Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4242 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 213  Następna
Autor Wiadomość
#1881 PostWysłany: 13 Lut 2017 20:15 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 51
Witam,
Rozpocząłem przygodę z wpisywaniem bonów za płatności kartą VISA i tu takie coś mnie dopadło.
Najpierw wpisałem numer bonu, który miał zawierać 2 bilety. Więc myślałem, że otrzymam rabat od ceny w wysokości 2x 734 zł, a tu się okazało, że system obniżył mi tylko o 734 zł. !!!!!!
Dodatkowo wklepałem BON POWITALNY i tu kolejna niespodzianka.... tylko -64 zł odjęte od ceny rezerwacji!!!
Dlaczego tak system mnie potraktował?! Czy ja źle zrozumiałem warunki obniżek? Czytałem forum, ale są tu różne na ten temat odpowiedzi.... Być może to jest kwestia wykorzystania voucherów na dany lot?! Proszę o wyjaśnienie i wskazówki jak poradzić sobie z tym?
Czy dobrze myślę, że powinienem mieć w sumie: Bon powitalny = 734 zł., oraz 2 x bilety = 734 zł x 2 = 1468 zł. (..... tak jak było w emailu z banku..... "Dziękujemy za korzystanie z karty Visa Ryanair. Miło nam przekazać elektroniczny bon na 2 bonusowe bilety dodatkowe (prosimy zapamiętać numer bonu) – gratulujemy i życzymy miłych chwil z Ryanair!"
Czyli razem jakieś 2202 zł.


Ostatnio edytowany przez tza74, 13 Lut 2017 20:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#1882 PostWysłany: 13 Lut 2017 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Proponuje zacząć od uważnego czytania wikipostu nigdy kupon nie odliczał więcej niż 734 zł - różnica polegała na tym że ten za 6,5 k obrotu odlicza tą kwotę na dwie osoby a nie że 2x734 zł czyli 1468 , kupon bonusowy ( początkowy) odlicza max 734 zł od osoby na którą jest karta i tylko od tej osoby. W tej konfiguracji chyba nie ma sensu wpisywać kuponu powitalnego - ewentualnie trzeba wpisać go jako pierwszy a nie ostatni. W skrócie powitalny odlicza tylko od taryfy dla właściciela karty, bonusowy podobnie plus jedna osoba i nie więcej niż 734 zł dla obu czyli średnio 377 zł na osobę. Użycie powitalnego i bonusowego to maks 734 zł na każdy - ale raczej ciężko będzie uzyskać maksymalną kwotę odliczenia w tym konkretnym przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1883 PostWysłany: 13 Lut 2017 20:40 

A ja proponuję przede wszystkim usunąć screen w tej formie, bo kodów byc może juz nie masz
Lektura wiki i sprawdzenie rozbicia rezerwacji, innych tras, innych terminów itp itd
Góra
 PM off
tza74 uważa post za pomocny.
 
      
#1884 PostWysłany: 13 Lut 2017 20:41 

Rejestracja: 31 Lip 2014
Posty: 29
tza74 napisał(a):
Witam,
Rozpocząłem przygodę z wpisywaniem bonów za płatności kartą VISA i tu takie coś mnie dopadło.
Najpierw wpisałem numer bonu, który miał zawierać 2 bilety. Więc myślałem, że otrzymam rabat od ceny w wysokości 2x 734 zł, a tu się okazało, że system obniżył mi tylko o 734 zł. !!!!!!
Dodatkowo wklepałem BON POWITALNY i tu kolejna niespodzianka.... tylko -64 zł odjęte od ceny rezerwacji!!!
Dlaczego tak system mnie potraktował?! Czy ja źle zrozumiałem warunki obniżek? Czytałem forum, ale są tu różne na ten temat odpowiedzi.... Być może to jest kwestia wykorzystania voucherów na dany lot?! Proszę o wyjaśnienie i wskazówki jak poradzić sobie z tym?
Czy dobrze myślę, że powinienem mieć w sumie: Bon powitalny = 734 zł., oraz 2 x bilety = 734 zł x 2 = 1468 zł. (..... tak jak było w emailu z banku..... "Dziękujemy za korzystanie z karty Visa Ryanair. Miło nam przekazać elektroniczny bon na 2 bonusowe bilety dodatkowe (prosimy zapamiętać numer bonu) – gratulujemy i życzymy miłych chwil z Ryanair!"
Czyli razem jakieś 2202 zł.

Mam nadzieję że zrealizowałeś tą rezerwację, bo podałeś na screenie nr swoich kuponów i ktoś nie do końca uczciwy mógłby je wykorzystać za Ciebie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
tza74 uważa post za pomocny.
 
      
#1885 PostWysłany: 13 Lut 2017 20:44 

Rejestracja: 31 Lip 2014
Posty: 29
Anonymous napisał(a):
A ja proponuję przede wszystkim usunąć screen w tej formie, bo kodów byc może juz nie masz
Lektura wiki i sprawdzenie rozbicia rezerwacji, innych tras, innych terminów itp itd

Uprzedziłeś mnie o parę sekund :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
tza74 lubi ten post.
tza74 uważa post za pomocny.
 
      
#1886 PostWysłany: 13 Lut 2017 20:46 

Tylko nie wiadomo czy śmiać się czy płakać
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1887 PostWysłany: 13 Lut 2017 20:50 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 51
Czytam, czytam, czytam i chyba rozumiem. Kwota bonu za obrót 6500pkt to nadal 734 zł. tyle, że może być odjęta z rezerwacji 2 osób?????!!!!!
Za punkty w wysokości 3500 pkt to również 734 zł ale tylko dla właściciela karty?!!! Z tego wynika, że przy tych cenach biletów, bardziej opłaca się mieć 2 karty kredytowe (np. na mnie i żonę) i tam robić obroty po 3500 pkt, niż jedna karta i obrót 6500 pkt?!!!!
A może ktoś podpowie mi jakiś "deal" jak najlepiej "wykorzystać" tę pulę? Jak szukać takich biletów? Chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia....

-- 13 Lut 2017 19:54 --

no to jestem Łoś!!!! No zapomniałem o zasłonięciu tych kodów :roll:

Dziękuję za uwagę!!!

-- 13 Lut 2017 20:15 --

Anonymous napisał(a):
Tylko nie wiadomo czy śmiać się czy płakać


Płakać, płakać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1888 PostWysłany: 13 Lut 2017 21:49 

tza74 napisał(a):
Z tego wynika, że przy tych cenach biletów, bardziej opłaca się mieć 2 karty kredytowe (np. na mnie i żonę) i tam robić obroty po 3500 pkt, niż jedna karta i obrót 6500 pkt?!!!!



BINGO!!!
Podsumowując po raz enty dużo czytać treści tu opisanych, do tego NAJWAŻNIEJSZE: jak myślałeś jak bezwarunkowo każdy bon to 734 zł to wybij to sobie z głowy, TRZA SIĘ NAKOMBINOWAĆ

Z tego co miałeś: na pewno i tak nie odliczy bagażu, wyboru miejsc i usług dodatkowych, spróbuj rezerwację rozbić na kilku datach tej trasy: żona z dzieckiem za bon za 6500 pkt czasami nie rozpoznaje właściciela i osobno ty z kodem powitalnym

Ostatecznie napisz na pw, popróbujemy (o ile działają nadal, ale mimo "człowieczego losu" liczę, że TAK)
Góra
 PM off
tza74 lubi ten post.
 
      
#1889 PostWysłany: 13 Lut 2017 21:51 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 51
Proszę bardzo, poużywajcie sobie.... :D ;)
A ja :mrgreen: i koniec - próbuję coś wyłuskać dla rodzinki....

Pozdrawiam,
tz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1890 PostWysłany: 13 Lut 2017 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Jak szukać no bardzo prosto rezerwujesz z 3 h siadasz do kompa wklepujesz kod na interesujących Cię trasach i terminach patrzysz jak odlicza , kasujesz ciacha i jedziesz dalej aż znajdziesz. To nie jest jak z milami że są trasy z małymi dopłatami i sensownym stawkami gdzie najbardziej opłaca się palić mile. Tu nie ma reguły dziś kod wchodzi na WMI-FUE a jutro już nie bo ktoś już zarezerwował i limit się wyczerpał. Także sprawdzać sprawdzać sprawdzać. A co do stwierdzenia że lepiej mieć dwie karty pewnie że lepiej zwłaszcza jak obie osoby mają lecieć dzięki temu można odliczyć do zera - dziecko może się załapać jako 2 osoba w bonie za obrót. Przy jednej karcie i 3 osobach na rezerwacji zera nigdy nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1891 PostWysłany: 13 Lut 2017 21:54 

tza74 napisał(a):
Proszę bardzo, poużywajcie sobie.... :D ;)
A ja :mrgreen: i koniec - próbuję coś wyłuskać dla rodzinki....

Pozdrawiam,
tz


Jak ktoś NIE LUBI czytać i się nie przygotował, to masz to co masz
Ale zamiast pisać jak co poniektórzy "pierdoły" przejdź do konkretów, o ile jest z czym
Góra
 PM off  
      
#1892 PostWysłany: 13 Lut 2017 22:21 

Rejestracja: 25 Kwi 2010
Posty: 20
Myślę, że zabrakło w wypowiedziach tu udzielających się osób ciut odrobinę kultury. Jej nie jest nigdy za dużo.
Ta osoba, która nie znała was Panów wcześniej może pomyśleć, że faktycznie coś przeoczyła. Pamiętajcie, że forum ma więcej jak 90 stron i trudno się czyta.

