Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 13 Wrz 2019 21:05 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Z tego co wiem to nie można, trasa Lido - Aeroporto nie jest zaliczana do "tras miejskich". Na tym bilecie można jeździć praktycznie wszystkim, ale w obrębie "urban routes" - na stronie Atac chyba jest mapa, na pewno takie mapy są na przystankach w Rzymie (tych większych od pojedynczego słupka :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#542 PostWysłany: 16 Wrz 2019 12:23 

Rejestracja: 11 Lip 2019
Posty: 7
Darek_2003 napisał(a):
Z tego co wiem to nie można, trasa Lido - Aeroporto nie jest zaliczana do "tras miejskich". Na tym bilecie można jeździć praktycznie wszystkim, ale w obrębie "urban routes" - na stronie Atac chyba jest mapa, na pewno takie mapy są na przystankach w Rzymie (tych większych od pojedynczego słupka :))

DonCorrado napisał(a):
Nie wiem .... ATAC i COTRAL to chyba dwie różne firmy?, raczej bym to sprawdził https://www.cotralspa.it/biglietti-e-ab ... a-inclusa/

Dzięki za sugestie. Pewnie na 100% przekonam się o tym dopiero na miejscu, bo nigdzie nie jest to jednoznacznie napisane.
Podrążę jeszcze temat, ale nastawię się, że raczej konieczne będą osobne bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#543 PostWysłany: 09 Paź 2019 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
na lotnisku FCO mogę kupić bilet (TAM/SIT/TERRAVISION) w 2 strony ze zniżką czy jest to opcja dostępna tylko on-line?

czy wszyscy ci przewodnicy respektują bilet na telefonie? i czy w razie opóźnienia samolotu mogę jechać kolejnym kursem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 09 Paź 2019 10:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Co do ważności SIT busa - tłumaczenie warunków z włoskiego dało mi taki efekt: If you lose your booked bus due to a delay in landing the flight, the ticket is still valid for any other journey departing from the airport on the same day.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 09 Paź 2019 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
na TERRAVISION też taki zapis znalazłem
natomiast liczyłem na info z praktyki, od kogoś kto był i miał taką sytuację

nadal waham się czy kupić bilet online konkretnego przewoźnika
czy zdać się na spontan i pojechać pierwszym lepszym który będzie na miejscu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 09 Paź 2019 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Ja bym zdal sie na spontanie, po co zakupowac bilet wcześniej? Miejsca i tak będą, zapłacić można na miejscu, ja jechałem sit busem z tego co kojarzę, a jak masz jakieś zniżki na apce posiadając jakieś kody, to równomiernie można ten bilet kupić będąc tam na przystanku.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4989341 uważa post za pomocny.
 
      
#547 PostWysłany: 09 Paź 2019 12:57 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
Przeczytałam cały wątek, trafiłam na sprzeczne informacje, dlatego chciałabym się jeszcze upewnić, czy autobusy Cotral odjeżdżają obecnie z terminala 1 i tam też znajduje się bar w którym można zakupić bilety? W wątku przewija się też informacja o terminalu 3 lub pomiędzy 2 i 3, ale pewnie to już nieaktualne info.

Piszecie również o SITbusie do Watykanu za 5,5, na stronie wylicza mi kwotę 34 euro za 2 osoby RT, czyli 8,5, skąd taka cena?


Ostatnio edytowany przez blondi_89, 09 Paź 2019 13:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 09 Paź 2019 13:16 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 25
4989341 napisał(a):
na TERRAVISION też taki zapis znalazłem
natomiast liczyłem na info z praktyki, od kogoś kto był i miał taką sytuację

nadal waham się czy kupić bilet online konkretnego przewoźnika
czy zdać się na spontan i pojechać pierwszym lepszym który będzie na miejscu...


Co do Terravision to miałem taką sytuacje na Ciampino, że nie zdążyłem na autobus o konkretnej godzinie na którą miałem bilet i bez problemu pojechałem następnym. Myślę, że na Fiumicino, jak i na innych lotniskach gdzie jeździ ten przewoźnik jest dokładnie tak samo. Ewentualnie na miejscu też spokojnie kupisz bilet bez rezerwowania online.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 09 Paź 2019 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 815
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
blondi_89 napisał(a):
Przeczytałam cały wątek, trafiłam na sprzeczne informacje, dlatego chciałabym się jeszcze upewnić, czy autobusy Cotral odjeżdżają obecnie z terminala 1 i tam też znajduje się bar w którym można zakupić bilety? W wątku przewija się też informacja o terminalu 3 lub pomiędzy 2 i 3, ale pewnie to już nieaktualne info.


http://www.adr.it/pax-fco-autobus

Gli autobus della linea si trovano di fronte al Terminal 1, zona Arrivi. Per raggiungerli seguire l'indicazione "Regional Bus Station".

Dwa lata temu to było aktualne, bilet kupiłem w bistro wewnątrz, nazywało się Chef Express, sprawdzałem nadal wyskakuje na mapie, w zasadzie przy samym przystanku, a tak z głowy to stojąc twarzą do drogi kilka metrów za plecami po lewej będzie wejście do Terminalu, trzeba wejść z 50m w głąb i tam można kupić, u kierowcy 7 euro !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#550 PostWysłany: 09 Paź 2019 19:10 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
A przy okazji bietów - polecam aplikację Nugo. Można tam kupować bilety min. na Cotrala i Atac w Rzymie - czyli metro, autobusy i tramwaje. Za bilety płacimy kartą i "kasujemy" je też w aplikacji. Jak byłem w maju w Rzymie to wyczytałem o tym w lokalnej prasie, zacząłem używać i jest super. Wszystko działa, bramki na metro się otwierają, raz w tramwaju miałem kontrolę i też nie było problemu. Cotralem jechałem na te bilety, kontroli nie było, ale tam znowu nigdy na taką się nie natknąłem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
blondi_89 uważa post za pomocny.
 
      
#551 PostWysłany: 09 Paź 2019 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
blondi_89 napisał(a):
Przeczytałam cały wątek, trafiłam na sprzeczne informacje, dlatego chciałabym się jeszcze upewnić, czy autobusy Cotral odjeżdżają obecnie z terminala 1 i tam też znajduje się bar w którym można zakupić bilety? W wątku przewija się też informacja o terminalu 3 lub pomiędzy 2 i 3, ale pewnie to już nieaktualne info.

Piszecie również o SITbusie do Watykanu za 5,5, na stronie wylicza mi kwotę 34 euro za 2 osoby RT, czyli 8,5, skąd taka cena?


Jak na moje to przystanek znajduje się między terminalem 3 a terminalem 1-2. Całkiem w innym miejscu niż reszta przewoźników na końcu terminala 3 z drugiej strony. Przystanek jest bardzo słabo oznaczony, chwile mi zajęło zanim go znalazłem

Image

Sprawdź na stronie flixbusa, oni współpracują i w rzeczywistości kupujesz bilety Sitbusa
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#552 PostWysłany: 09 Paź 2019 20:49 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
@Darek_2003, dzięki serdeczne za cynk z aplikacją, skorzystam jak nie będzie gdzie kupić papierowej wersjo. Zastanawia mnie tylko czemu bilet do Lido centro kosztuje na apce 1.10 a nie 1.30.

lousylucky napisał(a):
Sprawdź na stronie flixbusa, oni współpracują i w rzeczywistości kupujesz bilety Sitbusa

Tu wychodzi 7,5E (doliczają 2E dodatkowej opłaty za zakup na stronie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 10 Paź 2019 16:30 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
blondi_89 napisał(a):
@Darek_2003, dzięki serdeczne za cynk z aplikacją, skorzystam jak nie będzie gdzie kupić papierowej wersjo. Zastanawia mnie tylko czemu bilet do Lido centro kosztuje na apce 1.10 a nie 1.30.


Cena biletu Cotrala jest uzależniona od ilości kilometrów i ich strona pokazuje, że z lotniska do Lido Centro jest do 10km (1,10€) a z Lido Centro do lotniska ponad 10km (1,30€). Niezależnie, czy w "Tabacchi" czy w barze poprosisz o bilet "z" czy "na" lotnisko to dostaniesz bilet za 1,30€, więc bezpieczniej zawsze kupić bilet za 1,30. W apce Nugo kupując bilet po prostu wybierasz w częsci "Ticket Office", Roma i Cotral, a potem wybierasz z listy "Tratta tarrifaria 2 Km 11-20"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#554 PostWysłany: 16 Paź 2019 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1863
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Szybkie pytanie. Lot powrotny mam 15:20. Czy kupując bilet na Terravision na 13:20 (wdł rozkładu przyjazd 14:05) mogę być spokojny o wyrobienie się na lot? tylko bagaż podręczny ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 16 Paź 2019 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2014
Posty: 207
niebieski
Robiłem tą trasę w tamtym tygodniu tj. 8 października i mimo korków byliśmy na lotnisku o 14.10. Jeszcze zdążyłem się wynudzić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#556 PostWysłany: 25 Paź 2019 13:09 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
Obecnie bilety na autobusy Cotral można kupić tylko i wyłącznie w terminalu 1, w tabaccherii Moka Coffee Bar&Snack. Nie są już natomiast dostępne w terminalu 3, jak wcześniej podawano w wątku. Przystanek jest IMO dobrze oznaczony (przyczepiona tabliczka COTRAL), jeśli lecicie tanimi liniami i lądujecie na 3 terminalu to wychodząc na zewnątrz i kierując się po bilety do terminalu 1 będziecie go mijać.

Z Rzymu, a raczej Watykanu wracaliśmy na lotnisko autobusem SITbus (6e), bilety kupione na przystanku od pracownika firmy. Byliśmy dużo wcześniej i całe szczęście, pracownik informował nas, że dwa kursy są już pełne i nie wsiądziemy, później wpuszczał w kolejności w jakiej zakupiliśmy bilety. Ci którzy kupili bilety po nas musieli zaczekać na kolejny kurs, bo autobus był nabity do ostatniego miejsca, łącznie z bagażami, dużo osób musiało swoje trzymać na kolanach. Samo połączenie było szybkie i wygodne, ale na autobus z wolnymi miejscami + dojazd straciliśmy więcej czasu, niż na dojazd z lotniska z 3 przesiadkami przez Ostię do Rzymu.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
HandSome uważa post za pomocny.
 
      
#557 PostWysłany: 06 Lis 2019 22:37 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Fiumicino przylot sobota 14:30 W6, czy realne jest brać Terravision na 15:05, czy od razu założyć 15:40?
Powrót wtorek 15:10, żeby było bez stresu wzięłabym 12:35 z Termini. jak myślicie? na pewno wezmę online - przy czterech osobach cena online ze zniżką powrotną jest ok, nie chce nam się tracić czasu na przesiadki przez Lido. Mieszkamy przy Termini.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 07 Lis 2019 22:07 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
W ostatni wtorek z Rzymu jechał 1,5h bo długo przebijał się przez miasto. Pojechaliśmy autobusem wcześniejszym niż na bilecie - kierowca bez problemu pozwolił
Góra
 Profil Relacje PM off
bo76 lubi ten post.
bo76 uważa post za pomocny.
 
      
#559 PostWysłany: 16 Lis 2019 23:53 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Ja też leciałam W6 2 tygodnie temu. Do wyjścia z lotniska były kilometry. Ja jestem palacz i myślałam że uschnę. Ciągle widziałam exit a potem jeszcze raz strzałka exit. Jak jeszcze po odbiór bagażu, do toalety albo się pogubisz to 15:05 nierealna. Lot powrotny był z obszaru D na lotnisku. Nie były to aż takie kilometry ale gate najdalej położona od wejścia. Autobus na lotnisko jechał w porannej mżawce i długo się w Rzymie ślimaczył. Lepiej wziąć autobus wcześniejszy na powrót.
Góra
 Profil Relacje PM off
DonCorrado lubi ten post.
 
      
#560 PostWysłany: 17 Lis 2019 14:57 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
A u nas było sprawnie. Byliśmy przy busie o 15, niestety był już pełny i nas nie zabrał, ale po 10 minutach przyjechał kolejny, którego nie ma w rozkładzie, zabrał resztę ludzi i pojechaliśmy o 15:15. Do miasta w niedzielę uporał się w 40 minut. Wracając we wtorek wzięliśmy wcześniejszy mając na uwadze korki i kilometry chodzenia na lotnisku. Korków nie było, dojechaliśmy po 50 minutach. Przejście do security i dotarcie do Gate bardzo sprawne, security szybkie. Przy odlocie zmiana rękawa, bardzo ślamazarne panie i upierdliwie sprawdzające w mierniku wszystkie nieco większe na oko bagaże, potem kolejka do startu i w efekcie idlot do Krakowa godzinę później.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group