Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wejścia do saloników w ramach PP są rozliczane wg. roku kalendarzowego


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 888 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 21 Maj 2018 10:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
No to policzyłem to jako zaleta WBK ;) bo w DC trzeba niestety
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#282 PostWysłany: 21 Maj 2018 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
arti88 napisał(a):
Właśnie jestem po rozmowie z konsultantem dotyczącej wyrobienia karty Visa Platinium.
Generalnie potwierdził, że aby otrzymać kartę, wynagrodzenie miesięczne musi wynosić 10k zł netto. Musi być to wynagrodzenie zasadnicze, tj. nie wliczają się delegacje.
Jeżeli nie jest się posiadaczem konta w BZWBK to mając mniejsze wynagrodzenie (lub większe niż 10k zł ale z dodatkami), nie da rady wyrobić sobie tej karty.

Konsultant natomiast powiedział, że istnieje procedura uproszczona dla osób posiadających produkty (konto) BZWBK.
W takim przypadku składa się oświadczenie słowne potwierdzające zarobki i wówczas jest możliwość wyrobienia takiej karty.


Wszystko zalezy od konsultanta , bardzo daleko mi do 10k , i nie mam zadnego produktu u nich ( jedynie mialem tam jakis kredyt 10 lat temu ).
Tez nie potrzebowali zaswiadczenia od pracodawcy , jedynie wyciagu z banku ( innego ) pokazujacego 3 ostatnie pensje.

michzak napisał(a):
A co takiego jest lepszego w tej karcie, w porównaniu do Dinersa? Rzuciłem szybko okiem na produkt, w obu jest ubezpieczenie (na SWU jeszcze nie patrzyłem dokładnie), jest PP z 4 wejściami rocznie do saloniku, w DC jest 5.
Z zalet - nie trzeba robić obrotu tego 1000 zł na 30 dni przed wejściem, a także łatwo jest spełnić warunek na darmowość karty. Coś mi jeszcze umknęło?


Glowne zalety chyba wlasnie wymienileś , dla mnie to bardzo duzo zmienia , minimum wysilku i mam fajny darmowy produkt teraz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#283 PostWysłany: 21 Maj 2018 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
i przedłużyli promocję na zwolnienie z opłat w drugim roku do 31.03.2019: https://static3.bzwbk.pl/asset/R/e/g/Re ... _82699.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 21 Maj 2018 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
WBK:
Wydanie karty jest za darmo;
4 wejścia do saloników są w dowolnej kombinacji z osobami towarzyszącymi;
Trywialne warunki darmowości karty;
Akceptowalne ubezpieczenie (choć bez szału);
Platyna w portfelu zawsze spoko.
Diners:
350 zł na 'dzień dobry';
5 wejść do saloników, ale tylko dla posiadacza karty i po wydaniu 1k PLN przed wejściem;
Rewelacyjne ubezpieczenie;
Mile;
W portfelu też wygląda fajnie.

Mam zarówno Dinersa i platynę z WBK i każda ma swoje zastosowanie. Płatność Dinersem nie zawsze jest akceptowana, więc czasem płacę kartą WBK żeby odpalić ubezpieczenie. Wadą karty WBK jest zjedzone 10k (minimalna wartość) ze zdolności kredytowej i to, że na co dzień nic nie daje (mile, punkty, itp.), ale nic też nie kosztuje.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#285 PostWysłany: 21 Maj 2018 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
@michzak - najlepiej jest mieć obie karty :)
Dość istotną zaletą kk BZWBK jest to, że na wydaną do niej kartę PP może wejść w granicach 4 osobowejść rocznie w zasadzie ktokolwiek. Na kartę DC za darmo wchodzi tylko posiadacz, a za gościa trzeba zapłacić.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#286 PostWysłany: 21 Maj 2018 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Apocalipse napisał(a):
[...]
4 wejścia do saloników są w dowolnej kombinacji z osobami towarzyszącymi;

A może z priority passa wydanego do visy platinum bzwbk korzystać inna osoba, na przykład żona, gdy leci sama? Bo regulamin jest trochę niejednoznaczny, na przykład przy taryfach opłat jest:
„pierwsze cztery wejścia(wizyty w saloniku max. 4 osób łącznie – w tym Posiadacza i/lub Gości) w roku kalendarzowym – bez opłat)",
ale co prawda odnosi się to do „posiadaczy oraz ich gości".
Bo rozumiem, że priority pass musi być wydany na tą samą osobę co karta kredytowa?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 21 Maj 2018 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
spróbować można, ale ja nie mam wątpliwości, że co do zasady posiadacz karty też musi być w danym momencie przynajmniej obecny. Nie wiem jednak, jak bardzo wnikliwie obsługa saloników czyta dane na karcie. Gdy chociaż płeć jest ta sama, podejrzewam, że byłoby łatwiej.
Z mojego doświadczenia wynika, że nie ma problemu, gdy ja sam jestem obecny, ale wchodzę do saloniku na inną kartę, a towarzysząca mi osoba wchodzi na moją PP dodaną do BZWBK. Nigdy nie próbowałem jednak wejścia innej osoby (np. żony) bez mojej obecności.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
#288 PostWysłany: 21 Maj 2018 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Nigdy nie przekazywalem swojej karty komus innemu, ale na podstawie doswiadczenia widze dwa scenariusze:
- zazwyczaj wystarczylo pokazanie karty PP. Nie widze problemu, zeby ktos inny mogl wejsc na ta karte. Co wiecej przeciez w wiekszosci krajow, zwlaszcza tych odleglych, nikt nie bedzie w stanie zauwazyc, ze plec nie pasuje do polskiego imienia.
- zdarzalo sie, ze proszono mnie o karte pokladowa. Ciezko powiedziec czy rzeczywiscie chodzilo tylko o sprawdzenie godziny lotu. Gdyby ktos porownywal nazwiska, to mogliby nie wpuscic. Trudno sie spodziewac jakis konsekwencji, zwroca karte i odmowia wejscia pewnie, wiec warto probowac.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
#289 PostWysłany: 02 Cze 2018 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Czy ktoś wie czy dla obecnych klientów BZWBK kryterium dochodowe jest egzekwowane przy składaniu wniosku telefonicznie? Przez Internet proponują mi tą kartę, i z wcześniejszych postów prawdopodobnie mógłbym ją dostać bez kłopotu, wiem też że w oddziałach 10k netto jest sztywno wymagane, a jak jest na infolinii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 04 Cze 2018 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Sam sobie odpowiem: na infolinii pani poinformowała mnie że wymagane jest oświadczenie o dochodach na minimum 10k, chociaż prawdopodobnie nie będzie to sprawdzane. Przez bankowość internetową wpisując prawdziwy dochód, poniżej 10k, wniosek został zaakceptowany w kilka minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 06 Cze 2018 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
Hej,

Słuchajcie, udało mi się wyrobić tę kartę :)
Przedstawię moją procedurę wyrobienia.

Po pierwszej rozmowie telefonicznej z infolinią, konsultant stwierdził, że nie można wyrobić karty posiadając dochody poniżej 10k miesięcznie.
Po kilku dniach zadzwoniłem ponownie na infolinię. W czasie rozmowy podałem, iż posiadam dochody powyżej 10k miesięcznie. Przeszedłem wstępną weryfikację zdolności kredytowej i kolejnym etapem było podpisanie umowy w oddziale banku. Udałem się do banku i nie przeszedłem weryfikacji ze względu na kryterium dochodowe (dochody z delegacji, wynajmów, faktur, itp. nie wliczają się do kryterium). Poproszono mnie o przyniesienie wyciągu z banku z ostatnich 3 miesięcy lub zaświadczenia od pracodawcy za okres 3 ostatnich miesięcy. Wybrałem pierwszą opcję, czyli wyciąg z konta.
Po kolejnym udaniu się do banku, nieco okrężnie, ale udało mi się wyrobić kartę. Wiązało się to z otwarciem konta BZWBK (całkowicie darmowe, bez karty płatniczej) i oczekiwaniem na kolejną decyzję. Konsultanci wykonali kilka telefonów i stwierdzili, że decyzja tym razem powinna być pozytywna. Ostatecznie miałem czekać na telefon z informacją. Niedługo po opuszczeniu placówki, otrzymałem telefon z potwierdzeniem wyrobienia karty. Tak zatem da się :)

3 dni później karta dotarła pocztą ;)

Pozdrawiam
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 06 Cze 2018 19:21, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Lexx lubi ten post.
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#292 PostWysłany: 07 Cze 2018 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2018
Posty: 2
czołem,
jestem tutaj nowy, nie znalazłem tematu do witania się więc robie to tutaj!

Mam pytanie, mam kartę Visa Platinium z BZWBK, niestety za lot zapłaciłem inną kartą, moje pytanie dotyczy ubezpieczenia.
Udało się komuś aktywować ubezpiecznie nie poprzez płacenie kartą platinum?
W warunkach umowy widnieje coś takiego:
- opłacisz kartą koszty podróży kupując bilet lub
- opłacisz kartą zakwaterowanie lub
- zapłacisz kartą za wynajęcie samochodu lub
- zapłacisz kartą za paliwo w Polsce w dniu wyjazdu.

Czyli mam rozumieć że w moim przypadku muszę zatankować za dowolną kwotę paliwo i w ten sposób aktywuje ubezpieczenie? Nie mogę się dokopać do ifnformacji kiedy to ubezpiczenie się kończy?

I jeszcze raz, witam! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 07 Cze 2018 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
A jedziesz autem zagranicę?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 07 Cze 2018 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2018
Posty: 2
nie, samolot.
Mam rozumieć że tym razem przepadło a następnym razem należy po prostu płacić za bilety kartą Visa Platinium i będę miał ubezpieczenie w czasie wylot - powrót?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 08 Cze 2018 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Można jeszcze zapłacić wynajem auta, ja ta metodę stosowałem zanim dostałem WE w mBank.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 08 Cze 2018 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
Hej,

Mam pytanie, czy ktoś z Was korzystał z usług Concierge?
Chodzi mi głównie o to, jak wygląda ta usługa w praktyce i czy warto z niej skorzystać ;)

Zakładając, że planujemy wyjazd w jakieś odległe miejsce lub gdzieś, gdzie nigdy nie byliśmy, myślę że można by skorzystać z usługi Concierge związane z organizacją wolnego czasu, jeżeli nie wiemy o danym miejscu kompletnie nic. Ciekawi mnie, czy w ramach tej usługi można otrzymać jakieś wskazówki dotyczące danego miejsca, planów podróży, tras i możliwości zwiedzania na miejscu, itp (bez organizacji biletów lotniczych i noclegów, bo zakładam, że to można samemu sobie o wiele taniej ogarnąć ;) ).

Dokładniej dotyczy to punktów:

2) ORGANIZACJA WOLNEGO CZASU, ROZRYWKI, HOBBY
a) Rezerwacja, organizacja, dostarczenie pod wskazany adres biletów do kin, teatrów, opery
oraz na imprezy sportowe i kulturalne.
b) Organizacja wypoczynku w wybranym miejscu na świecie (rezerwacja hotelu, pensjonatu,
wycieczki, biletów lotniczych, kolejowych).

oraz

7) VIP Concierge
a) Pomoc w planowaniu i organizacji wyjazdów turystycznych w kraju i za granicą
poprzez informowanie o ofercie biur podróży uwzględniającej określone przez Klienta
upodobania, charakter wyjazdu oraz dodatkowe atrakcje tj.: safari, spływy kajakowe,
wspinaczka górska, rejs żaglowcem, skoki bungee, skoki spadochronowe, nauka nurkowania,
lot balonem, nurkowanie.

Jeżeli macie doświadczenie związane z korzystaniem z Concierge, to możecie się podzielić wrażeniami :)

Pełne warunki Assistance+Concierge znajdują się pod tym linkiem

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 08 Cze 2018 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Moim zdaniem to nieprzydatna usługa, przynajmniej z punktu widzenia użytkowników f4f ;)
Cóż bowiem może zrobić ów concierge? Przecież on/ona, po otrzymaniu zlecenia na zorganizowanie jakiejś atrakcji, będzie jej szukać takimi samymi kanałami, jak robimy to ny sami, gdy czegoś szukamy. Podejrzewam przy tym, że nie będzie się szczególnie przykładać do tego, by stosunek jakości do ceny był korzystny, bo sam bank do ceny się nie dorzuca - pełny koszt pokrywa posiadacz karty.
Ja do tej pory korzystałem jedynie z ubezpieczenia do karty (assistance domowe i motoryzacyjne) i z tego jestem bardzo zadowolony. Ale już przesyłane przez nich oferty dotyczące wydarzeń kulturalnych nie są niczym ciekawym. Po prostu informują o tych wydarzeniach i oferują pomoc w zakupie biletów, nie dając na nie żadnych zniżek.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 08 Cze 2018 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
Dzięki, też wydaje mi się, że samodzielne wyszukiwanie informacji wyjdzie każdemu na dobre, a na pewno o wiele taniej.
Wątpię, że przy poszukiwaniu informacji czy atrakcji prze inforlinię, konsultanci będą się kierować zasadą "znajdź jak najtaniej", szczególnie jeśli wiedzą, że taki klient posiada kartę Platinum i zakładają, że może sobie na wiele pozwolić :D

Co do assistance domowego, w warunkach wyczytałem, że maksymalna kwota wezwania specjalisty to kwota do 1000zł. Obejmuje to usługę robocizny, ale nie części niezbędne do naprawy. Ciekawy jestem czy można wezwać specjalistę, aby tylko zobaczył/zdiagnozował problem.

Zastanawiam się też, czy można wezwać specjalistę do dowolnego miejsca, w którym aktualnie się przebywa czy tylko na adres podany przy zawarciu umowy na kartę.

W warunkach ubezpieczenia widnieje:
Miejsce ubezpieczenia – mieszkanie lub dom, którego adres jest wskazany przez
Ubezpieczonego przedstawicielowi Ubezpieczyciela podczas telefonicznego zgłoszenia
zdarzenia ubezpieczeniowego objętego zakresem ochrony w ramach Warunków.

Teoretycznie powinno się więc dać wezwać specjalistę do miejsca, które podamy podczas zgłoszenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 08 Sie 2018 21:05 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 279
niebieski
-- 08 Sie 2018 21:04 --

Z dniem dzisiejszym weszła w życie nowa Taryfa Opłat i Prowizji, zgodnie z zapowiedziami (darmowa) karta dodatkowa otrzyma darmowe członkostwo w programie Priority Pass... niestety nie będzie zawierało darmowych wejść :(

-- 08 Sie 2018 21:05 --

EDIT:
Dodatkowo zwiększono liczbę transakcji wymaganych do zniesienia miesięcznych opłat za kartę z 5 do 10 ;)

Załączniki:
visaplatinum.png
visaplatinum.png [ 24.17 KiB | Obejrzany 3000 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#300 PostWysłany: 08 Sie 2018 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ciekawe, jak ta druga nowinka (minimalna ilość transakcji) ma się do starych kart? Zakładam - mam nadzieję, że nie błędnie - że obowiązuje stary limit (trzeba się będzie upewnić w banku). Z drugiej strony, samo podniesienie tego minimalnego pułapu do 10/miesiąc, przy jednoczesnym utrzymaniu braku minimalnej kwoty, to nic strasznego. Spełnienie tego pierwszego warunku to nadal błahostka...

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez tropikey, 08 Sie 2018 23:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 888 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group