W innym razie, jak nie przyjmiecie mojego punktu widzenia, to pomyśle, że jesteście na tym forum od dawna tylko z jednego powodu, że robicie to z masochistycznego przyzwyczajenia. Normalnie każdemu znudziło by się tyle razy odpowiadać innym " Czytaj uważnie, patrz post wyżej, to już było proszę nie powtarzać pytań".
Góra
 Profil Relacje PM off
tza74 lubi ten post.
 
      
#1893 PostWysłany: 13 Lut 2017 23:12 

Jak pozostawiono i już oceniamy to proszę "trochę profesjonalnego pisania":

chrisik napisał(a):


Muszę składać czym prędzej wniosek w takim razie. Mam pytanie o "wydajność biletową" voucherów:

Czy na jednym voucherze można kupić kilka biletów, jeżeli wszystkie nie kosztują więcej jak 734 zł? Zmierzam teraz wyrobić kartę BPH i możliwe, że zdążę wykręcić saldo 3500zł do końca grudnia i polecę w styczniu gdzieś. Dostane także voucher powitalny




A co do kolegi: ZERO WYRZUTÓW, on i jemu podobni w godzinę przyswoił wiedzę, nad którą się nie pochylił co najmniej przez pół roku

Problem tego tematu: wielu co niewiele wiedzą bo np. tej KK nie posiadają, aaaaaaaaaaaaaaaaaaa "Pomagają aż miło"

Ale na pw w razie czego "zabłąkanemu" bardzo chętnie pomogę
Góra
 PM off  
      
#1894 PostWysłany: 14 Lut 2017 18:15 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 51
Chciałbym kolegom bardzo podziękować za podpowiedzi... żeby nie tworzyć off'ów tylko powiem: Tak jak wspomniał kolega chrisik czasami wystarczy troszkę więcej empatii. 2 lub 3 konkretne wskazówki od "znawców" tematu są bardziej pomocne niż studiowanie 90 stron tematu i iluś off topów..... Wiem jak to jest, ponieważ na różnych forach udzielam porad z tematów, na których się znam lepiej. Sami widzieliście jak brak doświadczenia spowodował wklejenie screena, który mógłby zostać wykorzystany przez innych... (Byłem pewien, że jeżeli voucher jest połączony z nazwiskiem, tylko tak można go zrealizować)!
Ale dzięki Waszym konkretnym podpowiedziom (rozbicie rezerwacji, itd), udało mi się zapłacić za jeden bilet (RT) KRK-TFS-KRK - 29 zł (voucher powitalny) + ja z dzieckiem na tej samej trasie za 420 zł. (voucher 6500pkt). Więc myślę, że jest dobrze. Ogólnie oszczędność na poziomie troszkę ponad 1300 zł.
Pozdrawiam,
tz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1895 PostWysłany: 17 Lut 2017 14:22 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
Czy uda się wpisać dwa kody powitalne . Mam na myśli jedną rezerwację dla dwóch osób każda ze swoim kodem powitalnym. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1896 PostWysłany: 17 Lut 2017 14:26 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@‌janeczek spróbuj sam i się przekonasz. Podziel się też rezultatem.‌
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1897 PostWysłany: 17 Lut 2017 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
tza74 napisał(a):
(...)studiowanie 90 stron tematu(...)

Gdyby kazdy zadal sobie trud przeczytania/przeszukania watku to stron byloby moze 20. A jakby co pol roku regularnie jak w zegarku nie pojawiala sie masa postow pod tytulem "macie juz kody bo ja jeszcze nie" a potem kolejna pula "mam juz kod, a wy?" to stron byloby 10.

jak zobaczysz to gorny77 w tym watku sie naprawde porzadnie udziela, ale jak ktos nie czyta wikiposta na gorze gdzie sa zebrane wszystkie potrzebne informacje to ja mu sie nie dziwie ze nerwy puszczaja
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#1898 PostWysłany: 17 Lut 2017 16:42 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 51
Nie chcę wchodzić w polemikę zbyt filozoficzną, ale czy nie na tym polega forum? Zgadzam się z tym w 100% co piszesz, ale przecież to jest taka "internetowa dyskusja".... i zawsze będą się pojawiać pytania na te same tematy! Jak wchodzisz do samoobsługowego sklepu obuwniczego to pytasz się sprzedawcy o buty w szukanym rozmiarze?! No po co, jak wszystkie pudełka z rozmiarami są wystawione i można samemu poszukać.... Ale tak jest szybciej!!!! No wiem, pojechałem za bardzo ale w takim przypadku należałoby zamknąć dyskusję po 5 stronach i wstawić odnośnik "szukaj na forum"
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1899 PostWysłany: 17 Lut 2017 17:25 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
vincenz napisał(a):
@‌janeczek spróbuj sam i się przekonasz. Podziel się też rezultatem.‌

Podzielę się jak tylko dostanę drugą kartę dla żony.Myślałem, że już ktoś to przerobił od strony praktycznej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1900 PostWysłany: 18 Lut 2017 09:09 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@janeczek sęk w tym, że te vouchery każdemu potrafią działać inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4242 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 213  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: f0ku5, Google Adsense [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group