Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#1141 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
@Zeus bezposrednio.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#1142 PostWysłany: 26 Mar 2020 15:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
No to powinni na *A coś przebukowac. Tylko nie wiem czy teraz do nich z tym czy później jak się uspokói trochę
Góra
 Profil Relacje PM off
karder lubi ten post.
karder uważa post za pomocny.
 
      
#1143 PostWysłany: 26 Mar 2020 18:16 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 60
Loty: 87
Kilometry: 208 546
Czy ktoś wie jak zgłosić refund za skasowany lot w Easy Jet? W aplikacji i na stronie w manage booking jest tylko opcja zmiany daty.... Trzeba do nich dzwonić? Ktoś znalazł jakiś sposób?
Z maila od EJ ws anulacji:

If you do not wish to travel:
If you no longer wish to travel, you can choose to switch to any other easyJet flight through Manage Bookings


Czy oni siebie słyszą w ogóle co wypisują do ludzi? :roll:
_________________
|Malta|Belgia|Szwajcaria|Serbia|Irlandia|Węgry|Filipiny|Portugalia|Estonia|Rumunia|Czechy|Słowacja|Austria|Japonia||Czechy|Korea Południowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1144 PostWysłany: 26 Mar 2020 18:37 

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 7
wracając do mojego tematu (ze strony 15):

China Soutern w końcu odpisała, w famach 'full refund' proponują 74% (!!!) tego co sobie prostą matematyką obliczyłem: skoro zrealizowałem dokładnie połowę wykupionych lotów (połowę mil, połowę symetrycznych odcinków itd.), to spodziewałbym się zwrotu dokładnie połowy wydanej kwoty.

Pieniądze giną mi na magicznym worku: 'Other fees' z którego proponują oddać niecałe 54% tego, co czysta matematyka podpowiada. Całą resztę (Ticket price, Airport tax, Fuel surcharge) wyliczyli dzieląc równo na pół.

Byłem świadomy, że to nie będzie równe pół, ale żeby aż tyle? (kwestia 140paru euro)

Bardziej niż na prędkości odzyskania pieniędzy zależy mi kwocie. Ktoś, coś podobnego miał z tą lub innymi liniami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1145 PostWysłany: 26 Mar 2020 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@Skoroświt nie znam Twojego tematu, ale z całą pewnością chodzi o to, że te sektory były zarezerwowane w różnych klasach rezerwacyjnych. Jak sobie podejrzysz warstwę ceny finalnej w jakiejkolwiek linii regularnej, to bywa, że np. tam lecisz w powiedzmy W (i cena za taryfę wynosi np. 196PLN), a z powrotem lecisz w taryfie np. O (i cena wynosi np. 48PLN). Jeśli wykorzystasz pierwszy segment, to za niewykorzystany drugi nie zwrócą Ci na zasadzie 244 (suma) podzielone na pół, tylko 48PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1146 PostWysłany: 26 Mar 2020 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
AAA90 napisał(a):
Czy ktoś wie jak zgłosić refund za skasowany lot w Easy Jet? W aplikacji i na stronie w manage booking jest tylko opcja zmiany daty.... Trzeba do nich dzwonić? Ktoś znalazł jakiś sposób?
Z maila od EJ ws anulacji:

If you do not wish to travel:
If you no longer wish to travel, you can choose to switch to any other easyJet flight through Manage Bookings


Czy oni siebie słyszą w ogóle co wypisują do ludzi? :roll:


Trzeba kontaktować się z obsługą klienta. Problem w tym, że nie da się skontaktować. XD

Ja spróbuję jeszcze kilka razy, parę razy też zadzwonię, a jak się nie uda to chargeback. Bez jaj, nie będę siedział godzinami na infolinii zagranicznej (która i tak sama kończy rozmowę).

Pytanie jak to jest gdy nie wystąpię o zwrot kasy, a termin lotu minie? Mój mija teraz w sobotę, czy po tym terminie nadal mogę występować o zwrot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1147 PostWysłany: 26 Mar 2020 19:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Jeśli twój lot skasowany to masz minimum rok by wystąpić o zwrot kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Krupier uważa post za pomocny.
 
      
#1148 PostWysłany: 26 Mar 2020 19:11 

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 7
ze swoich dokumentów mogę wyczytać (jeśli to to samo, o czym piszesz @1955845624), że leciałem:
1. 789 Class (cabin) N(Economy)
2. 789 Class (cabin) V(Economy)
wracać miałem dokładnie tymi samymi (tyle że w odwrotnej kolejności)

co nie trzyma się z zaproponowaną tezą

Ticket price, Airport tax, Fuel surcharge potrafili podzielić na pół, a Other fees, o szczegółach których nikt po za nimi nie ma pojęcia, już nie.

Bardziej niż brak matematycznego pół, zastanawia mnie duża różnica procentowa i kwotowa od idealnego dla mnie rozwiązania. W końcu sporo mogą ugrać na tym że ludzie na szybko będą potwierdzać ich tajemnicza wyliczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1149 PostWysłany: 26 Mar 2020 20:17 

Rejestracja: 13 Mar 2020
Posty: 0
ile czeka sie na zwrot z ryanaira?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1150 PostWysłany: 26 Mar 2020 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
W jaki sposób w tym momencie można w Easyjet poprosić o zwrot? Tylko jakiś formularz? Jeszcze kilka dni temu po prostu była taka opcja przy rezerwacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1151 PostWysłany: 26 Mar 2020 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Krupier napisał(a):
nelson 1974 napisał(a):
Niestety wszystkie linie i pośrednicy grają na zwłokę...... To samo tyczy się UIA, Norwegian etc. Trzeba się uzbroić w cierpliwość...


Domyślam się, że tak jest i ich nie winię. Dziwię się tylko, że nie ma żadnej automatyzacji w przypadku zwrotu środków, nawet poza taką niestandardową sytuacją.


makdeb napisał(a):
... w Easyjet ... Jeszcze kilka dni temu po prostu była taka opcja przy rezerwacji.


@Krupier Dziwisz się? Wyłączyli, bo liczy się teraz cash flow, a nie PR i klienci. Też byś tak zrobił.
Zobaczymy, kto najdłużej z automatycznymi zwrotami wytrzyma.
Będzie to świadczyć o dobrej kondycji finansowej (jeśli przetrwają), bądź o głupocie (jeśli jednak padną)
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1152 PostWysłany: 26 Mar 2020 21:46 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 60
Loty: 87
Kilometry: 208 546
funuman napisał(a):
ile czeka sie na zwrot z ryanaira?


Mi ostatnio na czacie mówiono jakoś ok. 28 dni.
_________________
|Malta|Belgia|Szwajcaria|Serbia|Irlandia|Węgry|Filipiny|Portugalia|Estonia|Rumunia|Czechy|Słowacja|Austria|Japonia||Czechy|Korea Południowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1153 PostWysłany: 26 Mar 2020 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
W U2 ta strona: https://www.easyjet.com/en/claim/Welfare w ogóle nie wchodzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1154 PostWysłany: 26 Mar 2020 22:39 

Rejestracja: 27 Sty 2020
Posty: 17
@monroe
Cytuj:
Mój autobus wczoraj pojechał z Wrocławia do Berlina a ja dostałem mejlem ankietę do wypełnienia, czy podróż była wygodna...


Ja co prawda rezygnowałam przez formularz ale o zwrot na voucher Flixa z Krakowa do Warszawy. Voucher dostałam natychmiast. I kilka dni później w terminie mojej anulowanej podróży dostałam jeszcze raz bilet i przypomnienie że mam wyjazd. Więc może to bałagan u nich spowodowany dużą ilością anulacji i wcale nie świadczy to o tym, że nie dostaniesz zwrotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#1155 PostWysłany: 26 Mar 2020 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@Pola Tar
Dzięki, też mam taką nadzieję, zobaczymy ;)

@makdeb
Skoro nie masz już w panelu swojej rezerwacji to znaczy, że coś zmienili w ciągu tygodnia :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1156 PostWysłany: 26 Mar 2020 23:01 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Na stronie i w aplikacji EasyJeta sprawdzam już od ok. 10 dni moje loty (kwietniowe) i nie było żadnej możliwości anulacji/zwrotu a tylko zmiana (bezpłatna) na inny termin. Za dopłatą do ewentualnie wyższej ceny biletu.
W sumie z 6 lotów ( Ryanair, Wizzair, EasyJet) dostałam tylko za jeden, 120 % Wizzair. :( .W6 i tak nie zwrócił jeszcze za 2 loty,.
Właściwie spisałam to wszystko już na straty ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1157 PostWysłany: 26 Mar 2020 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Należy skontaktować się za pośrednictwem czatu - to informacja jeśli chodzi o Easyjet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1158 PostWysłany: 26 Mar 2020 23:26 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
cześć. Jest gdzies poradnik odnośnie tego jak odzyskac od Ryanair pieniadze za lot w kwietniu?
Nie chce przekladac bo taryfy dali masakryczne a roznice - a jakze trzebaby doplacic.
Smaku calej sytuacji dodaje fakt ze siatka na caly kwiecen jest wyszarzona natomiast moja rezerwacja figuruje jako "potwierdzona".
Ktoś już działał z tą linią?
z góry dziekuję za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1159 PostWysłany: 26 Mar 2020 23:43 

Rejestracja: 31 Mar 2018
Posty: 13
Ryanair cały czas filozofuje i gra na czas. Raz mi konsultant mówi, że są odwołane, a raz, że nie są. Mówi, że mam czekać do połowy kwietnia lub niedługo lub na dniach... Żenada informacyjna firmy. Wszyscy wiedzą, że bazy będą zamknięte, że samoloty do Polski nie będą latały, a oni nawet nie słuchają swojego szefa (pewnie po jego poleceniu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1160 PostWysłany: 27 Mar 2020 01:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@ewaolivka czy w Wizzair wchodziłaś w szczegóły rezerwacji? Mimo, że status potwierdzona, to teraz na wszystkich lotach kwietniowych powinna być dostępna opcja zmiany terminu i zwrotu 120% na konto Wizz. Można samemu przeklikać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group