnie edukować ) znajomych, :) .
Zdarzają mi się podróże tylko z małym podręcznym, czasem żałuję, chodząc po sklepach i targowiskach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 18 Lis 2021 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Pokończyły się ciuchy, buty, dziecko powyrastało, więc do Turcji leciałem z dużą torbą w jeszcze większej walizie, a wracałem taszcząc to osobno, wypakowane zakupami odzieżowo/obuwniczo/smakołykowe..
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 16 Kwi 2022 22:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
No i plusy rejestrowanego z Madery. I ofert w continente z Pingo Doce :D

Załącznik:
Madeira.jpg
Madeira.jpg [ 799.28 KiB | Obejrzany 2571 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: farciarz, seal oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group