Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Paź 2015 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Hej!

W lutym lecę do Argentyny. Mam całodniowy postój w GRU (Przylatuję o 5:40, wylatuję o 18:20) Zauważyłem, że na trasie GRU-SDU jest bardzo wiele połączeń i w związku z tym pomyślałem, czy by nie zrobić sobie krótkiej wycieczki do Rio (zwłaszcza, że bilety są dość tanie). Rzućcie proszę okiem na ten plan i powiedzcie czy to może się udać? :P

Cytuj:
Przylatuję o 5:40 na lotnisko GRU. Trzeba się sprężyć, opuścić szybko samolot i przejść kontrolę imigracyjną.

Dwie godziny później, bo o 7:40 jest lot do Rio. (Oczywiście poruszam się tylko z bagażem podręcznym, bo ten duży został nadany bezpośrednio do Argentyny) Przylot na lotnisko SDU, które jest praktycznie w centrum Rio. Oczywiście niecałe 6 godzin na miejscu nie wystarcza aby zobaczyć całe miasto, więc prosto z lotniska jadę komunikacją miejską w pobliże góry z Jezusem i wchodzę pod sam pomnik. Robię jakieś fotki, podziwiam panorame miasta i zawijam z powrotem na lotnisko

O 14:47 jest lot powrotny do GRU. Na lotnisku w Sao Paulo ląduję o 15:55

Wylot do Buenos jest o 18:20, więc jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to będę z powrotem na GRU, 3 godziny przed wylotem do Buenos


Na papierze wygląda fajnie, ale wolę się spytać ludzi, którzy lepiej ode mnie znają realia Ameryki Południowej - czy ryzyko opóźnień czy odwołania lotu jest większe niż w Europie? Czy dam radę w te niecałe 6 godzin na miejscu wejść na tę górę z Jezusem? :P No i chyba zasadnicze pytanie - ile w Brazylii zajmuje kontrola imigracyjna? Czy dam radę załapać się na lot o 7:40, przylatując dwie godziny wcześniej?
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 17 Paź 2015 17:31 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
a co fajnego jest na tej gorze z Jezusem? To najlepsze miejsce w Rio?
Czy tylko fotka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Paź 2015 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Najfajniejsza w "Górze z Jezusem" jest panorama Rio ;) a poza tym nie wiem w jakie inne miejsce miałbym się udać, biorąc pod uwagę, że na miejscu będę tylko kilka godzin. Trochę za mało na zwiedzanie miasta :/
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Paź 2015 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Dochodzi jeszcze pytanie,czy lot z Europy nie będzie opózniony i czy do Rio polecisz z tego samego terminalu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Paź 2015 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Racja! Nie pomyślałem o możliwej zmianie terminala.. Będzie też to trzeba sprawdzić
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Paź 2015 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Nie lepiej Rio zostawić sobie na inny raz, kiedy faktycznie będziesz mógł pozwiedzać miasto jeśli tak chcesz, a w te parę godzin zobaczyć po prostu Sao Paulo?
Mam ten sam lot w styczniu i nie przeszło mi przez myśl próbować się dostać na kilka godzin do Rio. :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Paź 2015 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Moim zdaniem ryzyko jest duże. W Rio nie da się przewidzieć długości stania w korkach. Niepotrzebny stres. Może prędzej jakby wylądować na Santos Dumont i jechać taksówką tylko na Głowę Cukru? Widok lepszy niż z Corcovado. Jeśli to jest lot na Galeao - nawet teoretycznie nie wyrobisz się komunikacją miejską. 2 h to trzeba liczyć na dojazd z międzynarodowego lotniska do południowych dzielnic Rio.

Do rzeczy: jednak bym sobie darował.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Paź 2015 22:47 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
W zeszlym roku jechalam kilka razy do i z GIG do Copacabany. Po poludniu zajelo nam to dwukrotnie ok 3h. Lotnisko-centrum. Rano ok 6 bylo troche lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Paź 2015 02:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
W przypadku GIG nie byłoby tematu, ale linie Gol latają na SDU, które wg Google maps leży praktycznie w centrum miasta. Stąd moje pytanie czy taki plan w ogóle można zrealizować :)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Paź 2015 08:49 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Jesli chodzi o kontrole graniczna, to przebiega b.szybko.
Loty, gdy latalem do/z/po Brazylii nie mialy opoznien.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Paź 2015 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
a więc przylatuję na T3, a lot liniami GOL do Rio jest z Terminalu 1. Na Tripadvisor piszą, że shuttle busem można się przemieścić między tymi terminalami w 10-15 minut.

Może warto zaryzykować, bo nie wiadomo czy będe miał jeszcze okazję być w Rio, a to miasto jednak wydaje się dużo ciekawsze od Sao Paulo :P
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Paź 2015 11:39 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
@gecko a co w momencie kiedy np bedzie zła pogoda/bedzie awaria samolotu? Sypie Ci sie nie tylko mozliwosc powrotu do domu ale nawet dotarcie do celu ;)

Ja dla porównania napisze ze w trakcie naszego RTW wyskoczyliśmy z Singapuru do Kuala Lumpur i w drodze powrotnej samolot był opóźniony o 5h wiec kupiliśmy bilet na inny lot...ktory tez był opóźniony. Wiem, wiem ze to Azja ale na lotnisku KUL żaden inny samolot nie był opóźniony tego dnia tylko te dwa na trasie KUL-SIN.

Podsumowując polecam wycieczkę do Sao Paulo, zjedzenie chiurasco i podroz dalej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 13 Gru 2015 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
za malo czasu, odpusc
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group