Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 22 Sty 2018 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@pablo1603 dobrze wychwyciłeś lecimy, mam już bilety LO na 30.05-05.06 z POZ do TLV, rodzinka mi nie odpuściła, zmienił nam się trochę skład ekipy bo komuś nie pasowało, ale w to miejsce inni przyjaciele zabierają się z nami. Mam nadzieje ze teraz bez większych przygód. :D
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#42 PostWysłany: 22 Sty 2018 18:42 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
My uderzamy w 2 połowie lutego, tez samochód na miejscu. Po przyjeździe postaram się podzielić info odnośnie pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 29 Sty 2018 12:40 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Przejazd 231 z dworca arabskiego do Betlejem. Ponad 40min bo autobus robi tez jakies lekkie obkazdy. 6.80 ILS platne u kierowcy.
Wysiadka i od razu chmara taksowkarzy atakuje. Piechota do miejsca narodzenia Jezusa jakies 15-20min bo czesciowo przez bazar.

Z powrotem poszlismy piechota do murali i przejscie piesze w checkpoint 300.
Pustki byly. Sprawdzaja bagaz jak na lotnisku. Potem dokumenty. Przed name Palestynki musialy odciski palcow dawac. Ja dalem swoj passport, gosc nawet nie spojrzal a od zony w ogole nie wzial. I zaraz za wyjsciem czekal juz bus 234 i koszt 4.70 ILS. Jechal duzo szybciej niz 231. Max 20min spod granicy wyszło.

W drodze do Palestyny autobus nigdzie sie nie zatrzymuje na granicy, dokumentow tez nikt nam nie sprawdzal.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 30 Sty 2018 20:15 

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 29
Czytam i trochę mam mętlik ktoś mi opowiadał że do Betlejem to koniecznie z wycieczką bo jest niebezpiecznie.... a tu czytam ze z dziecmi ludzie podrózują itp. Rozumiem ze spokojnie można jechać bede w lutym.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 30 Sty 2018 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Tak mówią zapewne Ci, w których jest to interesie... byłem indywidualnie (231 z Jerozolimy w obie strony) dosłownie w zeszłym tygodniu i jedynym dyskomfortem podczas całej takiej wycieczki była chmara naciągaczy, którzy momentalnie osaczają turystę po wyjściu z autobusu w Betlejem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 30 Sty 2018 23:36 

Rejestracja: 23 Lis 2017
Posty: 26
Spałem w Betlejem w Assaraya hotel, jakieś 800 m od przejścia z Jerozolimą. Do Betlejem wjechałem samochodem z wypożyczalni, oczywiście przy wjeździe zatrzymywany byłem przez taksówkarzy palestńskich, którzy prawie rzucali się pod koła samochodu, aby odwieść nas od wjazdu swoim samochodem na teren autonomii. Przy hotelu duży parking, w nocy kilka innych aut z wypożyczalni, arabski właściciel hotelu zapewniał nas, że nic się z autami nie stanie. Z hotelu jakieś 30 minut do centrum pieszo - właściciel odradzał podróż samochodem z uwagi na brak parkingów i kręte ulice. Faktycznie miał rację. Jak dotarliśmy do centrum - bazylika i grota, zwiedziliśmy pasaż targowy ze wszystkim ze świata, weszliśmy do sklepu koło bazyliki - oklejonym logo "biedronka". Polecam sklep i właściciela Roniego. Jak ktoś chce zobaczyć inne miejsca w Betlejem np. pola pasterzy, najstarsze ruiny kościoła chrześcijańskiego no i oczywiście murale Banksyego - warto porozmawiać z Ronim, który dobrze mówi po polsku (opowiada nawet polskie dowcipy) - dysponuje kolegą z 8 osobowym busem. Co ciekawe zapłaciliśmy 100 szekli za busa i obskoczyliśmy wszystkie atrakcje. Czas objazdu ok 2 godzin. Miejsca niebezpieczne w Betlejem to miejsca w okolicach muru po prawej stronie od wjazdu do Betlejem - nawet właściciel hotelu zalecał nam się tam nie zapędzać (byliśmy tam na wycieczce busem i powiem, że naprawdę czuć tam napięcie, sam bez przewodnika bym tam się nie zapędzał - spojrzenia palestyńczyków i panujący bałagan), Poza tym miejscem w Betlejem bezpiecznie, chodziliśmy do późnego wieczora, lokalne jadłodajnie, sklepy (warto kupić owoce i napije, które są o 30% tańsze niż w Jerozolimie. Następnego dnia wyjazd z Betlejem - kolejka z 5 minut co Check Pointu, żołnierz sprawdził wszystkim paszporty i wizy, otworzył bagażnik i kazał jechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 20 Lut 2018 19:21 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Wróciłem z Izraela i kilka wniosków z pobytu.
Również wjechaliśmy samochodem do Betlejem, ryzyko bez ubezpieczenia ale było warto. Myślę, że kolejny nocleg jeśli będę w tym rejonie to Palestyna. Bardzo tanio, polecam wybrać się (byliśmy w sobotę) na arabski targ ( w lewo do Bazyliki Narodzenia, w prawo do góry na targ). Niesamowite doświadczenie oraz super ceny. Można kupić pyszne mandarynki po 3 ILS, falafele po 2 ILS (idąc od bazyliki do góry uliczką wychodzącą z placu po prawej stronie, przed kwadratową wieżą kościoła w lewo po schodkach i na ich końcu po prawej
smażą i sprzedają bardzo uczciwa, sympatyczna kobietka i jej mąż Jozef), kupić świeżo mieloną kawę i przyprawy( w sklepie na tej samej uliczce). Na tejże uliczce po prawej stronie ozdobnego pomnika w bocznej uliczce można wypić pyszną kawę, herbatę i świeżo wyciskane soki ( 1 kawa 1 herbata 2 świeże soki 18 ILS) u Samiego który ma w poważaniu wszelkie uwagi Sanepidu a mimo to ma cały zeszyt pozytywnych wpisów od Polaków. Poznacie go łatwo bo roznosi swoje napoje na miedzianej tacy na łańcuszku.
Pamiątki i dewocjonalia najtaniej w Biedronce
Dla porównania w Jerozolimie przyprawy i spożywka nieporównywalnie drożej, niekiedy ceny kosmiczne i niewybredne komentarze sprzedawców, aby zrobić miejsce następnym, bo oni kupią. Nie dawać pieniędzy przed wydaniem towaru, niektórzy sprzedawcy bezczelni do bólu. Kolejny raz większe zakupy po stronie Palestyńskiej.
Sam Izrael drogi, ładne Mitzipe Ramon, Ein Avdat jedynie z góry bo był zamknięty bo deszczach. Morze Martwe super, ciepło 25 st, Masada warto dopytać o godziny zamknięcia, bo u góry zamykają bramki w naszym wypadku o 16 i zwiedzanie było ekspresowe. Podoba historia z Ein Gedi w którym doszliśmy do wodospadu Dawida a w górę o 14 już było zamknięte( pilnowała mało sympatyczna panienka). Jerozolima super, przy Grobie Pańskim około 9 kolejka na 2 godziny, o 15 Droga Krzyżowa, podstawowego zwiedzania na cały dzień a nawet dużo dłużej. Uważajcie w nocy w szabat na wjazd do dzielnicy ortodoksyjnych żydów, minęliśmy może jeden samochód, niektórzy nam wygrażali, był dreszczyk. Podobnie wieczorem na Górze Oliwnej, wjechałem samochodem w boczne uliczki i było bardzo nieswojo, niebezpiecznie oraz jazda na lusterka
Tel Awiw Jaffa ładne, uważajcie na parkowanie na podanym na forum Dawid Raziel Street. Dostaliśmy tam mandat 100 ILS za parkowanie. Krawężnik szary znak parkingu, tyle że pod nim jakaś tabliczka w ichniejszych ślaczkach. Nadal nie wiem jak to zapłacić, był szabat i w piątek poczta do 12 a sobotę zamknięta cały dzień. Jeśli miał ktoś podobne doświadczenie proszę o pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 22 Lut 2018 16:39 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 5
Witam! jestem tu nowa -piszę więc pierwszy raz, ale chcę podzielić się tym, czego szukałam na forum przed wyjazdem do Izraela. Otóż 2 dni temu wróciłam z Izraela - podróż samolotem a potem wynajętym samochodem. Jeśli chodzi o darmowy bezpieczny parking przy checkpoint 300 (w drodze do Betlejem) przy samym checkpoincie po stronie lewej od przejścia samochodowego jest darmowy parking pilnowany przez żołnierzy. Po delikatnej prośbie o pomoc w parkowaniu wskazali mi na nim miejsce (jest otwarty), następnie ruszyłam pieszo przez przejście graniczne, a po kilku godzinach wróciłam na parking - samochód stał bezpiecznie, a straż graniczna z uśmiechem życzyła mi dobrego dnia. Przy okazji żadnej kontroli na granicy w stronę do Betlejem - w drodze powrotnej tylko zapytanie skąd jestem i brak jakiejkolwiek kontroli.
Jeśli chodzi o darmowe parkingi w Jerozolimie - znalazłam darmowy w okolicy noclegu (około 15-20 minut pieszo od bramy Jaffa) przy King George St. 37 - samochód stal tam 3 dni bez problemu (w głębi - nie przy ulicy) (na zdjęciu w mapach google wyglada na płatny - ale w tej chwili nie ma tam żadnych szlabanów - parking jest darmowy). Nie polecam stawania w miejscu zabronionym - mandat kosztował 250 szekli - płatne tylko na poczcie (mogę załączyć zdjęcie jak ona wygląda - bo oznakowanie poczty jest dla nas nie do "ogarnięcia")
link do parkingu
https://goo.gl/maps/Wx2AEKNWTFz
Poza tym mnóstwo świeżych wrażen z 5 dni w Tel Aviv, Jerozolimie, Nazarecie, nad Morzem Martwym, Betlejem ;-) Służę pomocą
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 22 Lut 2018 16:59 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Chcieliśmy zaparkować zaraz za checkpoitem ale doradził nam miejscowy, aby pojechać dalej. Od przejścia do bazyliki jest dobrych parę kilometrów na nogach. Parkowanie w Jerozolimie polecam pod, a raczej w połowie Góry Oliwnej (polecone z forum) na drodze przecinającej cmentarz Żydowski. Widzę, że żyjesz wypadem :D, przyznaję jest czym. Nam jedynie nie udało się zrobić Nazaretu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 22 Lut 2018 17:34 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 5
Parking jest tuz przed checkpointem - po stronie izraelskiej. W centrum tuż przy bramie Damasceńskiej - na przeciwko ciągu "sklepików" i "knajpek" też można stać za darmo, ale znalezienie miejsca jest raczej trudne. Rzeczywiście jeszcze jestem pod wrażeniem tego wypadu :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 13 Mar 2018 20:57 

