Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 15 Sie 2017 22:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Al;e dlaczego chcesz kupować tak drogo?
Nie lepiej tu: http://www.kantor-centrum.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 15 Sie 2017 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
dzięki @boots - będę musiał podjechać i szukać miejsca do parkowania - czasowo słabo będzie. Biorę jako alternatywa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 15 Sie 2017 23:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Zaparkujesz przed kantorem, albo w bocznej uliczce - nigdy nie miałem problemu. Albo z Centralnego pieszo/tramwajem.
Tam przynajmniej wiesz, ze po umówieniu się na pewno kupisz. Ale Twoja wola...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 15 Sie 2017 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
ok dzięki w takim razie zajadę tam - dworzec jako alternatywa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 16 Sie 2017 06:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W kantorach, które podałem, też jest kurs poniżej 56 groszy, a są jeszcze bliżej Centralnego - 5-7 minut pieszo.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 16 Sie 2017 08:39 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
Możesz też tutaj sprawdzić: http://www.777.com.pl/
Kurs 1 PLN = 0,5550 CNY, przy zakupie za powyżej 2000 PLN.
Przy samym centralnym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 02 Sie 2018 16:06 

Rejestracja: 19 Paź 2013
Posty: 10
Cześć,
wiem, że trochę odkopuję, ale nie ma sensu zakładać nowego wątku.
Trochę rzeczy mogło się zmienić od ostatniego postu.

Lecę za 4 dni do Chin na 2 tygodnie (Szanghaj->Fenghuang->Zhangjiajie->Xi'an-Pekin).

W jaki sposób najlepiej zabrać pieniądze. Słyszałem kilka opcji:
- Wzięcie wszystkiego w dolarach i próba wymiany na miejscu
- Nie branie żadnej gotówki tylko Revolut i jeszcze inna karta
- Trochę dolarów, wymiana na lotnisku po złodziejskim kursie, reszta na karcie.
Którą opcje polecacie?

Zastanawia mnie na czy na PVG znajdę od razu jakiś bankomat oraz czy jest sens ściągać i doładowywać wechata?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 02 Sie 2018 16:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Bankomaty na stacjach metra w Szanghaju przyjmują karty Mc i visa, ale są za bramkami. Osobiście wyplacalem z revoluta bez problemów w Chinach, o ile bankomat przyjmował. Płacić podczas całego tygodnia karta udało mi się raz, nawet w McDonald's nie działała.
Wypłacić na lotnisku bym polecił, bo później różnie może być z bankomatami

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 02 Sie 2018 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@mostio WeChat jest najbardziej popularny i bezpieczny. Ja bym sugerował iść w tym kierunku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 02 Sie 2018 16:55 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
mostio...wzięcie tylko kart bez zapasu cash to jak chodzenie na linie. Uda się albo...nie uda. To są Chiny. Może będziesz negocjował jakies ceny gdzie nie ma ani bankomatu ani terminala. I co wtedy? Jak jest kwestia pieniędzy to bądź mocno powściągliwy co do wszystkich ,,wynalazków" ludzkości a wyjdziesz na tym najlepiej. $ w Chinach to jak..bóg. Zrób zakup trochę yuanów w W-wie na początek a potem sobie spokojnie wymieniaj w odpowiednich miejscach i raczej unikaj lotnisk i dworców. BTW...a najlepiej zrób jak Ci instynkt podpowiada wtedy pretensje ewentualnie tylko do siebie :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 04 Sie 2018 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
kompletnie się nie zgadzam, chyba w Chinach nie byłeś, mi wystarczyły tylko karty, wymieniałem na lotnisku z Revoluta bez problemu i w mieście też, na lotnisku wymieniłem też kasę w bankomacie zamieniającym € czy $ na julki po dobrym kursie, w kantorze gorzej,
problem jest przy płatnościach kartą, mimo że było kilka terminali w sklepie nie mogłem zapłacić kartą, ale próbowałem tylko raz, bardzo popularne u Chińczyków jest za to z czytywanie kodu kreskowego i płacenie telefonem nawet na ulicznych straganach,
jakby co to mam jeszcze ponad 100 julków do oddania w Poznaniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 04 Sie 2018 12:22 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
kostek966...chyba nie za bardzo zrozumiałeś przesłanie mojego wpisu. Przeczytaj ponownie. BTW...to , że tobie wyszło z czymś nie oznacza jednocześnie , że wyjdzie Ci to samo ponownie a nigdy nie będziesz miał pewności , że wyjdzie to tym bardziej komuś innemu. :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 04 Sie 2018 15:41 

Rejestracja: 19 Paź 2013
Posty: 10
Dobra. Biorę 100$ na pierwsze wydatki. Będę szukał bankomatów i wypłacał z Revoluta gotówkę.
Mam nadzieję, że będzie ok. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 05 Sie 2018 11:18 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Nadzieja to trochę mało...nawet jak na te 100$ :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 04 Lis 2018 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 110
Loty: 121
Kilometry: 192 908
Jak wygląda teraz sytuacja wypłat pieniędzy z bankomatów w Pekinie i płatności polskimi kartami? Jakieś problemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 04 Lis 2018 18:10 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
W Chinach generalnie z płaceniem kartami wydanymi poza Chinami jest loteria - w dużych hotelach, lepszych centrach handlowych itp. działają bez większych problemów - w innych miejscach jak się trafi, ale częściej nie niż tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 04 Lis 2018 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
właśnie wróciłem z Chin - próbowałem wypłacic kasę w bankomatach kilku banków, udało się tylko w ABC. Na szczęście ich bankomaty są dość powszechnie spotykane.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 05 Lis 2018 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 110
Loty: 121
Kilometry: 192 908
Z jakiej karty korzystałeś? Debetowa czy kredytowa? Mastercard czy VISA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 05 Lis 2018 02:19 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Karta nie ma znaczenia, większość chińskich banków (w tym nawet Bank of China) nie będzie obsługiwała polskich kart - trzeba wybierać duże banki z zagranicznych sieci, ich bankomaty działają bez problemów z "obcymi" kartami.

I nie wynika to bynajmniej z opóźnienia ChRL :D Tam nawet u babć na stoiskach często można (w dużych miastach) płacić jakimiś blikami i innymi lokalnymi apkami telefonicznymi, a u nas dopiero co pomniejsze sklepiki dorabiają się klasycznych terminali kartowych w ramach "Polski Bezgotówkowej" :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 05 Lis 2018 03:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@drmariusz, polecam odpowiedni zapas gotowki i minimum 2 karty kredytowe.
Na lotniskach, w hotelach, lepszych restauracjach, domach towarowych mozna spokojnie placic kk, w moim przypadku Master.
W malych sklepikach, kafejkach, herbaciarniach etc. albo chcieli tylko gotowke albo terminal nie funkcjonowal.
Gotowke wyplacalem z bankomatu w Shanghaju przy pomocy karty Maestro.
Btw zawsze mozesz skontaktowac sie z bankiem, ktory wydal Ci karte i wyjasnic czy jest akceptowana w Chinach.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group