Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Lip 2015 09:30 

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 430
niebieski
Ciekawostka, może się komuś przydać. Zamiast trzymania w portfelu kilku kart każdą dla rachunku w innej walucie Pekao wprowadziło karty wielowalutowe. Mając kilka rachunków w Pekao, w różnych walutach, możemy mieć do nich wydaną jedną kartę, dzięki której nie jest konieczne przewalutowywanie transakcji. Myślę, że ciekawa opcja dla ludzi, którzy dużo podróżują.

http://www.pekao.com.pl/wielowalutowa

Cytuj:

Główne korzyści:

-Brak przewalutowania kwoty transakcji w przypadku transakcji realizowanych w jednej z walut: USD, EUR, GBP, CHF, jeśli tylko masz zapewnione środki na właściwym koncie
-Jedna karta do kilku rachunków to możliwość niższych kosztów dla Ciebie.
-Karta dostępna jest do rachunków: Intro, Optymalne, Aktywne, Aktywne Plus, Mobilne i NET, Standard, Plus, Niebieskie, Srebrne, Premium, Premium Plus.
-Brak dodatkowych prowizji za realizacje transakcji bezgotówkowych za granicą.
-Brak dodatkowej prowizji za wypłaty z bankomatów UniCredit za granicą, m.in. w Chorwacji, Niemczech, Włoszech, Turcji, Czechach, Słowacji.
-Łatwiejsza kontrola wydatków za granicą - jeśli uruchomisz usługę powiadomień SMS o transakcjach.
-Płatności internetowe, cash-back oraz wypłaty z bankomatów.
-Bezpłatne zabezpieczenie transakcji wykonywanych kartą.
-Bezpłatne ubezpieczenie w podróży za granicą na terenie wszystkich Państw świata w razie wypadku lub nagłego zachorowania z Eurokontem Intro, Aktywnym Plus, Premium i Premium Plus.
-Oferta Specjalna na lato! Do 30.09.2015 r. wszystkie wypłaty z bankomatów za granicą bez opłat.


Ostatnio edytowany przez ume, 04 Lut 2020 14:10, edytowano w sumie 1 raz
Ujednolicenie tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 18 Lip 2015 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Tak samo jest od lat w citi, można przepinac kartę między kontami.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Lip 2015 10:22 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Masz rację ale tutaj nie trzeba przepisać karty do odpowiedniego rachunku. A zdarzyło mi się wypłacić złotówki kartą Citi choć karta była podpięty pod rachunek w euro bo zapomniałem zmienić po powrocie do kraju. Moja mina jak zobaczyłem po jakim kursie Citi kupiło moje euro - BEZCENNA :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Lip 2015 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Jak to sie automatycznie przepina to fachowo, plus dla pekao

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Lip 2015 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tyle ze trzeba troche pilnować zeby walutowe konto miało środki. Ciekawe jak liczą gdy płacimy w euro a konto nie ma środków. Bede studiował regulamin. Poprzednia karta shell własne od shella sie dopięła wiec dobry moment zeby zmienic.


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Lip 2015 22:13 

Rejestracja: 24 Sie 2013
Posty: 68
Loty: 6
Kilometry: 7 320
Takie rozwiązanie funkcjonuje również w CitiBanku - od kilku lat z niego korzystam. Wcześniej chcąc zmienić przypisanie karty do odpowiedniego konta należało zadzwonić na infolinię, od ok 2 lat można to zrobić w bankowości internetowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Lip 2015 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ale tutaj wynika ze nigdzie przypisania nie trzeba zmieniać. Karta w zależności od waluty transakcji pobierze kwotę z odpowiedniego konta walutowego.


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Lip 2015 23:44 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
karta sama identyfikuje walutę, jak zabraknie na rachunku euro czy $ to pobiera złotówki i przelicza wg. kursu Master Card.
W razie potrzeby ktoś może w kraju zasilić rachunek w danej walucie, jak się jest za granicą i nie ma się samemu możliwości.
Dobry wynalazek, nosi się tylko 1 kartę, a nie kilka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lip 2015 00:10 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
Świetna sprawa, szkoda ze nie karta Maestro :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Lip 2015 02:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tak sobie myślę że warto chyba wyraźnie napisać że to jest karta debetowa do konta, a nie karta kredytowa.
Obecna debetowa tez przelicza płatności w walutach po MC, więc w zasadzie benefit z tego ze karta będzie sciągała z konta walutowego a nie złotówkowego jest niewielki, bo nakupywanie waluty na zapas, może zarówno przynieść korzyść jak i stratę. To ma sens gdy platnosci w walutach sa przeliczane z prowizjami, co tutaj nie ma miejsca.
Wygląda że karta jest bez kruczków. Sama dobiera konto z którego chcemy korzystać, lub bierze ze złotówkowego przeliczając po MC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Paź 2015 08:55 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 29
Ktoś przetestował podczas wyjazdów, jakie wrażenia, opłaty związane z prowadzeniem kilku kont walutowych itp.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Paź 2015 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Prowadzenie kont walutowych jest rozłączne z posiadaniem karty, można posiadać konta i nie posiadać tej karty, zapewne również odwrotnie (zasadniczo bez sensu ;-)). Oplaty za prowadzenie kont walutowych zapewne zależą od rodzaju konta (jest kilka odmian). Przy ciut lepszych kontach wszystkie rachunki walutowe są prowadzone za free. Możliwe są 4 waluty - EUR, GBP, USD, CHF. Bank posiada własny "walutomat", ale w podstawowej wersji przeliczniki nie rzucają na kolana. Możliwość indywidualnej negocjacji z bankiem. Niezależnie od usługi przeliczania walut, w każdej chwili można wykonać przelew walutowy pomiędzy kontami własnymi (slaby przelicznik domyślny, ale brak typowych kosztów przelewu międzynarodowego)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Kwi 2019 09:06 

Rejestracja: 12 Kwi 2019
Posty: 3
co polecacie z nowości jako kartę wielowalutową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Kwi 2019 09:09 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Dlaczego z nowości? Nie można używać starej sprawdzonej? Mogłaś od razu wylecieć z tą swoją reklamą i tak te podchody są zbyt perfidne żeby ktoś miał się nabrać
Góra
 Profil Relacje PM off
epikie lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 17 Maj 2019 08:16 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 569
niebieski
zojana napisał(a):
co polecacie z nowości jako kartę wielowalutową?


Eurobank: oprócz karty wielowalutowej można zapisać się do programu zwrotów 5% za płatności na kategorie turystyczne - działa także przy płatnościach walutowych. Przy wyborze Mastercard można zapisać się do programu Priceless Specials i zdobyć punkty o wartości chyba 50 zł.

K.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Maj 2019 09:19 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Jeżeli dobrze pamiętam, to ten eurobank jest trochę upośledzony jeżeli chodzi o multiwalutowość, bo trzeba mieć pieniądze na koncie w odpowiedniej walucie (tylko 3 - EUR, USD, GBP), jak nie ma to jest rozliczana z konta PLN przez EUR z prowizją banku. Zwykła debetówka z PEKAO zjada to coś z Eurobanku. Niestety, bo z pewnych względów jestem przywiązany do Eurobanku, a w pekao mam konto tylko ze względu na dobrą debetówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Maj 2019 15:02 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Eurobank wygrywa przy podpięciu pod Curve, wtedy praktycznie można zapomnieć o włączaniu opcji multiwalutowej. Dwa potencjalne minusy tej opcji to 0,5% narzutu weekendowego Curve (karta multiwalutowa się opłaci przy wydaniu w weekend ponad €85) i miesięczny limit €400 bezpłatnego przewalutowania przy karcie Curve Blue (Black nie ma limitu), który jednak jest wystarczający żeby wykorzystać cały oferowany cashback w Eurobanku (60 zł z wydanych 1200).
Góra
 Profil Relacje PM off
ms993 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: analyst_pl oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group