Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Vivaaerobus
#1 PostWysłany: 04 Sie 2017 15:33 

Rejestracja: 29 Cze 2017
Posty: 14
Mam pytanie do osób które miały doświadczenie z tą linią lotniczą.

Chcę zarezerwować loty dla 9 osób na trasie Mexico C. - Cancun, cena biletu w promocji to 700 peso ( cena w dolarach wychodzi drożej ).
Pierwszy problem to obowiązkowa rezerwacja miejsc za dodatkową opłatą - dotychczas spotkałem się z tym jako z dodatkową opcją, z której można zrezygnować. Tutaj natomiast po rezygnacji idziemy dalej, po czym na końcu wraca do rezerwacji miejsc jako obowiązkowego etapu.

Drugi problem jest taki, że promocyjna cena dotyczy płatności kartą Credit Card Viva - Scotiabank, natomiast jeśli chodzi o każdą inną to cena rośnie do prawie 1000 peso (z uwzględnieniem rezerwacji miejsc). O czym dowiaduję się dopiero na końcu całego procesu.

I tu mam pytanie czy taka praktyka jest normalna, czy ja czegoś nie potrafię ominąć podczas rezerwacji ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
 Temat postu: Re: Vivaaerobus
#2 PostWysłany: 04 Sie 2017 15:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22459
Tanie linie.
Praktyka ciut normalna
Góra
 Profil Relacje PM off
aarongeru lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Vivaaerobus
#3 PostWysłany: 04 Sie 2017 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Mat92 napisał(a):
Mam pytanie do osób które miały doświadczenie z tą linią lotniczą.

Chcę zarezerwować loty dla 9 osób na trasie Mexico City - Cancun, cena biletu w promocji to 700 peso ( cena w dolarach wychodzi drożej ). Pierwszy problem to obowiązkowa rezerwacja miejsc za dodatkową opłatą - dotychczas spotkałem się z tym jako z dodatkową opcją, z której można zrezygnować. Tutaj natomiast po rezygnacji idziemy dalej, po czym na końcu wraca do rezerwacji miejsc jako obowiązkowego etapu. Drugi problem jest taki, że promocyjna cena dotyczy płatności kartą Credit Card Viva - Scotiabank, natomiast jeśli chodzi o każdą inną to cena rośnie do prawie 1000 peso (z uwzględnieniem rezerwacji miejsc). O czym dowiaduję się dopiero na końcu całego procesu.

I tu mam pytanie czy taka praktyka jest normalna, czy ja czegoś nie potrafię ominąć podczas rezerwacji ?


Niestety odpowiedź jak wyżej.
Ja rezerwowałem w maju na lipiec i ostateczna cena pokazuje się dopiero na samym końcu.
Możesz poszukać ew w innych godzinach czy nie ma jeszcze jakiś "darmowych miejsc", tj bez obowiązku rezerwacji-jest to kilkanaście bodajże miejsc na samolot. Co ważne, z tego co sprawdzałem są one umiejscowione nie koło siebie, ale jedno za drugim w rzędach środkowych-lecąc grupą i chcąc siedzieć koło siebie i tak musisz zrobić rezerwację dla towarzyszy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Vivaaerobus
#4 PostWysłany: 04 Sie 2017 18:03 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
W UE takie praktyki są zakazane, ale w innych krajach to norma. Możesz spróbować u jakiegoś pośrednika (najlepiej w europejskiej wersji) - wtedy cena będzie raczej od razu prawdziwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Vivaaerobus
#5 PostWysłany: 04 Sie 2017 23:02 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Nie przeskoczysz, po prostu zignoruj cenę na początku i pomyśl, że ta na końcu jest prawdziwa. A same linie są jak najbardziej ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Vivaaerobus
#6 PostWysłany: 10 Sty 2020 14:27 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Czy ktos z was rowniez mial ten problem, ze ani strona ani apka nie pozwalaja sie odprawic, mimo ze do lotu jeszcze 11h (probowalem rowniez wczesniej)? Lot krajowy. Taryfa najtansza
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Vivaaerobus
#7 PostWysłany: 11 Sty 2020 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Problem może być jeśli jest dostępna aktualizacja aplikacji, miałem tak ostatnio w FR, po aktualizacji odprawa przeszła,
Ogólnie z linią nie miałem żadnych problemów, raz kupowałem u Eu ota, a raz na stronie przewodnika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group