Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 558 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 08 Wrz 2019 13:09 
Awatar użytkownika

Loty: 21
Kilometry: 22 773
niebieski
@DonCorrado Dziękuje bardzo za pomoc ! :D

Na citymapperze znalazłem połączenie z Lido Centro. Najpierw kolejką Roma Lido, następnie autobus 30 i potem autobus 916 i to wszystko w 72 min, więc czy za te wszystkie trzy przejazdy przejadę na jednym bilecie za 1.5 EUR ?

Image
 Relacje PM off  

#542 PostWysłany: 09 Wrz 2019 19:25 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 8 761
srebrny
Przeczytaj ostatnie 4-5 stron tego tematu i wszystko się dowiesz.

Flumicino - do Lido di Ostia - autobus Cotral, cena 1,2 euro, trzeba kupić w Bistro, wewnątrz terminala, z 50m od przystanku, u kierowcy 7 euro!!!!
wysiadasz w Lido di Ostia i po parku krokach masz pociąg/metro co jeździ do Rzymu na stacje Piramide (Porta Sao Paolo), bilet 1,5 euro, czyli za 2,7 euro przy dobrych wiatrach w okolicach 1,5 godziny jesteś w Rzymie, na Piramide chyba można bez wychodzenia za bramki się przesiąść, albo wyłazisz i do autobusu gdzie tam chcesz jechać, 1,5 godziny chyba na tym bilecie co kupiłeś w Lido di Ostia możesz jeździć. Jest to najtańsza opcja, ale średnio 1,5 godziny trzeba liczyć, zależy jak trafisz na autobus po wyjściu z terminala i potem na pociąg. Sprawdz godziny odjazdów ale mi wychdziło ze jezdzi po 21 szej.
 Relacje PM off
lousylucky uważa post za pomocny.

#543 PostWysłany: 11 Wrz 2019 09:17 

Loty: 23
Kilometry: 26 195
Hej,

Jakieś pomysły na dotarcie z FCO do Focene (przylot 20:50 w czwartek), poza uberem/taxi/hotelowym transferem? Trochę gubię się w ich busach, a nieznajomość włoskiego nie pomaga :)
Dzięki z góry
 Relacje PM off  

#544 PostWysłany: 13 Wrz 2019 12:18 

DonCorrado napisał(a):
Przeczytaj ostatnie 4-5 stron tego tematu i wszystko się dowiesz.

Flumicino - do Lido di Ostia - autobus Cotral, cena 1,2 euro, trzeba kupić w Bistro, wewnątrz terminala, z 50m od przystanku, u kierowcy 7 euro!!!!
wysiadasz w Lido di Ostia i po parku krokach masz pociąg/metro co jeździ do Rzymu na stacje Piramide (Porta Sao Paolo), bilet 1,5 euro, czyli za 2,7 euro przy dobrych wiatrach w okolicach 1,5 godziny jesteś w Rzymie, na Piramide chyba można bez wychodzenia za bramki się przesiąść, albo wyłazisz i do autobusu gdzie tam chcesz jechać, 1,5 godziny chyba na tym bilecie co kupiłeś w Lido di Ostia możesz jeździć. Jest to najtańsza opcja, ale średnio 1,5 godziny trzeba liczyć, zależy jak trafisz na autobus po wyjściu z terminala i potem na pociąg. Sprawdz godziny odjazdów ale mi wychdziło ze jezdzi po 21 szej.

Czy odcinek pomiędzy lotniskiem Fiumicino a Lido di Ostia autobusem Cotral można przejechać na bilecie całodniowym za 7€, który obowiązuje na komunikację miejską?

Na stronie www.atac.roma.it jest wzmianka o braku takiej możliwości jedynie na trasie Fiumicino <-> Termini (załącznik)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#545 PostWysłany: 13 Wrz 2019 20:20 
Awatar użytkownika

srebrny
Nie wiem .... ATAC i COTRAL to chyba dwie różne firmy?, raczej bym to sprawdził https://www.cotralspa.it/biglietti-e-ab ... a-inclusa/
 Relacje PM off  

#546 PostWysłany: 13 Wrz 2019 21:05 

Loty: 22
Kilometry: 28 582
niebieski
Z tego co wiem to nie można, trasa Lido - Aeroporto nie jest zaliczana do "tras miejskich". Na tym bilecie można jeździć praktycznie wszystkim, ale w obrębie "urban routes" - na stronie Atac chyba jest mapa, na pewno takie mapy są na przystankach w Rzymie (tych większych od pojedynczego słupka :))
 Relacje PM off  

#547 PostWysłany: 16 Wrz 2019 12:23 

Darek_2003 napisał(a):
Z tego co wiem to nie można, trasa Lido - Aeroporto nie jest zaliczana do "tras miejskich". Na tym bilecie można jeździć praktycznie wszystkim, ale w obrębie "urban routes" - na stronie Atac chyba jest mapa, na pewno takie mapy są na przystankach w Rzymie (tych większych od pojedynczego słupka :))

DonCorrado napisał(a):
Nie wiem .... ATAC i COTRAL to chyba dwie różne firmy?, raczej bym to sprawdził https://www.cotralspa.it/biglietti-e-ab ... a-inclusa/

Dzięki za sugestie. Pewnie na 100% przekonam się o tym dopiero na miejscu, bo nigdzie nie jest to jednoznacznie napisane.
Podrążę jeszcze temat, ale nastawię się, że raczej konieczne będą osobne bilety.
 Relacje PM off  

#548 PostWysłany: 09 Paź 2019 09:16 
Awatar użytkownika

niebieski
na lotnisku FCO mogę kupić bilet (TAM/SIT/TERRAVISION) w 2 strony ze zniżką czy jest to opcja dostępna tylko on-line?

czy wszyscy ci przewodnicy respektują bilet na telefonie? i czy w razie opóźnienia samolotu mogę jechać kolejnym kursem...
 Relacje PM off  

#549 PostWysłany: 09 Paź 2019 10:53 
Awatar użytkownika

Loty: 36
Kilometry: 49 420
HON fly4free
Co do ważności SIT busa - tłumaczenie warunków z włoskiego dało mi taki efekt: If you lose your booked bus due to a delay in landing the flight, the ticket is still valid for any other journey departing from the airport on the same day.

#550 PostWysłany: 09 Paź 2019 11:26 
Awatar użytkownika

niebieski
na TERRAVISION też taki zapis znalazłem
natomiast liczyłem na info z praktyki, od kogoś kto był i miał taką sytuację

nadal waham się czy kupić bilet online konkretnego przewoźnika
czy zdać się na spontan i pojechać pierwszym lepszym który będzie na miejscu...
 Relacje PM off  

#551 PostWysłany: 09 Paź 2019 12:28 
Awatar użytkownika

niebieski
Ja bym zdal sie na spontanie, po co zakupowac bilet wcześniej? Miejsca i tak będą, zapłacić można na miejscu, ja jechałem sit busem z tego co kojarzę, a jak masz jakieś zniżki na apce posiadając jakieś kody, to równomiernie można ten bilet kupić będąc tam na przystanku.

Image
 Relacje PM off
4989341 uważa post za pomocny.

#552 PostWysłany: 09 Paź 2019 12:57 

Przeczytałam cały wątek, trafiłam na sprzeczne informacje, dlatego chciałabym się jeszcze upewnić, czy autobusy Cotral odjeżdżają obecnie z terminala 1 i tam też znajduje się bar w którym można zakupić bilety? W wątku przewija się też informacja o terminalu 3 lub pomiędzy 2 i 3, ale pewnie to już nieaktualne info.

Piszecie również o SITbusie do Watykanu za 5,5, na stronie wylicza mi kwotę 34 euro za 2 osoby RT, czyli 8,5, skąd taka cena?

Ostatnio edytowany przez blondi_89, 09 Paź 2019 13:28, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#553 PostWysłany: 09 Paź 2019 13:16 

Loty: 16
Kilometry: 21 065
4989341 napisał(a):
na TERRAVISION też taki zapis znalazłem
natomiast liczyłem na info z praktyki, od kogoś kto był i miał taką sytuację

nadal waham się czy kupić bilet online konkretnego przewoźnika
czy zdać się na spontan i pojechać pierwszym lepszym który będzie na miejscu...

Co do Terravision to miałem taką sytuacje na Ciampino, że nie zdążyłem na autobus o konkretnej godzinie na którą miałem bilet i bez problemu pojechałem następnym. Myślę, że na Fiumicino, jak i na innych lotniskach gdzie jeździ ten przewoźnik jest dokładnie tak samo. Ewentualnie na miejscu też spokojnie kupisz bilet bez rezerwowania online.
 Relacje PM off  

#554 PostWysłany: 09 Paź 2019 19:03 
Awatar użytkownika

srebrny
blondi_89 napisał(a):
Przeczytałam cały wątek, trafiłam na sprzeczne informacje, dlatego chciałabym się jeszcze upewnić, czy autobusy Cotral odjeżdżają obecnie z terminala 1 i tam też znajduje się bar w którym można zakupić bilety? W wątku przewija się też informacja o terminalu 3 lub pomiędzy 2 i 3, ale pewnie to już nieaktualne info.

http://www.adr.it/pax-fco-autobus

Gli autobus della linea si trovano di fronte al Terminal 1, zona Arrivi. Per raggiungerli seguire l'indicazione "Regional Bus Station".

Dwa lata temu to było aktualne, bilet kupiłem w bistro wewnątrz, nazywało się Chef Express, sprawdzałem nadal wyskakuje na mapie, w zasadzie przy samym przystanku, a tak z głowy to stojąc twarzą do drogi kilka metrów za plecami po lewej będzie wejście do Terminalu, trzeba wejść z 50m w głąb i tam można kupić, u kierowcy 7 euro !!!
 Relacje PM off  

#555 PostWysłany: 09 Paź 2019 19:10 

niebieski
A przy okazji bietów - polecam aplikację Nugo. Można tam kupować bilety min. na Cotrala i Atac w Rzymie - czyli metro, autobusy i tramwaje. Za bilety płacimy kartą i "kasujemy" je też w aplikacji. Jak byłem w maju w Rzymie to wyczytałem o tym w lokalnej prasie, zacząłem używać i jest super. Wszystko działa, bramki na metro się otwierają, raz w tramwaju miałem kontrolę i też nie było problemu. Cotralem jechałem na te bilety, kontroli nie było, ale tam znowu nigdy na taką się nie natknąłem :)
 Relacje PM off
blondi_89 uważa post za pomocny.

#556 PostWysłany: 09 Paź 2019 19:48 
Awatar użytkownika

niebieski
blondi_89 napisał(a):

Piszecie również o SITbusie do Watykanu za 5,5, na stronie wylicza mi kwotę 34 euro za 2 osoby RT, czyli 8,5, skąd taka cena?

Jak na moje to przystanek znajduje się między terminalem 3 a terminalem 1-2. Całkiem w innym miejscu niż reszta przewoźników na końcu terminala 3 z drugiej strony. Przystanek jest bardzo słabo oznaczony, chwile mi zajęło zanim go znalazłem

Image

Sprawdź na stronie flixbusa, oni współpracują i w rzeczywistości kupujesz bilety Sitbusa

Image
 Relacje PM off  

#557 PostWysłany: 09 Paź 2019 20:49 

@Darek_2003, dzięki serdeczne za cynk z aplikacją, skorzystam jak nie będzie gdzie kupić papierowej wersjo. Zastanawia mnie tylko czemu bilet do Lido centro kosztuje na apce 1.10 a nie 1.30.

lousylucky napisał(a):
Sprawdź na stronie flixbusa, oni współpracują i w rzeczywistości kupujesz bilety Sitbusa

Tu wychodzi 7,5E (doliczają 2E dodatkowej opłaty za zakup na stronie).
 Relacje PM off  

#558 PostWysłany: 10 Paź 2019 16:30 

niebieski
blondi_89 napisał(a):
@Darek_2003, dzięki serdeczne za cynk z aplikacją, skorzystam jak nie będzie gdzie kupić papierowej wersjo. Zastanawia mnie tylko czemu bilet do Lido centro kosztuje na apce 1.10 a nie 1.30.

Cena biletu Cotrala jest uzależniona od ilości kilometrów i ich strona pokazuje, że z lotniska do Lido Centro jest do 10km (1,10€) a z Lido Centro do lotniska ponad 10km (1,30€). Niezależnie, czy w "Tabacchi" czy w barze poprosisz o bilet "z" czy "na" lotnisko to dostaniesz bilet za 1,30€, więc bezpieczniej zawsze kupić bilet za 1,30. W apce Nugo kupując bilet po prostu wybierasz w częsci "Ticket Office", Roma i Cotral, a potem wybierasz z listy "Tratta tarrifaria 2 Km 11-20"
 Relacje PM off  

[ 558 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości