Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Mar 2016 15:35 
Awatar użytkownika

Loty: 32
Kilometry: 47 071
Witam,

lecę w lipcu do Tajlandii Qatarem i właśnie się zastanawiam nad tym co zrobić jak mnie zapytają o potwierdzenie dalszej podróży, a wolę już być przygotowany Z tego co wiem bilety na pociąg, autobus nie wchodzą w grę. Zastanawiam się nad wykorzystaniem tricku kupienia w pełni refundowanego biletu. Znacie jakąś linie, która by była dobrym przykładem na to ? Z tego co czytałem Jetstar pobiera opłatę 50 $ za anulację, na stronie Thai Airways również widnieje informacja "refund fee may be applied".

Ta sytuacja, że tak powiem spędza mi sen z powiek. Proszę o radę.

PS. W planach dalszych podróży mam już wykupiony bilet do Indonezji. Z tym, że jest on z Malezji, a do Malezji planuję się dostać drogą lądową z Tajlandii.

Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 15 Mar 2016 15:45 

Loty: 177
Kilometry: 576 272
złoty
Jak bardzo sie boisz to kup najtanszy bilet w AirAsia do np REP,PNH za 40-70 zl w promo.

Wiele razy bylem i nikt nigdy nie pytal o powrotny

-- 15 Mar 2016 15:48 --

np. SGN masz za 130zl w lipcu. Jak poszukasz to ponizej 100zl cos znajdziesz. Na promocjach sa po 39
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 15 Mar 2016 16:11 
Awatar użytkownika

Loty: 131
Kilometry: 388 967
niebieski
W Qatarze masz oneway czy wracasz w późniejszym terminie? Ja kiedyś zrobiłem tak, że bilet powrotny miałem na za trzy miesiące i sobie wyedytowałem datę aby się zgadzała. Oczywiście nikt mnie o to nie zapytał nawet.

Image
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 15 Mar 2016 17:58 
Awatar użytkownika

@kefirm ja mam dokładnie tak samo. Lipiec wylot, a powrót w październiku również z BKK. Mam jeszcze jedno pytanie. Ewentualne zapytania odnośnie dalszej podróży mogą mnie spotkać u celników w BKK czy też przed rozpoczęciem podróży jeszcze w Europie przez pracowników QATAR?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 15 Mar 2016 18:15 
Awatar użytkownika

Loty: 113
Kilometry: 271 572
niebieski
Masz bilet z Malezji dalej, a to powinno wystarczyć. Poza tym baaardzo rzadko pytają o bilet potwierdzający dalszą podróż. Co innego w Indonezji, tam pytają dość często. Ostatecznie możesz też kupić bilet on-line na autobus z Hat Yai do Malezji, ale nie wyrywałbym się z tym.

Celnicy w BKK zazwyczaj o nic nie pytają, a jak już to standardowe pytania, jaki jest cel wizyty, na jak długo itp. W razie czego mów prawde, że poniżej 30 dni, a potem jedziesz do Malezji...

Na lotnisku pracownicy Qatar też zazwyczaj o nic nie pytają, a jak już to jak długo zamieżasz zostać w Tajlandii - mów, że poniżej 30 dni i nie będzie problemu.

Nie ma się czym stresować, tysiące ludzi rocznie robi to samo i nie ma problemów. Ja też przerabiałem to kilkakrotnie, na podobnych zasadach i nigdy nie miałem problemów. Co innego, gdybyś planował zostać w Tajlandii na wizach turystycznych wieloktornych - łącznie można wyciągnąć do 6 miesięcy. Wtedy przy próbie wjazdu na darmową wize bywają problemy. Ty nie masz się czego obawiać.

-- 15 Mar 2016 17:24 --

Może Ci się przyda skoro jedziesz dalej do Malezji:
http://www.easybook.com/bus-ticket/Hatyai-to-Penang

Oczywiście spokojnie możesz ogarnąć przekroczenie granicy po drodze, ale jeśli już chcesz mieć bilet wyjazdowy z Tajlandii przed wylotem w podróż, to akurat ten może wykorzystasz, a 50 MYR to rozsądna kwota.
 Relacje PM off
aelfraed lubi ten post.

#6 PostWysłany: 15 Mar 2016 20:53 
Awatar użytkownika

OK dzięki za info. Bilet na autobus z Hat Yai do Penang byłby dobrym pomysłem, ponieważ pod koniec będe w okolicach SuratThani. Tylko czy celnicy (lub ewentualnie Qatar) uzna taki e ticket na busa. Co do Indonezji to mam już zabookowany bilet z Medanu do Bangkoku, więc tam też nie powinno być problemu. Pytam, ponieważ zastanawiam się czy pracownicy Qataru widząc, że mam jeszcze powrotną rezerwację, która jest 3 miesiące później nie zapytają czy mam jakąś wizę czy coś. Rozumiem, że jak potem wrócę samolotem znowu do Tajlandii to ponownie dostanę wizę na 30 dni?
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 16 Mar 2016 09:46 
Awatar użytkownika

Loty: 113
Kilometry: 271 572
niebieski
I tak nie ma obecnie wiz turystycznych na 3 miesiące (chociaz miało sie to zmienić). Są wielokrotnego wjazdu (max 3), każdna na 2 miesiące. Pracownik Qatar widział już multum backpackerów rusząjących przez Bangkok do Azji, nie powinien robić kłopotu. W jakim terminie od wylądowania w BKK masz wylot z Malezji do Indonezji? Lądowałem kilka razy w Bangkoku bez jakiegokolwiek biletu, w tym Qatar, nigdy nie pytali.
Bilet na autobus, bilet na wylot z Malezji, spoko, bedzie dobrze.. Ostatecznie jak za cholere nie da się inaczej, to możesz zawsze kupić bilet na lotnisku przez net na jakikolwiek lot z Tajlandii do Malezji, ale baaardzo w to wątpie.

Tak, jak wrócisz samolotem dostaniesz kolejną wizę na 30 dni - jedna uwaga, w twoim przypadku nie bedzie problemu. Gdyby ktos chcial jednak robić to kilka razy w roku (w sensie nie 2-3 ale powiedzmy 5 ;) ), to wtedy już immigration tajskie bywa bardziej upierdliwe w kwestii biletów wylotowych. Chodzi im o wyłapanie ludzi, którzy spędzają w ten sposób grube miesiace w Tajlandii bez odpowiedniej (płatnej) wizy.
 Relacje PM off
aelfraed uważa post za pomocny.

#8 PostWysłany: 16 Mar 2016 23:27 
Awatar użytkownika

Dzieki za szczegółowe info. No w Bangkoku ląduje 13 lipca. Planuję pobyć trochę w okolicach Koh Samui i tak ok. 8 sierpnia ruszać do Malezji. Stamtąd mam z wyspy Penang tj. 13 sierpnia lot do Medanu. Potem niecały miesiąc w Indonezji i tak 5 września przylatywalibyśmy do Bangkoku, no i 3 października do Europy. Taki wstępny plan.

A co do kupna w pełni refundowanego biletu na lotnisku. Jaka linia to oferuje, ponieważ większość ma dość spore opłaty za zwrot.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 16 Mar 2016 23:59 

niebieski
Najcześciej całkowicie zwracane są bilety w taryfach full flex bussines, oferuje je większość lini, jednak są stosunkowo drogie. W zasadzie na lotnisku w Tajlandii nikt nie zapyta cię o bilet na dalszą podróż. Jeśli pracujesz tam nielegalnie i masz ponad dziesięć pieczątek wjazdowych z dość krótkiego okresu czasu, wtedy prawdopodobieństwo wzrasta. ?
 Relacje PM off
aelfraed uważa post za pomocny.

#10 PostWysłany: 06 Sie 2019 08:22 

Czy ktoś kto był ostatnio w Tajlandii i leciał z innego Azjatyckiego kraju, mógłby się podzielić informacją czy linia lotnicza w tym poprzednim kraju albo immigration w samej Tajlandii żądali biletu powrotnego / dalszego? Lecę Cebu Pacific z Manili do Bangkoku i bilet z Bangkoku do Polski dopiero mam za + 2 miesiące. W tym czasie będę jechał drogą lądową do Laosu, więc kolejne 30 dni bez wizy w Taj będzie ale nie mam biletu lotniczego bo jest mi nie potrzebny.

Pamiętam jak lecąc z Indonezji AirAsią do Malezji żądali biletu wylotowego z Malezji więc się trochę obawiam.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 06 Sie 2019 08:29 

niebieski
Leciałem AirAsia SIN-DMK i dalszego biletu nie żądali.

PS. Leciałem też SIN-CGK i tam już żądali.
 Relacje PM off
k283j4jm5 lubi ten post.
k283j4jm5 uważa post za pomocny.

#12 PostWysłany: 06 Sie 2019 09:00 

NBE322 napisał(a):
Leciałem AirAsia SIN-DMK i dalszego biletu nie żądali.

PS. Leciałem też SIN-CGK i tam już żądali.

Czy jakoś weryfikowali ten bilet albo go kopiowali czy tylko spojrzeli? (wydrukowany / elektroniczny)?
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 06 Sie 2019 11:16 

niebieski
Kilkakrotnie leciałem do DMK czy BKK i od kiedy Polacy nie potrzebują wiz, nigdy nikt nie pytał mnie o bilet na dalszą drogę. Ostani raz w lutym
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 06 Sie 2019 11:25 

foodtravel.pl napisał(a):
Kilkakrotnie leciałem do DMK czy BKK i od kiedy Polacy nie potrzebują wiz, nigdy nikt nie pytał mnie o bilet na dalszą drogę. Ostani raz w lutym

Czy leciałeś może z innego azjatyckiego kraju? Linie lotnicze też nie pytały?
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 06 Sie 2019 11:31 

niebieski
k283j4jm5 napisał(a):
Czy jakoś weryfikowali ten bilet albo go kopiowali czy tylko spojrzeli? (wydrukowany / elektroniczny)?

Pokazałem na komórce. Tylko spojrzeli. W mailu, który im pokazałem nie było nawet numeru etix, tylko PNR.
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 06 Sie 2019 11:45 
Awatar użytkownika

Loty: 417
Kilometry: 673 109
złoty
k283j4jm5 napisał(a):
Czy ktoś kto był ostatnio w Tajlandii i leciał z innego Azjatyckiego kraju, mógłby się podzielić informacją czy linia lotnicza w tym poprzednim kraju albo immigration w samej Tajlandii żądali biletu powrotnego / dalszego?

Leciałem HKG-USM, DOH-HKT i niedawno SIN-KBV; bez żadnych problemów ani pytań o plany wylotowe.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 06 Sie 2019 12:00 

To czuję się pocieszony. Jeżeli ktoś ma inne doświadczenia, szczególnie lotów z Filipin do Tajlandii albo lotami CEBU będę wdzięczny za informację.
 Relacje PM off  

[ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość