Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 27 Gru 2018 08:30 

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 1
Cześć,
jestem tu nowy,
Chciałem zapytać czy rzeczywiście można płacić za wynajem i zastawiać kaucję na karcie debetowej?
Zrobiłem już jedną "próbną" rezerwację gdzie moja debetowa VISA została rozpoznana i środki się ściągnęły. Boje się jednak sytuacji na miejscu, że gdy podłożę kartę debetową to odmówią mi wydania samochodu bo pomimo zapewnienia środków na kaucję stwierdzą, że ma to być jednak karta kredytowa.
Słyszałem, że odkąd karty debetowe mają wypukłe numery to nie ma z tym problemem. Ale czy na pewno?
Może ktoś potwierdzić, że na debetową w Izraelu da się wynająć samochód?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 30 Gru 2018 17:46 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Raczej się nie da. Jak chcesz się upewnić wyślij mejla z pytaniem do wypożyczalni.

Żeby być precyzyjnym to da się w każdej wypożyczalni, ale trzeba zapłacić dodatkowe ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 30 Gru 2018 23:03 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 92
Loty: 43
Kilometry: 58 165
W Eilacie przy wypożyczeniu kobieta w biurze Hertza odrazu chciała ode mnie kartę kredytową, nie było mowy o debetowej, ale możesz sprobować napisać do nich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 31 Gru 2018 13:22 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Wynajmowałem tam. Kolega miał za mały limit i musiał kupić ubezpieczenie (nie pamiętam ile).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 09 Sty 2019 11:59 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 1
refiko napisał(a):
Kilka dni temu wypożyczyłem na jeden dzień samochód w Hertz, ale przez pośrednika (brak limitu km). Płatność online (170zł), ubezpieczenie "basic" w cenie ("full" kosztowało 55$/doba). Biuro Hertz przy lotnisku w Eilacie. Przy odbiorze 2min przegląd samochodu (kompletność wyposażenia, rysy itd), szybki podpis i po sprawie. Następnego dnia zdjęte blokady - 500$ i 70$. POLECAM! Auto kategorii "Mazda 3", wydana nowa Honda Civic, bogato wyposażona (skóry, klimatronik, pełna elektryka itd.) Na minus tylko to, że w rezerwacji online widniała informacja o możliwości kupienia pełnego ubezpieczenia za kwotę około 10$, natomiast w biurze padła kwota 55$.



Wybieram się w marcu do Eilatu i chcę wypożyczyć Auto na 1 dzień na wycieczkę do Jerozolimy.

Powiedz proszę, przez jaką stronę rezerwowałeś auto?
W jakich godzinach wypożyczalnia jest czynna? (chcę wyjechać z Eilatu wcześnie, ok. 5:00 rano i oddać auto wieczorem ok. 24:00, albo nawet po północy). I czy to ten adres: Sderot HaTmarim 8, Eilat, Izrael?
Zależy mi na braku limitu kilometrów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 09 Sty 2019 12:57 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 1
Wynajmowałem w Hertz. Brak limitu kilometrów po wcześniejszej zapłacie przez neta. Wypożyczalnia działa od 8.00 do 18.00 od Niedzieli do Czwartku w Piątek 8.00 - 14.00 w Sobotę nie czynne, ale można oddać kluczyki do SPECJALNEGO POJEMNIKA W DRZWIACH. Wypożyczalnia dosyć droga.
Góra
 Profil Relacje PM off
niwlam lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 11 Sty 2019 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
niwlam napisał(a):
refiko napisał(a):
Kilka dni temu wypożyczyłem na jeden dzień samochód w Hertz, ale przez pośrednika (brak limitu km). Płatność online (170zł), ubezpieczenie "basic" w cenie ("full" kosztowało 55$/doba). Biuro Hertz przy lotnisku w Eilacie. Przy odbiorze 2min przegląd samochodu (kompletność wyposażenia, rysy itd), szybki podpis i po sprawie. Następnego dnia zdjęte blokady - 500$ i 70$. POLECAM! Auto kategorii "Mazda 3", wydana nowa Honda Civic, bogato wyposażona (skóry, klimatronik, pełna elektryka itd.) Na minus tylko to, że w rezerwacji online widniała informacja o możliwości kupienia pełnego ubezpieczenia za kwotę około 10$, natomiast w biurze padła kwota 55$.



Wybieram się w marcu do Eilatu i chcę wypożyczyć Auto na 1 dzień na wycieczkę do Jerozolimy.

Powiedz proszę, przez jaką stronę rezerwowałeś auto?
W jakich godzinach wypożyczalnia jest czynna? (chcę wyjechać z Eilatu wcześnie, ok. 5:00 rano i oddać auto wieczorem ok. 24:00, albo nawet po północy). I czy to ten adres: Sderot HaTmarim 8, Eilat, Izrael?
Zależy mi na braku limitu kilometrów.


Doprecyzuje. Wypożyczalnia w Eilacie przy lotnisku, ale tym lotnisku w centrum miasta ;). Auto brałem bezpośrednio na stronie Hertz. Czy droga? Według mnie nie. Żadna inna nie chciała dać unlimited km przy jednym dniu wypożyczenia. Tylko oni dawali, a jadąc daleko na północ było to niezmiernie ważne ;)
G
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 28 Mar 2019 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 130
Loty: 74
Kilometry: 189 576
W lutym wypożyczałem samochód w centrum Eilatu. Wypożyczone przez Expedie, wypożyczalnia Budget, klasa Compact - Hyundai i20 lub podobny, cena - 35$ za 7 dni, do tego wzięliśmy ubezpieczenie z Expedii za 77$. Na miejscu bardzo się zdziwiliśmy, trafiliśmy na dość niemiłą Panią, która powiedziała, że w Izraelu musimy wykupić obowiązkowe ubezpieczenie i finalna cena będzie w okolicach 240$, na nic zdały się nasze tłumaczenia, że mamy pełne ubezpieczenie zewnętrzne z Expedii. Chodziliśmy po biurach znajdujących się obok (Avis, Sixt) i niestety tamtejsi pracownicy potwierdzali, że musimy dodatkowo zapłacić takie ubezpieczenie. Ostatecznie trochę tam pogadaliśmy i udało nam się wynegocjować cenę łączną 168$. Zgodziliśmy się na to, bo bez auta jak bez ręki, zwłaszcza, że mieliśmy noclegi w 3 miejscach, rozbudowany plan na każdy dzień, więc bez auta byśmy zwyczajnie nie dali rady tego ogarnąć. Dopiero później spojrzałem na dokument z wypożyczalni, że cena za auto była wprowadzona 54$ a za ubezpieczenie 114$, i przy zwrocie niestety nie było już dyskusji, że przecież auto miało być za 35$ - pracowniczka uparcie mówiła, że to błąd expedii i do nich mamy się zwrócić o zwrot.
Po powrocie oczywiście uderzyłem do Expedii - ci twierdzili, że żaden zwrot mi się nie należy, że dzwonili do wypożyczalni i dowiedzieli się, że to ubezpieczenie nie było wcale obowiązkowe. Wymieniłem z nimi kilka maili dosyć grzecznych, aż w końcu już nie mając nic do stracenia postraszyłem ich sądami. Kilka dni później zadzwoniła do mnie miła pani, bodajże z UK i powiedziała, że zwrot został rozpatrzony tylko zaraz oddzwoni bo próbowali robić zwrot ale dane karty nie są aktualne (w międzyczasie straciła ważność) i oddzwoni inny pracownik, któremu będę miał podać dane karty. Trochę się tego cykałem, bo mailowo nic nie dostałem, a tu nagle chcą, żebym im podał dane karty przez telefon, no ale znali wszystkie szczegóły sprawy i nie chcieli kodu CVV, więc podałem im te dane. Dostałem od razu maila z expedii z potwierdzeniem zwrotu, a dzień później zaś maila od innego pracownika, że zwrotu nie dostanę bo wszystko jest okej i mi się nie należy :shock: Tymczasem zwrot 2 dni później przyszedł - 77$, czyli cała kwota za to ubezpieczenie, które dodatkowo wykupiłem.
Ten ostatni mail o odmowie zwrotu przyszedł po prostu z jakiegoś innego działu, bo moja sprawa była przekazywana kilkukrotnie do innych działów i przez to ja też pisałem z kilkoma osobami jednocześnie.

Co nieco o samym aucie i jeździe po Izraelu:
Dostaliśmy VW Golfa z 2018 roku, praktycznie nóweczka, pokazaliśmy pracownikowi wszystkie ryski i otarcia na samochodzie. 23tys km przebiegu, z ciekawszych rzeczy na wyposażeniu mieliśmy dwustrefową klimę, aktywny tempomat (który bardzo się przydał na pustych drogach południa Izraela), światła LED, dosyć dobre audio jak na tą klasę samochodu, automat.

Po Izraelu jeździło się bardzo dobrze, tambylcy nie dzikują, nie ma żadnego stresu, drogi są bardzo dobre, darmowe miejsca parkingowe można bez problemu znaleźć, są one oznaczone po prostu szarym krawężnikiem. Czarno-białe krawężniki oznaczają zakaz parkowania, a niebiesko-białe strefy płatnego parkowania. Wszędzie poza Tel-Awiwem i Jerozolimą parkowaliśmy za darmo, natomiast w tych miastach korzystaliśmy z płatnych miejsc, z tym, że poza Ein Bokek nie uświadczyłem nigdzie parkometrów, płatność za parkometry odbywa się z poziomu aplikacji Cellopark. Aplikacja jest dosyć intuicyjna, podpina się kartę płatniczą, wprowadza numer rejestracyjny i potwierdzamy parkowanie. Zależnie od strefy od razu nam zaczyna naliczać parking np. na 2h. Jeżeli wrócimy szybciej to w aplikacji klikamy koniec i pobierze nam mniejszą kwotę. Problemem jest to, że trzeba mieć internet w telefonie, ale w Izraelu nie ma z kolei problemu ze znalezieniem bezpłatnego WiFi. Warto czytać znaki przy parkingach, bo często w określonych godzinach parkowanie jest bezpłatne, ale aplikacja też to często uwzględnia i nie pobiera kasy po tej wyznaczonej godzinie. Trzeba tylko uważać, bo apka działa na podstawie naszej lokalizacji, więc jak za bardzo oddalimy się w poszukiwaniu WiFi to może nam już wyłapać jakąś inną strefę.
W przypadku jerozolimy widzę, że za parking płaciliśmy 5.70NIS / h, a w Tel-Awiwie 6.30NIS / h.
Nie próbujcie parkować bez płacenia, bo w Izraelu kontrole są bardzo, bardzo, BARDZO często i kilkukrotnie widziałem kontrolerów, którzy sprawdzali czy parking został opłacony. Z aplikacji Cellopark dostaje się nawet powiadomienie SMS'em, że kontroler sprawdził nasze auto i na nasze łącznie 6h płatnych parkingów dostaliśmy 2 razy takie powiadomienie.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 29 Mar 2019 23:05 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Jaka jest nazwa tego rzekomo obowiązkowego ubezpieczenia?

Czy na voucherze od Expedii miałeś napisane "CDW included" ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 30 Mar 2019 06:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 130
Loty: 74
Kilometry: 189 576
CDW & TP GROUP F
A teraz nie mogę odnaleźć czy miałem cdw na voucherze. Ale po to brałem to dodatkowe ubezpieczenie, żeby mieć już wszystko. No ale kobitka uparta i powiedziała, że auta nam bez tego nie da i tyle. No ale całe szczęście upartość w walce z expedią dała nam zwrot :)
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 18 Lis 2019 12:02 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Ktoś ma już doświadczenia z Europcar na Ramon? Głównie chodzi mi o ewentualne kolejki i długość oczekiwania. Lecimy na jednodniówkę i nie chciałbym mieć poślizgu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group