Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 560 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 04 Kwi 2019 15:16 

Loty: 2
Kilometry: 2 678
Cześć, Trastevere (Zatybrze) - byłem na FCO 26 marca 2019 - proponowałbym COTRALEM na stację EUR MAGLIANA lub LIDO CENTRO (pytać kierowcę czy jedzie na Lido lub Magliana, bez różnicy - bilet ok. 2,5 euro, czas przejazdu ok. 30 min). Bilet rzeczywiście kupujemy w kawiarni wewnątrz terminala 1 (być może jeszcze inne są miejsca).
Na obu stacjach metro kierunek REBIBBIA (bilet w automacie lub kasie 1,30 euro na 100 min) i wysiadka na PIRAMIDE. Przesiadamy się na na kierunek do Trastevere i voila....
Aby znaleźć T1 należy po wyjściu z samolotu korytarzem kierować się w kierunku USCITA (EXIT) i wyjścia na zewnątrz Terminalu 1. Przed wejściem na Terminal 1 jest przystanek.
 Relacje PM off  

#522 PostWysłany: 06 Kwi 2019 22:10 

Może nie najtańsze rozwiązanie, ale na pewno bardzo wygodne jeśli mieszka się dalej od centrum i jest się dłużej niż 3 dni.
Bilet CIRS (nie CIS) na 3 strefy. Ten bilet jest na tydzień i obejmuje oba lotniska. Kosztuje 34,5 EUR, ale jeśli odejmiemy 16 EUR za dojazd i powrót na lotnisko to zostaje 18,5 za nieograniczone korzystanie z systemu metrebus (pociągi, metro, autobusy i tramwaje) przez tydzień.
OK. Jeśli ktoś chce liczyć każdy grosz to nie warto, ale jeśli ktoś myśli o bilecie CIS (tygodniowy miejski, który nie obejmuje lotniska) to już lepiej dopłacić 10 EUR i mieć w cenie dojazd na i z lotniska.
Do kupienia w kasie Trenitalia na dworcu kolejowym na lotnisku (w hollu głównym, przed wejściem na perony) ewentualnie w kiosku obok (ale jak ja byłem to akurat miała tylko 1 i musiałem iść do kasy)
Trzeba tylko pamiętać, żeby podpisać i skasować w maszynce na peronie, bo inaczej jest nieważny.
 Relacje PM off  

#523 PostWysłany: 14 Kwi 2019 13:37 

witam.planuje lecieć doTirany z przesiadką w Fiumicino.według rozkładu mam 1h55m. czy zdążę z terminala 1 na terminal 3.w sumie 5 osób,bagaże?
 Relacje PM off  

#524 PostWysłany: 15 Kwi 2019 00:33 
Awatar użytkownika

Loty: 38
Kilometry: 56 187
HON fly4free
Ale że co bagaże? że rejestrowane?

#525 PostWysłany: 15 Kwi 2019 01:08 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Że to, trochę szczegółowiej
ile-czasu-na-przejscie-z-t1-na-t3-fco,1272,140827
 Relacje PM off  

#526 PostWysłany: 16 Kwi 2019 21:41 

niebieski
Orientujecie się jak wygląda kwestia biletu na SIT shuttle? Jeżeli kupowałem online i nie zdążę na wskazaną godzinę, mogę bez problemu jechać kolejnym?
 Relacje PM off  

#527 PostWysłany: 16 Kwi 2019 23:04 

srebrny
Tak, ale w ramach dostępnych miejsc. Pierwszeństwo mają osoby, które wykupiły przejazd na dany kurs. Przy pełnym autobusie trzeba czekać na następny.
totti uważa post za pomocny.

#528 PostWysłany: 03 Cze 2019 09:20 
Awatar użytkownika

Loty: 124
Kilometry: 269 476
srebrny
Przetestowaliśmy COTRAL'a w drodze z lotniska do miasta i cenowo super, ale czasowo tragedia :), więc jak ktoś ma dużo czasu to można polecić.

Natomiast z uwagi na dzikie tłumy mam pytanie odnośnie tego jak zdążyć na poranną Alitialię do WAW. Mieszkamy przy samym wejściu do Muzeum Watykańskiego, (5 osób, w tym troje dzieci). Rozważam opcje albo leonardo express (ale tutaj płacimy 42E za trzy bilety + metro), albo FL1. I pytanie o FL1 - wg rozkładu jeździ to dość często, ale dojazd do stacji Ositense (Linia A + linia B) i przesiadka nieco komplikuje sprawę. O której szacować sobie przyjazd na FCO - 7:00 będzie wystarczająco (tylko bagaż podręczny).
 Relacje PM off  

#529 PostWysłany: 05 Cze 2019 20:47 
Awatar użytkownika

HON fly4free
suszek napisał(a):

Bez względu na to kiedy kupujemy czy minutę przed czy rok do przodu stała cena 25,99 zł OW/osoba

Masa kursów z gwarancją miejsca
 Relacje PM off  

#530 PostWysłany: 14 Cze 2019 15:40 

Witam. Czy autobusy miejskie w Rzymie są jakoś oznaczone? Skąd będę wiedziała że jadę miejskim na bilet 100 min. a nie jakimś innym przewoźnikiem?
 Relacje PM off  

#531 PostWysłany: 09 Lip 2019 11:17 

niebieski
Przetestowałem "burżuazyjne" rozwiązanie w postaci Terravision. Bardzo sprawnie, 40-45 min, bilet 9 euro w 2 strony przy zakupie przez Internet.
Bez przesiadek, zdecydowanie polecam.

#532 PostWysłany: 29 Lip 2019 15:42 

Loty: 22
Kilometry: 28 582
niebieski
latambolubię napisał(a):
Witam. Czy autobusy miejskie w Rzymie są jakoś oznaczone? Skąd będę wiedziała że jadę miejskim na bilet 100 min. a nie jakimś innym przewoźnikiem?
Wszystkie są z logiem ATAC, przeważnie bordowe lub srebrne (te starsze). Wszystkie oczywiście mają numer linii - na wyświetlaczu lub, te starsze lub te z popsutymi wyświetlaczami, kartkę A4 z napisanym lub wydrukowanym nr linii naklejonym na przedniej szybie :).
Przy okazji uwaga: wbrew temu co mówią nawet sami Rzymianie, w trakcie kwietniowego pobytu trafiłem 3 razy na kontrolę w autobusach i raz w tramwaju, gdzie przez kilka lat nigdy mi się to nie przytrafiło :)
 Relacje PM off  

#533 PostWysłany: 10 Sie 2019 14:06 

Słuchajcie. Mam pytanie. Przeglądając stronę https://www.atac.roma.it/ jest informacja o tym, iż bilet nie obowiązuje na trasie Fiumicino-Termini w autobusach Cotral oraz w pociągach Trenitalia w połączeniach non stop. Podejrzewam, że chodzi o połączenia Leonardo. Nie ma mowy jednak o pociągach regionale. Czy zatem kupując bilet na komunikację miejską mogę jechać pociągiem Regionale Trenitalia do dworca Termini w cenie biletu miejskiego?
 Relacje PM off  

#534 PostWysłany: 10 Sie 2019 16:58 

Loty: 22
Kilometry: 28 582
niebieski
Po pierwsze - nie ma bezpośredniego połączenia "zwykłym" Regionale z lotniska Fiumicino do Termini.
Po drugie - połączenie z Fiumicino na Regionale jadące do Roma Tiburtina (nie jedzie przez Termini, ale zatrzymuje się na sporej ilości rzymskich stacji) ma sztywną cenę - 8€. Na Tiburtina możesz się przesiąść na pociąg do Termini w tych samych pieniądzach.
I po trzecie - na bilety Metrebus - Atac na linii Tiburtina-Fiumicino Aeroporto możesz jechać tylko do stacji Fiera di Roma (zgodnie z dołączoną mapą)http://cloud.tapatalk.com/s/5d4edb421bec1/roma.transport.pdf
 Relacje PM off
DonCorrado lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.

#535 PostWysłany: 11 Sie 2019 13:41 

Chodziło mi o to, czy mogę jechać pociągiem regionale z Fiumicino do Termini z przesiadką w Trastevere ( tak jak na stronie trenitalia.com). Na stronie atac jest informacja o nieobowiązywaniu biletu metrebus w pociągach "non stop" connection. Można wywnioskować więc, że pociąg regionale który zatrzymuje się na stacjach pośrednich (w przeciwieństwie do pociągów Leonardo Express), nie jest pociągiem "non stop connection". Jednak twoja mapka wyjaśnia sprawę, gdyż jest informacja o końcu strefy obowiązywania biletu metrebus na stacji Fiera di Roma.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#536 PostWysłany: 28 Sie 2019 23:15 

srebrny
Czy jest jakiś tańszy sposób na dostanie się na Ostiense niż 8 EUR?
 Relacje PM off  

#537 PostWysłany: 29 Sie 2019 17:46 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 8 761
srebrny
Flumicino - > Ostia/Lido Centro ( 1,3 euro autobus Cotral, u kierowcy 7 euro) - > Ostia/Lido Centro - Piramide/Porta Sao Paolo (1,5 euro metro podziemne/naziemne) około 1,5 godziny wszystko, zależy jak się zgrają odjazdy i przyjazdy

P.S

Wszystko jest w tym wątku!
 Relacje PM off
obibok lubi ten post.

#538 PostWysłany: 05 Wrz 2019 13:08 
Awatar użytkownika

Loty: 46
Kilometry: 73 751
niebieski
Czy ktoś korzystał z tych przewoźników na hoppa.com? Nocuję u znajomych daleko poza centrum, lot mam o 6:40, komunikacja o 4:00 nie kursuje, a taxi do Termini kosztuje ok €20 (potem jeszcze Terravision €5). Wychodzi taniej, pytanie tylko czy są wiarygodni ;)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#539 PostWysłany: 06 Wrz 2019 19:52 
Awatar użytkownika

Loty: 43
Kilometry: 59 065
niebieski
W czwartek wybieram się do Rzymu, jaki jest najtańszy sposób, aby dostać się z lotniska w okolice Watykanu? Myślałem nad tymi autobusami Cortal ale z tego co widzę to ostatni kurs jest o 21, więc nie zdążę. Ląduje 20:50

Image
 Relacje PM off  

#540 PostWysłany: 07 Wrz 2019 21:00 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 8 761
srebrny
Pobieżnie sprawdziłem. Fakt jeździ coś z Flumicino do Rzymu, ale nie wiem nic w tym temacie, poza tym, że rzeczywiście wygląda na to, że około 21szej ostatni odjazd. Natomiast często poruszany tutaj sposób czyli Flumicino - Lido di Ostia (cotral) i później pociągiem/metrem z Ostii do Rzymu-Piramide wydaje mi się, ze o 22:30 ostatni, sprawdź sobie jak chcesz dokładniej. https://servizi.cotralspa.it/PercorsiTariffe
 Relacje PM off
lousylucky uważa post za pomocny.

[ 560 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość