Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Paź 2019 15:59 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Vińales to swego rodzaju "must" na Kubie.
Wycieczki tam oferowane to głównie wycieczki konne.
Czy jest inna możliwość niż wycieczka konna po plantacjach?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 31 Paź 2019 20:21 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Można wypożyczyć rowery choć oczywiście nie wszędzie da się nim dotrzeć. My jednego dnia pojechaliśmy konno, następnego dnia na rowerach. Na plantacje wygodniej jest dojechać konno bo jednak dróżki i ścieżki to są wertepy.

Domyślam się, że masz pewne obawy dotyczące koni. Pewnie dlatego, że nigdy nie jeździłeś/jeździłaś konno? My także nie. :D Kuba to był nasz pierwszy raz w siodle. I także mieliśmy trochę duszę na ramieniu. Wypożyczający konie uspokoił nas, że to są łagodne przedstawiciele gatunku i w zasadzie są - jak żartobliwie powiedział - "semiautomatico". Faktycznie szkapy okazały się nadzwyczaj spokojne i raczej nie nawykłe do galopu. Tak więc spokojnie możesz spróbować sił w siodle. Nawiasem mówiąc moja szkapa nie była zbyt wielka miałem wrażenie, że od strzemion i moich stóp odległość do podłoża nie była zbyt wielka....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Paź 2019 22:12 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Obaw to ja nie mam tylko jestem po operacji kręgosłupa i wolałbym nie ryzykować...
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lis 2019 00:49 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
No tak, w tej sytuacji jazda konna faktycznie nie jest dobrym pomysłem. Niestety także rower chyba odpada...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lis 2019 12:27 

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 176
Loty: 110
Kilometry: 176 452
Pozostaje wersja piesza, którą przerabiałem w 2018 roku. Od rana do wieczora można sporo zobaczyć :-)

Załączniki:
Zrzut ekranu 2019-11-01 o 11.23.24.jpg
Zrzut ekranu 2019-11-01 o 11.23.24.jpg [ 193.33 KiB | Obejrzany 1130 razy ]
Zrzut ekranu 2019-11-01 o 11.23.56.jpg
Zrzut ekranu 2019-11-01 o 11.23.56.jpg [ 436.43 KiB | Obejrzany 1130 razy ]
Zrzut ekranu 2019-11-01 o 11.24.15.jpg
Zrzut ekranu 2019-11-01 o 11.24.15.jpg [ 487.22 KiB | Obejrzany 1130 razy ]
Zrzut ekranu 2019-11-01 o 11.24.28.jpg
Zrzut ekranu 2019-11-01 o 11.24.28.jpg [ 385.11 KiB | Obejrzany 1130 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Fafikdog lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 01 Lis 2019 20:01 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Tak, jak najbardziej wycieczki po okolicy pieszo są możliwe i nawet bardzo przyjemne. Warto sobie ściągnąć wcześniej na telefon mapę w apce maps.me, bo jest całkiem niezła, a papierowych map na miejscu nie uświadczysz. Widzę teraz, że przyzwoitą mapę ma również aplikacja mapy.cz
Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że znaczna część polnych dróg jest bardzo zabłocona i potrzebna byłaby chyba wielomiesięczna susza, żeby to wysuszyć. W jednym miejscu na trasie naszej wycieczki dróżka była wręcz zalana do głębokości metra albo i więcej przez przepływający potok, ale tam stacjonował już przedsiębiorczy miejscowy z koniem i przewoził na drugą stronę rozlewiska za 3 CUC od osoby :)
Jedną z wycieczek można zacząć bezpośrednio z Vinales i przejść przez Cueva de la Vaca, jaskinię przechodzącą na drugą stronę pasma skalnego bezpośrednio na północ od centrum miasteczka. Kawałek za wyjściem z jaskini jest widoczne z daleka duże samotne drzewo funkcjonujące jako kapliczka dla wyznawców santerii. Dalej jest się już w głównej dolinie z plantacjami tytoniu - ścieżek do wyboru do koloru.
Aha, no i na 100% gdzieś po drodze zaczepią Was sprzedawcy cygar twierdzący, że zostały one zrobione na miejscu i pochodzą z tych 10%, które miejscowy rolnicy nie muszą oddawać do państwowego skupu. Jest bardzo duże ryzyko, że naprawdę to będą podłej jakości "peso cigars" czyli cygara sprzedawane w sklepach dla miejscowych za CUP.
Góra
 Profil Relacje PM off
Fafikdog lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 13 Lis 2019 16:16 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 47
Fafikdog napisał(a):
ciach! ...
Czy jest inna możliwość niż wycieczka konna po plantacjach?

Byliśmy z żoną w Viñales w maju 2018. Na głównej ulicy zaczepił nas młody chłopak z samochodem. Za 20 CUC (za 2 osoby) zrobił nam prywatną wycieczkę w praktycznie wszystkie ważne miejsca - wszędzie czekał na nas. Całość trwała 3/4 dnia.

Jacek
Góra
 Profil Relacje PM off
Fafikdog lubi ten post.
Fafikdog uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Lis 2019 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
2 tygodnie temu byłem na takiej wycieczce konnej w Viniales. Jechaliśmy na koniach w 4 turystów + dwójka turystów nie jechała ale szła z nami pieszo. Za osobę na koniu 20 CUC, piesi płacili 15 CUC. Tak - że można się też w ten sposób podpiąć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group