Rejestracja: 25 Lut 2018
Posty: 2
Witam.
Lecimy z żoną 31.03 do Tel Aviev szukam noclegu w Jerozolimie ale widzę że w Betlejem jest znacznie taniej na forum są różne opinie na temat wjazdu tam autem czy ktoś może coś podpowiedzieć.
Czy lepiej auto zostawić po stronie Izraelskiej czy spokojnie na parkingu koło hotelu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 07 Cze 2018 22:24 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Ktoś już pisał o karcie Rav Kav, że nie jest uznawana w arabskich autobusach, ale jak rozpoznać te autobusy? Mają inną numerację? Do Betlejem chcę się dostać autobusem 234 lub 231...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 07 Cze 2018 23:05 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Arabskie autobusy w Jerozolimie i okolicach są białe, izraelskie (Egged) zielone. Obie linie do Betlejem są arabskie. Zapłacisz u kierowcy gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 25 Paź 2018 10:58 

Rejestracja: 25 Paź 2018
Posty: 1
Cześć,

czy ktoś z Was parkował na podobno darmowym parkingu w Jerozolimie znajdujący się w miejscu o współrzędnych: 31°46'45.3"N 35°12'55.6"E? Za kilka dni odwiedzę Jerozolimę i chciałbym wiedzieć czy można tam zaparkować, czy może znacie ewentualnie jakieś inne miejsce w Jerozolimie gdzie udało Wam się zaparkować bez konieczności opłat?

Dziękuję! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 25 Paź 2018 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
My dwa dni parkowaliśmy po 16:00 w tym miejscu https://goo.gl/maps/4rcJ5ZDSFd12 taki zaniedbany parking, pełno arabskich samochodów, zniszczona budka parkingowa , do bramy damasceńskiej 3 minutki spacerkiem
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 12 Sty 2019 13:59 

Rejestracja: 06 Sty 2019
Posty: 3
Hej czy ktoś wie jak to teraz wygląda z tymi busami z Jerozolimy do Betlejem ? Chcemy pojechać rano w sobotę do Betlejem i wrócić najpóźniej jak się da, można gdzieś sprawdzić, o której rusza ostatni bus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 12 Sty 2019 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Tak, można.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 12 Sty 2019 14:24 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Ja takie rzeczy sprawdzałem w mapach Google i pokrywal się z rzeczywistym rozkladem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 13 Sty 2019 14:37 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 5
wally napisał(a):
Ktoś może wie jak dostać się z check pointu do Betlejem , gdzieś czytałem o busikach kursujących na tej trasie , ktoś może potwierdzić że kursują ?

Zaraz za check pointem stoi mnóstwo taksówek które (po negocjacjach) za niewielkie pieniądze zawiozą na miejsce, powrót pieszo około 20-30 minut - z dodatkowymi atrakcjami - warto przejść żeby zobaczyć murale!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 18 Lut 2019 19:47 

Rejestracja: 18 Lut 2019
Posty: 2
Hej,

lecę w piątek z rodziną do Tel Avivu. W niedzielę, wypożyczonym autem wcześnie rano chcielibyśmy pojechać do Jerozolimy i później do Betlejem.
Jak daleka jest droga z checkpointu do miejsca narodzenia Jezusa? Znalazłam różne informacje, a będę z dwójką dzieci, więc wolałabym mieć pewność :) Czy lepszą opcją byłaby jazda z Jerozolimy autobusem? Czy autem, pozostawianie go przy checkpointcie i dalsza droga do celu? Najlepiej pieszo czy taksówką/autobusem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group