Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Mar 2016 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Wrz 2015
Posty: 24
Loty: 32
Kilometry: 47 071
Witam,

lecę w lipcu do Tajlandii Qatarem i właśnie się zastanawiam nad tym co zrobić jak mnie zapytają o potwierdzenie dalszej podróży, a wolę już być przygotowany Z tego co wiem bilety na pociąg, autobus nie wchodzą w grę. Zastanawiam się nad wykorzystaniem tricku kupienia w pełni refundowanego biletu. Znacie jakąś linie, która by była dobrym przykładem na to ? Z tego co czytałem Jetstar pobiera opłatę 50 $ za anulację, na stronie Thai Airways również widnieje informacja "refund fee may be applied".

Ta sytuacja, że tak powiem spędza mi sen z powiek. Proszę o radę.

PS. W planach dalszych podróży mam już wykupiony bilet do Indonezji. Z tym, że jest on z Malezji, a do Malezji planuję się dostać drogą lądową z Tajlandii.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 15 Mar 2016 15:45 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jak bardzo sie boisz to kup najtanszy bilet w AirAsia do np REP,PNH za 40-70 zl w promo.

Wiele razy bylem i nikt nigdy nie pytal o powrotny

-- 15 Mar 2016 15:48 --

np. SGN masz za 130zl w lipcu. Jak poszukasz to ponizej 100zl cos znajdziesz. Na promocjach sa po 39
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Mar 2016 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
W Qatarze masz oneway czy wracasz w późniejszym terminie? Ja kiedyś zrobiłem tak, że bilet powrotny miałem na za trzy miesiące i sobie wyedytowałem datę aby się zgadzała. Oczywiście nikt mnie o to nie zapytał nawet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Mar 2016 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Wrz 2015
Posty: 24
Loty: 32
Kilometry: 47 071
@kefirm ja mam dokładnie tak samo. Lipiec wylot, a powrót w październiku również z BKK. Mam jeszcze jedno pytanie. Ewentualne zapytania odnośnie dalszej podróży mogą mnie spotkać u celników w BKK czy też przed rozpoczęciem podróży jeszcze w Europie przez pracowników QATAR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Mar 2016 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Masz bilet z Malezji dalej, a to powinno wystarczyć. Poza tym baaardzo rzadko pytają o bilet potwierdzający dalszą podróż. Co innego w Indonezji, tam pytają dość często. Ostatecznie możesz też kupić bilet on-line na autobus z Hat Yai do Malezji, ale nie wyrywałbym się z tym.

Celnicy w BKK zazwyczaj o nic nie pytają, a jak już to standardowe pytania, jaki jest cel wizyty, na jak długo itp. W razie czego mów prawde, że poniżej 30 dni, a potem jedziesz do Malezji...

Na lotnisku pracownicy Qatar też zazwyczaj o nic nie pytają, a jak już to jak długo zamieżasz zostać w Tajlandii - mów, że poniżej 30 dni i nie będzie problemu.

Nie ma się czym stresować, tysiące ludzi rocznie robi to samo i nie ma problemów. Ja też przerabiałem to kilkakrotnie, na podobnych zasadach i nigdy nie miałem problemów. Co innego, gdybyś planował zostać w Tajlandii na wizach turystycznych wieloktornych - łącznie można wyciągnąć do 6 miesięcy. Wtedy przy próbie wjazdu na darmową wize bywają problemy. Ty nie masz się czego obawiać.

-- 15 Mar 2016 17:24 --

Może Ci się przyda skoro jedziesz dalej do Malezji:
http://www.easybook.com/bus-ticket/Hatyai-to-Penang

Oczywiście spokojnie możesz ogarnąć przekroczenie granicy po drodze, ale jeśli już chcesz mieć bilet wyjazdowy z Tajlandii przed wylotem w podróż, to akurat ten może wykorzystasz, a 50 MYR to rozsądna kwota.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
aelfraed lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 15 Mar 2016 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Wrz 2015
Posty: 24
Loty: 32
Kilometry: 47 071
OK dzięki za info. Bilet na autobus z Hat Yai do Penang byłby dobrym pomysłem, ponieważ pod koniec będe w okolicach SuratThani. Tylko czy celnicy (lub ewentualnie Qatar) uzna taki e ticket na busa. Co do Indonezji to mam już zabookowany bilet z Medanu do Bangkoku, więc tam też nie powinno być problemu. Pytam, ponieważ zastanawiam się czy pracownicy Qataru widząc, że mam jeszcze powrotną rezerwację, która jest 3 miesiące później nie zapytają czy mam jakąś wizę czy coś. Rozumiem, że jak potem wrócę samolotem znowu do Tajlandii to ponownie dostanę wizę na 30 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Mar 2016 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
I tak nie ma obecnie wiz turystycznych na 3 miesiące (chociaz miało sie to zmienić). Są wielokrotnego wjazdu (max 3), każdna na 2 miesiące. Pracownik Qatar widział już multum backpackerów rusząjących przez Bangkok do Azji, nie powinien robić kłopotu. W jakim terminie od wylądowania w BKK masz wylot z Malezji do Indonezji? Lądowałem kilka razy w Bangkoku bez jakiegokolwiek biletu, w tym Qatar, nigdy nie pytali.
Bilet na autobus, bilet na wylot z Malezji, spoko, bedzie dobrze.. Ostatecznie jak za cholere nie da się inaczej, to możesz zawsze kupić bilet na lotnisku przez net na jakikolwiek lot z Tajlandii do Malezji, ale baaardzo w to wątpie.

Tak, jak wrócisz samolotem dostaniesz kolejną wizę na 30 dni - jedna uwaga, w twoim przypadku nie bedzie problemu. Gdyby ktos chcial jednak robić to kilka razy w roku (w sensie nie 2-3 ale powiedzmy 5 ;) ), to wtedy już immigration tajskie bywa bardziej upierdliwe w kwestii biletów wylotowych. Chodzi im o wyłapanie ludzi, którzy spędzają w ten sposób grube miesiace w Tajlandii bez odpowiedniej (płatnej) wizy.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
aelfraed uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 16 Mar 2016 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Wrz 2015
Posty: 24
Loty: 32
Kilometry: 47 071
Dzieki za szczegółowe info. No w Bangkoku ląduje 13 lipca. Planuję pobyć trochę w okolicach Koh Samui i tak ok. 8 sierpnia ruszać do Malezji. Stamtąd mam z wyspy Penang tj. 13 sierpnia lot do Medanu. Potem niecały miesiąc w Indonezji i tak 5 września przylatywalibyśmy do Bangkoku, no i 3 października do Europy. Taki wstępny plan.

A co do kupna w pełni refundowanego biletu na lotnisku. Jaka linia to oferuje, ponieważ większość ma dość spore opłaty za zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Mar 2016 23:59 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Najcześciej całkowicie zwracane są bilety w taryfach full flex bussines, oferuje je większość lini, jednak są stosunkowo drogie. W zasadzie na lotnisku w Tajlandii nikt nie zapyta cię o bilet na dalszą podróż. Jeśli pracujesz tam nielegalnie i masz ponad dziesięć pieczątek wjazdowych z dość krótkiego okresu czasu, wtedy prawdopodobieństwo wzrasta. ?
Góra
 Profil Relacje PM off
aelfraed uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 06 Sie 2019 08:22 

Rejestracja: 20 Lip 2019
Posty: 12
Czy ktoś kto był ostatnio w Tajlandii i leciał z innego Azjatyckiego kraju, mógłby się podzielić informacją czy linia lotnicza w tym poprzednim kraju albo immigration w samej Tajlandii żądali biletu powrotnego / dalszego? Lecę Cebu Pacific z Manili do Bangkoku i bilet z Bangkoku do Polski dopiero mam za + 2 miesiące. W tym czasie będę jechał drogą lądową do Laosu, więc kolejne 30 dni bez wizy w Taj będzie ale nie mam biletu lotniczego bo jest mi nie potrzebny.

Pamiętam jak lecąc z Indonezji AirAsią do Malezji żądali biletu wylotowego z Malezji więc się trochę obawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Sie 2019 08:29 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Leciałem AirAsia SIN-DMK i dalszego biletu nie żądali.

PS. Leciałem też SIN-CGK i tam już żądali.
Góra
 Profil Relacje PM off
k283j4jm5 lubi ten post.
k283j4jm5 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 06 Sie 2019 09:00 

Rejestracja: 20 Lip 2019
Posty: 12
NBE322 napisał(a):
Leciałem AirAsia SIN-DMK i dalszego biletu nie żądali.

PS. Leciałem też SIN-CGK i tam już żądali.


Czy jakoś weryfikowali ten bilet albo go kopiowali czy tylko spojrzeli? (wydrukowany / elektroniczny)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Sie 2019 11:16 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Kilkakrotnie leciałem do DMK czy BKK i od kiedy Polacy nie potrzebują wiz, nigdy nikt nie pytał mnie o bilet na dalszą drogę. Ostani raz w lutym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Sie 2019 11:25 

Rejestracja: 20 Lip 2019
Posty: 12
foodtravel.pl napisał(a):
Kilkakrotnie leciałem do DMK czy BKK i od kiedy Polacy nie potrzebują wiz, nigdy nikt nie pytał mnie o bilet na dalszą drogę. Ostani raz w lutym



Czy leciałeś może z innego azjatyckiego kraju? Linie lotnicze też nie pytały?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Sie 2019 11:31 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
k283j4jm5 napisał(a):
Czy jakoś weryfikowali ten bilet albo go kopiowali czy tylko spojrzeli? (wydrukowany / elektroniczny)?

Pokazałem na komórce. Tylko spojrzeli. W mailu, który im pokazałem nie było nawet numeru etix, tylko PNR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Sie 2019 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
k283j4jm5 napisał(a):
Czy ktoś kto był ostatnio w Tajlandii i leciał z innego Azjatyckiego kraju, mógłby się podzielić informacją czy linia lotnicza w tym poprzednim kraju albo immigration w samej Tajlandii żądali biletu powrotnego / dalszego?

Leciałem HKG-USM, DOH-HKT i niedawno SIN-KBV; bez żadnych problemów ani pytań o plany wylotowe.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Sie 2019 12:00 

Rejestracja: 20 Lip 2019
Posty: 12
To czuję się pocieszony. Jeżeli ktoś ma inne doświadczenia, szczególnie lotów z Filipin do Tajlandii albo lotami CEBU będę wdzięczny za informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group