Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lut 2023 10:45 

kemot napisał(a):
Oj trzeba będzie przeformatować umysł że teraz już nie 3 ale 4 z przodu to bardzo dobra cena w SzŚ do tych ciekawszych turystycznie europejskich destynacji :/


W SzŚ w ubiegłym roku WAW-DBV kupiłem za 449 zł (niestety odwołali) a teraz jest po 499 zł. 50 zł różnicy to niby nie tak dużo, tyle że ropa na rynkach w tym czasie staniała o 15%
Góra
 PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 01 Lut 2023 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
ropa staniala o 15%, ale paliwo lotnicze podrozalo mniej wiecej o taka wartosc. zreszta wzrost cen biletow w tym przypadku raczej nie jest spowodowany tym konkretnym czynnikiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lut 2023 12:24 

tunczaj napisał(a):
ropa staniala o 15%, ale paliwo lotnicze podrozalo mniej wiecej o taka wartosc. zreszta wzrost cen biletow w tym przypadku raczej nie jest spowodowany tym konkretnym czynnikiem.


A skąd takie dane? Nie wiem co dokładnie palą samoloty, więc mogę się mylić, niemniej na tej www napisane jest że średnio JET A-1 w lipcu 2022 r. kosztowało 7,77 zł / l a w styczniu 2023 r. 6,78 zł / l. A to oznacza spadek o 12,74% a nie wzrost.

https://dlapilota.pl/aktualizacja-ceny- ... lotniskach
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lut 2023 12:28 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
pytanie po jakich cenach zawierane sa kontrakty na dostawe, bo przeciez nie tankuja codziennie wg aktualnej ceny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lut 2023 12:35 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Bo cena biletu lotniczego to tylko paliwo :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 01 Lut 2023 12:42 

Przecież nie napisałem, że cena biletu to tylko paliwo (choć znalazłem informację, że jest to aż ponad 1/3 kosztów linii lotniczych). Napisałem, że paliwo mocno potaniało (co następnie udowodniłem obalając twierdzenie, że jednak zdrożało).
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 01 Lut 2023 12:44 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Anonymous napisał(a):
kemot napisał(a):
Oj trzeba będzie przeformatować umysł że teraz już nie 3 ale 4 z przodu to bardzo dobra cena w SzŚ do tych ciekawszych turystycznie europejskich destynacji :/


W SzŚ w ubiegłym roku WAW-DBV kupiłem za 449 zł (niestety odwołali) a teraz jest po 499 zł. 50 zł różnicy to niby nie tak dużo, tyle że ropa na rynkach w tym czasie staniała o 15%


W widziałeś o ile od tego czasu i przede wszystkim w którą stronę zmieniły się ceny usług i towarów na rynku ? ;)

Wiadomo, że każdy lubi latać jak najtaniej, ale z drugiej strony czas się wreszcie obudzić: trudno oczekiwać, że ceny promocyjne biletów będą niezmiennie od lat na tym samym poziomie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lut 2023 12:52 

@marek2011 serio chcesz polemizować o tym jak ceny zmieniły się w ciągu ostatnich 6 miesięcy czy tylko porzucamy sobie argumenty na zasadzie "w portalu X czy Y w clickbaitowym tytule napisali, że chleb będzie/jest po 10 zł"? Już udowodniłem, że paliwo jednak potaniało a nie zdrożało. A to kluczowy koszt dla linii lotniczych.
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Lut 2023 14:22 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
-- 01 Lut 2023 14:22 --

Anonymous napisał(a):
@marek2011 serio chcesz polemizować o tym jak ceny zmieniły się w ciągu ostatnich 6 miesięcy czy tylko porzucamy sobie argumenty na zasadzie "w portalu X czy Y w clickbaitowym tytule napisali, że chleb będzie/jest po 10 zł"? Już udowodniłem, że paliwo jednak potaniało a nie zdrożało. A to kluczowy koszt dla linii lotniczych.


A 100 innych składowych kosztów podrożało....
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 01 Lut 2023 15:36 

@marek2011 proszę... dalej w to brniesz? Takie bezrefleksyjne usprawiedliwianie podwyżek cen biletów hasłami "a bo jest inflacja" jest nieuzasadnione i przede wszystkim szkodliwe. Weź kalkulator i policz, sam się przekonaj. Powtarzanie, często po prostu głupot o inflacji, zwyczajnie nie przystoi.

Aby nie być gołosłownym, na przykładzie mojego lotu do DBV. W 6 miesięcy różnica w cenie +11%. Przyjmując, że paliwo odpowiada za 40% kosztów linii lotniczej i to że staniało o te niecałe 13%, pozostałe 60% kosztów powinno wzrosnąć o ok. 26% w pół roku (czyli 52% w skali roku!). I te wszystkie 60% kosztów powinny rosnąć, co jak wiemy jest nieprawdą bo wiele towarów i usług również tanieje. No niemożliwe. To nie jest skomplikowana matematyka.

Ja wiem, że wiele osób teraz usprawiedliwia podwyżki "a bo jest inflacja", ale tak sobie sami jako społeczeństwo szkodzimy. Efekt jest taki, że np. Ryan notuje rewelacyjne zyski (nie przychody a zyski, podkreślę). Ludzie kupują bilety i akceptują często kosmiczne ceny. A firmy to wykorzystują podnosząc dalej ceny. Nie tylko w branży lotniczej. Wyniki finansowe spółek są ogólnie dostępne w KRS. Sprawdź sobie kiedyś z ciekawości.
Góra
 PM off
Nikt lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 01 Lut 2023 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
Anonymous napisał(a):
kemot napisał(a):
Oj trzeba będzie przeformatować umysł że teraz już nie 3 ale 4 z przodu to bardzo dobra cena w SzŚ do tych ciekawszych turystycznie europejskich destynacji :/


W SzŚ w ubiegłym roku WAW-DBV kupiłem za 449 zł (niestety odwołali) a teraz jest po 499 zł. 50 zł różnicy to niby nie tak dużo, tyle że ropa na rynkach w tym czasie staniała o 15%


@Spartakus
Myślisz, że cena nie jest zmienna w zależności od obłożenia na danym locie, wiec jak chcesz porównać ten sam lot który kupiłeś co najmniej miesiąc wcześniej :D do dzisiejszej ceny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Lut 2023 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
@Spartakus , nie spodziewałem się, że przeczytam tu tak zdroworozsądkowy post. Czy zechciałby Pan wygłosić wykład na najbliższym zjeździe Akademii Chłopskiego Rozumu?

Ślepo zakładasz, że inflacji nie ma, bo tak, choć sam wzrost kursu USD mógł nakręcić ceny w usługach/towarach międzynarodowych a wzrost wynagrodzenia minimalnego zwiększył ceny produktów krajowych. Inflacja innych kosztów jest więc najbardziej prawdopodobna. Próbujesz robić z cen biletów "prostą matematykę" choć stoi za tym skomplikowana analityka. Porównujesz bilet sprzed 6 miesięcy, gdzie liczba czynników wpływających na cenę jest ogromna i zależy np. od konkurencji. Ponadto branża lotnicza w ostatnich latach była zaburzona przez pandemię, co istotnie wpływało na ceny, promocje, ulgi, wsparcie rządów itd. itd. Omawiając ceny LOT przytaczasz zyski Ryanaira...


Ostatnio edytowany przez ghostwriter, 01 Lut 2023 15:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 01 Lut 2023 15:48 

@cekace oj czepiasz się na siłę. Przecież jasne jest, że cena zależy od wielu czynników. Jakieś uproszczenia trzeba stosować. Ceny w SzŚ mocno wzrosły w ostatnim czasie. Standardowe ceny również. I w LOT i w innych liniach. Ja tylko wskazałem, że to dziwne skoro paliwo tanieje.
Góra
 PM off
Nikt lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 01 Lut 2023 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
tunczaj napisał(a):
ropa staniala o 15%, ale paliwo lotnicze podrozalo mniej wiecej o taka wartosc. zreszta wzrost cen biletow w tym przypadku raczej nie jest spowodowany tym konkretnym czynnikiem.


@Spartakus
czytasz ze zrozumieniem wypowiedzi innych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Lut 2023 15:55 

@cekace a kilka postów niżej doczytałeś:

"średnio JET A-1 w lipcu 2022 r. kosztowało 7,77 zł / l a w styczniu 2023 r. 6,78 zł / l. A to oznacza spadek o 12,74% a nie wzrost."

Powołujesz się na tunczaja, który niestety przed napisaniem posta nie sprawdził danych a napisał o swoich odczuciach
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Lut 2023 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
ale dlaczego konkretnie porownujesz ceny do lipca 2022? slyszalem o porownaniach rok do roku (takie przyjalem zalozenie), kwartal do kwartalu lub miesiac do miesiaca. ale styczen do lipca jeszcze nie. zreszta jest to najmniej istotne w tej kwestii, bo tak jak wspomnialem pozniej paliwo lotnicze RACZEJ NIE JEST czynnikiem ktory spowodowal wzrost cen. co koledzy w poprzednich postach rowniez zdazyli juz wytlumaczyc.

ps. ropa rowniez drozala r/r ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
wr1981 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 01 Lut 2023 16:51 

Skoro bilet w lipcu kupilem i porownywalem cene z lipca do obecnej to i cene paliwa z lipca do obecnej :)
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Lut 2023 19:08 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 71
Czytam sobie ten wątek i tak sobie myślę że ten LOT to strasznie głupi jest.
Zatrudniają dziesiątki analityków, zbierają i porównują dziesiątki danych.
A tu wystarczy żeby ustalić cenę biletu lotniczego w styczniu zobaczyć po ile była w lipcu, następnie zobaczyć jak się zmieniła od lipca do stycznia cena paliwa i pojechać prosta proporcja czyli obniżyć np. o 12%. I o dalsze dwa procent zaoszczędzone na zwolnieniu kilkudziesięciu osób, które są odpowiedzialne za analizy, plany i politykę cenową a w rzeczywistości są niepotrzebne.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 01 Lut 2023 19:31 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Dajcie spokój, nie zaśmiecajmy wątku, proszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Lut 2023 19:47 

Ok, ja daję sobie spokój. Dziwnie się z czuję z tym, że muszę bronić niskich cen na forum taniego latania i to jeszcze w temacie promocji.

Miłego wieczoru Panowie i do kolejnej Szalonej Środy ;)
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group