Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tajlandia - listopad
#1 PostWysłany: 06 Paź 2015 10:20 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Jest szansa, że będę miał ok.10 dni na początku listopada do zagospodarowania na jakiś wyjazd. Rozważamy Tajlandię (lub Meksyk - półwysep Jukatan tylko) i zastanawiałem czy moglibyście doradzić mi wyspę w Tajlandii, która nie jest zalana milionem pijanych Brytyjczyków i Niemców (oczywiście jakiś ich poziom jesteśmy w stanie zaakceptować), ma piękną plażę (wymóg żony) i można dobrze zjeść. Jeśli chodzi o noclegi to nie szukamy jakiejś najtańszej opcji, więc jeśli macie coś godnego polecenia to chętnie to sprawdzę. Dotychczas rozważałem Ko Lipe, ale słyszałem, że nie jest to już taka spokojna wyspa.


Ostatnio edytowany przez marcino123 07 Lip 2019 11:42, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 12 Paź 2015 00:40 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Poczytaj o wyspie Koh Lanta. Spokojnym bo wzglednie odludnym miejscem jest tez Railey niedaleko bardzo turystycznego Ao Nang (region Krabi) W prawdzie Rayley to nie wyspa ale moze spelnic Wasze oczekiwania.

Wydaje mi sie ze nawet na turystycznie zagospodarowanej wyspie jak Koh Phangan tez mozecie znalezc fajne plaze jezeli nie operujecie w najnizszych zaresach budzetu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Paź 2015 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
zalezy ile chcesz wydac my tu bylismy (od zeszlego roku zmienili marke hotelu) 8 km od Ao Nang cisza spokoj piekna plaza i duzo knajpek z b dobrym jedzeniem http://www.dusit.com/dusitthani/krabibeachresort
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Paź 2015 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Byłem na Koh Phangan i poza jedną plażą czyli Haad Rin cała wyspa jest spokojna, bez żadnych tłumów. Plaże są niektóre przepiękne, a do tego jedzenie smaczne jak w całej Tajlandii. Jedyne czego nie ma to drogie resorty, ale coś ze średniej półki cenowe jak najbardziej w bardzo fajnych warunkach. Jakby co służę pomocą, mam nadzieje, że uda mi się również w końcu skończyć relację na forum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Lut 2016 17:40 

Rejestracja: 29 Lut 2016
Posty: 2
Hej, bardzo proszę o rady osób, które miały przyjemność być w Tajlandii na przełomie maja/czerwca lub października/listopada. Mam do wyboru dwa takie terminy, w grę wchodzi zwiedzanie Bangkoku + wybrzeże Andamańskie ( w dużym uproszczeniu oczywiście :) pytanie jest oczywiście o pogodę, który termin byście wybrali, jakie macie doświadczenia ;) Proszę o rady, bo przeczytałam już chyba pół internetu w tym temacie, a dalej mam mętlik :)

Pytanie nr 2 jakie kierunki polecalibyście na wyjazd w okresie powiedzmy maj-wrzesień? Interesuje nas raczej zwiedzanie, ale raczej dużo przyrody niż duże miasta :) Fajnie by było też móc poleżeć 2-3 dni na plaży, jakieś rady, sugestie?:)

Z góry dziękuje :) :) :)

Edit. w grę wchodzi jeszcze termin sierpniowy :)


Ostatnio edytowany przez grLui, 29 Lut 2016 18:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Lut 2016 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Maj/czerwiec to początek monusunu zarówno dla Bangkoku jak i wybrzeża Andamańskiego. Z monsunami nie wiadomo, może przyjść wcześniej, może później. Wybrzeże południowo-wschodnie jest wtedy nieco lepszym wyborem (tam monsun przychodzi w innych terminach). Z drugiej strony zaraz przed monsunem woda jest najbardziej klarowna.

Październik/listopad to natomiast koniec monsunu, a jak wspomniałem, z nimi nigdy nie wiadomo, więc może padać, a może nie padać, a może też padać dużo... ;)

Oba terminy to niezbyt wysoki lub średni sezon. W maju będzie też bardzo gorąco. Tak w bardzo dużym uproszczeniu ;)

Moja rada - w tych terminach leć do Indonezji ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 29 Lut 2016 18:38 

bonieq2 napisał(a):
Moja rada - w tych terminach leć do Indonezji ;)

Dokładnie, lampa od rana do nocy i zero chmur. W tych miesiącach Indonezja będzie bardzo dobrym wyborem.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Lut 2016 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
@grLui Byłam w listopadzie na wschodzie (Ko Chang) i nie padało ani razu. Ci którzy w tym czasie byli na południu mieli deszcze przelotne ale częste. To nie znaczy, że w przyszłym roku będzie identycznie. Jeśli w grę wchodzi tylko Tajlandia, wybrałabym maj. Lubię gorąco ;)

Zobacz ten link http://www.selectiveasia.com/thailand-h ... eather/may
Myślę, że pomocna będzie dla Ciebie ta obrazkowa mapka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Mar 2016 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
grLui napisał(a):
Hej, bardzo proszę o rady osób, które miały przyjemność być w Tajlandii na przełomie maja/czerwca lub października/listopada. Mam do wyboru dwa takie terminy, w grę wchodzi zwiedzanie Bangkoku + wybrzeże Andamańskie ( w dużym uproszczeniu oczywiście :) pytanie jest oczywiście o pogodę, który termin byście wybrali, jakie macie doświadczenia ;) Proszę o rady, bo przeczytałam już chyba pół internetu w tym temacie, a dalej mam mętlik :)

Pytanie nr 2 jakie kierunki polecalibyście na wyjazd w okresie powiedzmy maj-wrzesień? Interesuje nas raczej zwiedzanie, ale raczej dużo przyrody niż duże miasta :) Fajnie by było też móc poleżeć 2-3 dni na plaży, jakieś rady, sugestie?:)

Z góry dziękuje :) :) :)

Edit. w grę wchodzi jeszcze termin sierpniowy :)



Bylismy dwa razy na poczatku listopada: raz Bangkok i Krabi, drugi raz Khao Lak- troche padalo ale nic wielkiego zdecydowanie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Mar 2016 02:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Co do pogody to i w jedym, i w drugim terminie moze sobie juz/jeszcze popadywac, wiec tym bym sie akurat zbyt mocno nie sugerowala-chociaz kolezanka byla tam w pazdzierniku i pogode miala cudna. Osobiscie polecam te druga pore-pazdziernik/listopad- z tego wzgledu, ze wszystko bedzie przepieknie zielone (jak to po deszczowych miesiacach). My bylismy w Tajlandii pod koniec marca i wszystko bylo juz podsuszone, poziom wody w rzekach (robilismy splyw tratwa) byl bardzo niski i ogolnie widac bylo po przyrodzie miesiace przebytej suszy. A przeciez egzotyka to rowniez zieloniaste palmy i bujna przyroda-szkoda, zebyscie nie doswiadczyli tego w pelnej krasie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Cze 2019 20:01 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 8
termin od 8 do 25 listopada, pewny jest tylko BKK przez pierwsze trzy dni, później mieliśmy w planach ruszać na południowy zachód do khao sok na pare dni i okolice krabi, phi phi oraz południowy wschód (ko samui), ale w zatoce tajlandzkiej jest ponoć masakra deszczowa w listopadzie, na Krabi też prognozy pokazują 20 dni deszczowych. Gdzie w takim razie się udać? Chciałbym ominąć paradoksalnie najbardziej słoneczną północ i oprócz zwiedzania BKK i khao sok i innych atrakcji skupić się w 50% na plażowaniu (ok 8-10 dni). Gdzie można liczyć na w miarę słoneczną pogodę, ale zarazem dość kameralny klimat bez wielu dyskotek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Lip 2019 11:34 

Rejestracja: 07 Lip 2019
Posty: 2
podbijam temat, wybieram się od 22 listopada do okolo 10 grudnia. Też chcialbym w okolo 50% skupić się na palzowaniu/nurkowaniu i snurkowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Lip 2019 08:52 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
W 2017 w terminie 8 - 30 listopada robiłem trip po Tajlandi zaczynałem od BKK, przez Chang Mai, Koh Phangan, Krabi, Ao Nang, Koh Phi Phi, Koh Lanta jedynie na Koh Lancie dopadł nas deszcz gdzie indziej super pogoda, ale to zależy od roku raz jest tak raz inaczej. Generalnie dobry okres do przemieszczania z plecakiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Lip 2019 10:38 

Rejestracja: 07 Lip 2019
Posty: 2
Czołem forum!

Wybieram się z żoną do Tajlandii na podróż poślubną. Bilety zostaly zakupione na 21.11 do 06.12. Będzie to nasza pierwsza podróż do Azji, wcześniej dużo oblataliśmy Europy. Czytając to forum wiem, że Tajlandia to bardzo przyjazny kraj na "pierwsze podróże". Jesteśmy zafascynowani street food oraz kulturą azjatycką. Ale również pragniemy polezeć troszkę na plaży.
nie mam planu podróży i dlatego pisze o pomoc. Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie szukamy duzej ilości imprez - raczej odpoczynek i ziwedzanie. (oczywiście chętnie wypije jakiegos drinka z pieknym widokiem)

22.11 okolo godziny 19 będziemy w Bangkoku. miejsca ktore chcelibysmy odwiedzic ( planujemy - zobacyzmy co wyjdzie)
The Grand Palace
Wat Arun (Temple of Dawn)
ulica Khao San Road
Chinatown!
Pak Khlong Talat - Flower Market
Lumpini Park ( lizards )
street foody!
Chao Phraya River trip

26.11 Samolot + prom na Koh Samui
zwiedzanie wyspy + może jakies snurkowanie lub nurkowanie ( jakies propozycje??)
28.11 Prom do Surat Thani + bus do Khao Sok
30.11 Bus do Krabi + Transfer na Phi Phi
teraz co robic na Phi Phi - prosze o propozycje orpocz leżakowania i wypoczynku? Moze jakis trip? da rade 4 islands trip wziac? Lub inne wycieczki?
5.12 Powrot do Krabi + lot do Bangkoku
Chatuchak Weekend Market + wylot do Polski.

Prosze o wskazówki, co zmienic i coś zrobić lepiej.


Ostatnio edytowany przez Abcn 18 Lip 2019 13:54, edytowano w sumie 2 razy
T ... E ...T ... ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Lip 2019 23:26 

Rejestracja: 28 Maj 2018
Posty: 2
Koh Samui w listopadzie to podobno nie najlepszy pomysł ze względu na pogodę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group