Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Opinie] - Esky.pl
#1 PostWysłany: 25 Sty 2016 23:29 

Witam,

Dwa tygodnie temu zakupiłem 3 bilety WAW-HAN-WAW poprzez esky.pl. Bilety przyszły sprawnie, wszystko wygląda cacy. Dostałem szybko eticket i fakturke. Jednak ja zawsze wolę się upewnić i wpisałem numer rezerwacji wraz z nazwiskiem na checkmytrip.pl i niestety wyskakuje komunikat: 'Odnalezienie danego numeru potwierdzenia nie jest możliwe'. Również bezskuteczne jest sprawdzenie statusu rezerwacji na esky.pl czy też na stronie Qatar Airways, gdzie z kolei podaję numer biletu. Jest to dla mnie niecodzienna sytuacja, bo nie pierwszy raz bookuję bilety u pośrednika (chociaż po raz pierwszy na esky) i zawsze byłem w stanie sprawdzić status rezerwacji. Czy powinienem spokojnie czekać do czasu mojego wylotu (lipiec) i nic z tym nie robić czy też jest to nienormalna sytuacja przy rezerwowaniu z esky i powinienem coś z tym fantem zrobić? Dzwoniłem na infolinię esky i oni mowią, że wszystko w porządku i że korzystają po prostu z dwóch różnych platform rezerwacyjnych i z tego powodu nie widać mojej rezerwacji. Jakoś tego nie kupuję...

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Pozdrawiam
 Profil Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 25 Sty 2016 23:40 

niebieski
Na potwierdzeniu od esky powinieneś mieć nr PNR, ktory wpisujesz na checkmytrip wraz z nazwiskiem i masz podglad pod swoja rezerwacje, ten sam nr uzywasz na stronie Qataru.

Moze wpisuje wewnetrzy nr rezerwacji eskya?

Zobacz jeszcze na https://www.virtuallythere.com
 Profil Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 25 Sty 2016 23:51 

Właśnie nigdzie nie jest napisane, że otrzymałem numer PNR. Jedynie mam 6-literowy 'numer rezerwacji', którego standardy są takie same jak PNR. A on nie działa zarówno na checkmytrip jak i na virtuallythere. To samo na stronie Qataru zarówno z PNR jak i numerem biletu
 Profil Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 26 Sty 2016 13:22 

srebrny
Poszukaj czy na potwierdzeniu nie masz innego numeru rezerwacji. Być może bilety są wystawione w innym systemie niż Amadeus i nr potwierdzenia do sprawdzenia na CheckMyTrip/Qatar będzie inny.

#5 PostWysłany: 26 Sty 2016 13:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

@ekspert z eSKY można ewentualnie oznaczyć do tematu ;) na pewno napisz do nich z prośba o wyjaśnienie
 Profil Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 27 Sty 2016 13:31 
OFICJALNY PROFIL
Awatar użytkownika

Loty: 96
Kilometry: 213 751
Witam,
Ze względu na różne systemy, z których korzysta nasza firma, w niektórych przypadkach "podglądniecie" rezerwacji na stronie przewoźnika może być skomplikowane lub w niektórych przypadkach nawet niemożliwe.

Po pierwsze, nr rezerwacji, który otrzmują nasi klienci nie zawsze jest tym samym numerem, pod którym widoczna jest rezerwacja w systemie linii lotniczej (jest to uzależnione od tego na jakich systemach pracuje dana linia lotnicza).

Proszę o sprawdzenie, na bilecie elektronicznym, który został wysłany po zapłacie, na samej górze w miejscu gdzie widnieje imię i nazwisko pasażera, numer rezerwacji i numer biletu, powinien się również znajdować numer przewoźnika. Z reguły dzięki temu właśnie numerowi klient jest w stanie sprawdzić swoją rezerwację na stronie linii lotniczej.

Jeżeli również to się nie uda, może Pan wysłać wiadomość prywatną, z numerem rezerwacji i imieniem i nazwiskiem, wówczas sprawdzę w systemie Pana rezerwację i wszystko będzie wiadomo :) Jeśli jednak nie chce Pan tych danych podawać, zachęcam wówczas do kontaktu z naszą infolinią, konsultant sprawdzi w jaki sposób będzie możliwe sprawdzenie rezerwacji na stronie linii.
 Profil Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 03 Sie 2016 14:32 
Awatar użytkownika

Loty: 11
Kilometry: 26 068
czy @ekspert z eSKY może odpowiedzieć na moją wiadomość? od kilku dni próbuję się do was dokopać różnymi kanałami - bez powodzenia :roll:

Ostatnio edytowany przez Zeus, 03 Sie 2016 14:34, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Profil Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 13 Lip 2018 10:25 

Witam,
Wczoraj wieczorem rezerwowałam z chłopakiem bilety lotnicze na stronie eSky, po północy miałam dokonać za nią płatności, ale pomyłkowo zamiast od razu zapłacić, zrobiłam drugi raz rezerwację, dokładnie identyczną. Po prostu zdublowałam ją pomyłkowo. I tutaj moje pytanie, czy jeśli nie zapłacę za tę drugą rezerwację, to ona po prostu wygaśnie? Czy zostaną naliczone opłaty za to? I czy nie przyjdzie żądanie zapłaty?
Niestety na infolinie dzwoniła, ale nawet po 10 minutach konsultant się nie odzywa. Bardzo proszę o jakieś informacje.
Pozdrawiam
 Profil Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 13 Lip 2018 10:28 

Ostrzeżenia: 1
platynowy
Czekaj dłużej, niż 10 minut - do skutku.
 Profil Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 13 Lip 2018 10:31 

Loty: 14
Kilometry: 5 377
srebrny
Dzwoń do skutku na esky

Ostatnio edytowany przez mezo23, 13 Lip 2018 10:44, edytowano w sumie 1 raz
 Profil Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 13 Lip 2018 10:32 

Ostrzeżenia: 1
platynowy
mezo23 napisał(a):
Pisz bezpośrednio do hotelu opisując sprawę

A do jakiego hotelu? :roll: :lol:
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość