Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 187 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 19 Lip 2018 16:39 
Awatar użytkownika

Loty: 52
Kilometry: 65 276
srebrny
@monroe podejrzewam, że walutą płatności będzie USD, a cena w PLN jest podawana tylko orientacyjnie. Ostatnio podczas wyszukiwania noclegów w Portugalii jako walutę miałam ustawione złotówki, a w trakcie rezerwacji dostałam informację, że cena jest do zapłaty w euro. I taką cenę mam na potwierdzeniu tej rezerwacji w języku polskim. Zresztą możesz to sprawdzić wybierając w swojej konfiguracji kraju i waluty dowolny obiekt z bezkosztową anulacją.

#182 PostWysłany: 19 Lip 2018 16:47 
Awatar użytkownika

Loty: 87
Kilometry: 249 280
złoty
Sam sobie odpowiem ;)
Z regulaminu hotels.com:
W przypadku niektórych hoteli dostępne są dwie opcje zapłaty za pobyt: zapłata online w momencie dokonywania rezerwacji albo zapłata bezpośrednio w hotelu. Po wybraniu pierwszej z tych opcji opłata za pobyt zostanie naliczona natychmiast (w wybranej przez użytkownika walucie).

No i tak też się stało - strona w wersji USA, wybrana waluta w PLN i płatność również w PLN :)
Oczywiście zniżka % dla amerykańskiej wersji strony hotels.com zaakceptowana.

@Cicha_Woda
jak widać nie na hotels.com ;)
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.

#183 PostWysłany: 07 Sie 2018 20:19 

Skorzystałam z usług hotels.com tylko dlatego, że akurat byłam w hotelu w Turcji, Internet działał bardzo słabo i inne strony się nie ładowały. Sama rezerwacja przebiegła bez zastrzeżeń. Niestety nie byłam w stanie dostać od nich faktury, można wygenerować sobie jedynie rachunek. Przy okazji wyjaśniania tematu wystawienia faktury okazało się, że ja zapłaciłam hotels.com za mój pobyt 487 Euro natomiast oni zapłacili mojemu hotelowi 398 Euro. Marża hotels.com zatem wyniosła ponad 22%. Jeśli chodzi o Booking.com to marża wynosi ok. 2-3 EUR. Czy warto przepłacać? Na to pytanie niech każdy sam sobie odpowie.
 Profil Relacje PM off  

#184 PostWysłany: 07 Sie 2018 20:27 

Ostrzeżenia: 1
platynowy
A co Cię obchodzi cudza marża???
 Profil Relacje PM off  

#185 PostWysłany: 07 Sie 2018 21:29 

złoty
upsar1 napisał(a):
Jeśli chodzi o Booking.com to marża wynosi ok. 2-3 EUR.
tak, dla noclegów za 20-30€
 Profil Relacje PM off  

#186 PostWysłany: 07 Sie 2018 22:08 
Awatar użytkownika

Loty: 380
Kilometry: 872 764
złoty
upsar1 napisał(a):
Skorzystałam z usług hotels.com tylko dlatego, że akurat byłam w hotelu w Turcji, Internet działał bardzo słabo i inne strony się nie ładowały. Sama rezerwacja przebiegła bez zastrzeżeń. Niestety nie byłam w stanie dostać od nich faktury, można wygenerować sobie jedynie rachunek. Przy okazji wyjaśniania tematu wystawienia faktury okazało się, że ja zapłaciłam hotels.com za mój pobyt 487 Euro natomiast oni zapłacili mojemu hotelowi 398 Euro. Marża hotels.com zatem wyniosła ponad 22%. Jeśli chodzi o Booking.com to marża wynosi ok. 2-3 EUR. Czy warto przepłacać? Na to pytanie niech każdy sam sobie odpowie.

Przeplacasz tylko wtedy, gdy mozesz zrobic te sama rezerwacje taniej gdzie indziej. Ja uzywam hotels.com do wyszukiwania noclegow w miejscach, gdzie Booking.com pokazuje ceny bez podatku. Jest to dla mnie szalenie irytujace, bo trudno ustalic ostateczna cene. Poza tym 11 noc za darmo jest dosc przydatna. Przed rezerwacja porownuje ceny na kilku stronach minimum, biore pod uwage cashback i 1/10 ceny ktora pojdzie na rzecz darmowej nocy.

#187 PostWysłany: 08 Sie 2018 09:47 
Awatar użytkownika

Loty: 52
Kilometry: 65 276
srebrny
Zawsze można wejść na stronę multiwyszukiwarki np. Trivago i sprawdzić czy interesujący nas nocleg jest taniej na innej stronie rezerwacyjnej niż Hotels.com. Chociaż ostatnio zauważyłam, że Trivago promuje oferty konkretnych pośredników dla konkretnego obiektu i wyświetla je dużą czcionką, chociaż inni pośrednicy mają lepsze ceny w tym miejscu. Często są w ten sposób promowane oferty Booking oraz Hotels.com właśnie.
Ja tam lubię korzystać z usług Hotels.com, bo ma przejrzyście (w punktach) podane informacje o obiekcie. I od razu widzę czy hotel ma np. recepcję całodobową i przechowalnię bagażu czy nie. A na stronie Booking to muszę dokładnie szukać tych informacji.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 187 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości