Wikipost
Wskazówki dla nowych posiadaczy Karty Kredytowej Alior Ryanair:
[+] Pokaż
OFICJALNIE otrzymane bony (nazywane też voucherami):
-powitalny
- za obrót 3500 zł w półroczu*
- za obrót 6500 zł w półroczu*
możemy wykorzystać w sposób podany przez Ryanair:

*liczą się tylko pełne złotówki w każdej transakcji - 1.99zł liczy się jako 1zł obrotu.
**nadwyżka do max kwoty 3000zł przechodzi na kolejny półroczny okres

Fragment maila z przysłanym voucherem:
Kod:
JAK ODEBRAĆ BONUSOWE BILETY DODATKOWE?

- zadzwonić na infolinię Ryanair pod numer telefonu 0703 303 023
- zarezerwować lot w wybrane przez siebie miejsce dla siebie i osoby towarzyszącej (lot w dwie strony, przy rezerwacji biletu prosimy pamiętać o podaniu numeru bonu)
- potwierdzenie rezerwacji zostanie standardowo przesłane na adres e-mail

Bon ważny jest przez 8 miesięcy od daty jego wystawienia (szczegóły w regulaminie Bonusowe podróże; opłaty lotniskowe, podatki i dodatkowe koszty ponosi Użytkownik Programu).

JAK ZDOBYĆ KOLEJNE BILETY?
Płać nadal  kartą Ryanair i zbieraj punkty na kolejne bonusowe bilety. Każda 1 zł wydana na zakupy opłacone przy użyciu karty wymieniana jest na 1 punkt w Programie Bonusowe Podróże. Za zebrane punkty możesz otrzymać nawet 4 bonusowe bilety dodatkowe w ciągu roku.

Oferta bonusowych biletów dodatkowych jest związana z dwoma półrocznymi okresami promocyjnymi w roku: od 1 stycznia do 30 czerwca i od 1 lipca do 31 grudnia. W każdym z okresów zbieraj punkty:

 3500 punktów, by otrzymać jeden bonusowy bilet dodatkowy
 6500 punktów, by otrzymać dwa bonusowe bilety dodatkowe dla Ciebie i osoby towarzyszącej.

Liczbę punktów możesz sprawdzić co miesiąc na zestawieniu transakcji.

Życzymy udanej podróży z kartą Visa Ryanair !

Na podstawie wieloletnich doświadczeń posiadaczy tej karty należy napisać, że dzwonienie na infolinię tel:
0703 303 023 (koszt 2,08 minuta, obecnie konsultanci angielskojęzyczni, czasami są mówiący po polsku)
0044 871 2460003 (koszt np. u mnie 1,56 zł minuta, konsultanci angielskojęzyczni)
TO OSTATECZNOŚĆ .

Na tą chwilę w 90 kilku procentach otrzymany bon/y da się wykorzystać online (głównie dlatego, że to się bardziej opłaca i dużo więcej odlicza, nawet maksymalne 734 zł/BON), przy czym należy pamiętać o wielokrotnie PODAWANYCH ZASADACH jak to zrobić:
Obecnie JEDYNA szansa wykonania rezerwacji ONLINE z wykorzystaniem bonów daje TYLKO korzystanie z strony Ryanair
https://www.ryanair.com/pl/pl/
przed dokonaniem rezerwacji NALEŻY OBOWIĄZKOWO wyczyścić historię ciasteczek, uruchomić ponownie komputer i zalogować się np. na przeglądarce Firefox, Internet Explorer

- bon powitalny oraz za obrót 3500 pkt (ale mniej niż 6500 pkt) nalicza maksymalnie do 734 zł, ale TYLKO DLA JEDNEJ OSOBY tj. właściciela bonu (na podstawie doświadczeń własnych uważam, że system zawsze, no może "prawie zawsze" rozpoznaje, czy właściciel jest na rezerwacji)
- bon za obrót 6500 pkt nalicza maksymalnie do 734 zł, DLA DWÓCH OSÓB tj. właściciela bonu i osoby towarzyszącej

Wskazówki:
- podczas 1 rezerwacji ONLINE można wykorzystać maksymalnie 2 ważne bony, ale TYLKO jak pierwszy po wpisaniu odliczy się w maksymalnej kwocie 734 zł, nie wyjaśniono jak to wygląda przy rezerwacji telefonicznej (z tego co kilkakrotnie pisano 1 rezerwacja 1 bon)
- należy pamiętać, że Bon/kod/voucher jest ważny przez 8 miesięcy od daty jego wydania, a bonusowy bilet/bilety muszą być zarezerwowane i wykorzystane przed datą upływu ważności Bonu, nawet jeśli w tym czasie występuje Okres wyłączony z oferty..
Bonusowy bilet/bilety muszą zostać zarezerwowane najpóźniej na miesiąc przed datą wylotu
- czasami BON na upatrzonym kierunku i dacie nie wchodzi bo pula rezerwacji z bonem się wykorzystała („szukałem online i bony chciałem wykorzystać na kierunkach z Polski w upatrzonych datach, zapominając, że posiadaczy tej karty jest kilka-kilkanaście tysięcy i zapewne pula została wykupiona, dlatego bon mi nie wchodził” -” Ja tez musiałam zrezygnować z dat 21-28 maj ,bo pokazywało, że voucher wykorzystany, .ale już 17 -24 maj na tej samej trasie była zniżka z bonem całe 734 zl”
- na teraz w większości NIE DA się skutecznie ukończyć rezerwacji za 0 zł z wykorzystaniem kodu/vouchera (wyskakuje komunikat "Oj. Wystąpił problem"), pomaga i najtańszym rozwiązaniem jest DODANIE do rezerwacji powiadamianie sms za 9,99 zł

Opłaty:
- jedyna opłata to 85 zł/rocznie jednorazowa opłata za prowadzenie KK BPH Ryanair
- przewalutowania za zakupy za granicą po kursie Visa + 3,5% prowizji (NIESTETY)

---------------------------- aktualizacja 29.03.2017 (przez @gorny77)----------------------------

W okresie do 40 dni od wygenerowania wyciągu ze spełnieniem warunku zakupów w ciągu 90 dni od wydania pełnych 700 pkt czyli pełnych zł na wskazany adres e-mail, prześlą osobny e-mail z nr. kodu powitalnego i informacją jak go wykorzystać.
Te dane co do wyciągu i 40 dni od działają w przypadku każdej opcji kodu (powitalny bezwarunkowo, za obrót 3500 lub 6500 pkt TYLKO w wyciągu za czerwiec i grudzień)

---------------------------------------------------------------------------------------------

Najważniejsze: ZANIM ZADZWONISZ do Alior Banku, Ryanair i zaczniesz pisać na Czacie Ryanair PRZECZYTAJ to co napisano wyżej, najlepiej KILKA RAZY!!!!

---------
wikipost przygotowany przez @gorny77 - dzięki!
kawał dobrej roboty nagrodzono dodatkowymi punktami reputacji

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128  Następna
Autor Wiadomość
#2501 PostWysłany: 13 Wrz 2017 15:34 

Punkty statusowe: 0
Czy moglibyście doprecyzować w wikipoście czy 8 miesięcy ważności dotyczy rezerwacji , czy też rezerwacji i wylotu w tym czasie?
 Profil Relacje PM off  

#2502 PostWysłany: 13 Wrz 2017 15:50 
Awatar użytkownika

Punkty statusowe: 450
HON fly4free
Można, ale ci co mają tą kartę muszą TYLKO przeczytaj treść którą otrzymują z kodem - voucherem

Kod:
Bon jest ważny przez 8 miesięcy od daty jego wydania, a bonusowy bilet/bilety muszą być zarezerwowane i wykorzystane przed datą upływu ważności Bonu, nawet jeśli w tym czasie występuje Okres wyłączony z oferty..
Bonusowy bilet/bilety muszą zostać zarezerwowane..........najpóźniej na miesiąc przed datą wylotu
 Profil Relacje PM off
andre126p lubi ten post.
andre126p uważa post za pomocny.

#2503 PostWysłany: 13 Wrz 2017 21:08 
Awatar użytkownika

Loty: 76
Kilometry: 193 875
Punkty statusowe: 20
niebieski
Kod:
........najpóźniej na miesiąc przed datą wylotu

Ale i od tego są wyjątki, w zeszłym roku udało mi się zarezerwować na 2 tygodnie przed wylotem, warunkiem jest pewnie niska cena biletu
ziutek33 lubi ten post.

#2504 PostWysłany: 13 Wrz 2017 21:10 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Wyjątek nie stanowi reguły, podano też tu przykłady, iż nie wskoczyły
 Profil Relacje PM off  

#2505 PostWysłany: 13 Wrz 2017 21:26 
Awatar użytkownika

Loty: 76
Kilometry: 193 875
Punkty statusowe: 20
niebieski
No właśnie, nigdy do końca nie wiesz jak będzie :)
Taki test na szybko zrobiłem i działa ale tylko 229 odejmuje :)
Załącznik:
Capture.JPG
Capture.JPG [ 31.76 KiB | Obejrzany 1124 razy ]

#2506 PostWysłany: 14 Wrz 2017 07:08 

Cześć!

Mam szybkie pytania dotyczące voucherów RyanAir.
Czy po spełnieniu warunku obrotu 6500 zł powinienem dostać w mailu jeden czy dwa kody (wyłączając kod powitalny)?
Dostałem dwa maile, oba z "bonem powitalnym", gdzie jeden działa jak ten "normalny" voucher, a drugi jak powitalny.
Czy to normalne, że kod wchodzi mi na rezerwacje z datą wcześniejszą niż miesiąc do przodu? Czy nie będzie niespodzianek po kliknięciu "Kup"?

Dzięki :)
 Profil Relacje PM off  

#2507 PostWysłany: 14 Wrz 2017 07:20 
Awatar użytkownika

Loty: 59
Kilometry: 64 470
Punkty statusowe: 42
srebrny
@undeniable za obrót półroczny zawsze dostajesz jeden voucher - ważny na 1 lub 2 osoby. Ostatnio był błąd i nazwali go w mailu jako powitalny ale de facto był to voucher za obrót półroczny. W praktyce może się zdarzyć, że można go wykorzystać na rezerwacje z datą wcześniejszą niż miesiąc. Jeśli zbija Ci cenę, to po kliknięciu "Kup" nie będzie niespodzianek.
 Profil Relacje PM off
undeniable uważa post za pomocny.

#2508 PostWysłany: 17 Wrz 2017 16:57 

Punkty statusowe: 19
niebieski
Hey, mam pytanie czysto teoretyczne. Mam zaplanowany lot kupiony przy pomocy vouchera. Tak się składa, że chyba nie polecę i w normalnych warunkach o nic bym nie pytał. Obecnie przy zamieszaniu z lotami FR pasowałoby mi gbyby mój lot odwołali. Lot mam RT. Zakładam, że zwracają voucher + dopłatę o ile była. Czy nowy voucher będzie miał datę ważności? Przerabiał to juz ktoś?
 Profil Relacje PM off  

#2509 PostWysłany: 17 Wrz 2017 17:20 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Miałem opcję czy też wystąpiłem o zwrot przy locie RT za voucher/kod: lot tam wykorzystany, lot powrotny ODWOŁANY z powodu strajku kontrolerów lotu we Francji, NIC nie przysługuje co otrzymałem na piśmie z BPH po rozpatrzeniu przez FR

Przy opcji oba odwołane loty nowy voucher
 Profil Relacje PM off
santech uważa post za pomocny.

#2510 PostWysłany: 17 Wrz 2017 17:34 
Awatar użytkownika

Punkty statusowe: 34
srebrny
Tzn wg Ryanaira lub banku nie przysługuje :)
 Profil Relacje PM off  

#2511 PostWysłany: 17 Wrz 2017 17:37 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Zawsze jak miałem problem z voucherem piszę/ałem do BANKU, oni do FR i wspólne ustalenia w formie odpowiedzi e-mail od BANKU

Ale też kiedyś było łatwiej, bo BPH miał pojęcie co ma za produkt bankowy z programem lojalnościowym, Alior to jak "jak dzieci we mgle" do tego "może mi Pan/i naświetlić w ogóle o co chodzi"
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.

#2512 PostWysłany: 20 Wrz 2017 22:53 

Witam,
jako użytkownik karty z kilkuletnim stażem,po raz pierwszy spotkałem sie z nastepujacym problemem.Od rana próbuje zarezerwować lot dla 2 osób na listopad(kolega robi to samo ze swoim voucherem),po wpisaniu numeru vouchera elegancko odlicza całość pokazujac "zero do zapłaty".Po wciśnięciu zapłać pojawia się za każdym razem komunikat "oj nie mozemy w tej chwili zrealizowac tej rezerwacji".Czy ktoś wie co się dzieje?Czy w związku z wiadomymi problemami ryan-a nie ma mozliwosci rezerwowania lotów za pomocą voucherów?Byłbym wdzięczny za jakieś info

Pozdrawiam
 Profil Relacje PM off  

#2513 PostWysłany: 20 Wrz 2017 22:58 
Awatar użytkownika

Loty: 61
Kilometry: 77 548
Punkty statusowe: 47
srebrny
Dodaj płatnego smsa i powinno pójść

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
 Profil Relacje PM off
ziutek33 lubi ten post.

#2514 PostWysłany: 20 Wrz 2017 23:21 

Niestety to samo:
Oj. Wystąpił problem
Niestety nie możemy obsłużyć rezerwacji w tym momencie.
 Profil Relacje PM off  

#2515 PostWysłany: 21 Wrz 2017 23:44 

Loty: 66
Kilometry: 77 764
Punkty statusowe: 29
niebieski
Testowałem kilka dni temu dodanie roweru do istniejącej rezerwacji. Voucher obniżał cenę o 285zł za lot w jedną stronę. Niestety właśnie mija miesiąc do odlotu i już nie wchodzi. Może ktoś przetestować czy wchodzi w dwie strony na więcej niż miesiąc do wylotu?

#2516 PostWysłany: 22 Wrz 2017 16:36 
Awatar użytkownika

Loty: 12
Kilometry: 24 717
Punkty statusowe: 6
swiety73 napisał(a):
Niestety to samo:
Oj. Wystąpił problem
Niestety nie możemy obsłużyć rezerwacji w tym momencie.

U mnie problem był podobny, ale przy rezerwacji pomogła zmiana dziecka 12-15 l na osobę dorosła. Później zamiana na czacie.
 Profil Relacje PM off  

#2517 PostWysłany: 23 Wrz 2017 17:57 
Awatar użytkownika

Loty: 22
Kilometry: 19 281
Punkty statusowe: 55
srebrny
dc12345 napisał(a):
Tak dokładnie zrobiłem i potwierdzam, że działa :-)

Jak się komuś nie chce szukać kilka stron wstecz to robimy tak:
1. Kupujemy bilety dla dorosłego (na imię i nazwisko dziecka).
2. Na chat'cie piszemy do konsultanta, że chcemy zmienić z osoby dorosłej na dziecko.
3. Konsultant poprzez chat wysyła linka do płatności za wykupienie miejsca (u mnie było to za osobę dorosła plus dziecko w dwie strony 38 zł).
4. Po opłaceniu dostajemy na maila potwierdzenia rezerwacji.

I dla informacji: usługa połączenia rezerwacji kosztuje 142 PLN :(

#2518 PostWysłany: 23 Wrz 2017 19:07 

Punkty statusowe: 42
srebrny
Nie bardzo rozumiem po co chcesz łączyć rezerwacje? Dokupisz miejsce obok i po problemie.
 Profil Relacje PM off  

#2519 PostWysłany: 02 Paź 2017 07:51 
Awatar użytkownika

Punkty statusowe: 120
platynowy
podziekowania za pomoc w realizacji voucherow mimo poznej nocnej pory
dla @gorny77 oraz @skrzat
ferie w lutym Krakow-Gran Canaria za 0,00
polski chat odmowa jakiejkolwiek edycji rezerwacji oplaconej voucherem
angielski chat bezproblemowa edycja danych po podaniu nr telefon/email/adresu zamieszkania wprowadzonego podczas dokonania rezerwacji
/dorosli-dzieci brak mozliwosci realizacji vouchera gdy jednym z pasazerow bylo dziecko/
 Profil Relacje PM off
gorny77 lubi ten post.

#2520 PostWysłany: 02 Paź 2017 09:40 

Loty: 66
Kilometry: 77 764
Punkty statusowe: 29
niebieski
Dostałem sms od Aliorbanku
"Zyskaj BON 50 zł do Decathlon (ważny do 06.2018). Zapłać po 1200zł kartą kredytową (4 ostatnie cyfry : XXXX) w każdym z kolejnych 2 m-cy. Regulamin aliorbank.pl"

Też taki info dostaliście, bo wsród znajomych, którzy mają tą kartę tylko ja mam takiego sms.
https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-info ... ualni.html -Oferta specjalna "Aktywuj się na sportowo".

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości